Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ony sú naozaj "z Venuše"

27.február 2020
Ony sú naozaj "z Venuše"

Slávny dramatik Oscar Wilde prehlásil: "Ženy sú na to, aby sme ich milovali, nie na to, aby sme ich chápali," čím správne vystihol, že porozumieť ženám je pre mužov tak zamotaná vec a že jednoduchšie ako je chápať, je milovať ženy proste také, aké sú. S čím si mužské náprotivky, ktoré túto tézu ešte neodhalili, lámu hlavu?

Čo to stále preberajú

Muži absolútne nechápu, čo ženy s kamarátkami stále preberajú, navyše ako zvládnu viackoľajovú premávku, pri ktorej sú schopné udržať štyri zdanlivo nesúvisiace témy. Šialený tok informácií je pre mužov nielen nepochopiteľný, ale tiež neznesiteľný. Neznášajú nekonečné telefonáty o ničom (zdanlivo o ničom!), prietok smsiek, mätie ich, že keď ide žena na kávu s kamarátkou a vráti sa za štyri hodiny, sú schopné si hneď zavolať a za hodinu končí telefonát slovami "ja už musím ísť, dorozprávame si to nabudúce".

Odpoveď

Pre drvivú väčšinu mužov je komunikácia nutné zlo, ktoré musia ustáť, aby mohli oznámiť nevyhnutné základné fakty a informácie. A keď už sa napríklad spoločenskej zdvorilostnej konverzácii nemôžu vyhnúť (hoci sa o to niektorý márne pokúsil útekom na záchod), volí zásadne neutrálne témy, a akonáhle je to možné, s úľavou prenechajú konverzáciu svojmu štebotajucému náprotivku.

Hovoria niečo iné, než si myslia

Muž nechápe, prečo, keď príde žena z práce v krajne mizernej nálade, na jeho zdvorilý dotaz, čo sa deje, bude trvať na tom, že o nič nejde. Keď sa muž spýta, či by jej prekážalo, že odíde s kamarátmi na týždeň na hory, žena rozhodne poprie, že by jej to vadilo, ale po návrate s ním tri dni neprehovorí. Prečo, keď rozbil starožitný tanier po babičke, žena vyhlási, že sa nič nestalo, ona na veciach nebazíruje, a potom sa rozplače... A keď sa jej spýta, prečo, preboha, stále hovorí niečo iné, než si myslí, tak to vehementne poprie? Prečo nepovie rovno, čo sa deje, a neuvádza nebohého muža v neustály zmätok?

Odpoveď

Pretože ženy dobre vedia, že niektoré pravdy muži znášajú ťažko, hoci tvrdia opak. Mizernú náladu z práce je muž schopný si vo svojej vzťahovačnosti preložiť do "za všetko môžeš ty" a žena vie, že aj keď sa mu zverí, rovnako ju nebude počúvať. Veľmi jej vadí, že ide s kamarátmi z mokrej štvrte na hory, ale keby to povedala, bude za semetrika, ktorá ho doma drží pod papučou. Rozbitý tanier po babičke ju strašne mrzí, bola to pamiatka, ale nechce sa kvôli tomu rozčúliť, vynadať mu a vyzerať ako puťka, ktorá vyvádza kvôli tanieru.

Vo všetkých bodoch sa žena snažila vyhnúť hádke, ktorá by pravdepodobne nasledovala. Všetko pre domáci pokoj a šťastie...

Pračka je nepřítelem každé ženy

Plánujeme

Kauza nová práčka: prečo chce žena vedieť, ktorý deň ju privezú, v koľko hodín presne ju privezú, kto ju zapojí, vysvetlí jej, ako funguje, kam má volať, keby nefungovala, ako dlho bude v záruke... Prečo to všetko? Z mužovho pohľadu ide o úplne nekomplikovanú záležitosť: majú objednanú práčku, teraz niekedy ju privezú. Zapojí ju niekto od nich alebo on, všetko ostatné je v návode. Muž nechápe, prečo žena má na dodávku práčky prepracovaný spis, hlavne keď tá stará stále funguje, takže nie je čo riešiť.

Prečo žena všetko plánuje ostošesť, keď sa to dá krásne zvládnuť metódou "až to bude, tak to bude"?

Odpoveď

Žena chce vedieť, kedy presne a v koľko hodín práčku privezú, pretože už sa jej stalo, že objednaný tovar dorazil, keď nebol nikto doma a situácia sa tým značne skomplikovala. Práčku by mala rada zapojenú od servisného technika, pretože jeho prácu možno na rozdiel od tej mužovej bez hádky revidovať, a navyše mužove výkony v domácnosti sa odohrávajú prevažne s nežiaducím oneskorením (alebo vôbec), zatiaľ čo servisný technik práčku zapojí hneď a hotovo. Ponáhľa na to, pretože pätnásť rokov stará práčka síce zatiaľ perie, ale vyzerá, že sa čo chvíľu rozloží na prvočiniteľa.

Lenže muž je orientovaný vizuálne, chce to, čo vidí, a pozostatky pravekého človeka sú na ňom jasne viditeľné - zjesť - ham ham!, takže manželkiným zložitým častopriestorovým konštrukciám nerozumie. Vidí práčku: veď perie, tak čo, a manželkine "čo keby" nechápe.

Nemáme čo na seba

Ženina veta "nemám čo na seba" vrhá muža do zúfalstva. To predsa nemôže myslieť vážne? Skriňa a asi dvadsať zásuviek má preplnené oblečením, má tri sukne a tých šiat! To on si vystačí s oveľa skromnejšou garderóbou a nové oblečenie si kupuje, až keď to staré doslúži. Na čo žena potrebuje nový zimný kabát, keď ešte môže donosiť ten, čo mala, keď sa zoznámili? Muž smutne dumá nad tým, ako si žena neváži vecí a chce stále nové oblečenie, zatiaľ čo vyťukáva jej číslo na najnovšom type svojho fungl nového mobilu.

Počkej na mě, za chvíli jsem připravená

Odpoveď

Existujú samozrejme ženy, ktoré nové veci nevyžadujú, kým nenosia tie staré. Takéto skromné konvalinky v skriniach síce nezaberú veľa miesta a sú finančne nenáročné a ich muž im nenáročnosť, zvlášť tú finančnú, možno schvaľuje, ale veľmi rád sa otočí, prípadne niečo viac, za ženou pekne ustrojenou a patrične náročnejšou. Hoci nemusí byť žena "nemám čo na seba" módny maniak, predsa len sa už kvôli svojej dôstojnosti snaží s módou držať krok. Navyše pánskym kruhom je väčšinou srdečne jedno, že pán chodí päť rokov v rovnakom svetri, lenže dámske kruhy fungujú celkom inak a starého svetra si bdelo všimnú.

Odmietnutie sexu

Medzi pohlaviami sú neoddiskutovateľné rozdiely, prenesené aj doslova. Muži vo všeobecnosti majú radi sex, a to tak, že veľmi, čo samozrejme nie je možné tvrdiť plošne, existujú aj výnimky, o ženách možno tvrdiť to isté. Mužská chuť a pripravenosť k hrám samozrejme závisí od veku, prostredia, kultúre a situácii, ale všetko nasvedčuje tomu, že, "chlapi to chcú a furt". Mohlo by to byť spôsobené tým, že pre mužov je sex väčšinou odreagovaním, uvoľnením stresu a príjemnou vzrušujúcou hrou, po ktorej sa krásne spí - no, kto by o toto nestál.

Mužom teda nejde na rozum, prečo sa žena niečomu tak jednoduchému a prirodzenému bráni, robí drahoty a má veľa výhovoriek. A keď už ju pracne ukecá a na sex dôjde, namiesto príjemného spania "po tom" chce žena ešte niečo rozoberať?

Odpoveď

Ženy vnímajú sex viac ako prostriedok intímneho zblíženia, z čoho vyplýva, že je pre dámu ťažké sa trebárs pri partnerských problémoch alebo po dni plnom práce, zhonu v domácnosti a vyzdvihovaní detí uvoľniť pri sexuálnych hrách (hoci hodiť všetky starosti za hlavu, vypnúť mozog a odreagovať sa sexom nie je vôbec zlé, avšak nie každá žena je toho schopná...).

Kabelková záhada

Pokiaľ nie je muž profesionálny zlodej, dámsku kabelku považuje za nepochopiteľný nebezpečný predmet. Kabelka je zásadne málo priestranná, nepraktická, plná zbytočných krámov, musí sa prehadzovať z ruky do ruky alebo z ramena na rameno - prečo? Prečo ženy nenosia radšej batoh, ruky by mali voľné. Keď náhodou nastane hrôzostrašná situácia a muž sa z kabelky pokúsi niečo vyloviť, vytiahne spleť papierových vreckoviek, náplastí, vizitiek, hrebienok, rozsypané drobné mince, obal od cukríka, rúž...

Hodně bot přináší hodně kabelek

Zatiaľ čo on si vystačí s vreckami na kľúče, peniaze a mobil a na väčšie akcie vyráža s praktickým batohom v khaki farbe, ženy potrebujú hŕbu kabeliek, presnejšie hŕbu absolútne nepraktických kabeliek, aby mohli presúvať bodrel serepetiček z jednej do druhej.

Odpoveď

Kým muž si vystačí s vreckami, prípadne s batohom v khaki farbe, žena hodná toho mena potrebuje kabelky. A keď to má nejako vyzerať, kabelka by mala ladiť so štýlom oblečenia a farbou obuvi, a to sa ekvivalentom khaki batohu v podobe khaki kabelky vybieliť nedá, ženy potrebujú kabeliek viac. Topánky a kabelka sú vizitkou dámy, hoci aj tie si občas hodia na chrbát batoh.

Prečo im to tak trvá?

Nesmrteľná klasika. Vyráža sa do spoločnosti. Muž už hodnú dobu nachystaný prešľapuje pri dverách a nemôže pochopiť, prečo žena nie je schopná prezliecť sa z domáceho odevu do spoločenského, čo je otázka piatich minút. On zhodil svoj dlhoročný sveter a hodil na seba košeľu, bez dlhého rozhodovania na seba hodil nohavice do spoločnosti a obul si topánky. Sako má len jedno, čo je jeho prednosť -žena ho nemusí vyberať. Muž nechápe, čo jej tak trvá. Prečo nie je pripravená?

Odpoveď

To, že ženám príprava dlho trvá, je, až na výnimky, činorodá chiméra. Make-up aj vlasy žena dokáže vďaka rutine zvládnuť v okamihu a obliecť sa by trvalo tiež chvíľku, keby však niekto garderóbu najskôr vybral a schválil. Keby mal ten dobrý človek, s ktorým vyráža žena do spoločnosti, zvládnuť hoci len polovicu neviditeľných maličkostí, ktoré zvládne ona, do spoločnosti sa dostanú okolo polnoci, alebo vôbec. Možno by sa žena vypravila rýchlejšie, keby nemusela zo zeme pozbierať morké uteráky, nahádzať bielizeň do práčky a nezabudnúť ich po návrate preložiť do sušičky, vysvetliť osobe strážiacej deti, kde čo nájde, čo a ako má ohriať na večeru, ako sa púšťa televízia a odovzdať príslušné pokyny, aby milé deti aj osobu strážiacu našla po návrate spiace a živé.

A muž medzitým prešľapuje pri dverách a proste to nechápe.

Stále hľadáte partnera? A stále sa nedarí? Skúste vedecký zoznamovacie dotazník.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: