Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo robiť, keď nájdete partnerov profil na zoznamke?

13.august 2019
Čo robiť, keď nájdete partnerov profil na zoznamke?

V partnerstve môže dôjsť k mnohým negatívnym situáciám, ktoré nebudete vedieť, ako riešiť, ako sa ohľadne toho cítiť alebo čo si o tom myslieť. Jednou z týchto situácií môže byť, keď nájdete profil na zoznamke a ten bude patriť vášmu partnerovi. Čo by ste mali a nemali robiť? Aké môžu byť príčiny?

Prečo je môj partner na zoznamke?

To je otázka, ktorú si položíte asi ako prvú. Nasledujú ďalšie: Čo tam robí? Ako ho to vôbec napadlo? A mnoho ďalších otázok, ktorých odpovede vám v tej chvíli nie sú vôbec jasné. Poďme si to vziať ale od začiatku. Ako sa tam dostal?

Profil nezaložil on

Ako prvú možnosť sme zvolili tú najpozitívnejšiú. Je tu totiž vždy šanca, že si z neho niekto vystrelil a urobil mu profil na zoznamke. Keď sa zamyslíte, prídete na nejakých kamarátov, ktorí si radi robia srandičky a rôzne pranky a mohlo by to byť ich dielo? Teoreticky by to mohli pokojne byť aj vaši kamaráti, aby vás trochu vystrašili.

Možné je ale aj to, že naopak máte vy alebo váš partner nejakých nepriateľov, ktorí vás chcú dostať do zlej situácie. Pretože, čo si budeme nahovárať, keď nájdete partnerov profil na zoznamke, nikdy to nebude mať kladnú odozvu.

Ako zistiť, že profil nezaložil on? Dávajte si predovšetkým pozor na to, ako ste sa k profilu dostali. Poslal vám ho nejaký kamarát, kamarátka alebo neznámy človek? Potom je tu možnosť, že naozaj nie je vášho partnera, aj keď sa na ňom nachádza jeho fotka. Dá sa táto fotka stiahnuť napríklad zo sociálnej siete? Tiež sa môžete pozrieť, či štýl, akým píše na svojom profile, je partnerov, a či k nemu sedia aj ďalšie údaje, napríklad výška alebo farba očí.

Zabudol ho zmazať

Je celkom jedno, či ste sa spolu zoznámili na zoznamke alebo inak. Ak váš partner profil na zoznamke mal, možno mu ani nedošlo, že by si ho mal zmazať, keď s vami začal chodiť (alebo bol na to veľmi lenivý a tak ďalej). Takže až vaša nezadaná kamarátka alebo kamarát nájde profil vášho partnera na zoznamke a bude vám o tom rozprávať, nemusí byť už dávno funkčné. To je tiež potrebné vziať do úvahy.

Profil je aktuálny

Najhoršia možnosť, ktorá sa vám ponúka, keď je profil aktuálny (nové fotky, aktuálny popis profilu) a zároveň ste vylúčili všetky predchádzajúce možnosti, napríklad založenie niekým iným. Ale nemusí to byť zas tak tragické, len musíte začať riešiť situáciu v pokoji.

Je váš partner na seznamce? Co s tím?

Prečo je partner stále aktívny na zoznamke?

A prečo sa na zoznamke teda nachádza? Zamyslite sa nad tým, či vo vašom vzťahu všetko klape, či venujete partnerovi dostatok času či nekašlete na neho, a tiež či mu občas splníte nejaké jeho priania (a to napríklad aj v sexuálnej rovine - takto nespokojní partneri si ale väčšinou založia profil skôr na sex zoznamke).

Môj partner je na zoznamke - čo s tým?

Mobilná aplikácia na zoznamovanie a online zoznamky môžu byť mínovými poľom, ale je dôležité si uvedomiť, že väčšina single ľudí má v dnešnej dobe minimálne jeden profil na zoznamke. Keď nejaký nájdete, pred tým, než budete prehnane reagovať, pokúste sa myslieť racionálne. Mohlo by ísť o nejaký starší profil, ktorý partner zabudol deaktivovať? V dnešnej dobe sa človek zaregistruje kdekam. Vy si pamätáte, kde všade máte vytvorený profil, pod akým menom a s akým heslom? Je toho už toľko, že človek ľahko také veci zabúda.

Povedzte svojmu partnerovi, že ste profil objavili. Pôjde ale aj o to, prečo ste ho objavili! Nakoniec by sa celá vec mohla otočiť proti vám, pretože môže mať podozrenie, že ste profil našli, pretože ste si na danej zoznamke sami nejaký vytvorili. Ak to tak nie je, musíte veci včas uviesť na pravú mieru, ako vás začne podozrievať. Ak to tak je, zamyslite sa sami nad sebou, či by nebolo pokrytecké kárať vášho partnera, zatiaľ čo vy robíte to isté.

Neaktívny profil

Ak si myslíte, že sa jedná o prípad, kedy je profil neaktívny a vaším partnerom nevyužívaný, povedzte, aké z toho máte pocity a ako vás to prekvapilo. Podľa jeho reakcii potom spoznáte všetko, čo budete potrebovať. Vo finále partnera požiadajte, aby profil zmazal. Ak chce vo vašom vzťahu pokračovať ďalej, nebude klásť odpor a naozaj to urobí. Na čo by si nechával neaktívny profil na zoznamke, keď je s vami vo vzťahu šťastný? Je mu k ničomu.

Aktívny profil

Ak ste neoblomne presvedčení o tom, že je profil aktívny, alebo ho váš partner odmieta zmazať, potom to berte ako znamenie, že je s vaším vzťahom niečo v neporiadku. Ak hľadá niekoho iného, ??pravdepodobne s vami nie je šťastný, nie je dostatočne zrelý alebo k vám nechová dostatočnú úctu a rešpekt, ktorý si zaslúžite. Pokúste sa na to priviesť reč, povedzte, ako veľmi vás to mrzí alebo vás to naštvalo, ale všetko v pokoji. Počkajte, ako zareaguje. Môžete sa aj dozvedieť o probléme vo vzťahu, o ktorom ste doteraz nevedeli alebo vám nedochádzalo. Nemusí to nutne znamenať, že je s vaším vzťahom koniec. Možno, že na ňom len obaja potrebujete zapracovať.

Je profil vašeho partnera aktivní nebo neaktivní?

Ako sa o tom s partnerom porozprávať?  

 Spýtajte sa partnera, prečo sa na zoznamke (stále) vyskytuje, rozhodne to stojí za diskusiu. Ale ešte pred tým, než to urobíte, sadnite si, zhlboka sa nadýchnite a snažte sa si trochu usporiadať myšlienky. Ak je vaša emocionálna reakcia veľmi silná, určite počkajte, až sa emócia trochu upokojí a až potom nadhoďte túto tému k spoločnej konverzácii. Nesnažte sa robiť predbežné závery pred tým, než sa vám partner bude môcť k situácii vyjadriť.

Až sa rozhodnete, že o tom začnete hovoriť, začnite najprv vyjadrením svojich pocitov, ktoré k nemu máte, napríklad: "Veľmi mi na tebe záleží a to je dôvod, prečo chcem hovoriť o tejto veci ... Zistil / a som, že máš profil na online zoznamke a som z toho smutný / á a premýšľam, prečo tam ten profil je? Je k tomu nejaké vysvetlenie? " Vysvetlení môže byť hneď niekoľko, vrátane tých, ktoré sme spomenuli vyššie.

Požiadajte svojho partnera, aby zrušil tento aj ďalšie profily: "Moc ťa prosím, aby si tento profil zrušil a opustil aj ďalšie zoznamky, ak na niektorých si zaregistrovaný." Po tejto konverzácii si uvedomte svoje pocity a to, ako na vás pri nej pôsobil partner - tak, že vás miluje, váži si vás a rešpektuje vás? Alebo naopak, že mu na vás vôbec nezáleží a všetku vinu zhodil iba na vás, odmietal sa o tom baviť a odišiel?

Ak sa váš partner nesprával pekne, nesľúbil vám zmazanie profilu (prípadne to neskôr neurobil), jeho správanie je odťažité alebo neustále vyvoláva hádky, máte úplne právo zvažovať koniec vzťahu, pretože je dosť pravdepodobné, že sa zoznamovania a flirtovania s inými ľuďmi vzdať nechce. Opustiť takýto toxický vzťah pre vás bude tá najzdravšia voľba.

Každý má iné limity emocionálneho podvádzania, čo je pre niekoho prípustné, pre ďalšieho znamená neveru a ukončenie vzťahu. Je dobré si na začiatku vzťahu stanoviť nejaké hranice, a ak ste sa zoznámili na zoznamke, dohodnite sa, či si profily ponecháte, alebo ich zmažete. Ale aj keď ste sa zoznámili niekde inde, nie je od veci sa pobaviť o online zoznamovaní a určiť úroveň, či si svoje staré profily nechať, alebo napríklad či na nich môžete byť aktívny aj napriek tomu, že spolu chodíte. Každému vyhovuje niečo iné. Dôležité je, aby ste sa v tomto vzťahu obaja cítili šťastní a vážili si jeden druhého.

Bedlivě pozorujte chování svého partnera

Dôvody prečo partner vyhľadáva zoznamky na internete

Týchto dôvodov môže byť niekoľko a nie všetky musia sedieť zrovna na vašu konkrétnu situáciu. Nikedy sa ich môže zísť aj viac dohromady.

Zvedavosť

Partner možno nikdy profil na online zoznamke alebo zoznamovacej aplikácii nemal a zaujíma ho, ako to funguje a možno, že sa chce trochu porozhliadnuť ... Nechce vás opustiť, aspoň to nie je dôvod, prečo si profil založil.

Nuda

Nuda vo vzťahu aj v živote môže človeka doviesť až na zoznamku. Hľadá niečo viac, pozerá sa, či by nemohol byť jeho život o trochu lepší alebo zábavnejší.

Vzrušenie

Nemusí ísť nutne o sexuálne vzrušenie, ale aj o vzrušenie z toho, že robí niečo "zakázané", niečo, čo by nemal. Jeho cieľom nie je nájsť si nového partnera do života, len si zahryznúť do zakázaného ovocia.

Podvádzanie

Jeho zámery sú jednoduché. Chce si nájsť niekoho, s kým vás bude podvádzať, väčšinou sexuálne, preto takéto profily skôr nájdete na sex zoznamke. Váš spoločný sexuálny život mu pravdepodobne nevyhovuje, ale ostatné veci meniť nechce.

Hľadanie nového partnera

Váš vzťah pravdepodobne neklape, a tak si hľadá dôvod , prečo ho ukončiť, prípadne si hľadá zálohu, až sa vzťah rozpadne. Aj toto nie je možnosť zvrátiť, ale musíte sa obaja pokúsiť vzťah zachrániť.

Pokiaľ ste single, nebojte sa si zdarma založiť profil na našej online zoznamke a nájsť si partnera pre život, s ktorým si následne stanovíte potrebné hranice ohľadne vašich profilov a nebudete musieť riešiť tieto situácie...

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: