Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Piloxing

4.máj 2016
Piloxing

Kto by občas nemal potrebu dať niekomu cez pusu. Viete ale, že takýto druh športu existuje? Skúste cvičenie zvané PILOXING.

Páči sa vám box? Chcete sa naučiť obratnosti, bez toho aby ste riskovali prelomený nos? Potom by sa vám mohol páčiť šport zvaný Piloxing. Jedná sa o kombináciu veľmi temperamentného druhu pohybu s pohybom zvaným pilates. Tento druh športu je v poslednej dobe veľmi obľúbený a zároveň aj veľmi propagovaný známymi osobnosťami a tvárami zo sveta showbusinessu. Už po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia môžete vidieť skvelé výsledky na vašej postave.

Kde sa vôbec piloxing vzal?

Údajnou zakladateľkou a matkou tohto v celku nového druhu športu je švédska tanečnica a trénerka známych osobností Viveca Jensen. Jej hlavnou myšlienkou bol pokus o skĺbenie toho, ako získať silu a zároveň si pri tom pripadať príťažlivý. Vytvorila a vymyslela cvičenia zvané piloxing, kde sa toto skĺbi. Piloxing prináša zábavu vo forme cvičenia, ktoré zahŕňa hravé a sexy tanečné pohyby. V Škandinávii, kde Viveca vyrástla, získala Masters ocenenie v tanci. Neskôr sa stala majsterkou ako Pilates inštruktor, trénerka boxu a oceňovaný výživový poradca v oblasti tvarovania a stavby tela. Cvičila na medzinárodne uznávanej Štokholmskej baletnej akadémii a študovala u známeho Billyho Goodsona v Los Angeles. Viveca sa učila Pilates priamo od samotného zakladateľa Josepha H. Pilates. Vášeň pre vec a jej obrovské skúsenosti ju viedli v roku 2009 k prepojeniu všetkých týchto skúseností a úspechov na vytvorenie nového druhu športu s názvom - PILOXING. Celebrity, ako Hilary a Haylie Duff, Kirsten Dunst a modely Victoria Secret mieria pravidelne do telocvične pani Jensen v Kalifornii. Je to veľmi vyhľadávaná žena a profesionálka v oblasti zlepšenia fyzičky aj postavy. Po celom svete sa tento šport teší väčšej a väčšej obľube. V súčasnej dobe je piloxing rozšírený v minimálne 85 krajinách. Bola založená aj Akadémia a ochranná známka, ktorá je vo vlastníctve Piloxing, LLC a používaná Akadémiou, licencovanými inštruktormi a majstrami trénerov, ktorí získajú povolenie po absolvovaní skúšok.

Výhody piloxingu oproti ostatným druhom športu

  • Kardiovaskulárne fitness, ktoré je zamerané prevažne na tréning v intervaloch.
  • Športovanie a spaľovanie tukov formou zábavy, bez toho aby ste si pripadali smiešne a navyše sa vám budú tvarovať pevnejšie ramená, stehná a brucho.
  • Je to hlavne aeróbna činnosť. Jednou z hlavných výhod je, že spálite veľa kalórií a vyformujete sa. Je to ideálna aktivita, ak chcete schudnúť, udržať si ideálnu hmotnosť. Začiatky sú pomerne náročné a možno nebudete ostatným, ktorí sú trochu zabehnutí, stačiť, ale postupom času sa aj vy dostanete na lepšiu úroveň, ak budete chcieť.
  • Pomôže s vytvorením svalov, ich spevnenie, aj u tých, o ktorých normálne ani neviete, že ich máte. Ale hlavne vám úžasne pomôže vytvarovať zadok, brucho a prispeje k lepšej funkcii kĺbov.
  • Zlepší sa vaša vytrvalosť, ktorá vám umožní postupne zvýšiť čas aj intenzitu vášho cvičenia a aj v normálnom každodennom živote sa budete cítiť oveľa lepšie.
  • Pomôže v boji proti stresu. Okrem toho väčšina aeróbnych častí tohto cvičenia prispieva k uvoľneniu endorfínov, ktoré vám napomáhajú tomu, aby ste sa cítili dobre.
  • Posilníte si celé telo, pomôžete vašemu dosť často boľavému chrbtu. Postupným spevňovaním sa stane odolnejším a nebude vás tak často bolieť.

Existujú druhy piloxingu?... Áno

S rastúcim počtom inštruktorov, ktorí sú špeciálne vyškolení a ktorí začali piloxing ponúkať, vznikajú aj rôzne "druhy" a alternatívy. Piloxing je kardio pohyb, ktorý je možné prevádzkovať ako na tanečnú, klubovú hudbu, v kombinácii s pohybmi hip-hopu, salsy či dokonca baletu. Využijete k tomu aj špeciálne piloxingové rukavice, ktoré obsahujú závažia a vďaka ktorým si lepšie vytvarujete ramená a maximalizujete účinok cvičenia.

Piloxing barre

Je to nové fitness cvičenie u baletnej tyče. U tohto druhu je práve obrovskou výhodou využívanie baletnej tyče, ktorá vás podporí v správnom držaní tela a udržaní si správnej stability.

Pre koho je piloxing určený?

Piloxing sa odporúča každému, kto chce zlepšiť svoju fyzickú kondičku a zároveň zlepšiť aj sformovať svoju postavu. Aké máte skúsenosti s inými športami a aká je vaša fyzička, nie je dôležité, pretože si sami môžete regulovať intenzitu a dĺžku cvičenia. Prezentuje sa ako ideálny šport pre tých, ktorí chcú spáliť veľa kalórií a zlepšiť svoju flexibilitu a koordináciu. Jedná sa o šport, ktorý je vhodný pre tých, ktorí chcú zapojiť pravidelne nejakú športovú aktivitu do svojho života. A občas si len tak buchnúť. Kto by nechcel?

Piloxing sa dá cvičiť aj u vás doma

Piloxing je činnosť, ktorú môžete prevádzkovať aj vo svojom vlastnom dome. Ak sa takto rozhodnete, ušetríte veľa peňazí na mesačných výdavkoch za posilňovňu alebo telocvičňu. Prvú lekciu bude určite dobré navštíviť, aby ste videli aspoň trochu o čo sa presne jedná a zároveň vám inštruktor, odborník, poradí pár trikov ako správne dýchať či držať správne postavenie tela. Náklady na tento šport nie sú vôbec veľké a ani nie je potreba žiadnych veľkých pomôcok, ktoré by vám doma zaberali miesto, či fungovali ako multifunkčný vešiak.

  • Budete potrebovať iba rukavice, ktoré sú určené na piloxing. Každá rukavice zvlášť váži pol kila. Ak máte doma malé činky, môžete použiť aj tie. A ak budete chcieť byť kreatívny, určite si poradíte aj s malými fľaškami od vody. Nemusíte mať samozrejme rukavice žiadne, tiež jedna z možností, len výsledky nebude vidieť tak skoro.
  • Existuje obrovská a široká škála podložiek, bohato vám ale poslúži aj obyčajný koberec.

Ak dávate prednosť, piloxingu doma, a nie v telocvični, uistite sa, že už dokážete výborne zvládnuť správnu techniku. Ak budete cvičiť zle, je pravdepodobné, že nedosiahnete vášho vytúženého cieľa, ktorý ste si nastavili, budete sami na seba len nahnevaní a ešte si naviac spôsobíte svalové zranenia, ktoré vás potrápia aj na dlhšiu dobu.

Piloxing si postupne podmaňuje celý svet športu, podmaní si aj vás?

Zdroj: https://piloxing.com/about/

[kač]

Zdieľajte tento článok na: