Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Spoznajte svoj náprotivok čo najlepšie vďaka týmto otázkam

27.január 2020
Spoznajte svoj náprotivok čo najlepšie vďaka týmto otázkam

Chystáte sa na prvé alebo druhé rande a neviete, o čom by ste si mohli rozprávať? Je vám trápne začínať nejakú tému a chcete sa vyhnúť klišé týchto stretnutí a rozprávaní sa o počasí? Nachystajte si nasledujúce otázky a spoznajte druhého behom pár hodín tak dobre, ako by ste ho za normálnych okolností spoznali za mesiac a možno aj dlhšie.

Keď sa s niekým stretneme na rande úplne prvýkrát, chceli by sme o ňom vedieť všetko. Prvé rande je ale väčšinou skôr plné trápnych tichých momentov, sotva nejaké konverzácie, pretože aj keď v hlave máme veľa otázok, nedokážeme ich povedať nahlas. Dnes vám predstavíme veľké množstvo otázok, ktoré vám pomôžu spoznať druhého čo najviac a zistiť, či je pre vás dobrá partia. Ak vám niektoré na prvé rande prídu moc trúfalé, pokojne si ich nechajte na druhé, aby ste náprotivok hneď neodradili, však stať by sa to s týmito otázkami naozaj nemalo.

Nebuďte pri tom upätý, snažte sa byť čo najviac v pohode. A aj keď druhý môže byť tiež trochu nervózny, mal by sa snažiť svoje odpovede sformulovať aspoň do viet. Ak odpovie "Áno." na otázku "Čoho sa najviac bojíš?", tak to asi nebude úplne partia pre vás.

Niektoré otázky (alebo všetky dohromady) vám môžu pripadať ako výsluch, ale podstatou týchto stretnutí je spoznať sa bližšie a to sa vám síce môže podariť aj bez otázok, ale s nimi to bude oveľa, oveľa rýchlejšie. Ak sa budete cítiť príjemnejšie, pokojne to náprotivku vysvetlite a pokladajte si otázky navzájom. Bude to taká hra. A až odpoviete na všetky, obaja si oddýchnete a môžete začať "klasickú" konverzáciu, o čom chcete. Môžete sa ale pýtať a otázky ďalej rozvíjať a baviť sa o tom, takže nakoniec dvadsať otázok nebude na dvadsať minút, ale napríklad na 2 hodiny. Urobte to tak, aby vám to obom vyhovovalo.

Na čo sa na rande spýtať?

Kde sa vidíš za päť rokov?

Taká klasická otázka z pracovného pohovoru, ktorú majú radi tí, ktorí majú nejakú predstavu, a neznášajú ju tí, ktorí vôbec netušia, kam mieria. V tomto prípade je aj celkom ošemetná, pretože vás hneď na začiatku môže druhý alebo vy jeho vystrašiť tým, že za päť rokov chcete mať 5 detí, bývať na druhej strane republiky alebo napríklad nereálnymi predstavami ako našetriť si toľko peňazí, aby ste si mohli kúpiť krásny dom pri Bratislave s veľkým pozemkom. Ak to hovorí veľmi sebavedome a tak, že cez to nejde vlak a zároveň sa to vôbec nezhoduje s vašimi predstavami, asi by vám to moc neklapalo.

Čo ťa najviac momentálne v tvojom živote teší?

Vďaka tejto otázke odhalíte nielen to, čoho si druhá osoba váži, ale aj jej schopnosti. Na túto otázku asi neexistuje zlá odpoveď (iba ak by človek odpovedal, že ho nič neteší).

S akou televíznou alebo seriálovou postavou sa stotožňuješ a prečo?

Nielen, že o sebe niečo viac prezradíte, pretože stotožňovať sa môžete s danou postavou čímkoľvek, ale ešte môžete zažať zaujímavú konverzáciu o filmochseriáloch či televíznych reláciách.

Čo si si prial/a naposledy, napríklad pri svojich narodeninách alebo pri hádzaní mince do fontány?

Odpoveď vám napovie, čo náprotivku v živote chýba, v čom je jeho život nenaplený a v čo dúfa.

Díky těmto otázkám nebude na vašem rande trapné ticho

Čo sa stalo v tvojom poslednom vzťahu, že to viedlo k rozchodu?

Trochu nepríjemná otázka, ktorú si pokojne môžete nechať až na neskôr, až si budete vzájomne po pár hodinách rozhovoru trochu dôverovať. Pokiaľ bude zvaľovať vinu len na druhého a sám neprevezme žiadnu zodpovednosť za to, že vzťah skrachoval, zbystrite.

Aký je tvoj vzťah s rodinou?

Nie každý má super blízky vzťah so svojou rodinou, ale to, ako o nej hovorí, môže napovedať veľa. Často má tiež tento vzťah potom veľkú úlohu na vzťahu vás dvoch.

Čoho sa najviac bojíš?

Vďaka tejto otázke uvidíte aj krehkú stránku danej osoby. Porozprávajte sa spolu o svojom najväčšom strachu.

Ku komu si sa obracal/a ako dieťa, keď si sa cítil/a smutný/á, osamotený/á, vystrašený/á alebo ranený/á?

Ak povie, že k nikomu, je pravdepodobné, že aj dnes riešia takéto situácie rovnakým spôsobom. Naopak ak chodil k rodičom s každou hlúposťou, pravdepodobne bude túto podporu vyžadovať aj od vás.

Ako to máš s financiami? Utrácaš až moc alebo veľmi málo?

Nepýtajte sa na plat, ale iba na míňanie, tým predídete mylným úsudkom, že sa zaujímate iba o peniaze. Môže to byť dobrým indikátorom nielen toho, ako míňa, ale aký žije život, či môžete očakávať spontánne výlety do Paríža, alebo či ich skôr strávite v pohodlí domova a budete šetriť na budúcnosť.

Na čo si zo svojho života najviac pyšný/á a prečo?

Táto otázka je úplne skvelá, pretože sa ponúka toľko rôznych možností a vy spoznáte, čoho si druhý váži a čo robí vo voľnom čase. Každý sa rád niečím pochváli. Ak nemá, čo by povedal, možno mu chýba sebavedomie, alebo je to človek, ktorý celý deň nič nerobí a o nič sa nezaujíma. Nie práve ideálna partia, možno sa s takým človekom budete nudiť.

Čo potrebuješ, keď si v strese? Zavoláš niekomu a vyrozprávaš sa, alebo chceš byť skôr o samote?

Budete vedieť, čo sa v ťažkých časoch od vás bude očakávať, či bude potrebovať rameno na vyplakávanie, či skôr čas, kedy bude chcieť byť sám. Keď sa od vás bude vzďaľovať, až bude v strese, budete vedieť, že si to nemáte brať osobne.

Základem prvního rande je udržet konverzaci a druhého co nejvíc poznat

Kto na teba má najväčší vplyv, prípadne je tvojím vzorom a prečo?

Keď povie svoju matku preto, že ho/ju vychovala, váži si rodinu a zodpovednosti. Ak ale povie nejakú celebritu, pretože navštevuje každý večierok, pri ktorom sa nezabudne zdrogovat a urobiť trapas, radšej zoberte nohy na plecia.

Aké sú tvoje najväčšie závislosti?

Nebavíme sa tu o drogách ako návykových látkach, ale tých drogách, ktoré vypĺňajú veľkú časť nášho života a robia náš šťastných. Môže to byť cvičenie, zvierací kamarát, čokoláda alebo aj jedlo všeobecne, ale napríklad aj sledovanie seriálov či nejakého konkrétneho programu.

Si veľmi poriadkumilovná osoba, alebo skôr bordelár/ka? A chodíš všade načas, alebo neskoro?

Keď si v tomto sadnete, verte, že váš vzťah bude oveľa jednoduchší. Rozhodne viac, ako keby ste sa snažili tohto človeka zmeniť... Dôležité je byť pri odpovedi úprimní.

Dokážeš povedať 5 slov, ktorými popíšeš svoju matku alebo otca, a podporiť každé slovo príkladom?

Uvidíte, čo si váži, alebo čomu by sa chcel/a naopak vo svojom živote vyhnúť. Je to tiež spôsob, ako trochu spoznať jeho/jej rodinu bez toho, aby ste ich museli vidieť.

Veríš v karmu?

Dozviete sa, či verí v následky svojich činov, a to je pomerne podstatná vec. Tiež je možné odvodiť, keď mu niekto niečo urobí, či bude túžiť po pomste, či je skôr ten typ človeka, ktorý rýchlo odpustí a zabudne.

Čo ťa v živote najviac vydesilo a ako si túto chvíľu zvládol/a a vyriešil/a?

Otvorte dvere emocionálnej histórii a možno aj príbehom ako takým. Bolo to vo chvíli, keď ho/ju vyhodili z práce snov? Či skôr to, keď sa stratil/a s kamarátmi v horách? Táto otázka odhalí, schopnosť prekonávať prekážky a konflikty.

Kde sa nachádza miesto, kde sa cítiš najšťastnejší?

Môže to byť miesto, na ktorom sa fyzicky vybije, takže napríklad telocvičňa, ale aj miesto, na ktoré sa musí vyšplhať, je tam pokoj a nádherný výhľad. Rovnako tak to ale môže byť situácia, napríklad dočítania knižky.

Na rande se ptejte a poznávejte

Pri čom sa rozplačeš a prečo?

Možno trochu trápna otázka, ale je dobré sa jeden druhému otvoriť. Ak povie, že vôbec neplače, pravdepodobne ide o necitlivku (alebo klame). Naopak ak plače pri každej hlúposti, môže byť emocionálne nestabilný.

Kedy si sa naposledy poriadne rozčúlil/a a prečo?

Ak dokáže o tom v kľude hovoriť, dokáže kontrolovať svoje emócie. Tiež uvidíte, čomu sa vo svojom správaní vyhnúť, či na čom mu záleží.

Aká je tvoja najlepšia vlastnosť?

Vždy je zaujímavé sledovať, čo si ľudia myslia o tom, aká je ich najlepšia vlastnosť.

Aká pesnička alebo spevák alebo skupina sa ti momentálne páči a hanbíš sa za to?

Je to taká hravá otázka, pri ktorej by ste nemali druhého súdiť.

Udržuješ kamarátsky vzťah s niektorým/ou zo svojich ex?

Táto otázka je také dva v jednom. Po prvé sa dozviete niečo o minulých vzťahoch, ako skončili a možno aj prečo. A po druhé, ak zostali kamarátmi, váš už neprekvapí, keď dostane od svojej/ho ex smsku alebo správu na sociálnej sieti.

Doplň túto vetu: "Najviac si užívam, keď s niekým môžem........"

Ponúka sa milión rôznych odpovedí. Dozviete sa, čo táto osoba rada robí, prípadne aj s kým. Je dosť pravdepodobné, že by sa vám táto aktivita tiež nevyhla.

Keby sme nehľadeli na peniaze, čo by si so svojim životom práve teraz urobil?

Moc krásna otázka na záver, ktorá nabáda k ďalšej dlhej konverzácii. Náprotivok vám vyjadrí svoje vášne, záujmy, túžby, sny alebo aké by najradšej robil zamestnanie, keby mohol.

Tém na rande máte vďaka týmto otázkam nepočítateľné. Už sa nemusíte báť, že by ste trápne sedeli oproti sebe a nemali si čo povedať. Teraz už zostáva len nájsť niekoho, s kým na to rande ísť, a tiež vymyslieť, kam na rande pôjdete.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: