Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako Barbie a Ken... hľadanie dokonalosti

17.február 2017
Ako Barbie a Ken... hľadanie dokonalosti

Hľadanie ideálu, kedy už je vhodné poľaviť zo svojich nárokov? Prestaňte hľadať perfektný vzťah a začnite sa učiť, ako naozaj milovať a z ktorých vašich nárokov je možné poľaviť a z ktorých naopak nie.

Ako mať skvelý vzťah? Prestaňte hľadať dokonalosť, začnite hľadať porozumenie a lásku. Sú aj iné podstatné maličkosti, ktoré vám dokážu nájsť a vytvoriť skvelý vzťah. Dôkazom toho je živá Barbie a živý Ken. Aj takí ľudia sú, tí ktorí neváhajú minúť za svoj vzhľad všetky svoje financie a úspory. Muž, ktorý neváhal pre svoju dokonalosť prerobiť okolo tristoštyridsiatich kozmetických úprav, operácií a plastík. Nechal si upraviť nos, pridať implantáty do svojho pozadia a svalov a veľa iného. Žena, ktorá chcela byť za Barbie, ich prekonala o niečo menej, ale nechala si aj vyoperovať rebrá, aby mala rovnako útly pás ako jej plastová predloha. Bolo pre nich síce ľahké získať pozornosť okolia, ale hoci sú dokonalí, vzťah nemajú a v oblasti partnerstva majú úplne obyčajné problémy. Pre okolie sú totiž krásni, ale ich životný štýl je kvôli ich dokonalosti a kráse úplne odlišný.

A z ktorých priorít možno teda poľaviť a z ktorých naopak nie?

Každá žena čaká na svojho princa na bielom koni a každý muž na svoju Pamelu. Nie je to ale len strata času? Hľadať peknú tváričku a kopu peňazí? Z niektorých priorít sa zľaviť dá, z niektorých už menej. Je len a len na vás, čo všetko ste schopní prekusnúť a čo nie. Rozhodne by ale asi nemal byť problém poľaviť zo svojich vzhľadových požiadaviek. Ak sa muž "štíti" ženy, ktorá má nadváhu a žena zase muža, ktorý je prehnaný fajčiar, tak to asi už problém bude. Ale ak má modré oči namiesto zelených a plešinu miesto bujnej hrivy, tak by to taký problém byť nemal, aby dostali aspoň malú šancu. Zamyslite sa, čo je pre vás v živote naozaj dôležité, buďte úprimní nielen k sebe, ale aj k tým, ktorých naozaj hľadáte. A hoci si to možno neuvedomujete, tak s pribúdajúcim vekom a vašou snahou o nájdenie dokonalosti, vaše nároky postupne klesajú. Postupom času sa zameriavate na iné a iné priority.

Prečo poľaviť zo svojich nárokov?

Jednoduchá odpoveď, aby ste nezostali sami. Neberte nikoho ako svojou poslednú šancu, ale berte ho ako voľbu. Odpusťte si niektoré nezmyselné požiadavky. Hrozí totiž tiež, že môžete hľadať a vyberať, a jedného dňa zistíte, že ste to prehnali. Veľmi často môžete mať prehnane vysoké nároky a nebudete ochotní robiť kompromisy, to je ten najväčší problém. Krása a povrchnosť pominú a vy budete odkázaní na život s niekým koho nechcete. Keď už vo vzťahu ste, niečo vás štve, je to normálne. Bude vám chýbať niečo, čo váš partner/partnerka nemá, nerobí alebo vo svojich vlastnostiach nemá, ale bude to tvoriť tak desať percent do toho vášho kompletného ideálu, ktorý by ste doma chceli mať. Zameriate sa, na tých desať percent, čo vám chýba? Môžete nájsť niekoho, kto má presne tieto vlastnosti, ale časom zistíte, že vám chýba tých zvyšných deväťdesiat percent, čo mal/mala vaša ex. Aj to sa môže stať.

Aká je pravá realita dlhodobých vzťahov?

Zaiste ste už nejaký vzťah mali, a preto teda viete, že nikdy žiadny vzťah nie je len plný neustálych motýlikov v bruchu a farebnej dúhy. Najdokonalejší vzťah je ten, ktorý vás podporuje, ktorý napĺňa váš osud a ktorý vám váš život uľahčuje. Ak chcete zažiť a prežiť perfektný vzťah, musíte mať na pamäti určité maličkosti, ktoré je potrebné pre taký šťastný a dokonalý vzťah obetovať a tvoriť. Nestrácate teda len čas, hľadaním toho svojho ideálu? V dokonalom vzťahu sú obaja partneri schopní predpovedať navzájom svoje myšlienky, ale aj svoje najpravdepodobnejšie reakcie.

Ako vyzerá skvelý pár?

Tajomstvo dokonalého vzťahu

Všetci robíme chyby a je fajn, keď sa z týchto chýb aj poučíme. Existuje pár drobností, ktoré fungujú ako také to tajomstvo dokonalého vzťahu. Prestaňte hľadať perfektný vzťah a začnite sa učiť, ako naozaj milovať a z ktorých vašich nárokov je možné poľaviť a z ktorých naopak nie.

Prijmite ich takých, akí sú

Najzákladnejšie, najdôležitejšie, ale zároveň tiež najpodstatnejšie tvrdenie. Ak sa budete neustále snažiť zmeniť vášho partnera, stane sa väčšinou jedno jediné a to, že vás začne neznášať alebo vy na neho začnete mať čím ďalej tým väčšiu averziu. Ak už sa vám teda nepáči čokoľvek, nerobte z neho svojho otroka a nechcite z neho mať dokonalého človeka, prijmite ho/ju takých akí sú.

Buďte ešte lepším partnerom, ako môžete byť

Ak nie ste vo vzťahu, tak pravdepodobne neustále hľadáte toho dokonalého partnera. A má to možno dosť spoločného s tým, že ani nemôžete nájsť toho dokonalého a perfektného človeka. Neexistuje totiž. Pokiaľ naopak ste už v nejakom vzťahu, máte zase veľké očakávania od svojho partnera/partnerky. Najskôr očakávate, že budú myslieť ako vy a budú sa tiež rovnako rozhodovať v tých dôležitých i nedôležitých rozhodnutiach. Ale nikto nie je rovnaký, každý je originál.

Ani vy nie ste ideál

Áno, číta sa to síce zle, ale ani vy nie ste ideální. Ste takí, akí ste. Preto zo seba ani žiadny ideál nerobte, neprezentujte sa tak. Je fajn, keď má niekto vysoké sebavedomie, ale musí byť zdravé. Ak sa popíšete ako ten úžasný/ta úžasná a ešte budete dlho popisovať, čo od toho svojho náprotivku chcete, musíte počítať s tým, že ho nenájdete. Rozpisovať, aká je vaša predstava, ako by mal byť muž alebo žena oblečení, čomu dávate prednosť a písať hneď o tom, ako určité seriály sú pod vašu úroveň a strata času, vám veľa možností k tomu, aby ste stretli niekoho fajn, nedá . Každý kto niečo hľadá, by sa mal tiež zamyslieť nad tým, čo sám ponúka.

Nepredpokladajte a neberte si veci osobne

Všetko nie je len o vás. Koľkokrát ste sa cítili ublížene, pretože ste si mysleli, že váš partner by mal niečo vedieť? Boli ste naštvaní, pretože vy ste jednoducho vedeli a on/ona nie. Boli ste nahnevaní na ňu/jeho, ale mali by ste byť skôr naštvaní na seba. Predsa nič zlého neurobil/neurobila. Nebola teda chyba skôr na vašej strane a v nedostatku komunikácie a informácií, ktoré ste vy sami poskytli?

Ak ste teda stále bez partnera, nezúfajte, niekde na vás ten pravý alebo tá pravá čakajú, len je potrebné sa zamyslieť nad tým, čo naozaj od toho druhého očakávate, čo ste sami ochotní ponúknuť a ktoré priority dokážete odľahčiť. Hľadanie Barbie a Kena vám skôr len zaberie čas a šťastnými vás neurobí.

S hľadaním môžete hneď začať.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: