Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prievozník v láske

25.jún 2015
Prievozník v láske

Rozchod, rozvod a čo ďalej? Pripadáte si na dne, že ste sa sklamali v ďalšom vzťahu. Hľadáte chyby na ňom, na nej, na sebe, v okolí, ale čo keď to tak jednoducho malo byť? Zrazu sa objaví niekto ďalší. Niekto, kto vás psychicky podporí ísť ďalej a byť zase šťastní. Niekto, komu budete zase môcť znova veriť. Niekto, na koho sa budete zase môcť tešiť.

Mali ste niekedy vzťah, kde bol partner taký, že ste si pre objatie museli chodiť sami? Pripadalo vám, že je citovo chladný? V inom vzťahu to môže byť zase naopak. Stretnete niekoho, budete psychicky na dne a ten človek bude pravý opak vášho minulého partnera. Budete si pripadať ako v raji, budete si pripadať, že je to konečne ten pravý partner. Budete spolu nejaký čas, všetko bude krásne. Po pol roku, až roku vám opadnú ružové okuliare a čo ďalej? Je to naozaj to čo k životu potrebujete? Nie je zase toho čo ste predtým nemali príliš? Čo keď je to len taký "prievozník". Byť prievozníkom nie je vôbec ľahké a len málokto ním býva úplne a celkom dobrovoľne. Prievozník preváža poranené duše od jedného vážneho vzťahu k druhému, dodáva sebavedomie a stratenú sebaistotu, ktorá zmizla po bolestivom rozchode. Prievozník je partner, ktorého nemilujete, len jednoducho nebude chcieť byť sami a láska k nemu/k nie je, len klamete jeden druhého. Prievozník či prievozníčka je zaužívaným termínom pre pána či dámu, ktorý vás podobne ako mýtický Cháron prevezie cez rieku Styx z jedného sveta do druhého. "Svetom" je v tomto prípade vážny vzťah a prievozníkom nie je starec, ale sympatický muž/sympatická žena, s ktorým/ktorou radi trávite čas, avšak ku skutočnej láske má prievoznický vzťah na míle ďaleko.

Muži to väčšinou zvládajú bez väčších bolestí, najmä ak je vzťah založený predovšetkým na sexe, pre ženy je rola prievozníčky potupná. Muži si vedia užiť intímnu stránku aj bez vážneho vzťahu a emócií, ženy nedokážu mať sex bez hlbších citov a preto je pre nich toto skôr zraňujúce a majú potom pocit, že ich niekto využil, zneužil a nakoniec odkopol. Nechať sa previesť na druhú stranu je za určitých podmienok príjemné, byť prievozníčkou ale býva nepríjemná úloha. Hlavne v prípade, keď sa muž, kde ste na loď nastúpili v ústrety novému životu tvári, ako že ste jeho osud a celoživotná láska. Toto prievozníctvo je predovšetkým trestom pre tých, ktorí urýchlia vzťah s človekom, ktorý ešte nemá vyriešený ten minulý. Akonáhle má srdce inde alebo len na pol cesty k Vám, nie je to ten pravý partner pre budúcnosť. Zmieta sa medzi minulosťou a vašou spoločnou budúcnosťou, spomienky na minulý vzťah sa budú stále vracať, viac a viac bude porovnávať. Aj keby sa potom váš partner alebo partnerka snažil/la robiť čokoľvek, nikdy to nebude robiť správne, pretože v tú dobu bude potrebovať jediné a to je čas. Čas na ukončenie toho vzťahu, ktorý práve skončil. Má taký prievoznický vzťah vôbec zmysel? Na chvilu vám určite pomôže, prekonáte to psychické vyťaženie po práve prežitom rozchode, ale ... Oplatí sa nechať si čas na uzdravenie. Naučíte sa žiť sami so sebou a budete moc začať budovať a stavať pevnejšie základy nového vzťahu.

nohy

Ak ste práve teraz v tomto procese a s vaším srdcom vám niekto utiekol, tak si prečítajte pár bodov, ktoré vám môžu pomôcť s vašim pocitom prázdnoty.

Kašlite na minulosť

Prestaňte sa trýzniť otázkama typu či za niečo stojíte. To že ste stretli zlého človeka nie je vaša chyba. Z nejakého dôvodu ste ho/ju stretnúť mali. Vaša budúcnosť môže byť len lepšia. Nájsť hneď na prvý raz toho správneho partnera pre život, je ako výhra v lotérii.

Poučte sa z chýb

Vezmite si ponaučenie z predošlého vzťahu a verte, že toho nového si budete potom oveľa viac vážiť. Čo vzniklo v minulosti, tak v minulosti tiež zostane.

Otvorte dvere

To čo nám vykonal niekto iný, nemá vôbec nič spoločné s novými ľuďmi, ktorí vám do života ešte len vstúpia. Ten kto vám ublížil, už nikdy nebude súčasťou vášho nového života. Budúcnosť nás ešte len čaká, nie je teda dôvod sa trápiť s tým aká bude. Buďte radi, že ste si prievoznictvo zažili, nebudete už nabudúce opakovať tú istú chybu.

Neberte predchádzajúce vzťahy ako prepadák

Nezlyhali ste. Všetky vzťahy, ktoré mali skončiť, jednoducho skončili. Nie ste jediní komu niečo nevyšlo. Práve ten neúspech vás posunie ďalej. Každá osoba, ktorá zanechá stopu vám dá dôležitú lekciu do života a vzťahov budúcich. Priemerní ľudia sa boja zmeny, vystúpte teda z priemeru a zmeňte svoj život. Vďaka tým zlým partnerom máte jedinečnú príležitosť nájsť lepší.

Neponáhľajte

Ak chcete zničiť človeka, ktorý vám chce pomáhať a snaží sa vám byť na blízku, urobte z neho prevozníka. Počkajte radšej, až sa rana v srdiečku zacelí. Neverte tomu kto vás klame a nesklamte tých, čo vám veria. Nechcite, aby vašu bolesť prebral niekto iný a potom kvôli vám plakal.

Vyhľadávajte spoločnosť

Síce ste nešťastní, ale nebráňte sa pohľade na tých šťastných. Radujte sa z maličkostí. S postupom času sa budete na šťastie druhých pozerať inak. Spokojní ľudia radi ukazujú, ako majú spokojný život. A ľudia, ktorí vám pomôžu, vám pomôžu aj lepšie dýchať.

Buďte vďační tým, ktorí vás posunuli ďalej

Stále dávate šancu, stále čakáte, že sa krajina zachveje a všetko bude inak, ale je to len strata času. Nemôžete žiť vedľa človeka, ktorý vedľa vás žiť nechce. Nechajte ho/ju odísť. Až po svojom odchode zistí čo ste pre neho/ňu naozaj znamenal/znamenala. Neproste o návrat, nezhadzujte sa. Buďte radi, že je koniec klamstvám, život v troch jednoducho nefunguje, buďte radi, že je preč.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: