Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Okoreňte váš intímny život

13.júl 2015
Okoreňte váš intímny život

Keď vám vo vzťahu niečo chýba, okoreňte si ho. Ak vám vymizla chuť na intímne chvíľky a namiesto toho radšej pozeráte na televíziu alebo idete rovno spať, skúste korenie. Láska prechádza žalúdkom a prečo teda neskúsiť nejaké prírodné afrodiziakum? Korenie a bylinky sú nepostradateľnými a účinnými pomocníkmi, sú bohaté na esenciálne oleje, dokážu stimulovať krvný obeh a prebudiť sexuálnu energiu.

Je potrebné, aby ste zjedli či vypili niečo, čo vám chuť zvýši a po čom sa vám navýši tvorba jednej zo štyroch chemických látok v mozgu, ktoré o vašej intímnej túžbe rozhodujú. Jedná sa o dopamín, acetylcholín, serotonín a látku označovanú ako gaba. Výsledkom bude väčšie sebavedomie a lepšia nálada. Ak chcete svojho partnera či partnerku nažhaviť, zaraďte prírodné afrodiziaká do vášho menu, užívali sa už oddávna. Ak vám chýba látka dopamín, ktorá rozhoduje o dobrej nálade a o pocitu vášho lepšieho sebavedomia, skúste čerstvú bazalku, viac čierneho korenia, chilli, alebo tiež obyčajnú rascu či cesnak. Látka gaba je prírodné antidepresívum a nájdete ju v alkohole. Preháňať by ste to s ňou nemali, jeden dva poháriky červeného vína budú bohato stačiť. Dostatok serotonínu ovplyvníte konzumáciou banánov alebo trochou kvalitnej čokolády. Prírodné povzbuzovadlá majú vedecky dokázaný vplyv na ľudské zdravie, pozitívne ovplyvňujú myslenie a psychiku, podporujú erekciu a zvyšujú telesnú výkonnosť. V konzumentovi prebúdzajú fantáziu, ktorej dodávajú sexuálny náboj, a hlavne zvyšujú záujem o sex.
Škorica, muškátový oriešok, koriander, kajenské korenie a zázvor prehrievajú organizmus a zvyšujú sexuálny apetít. Cesnak, bazalka a kardamon zlepšujú sexuálnu výdrž a zvyšujú prekrvenie pohlavných orgánov. Ženšen a šafrán zvyšujú u ľudí chuť na milovanie prirodzene a efektívne.

Stopkový zeler
Zeler vám zvýši chuť na intimitu. Najmä mužom.

Ustrice
Pre labužníkov a gurmánov je to jedinečná pochúťka a okrem iného aj známe afrodiziakum. Podáva sa živá a čerstvá na drvenom ľade s kvapkou citróna. Vzhľadom nenápadne pripomína ženské pohlavné orgány.
 
Čokoláda
Uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia, a tiež látky, ktoré povzbudzujú chuť na sex. Ak ho/ju chcete zviesť, nezabudnite na čokoládovú tortu. 

Šafrán
Skúste okoreniť zeleninové rizoto práve týmto. Povzbudí to vašu túžbu.

Špargľa  
Je považovaná za pomerne silné afrodiziakum. Vďaka svojmu tvaru boli označované za "špičky lásky".

Ženšeň
Zlepšuje funkciu pohlavných orgánov a zvyšuje libido. Je to taký všeliek, čo udržuje sexuálny život.

Muškátový oriešok
Prekrvuje sexuálne orgány a zvyšuje sexuálne libido. Je silnejšie afrodiziakum než červené víno.

Čierne korenie
Trochu korenia, nech sa vzoprie. Najlepšie je použiť mažiar a rozdrviť čerstvé, ale môžete použiť aj mleté. Kýchnutie vraj spôsobuje erotické potešenie a zmierňuje impotenciu plachých ľudí.

afrodiziakum

Bobkový list (vavrín)
Už rímski cisári nosili koruny z vavrínových výhonkov. Malo to predstavovať symbol mužnosti. S týmto korením zaobchádzajte opatrne, pretože má silné účinky a trochu horkú chuť.

Aníz
Korenie sladkých jedál a pečiva. V krajinách stredného východu sa používajú na podporu lásky a na liečbu impotencie. Zrelý aníz aromaticky vonia a má korenistú sladkastú chuť.

Oregáno
Patrí do stredomorskej kuchyne, má silnú, štipľavú chuť a vôňu. Keď dáte hrsť oregána do vášho spoločného horúceho vodného kúpeľa, zažijete veľmi erotický zážitok.

Bazalka
Jedná sa o korenie a rastlinku patriacu do talianskej kuchyne. Vyvoláva vášeň a ovplyvňuje plodnosť. Pochádza z Indie. Ak kvitne bazalka v dome, znamená to, že do domu príde dievča. Listy sú prirovnávané k ženským genitáliám.

Levanduľa
Dajte trochu levandule pod prestieradlo alebo vankúš na posteli, na ktorej sa budete milovať. Levanduľa má upokojujúci účinok.

Šalvia
Šalvia a z nej napríklad uvarený čaj má vplyv na podporu plodnosti. Má veľmi silnú aromatickú vôňu a musí sa používať v rozumnej miere.

Zázvor
Je považovaný za zdroj sily lásky. Už na dvore Ľudovíta XIV. vedeli alchymisti, že sa z neho a žĺtkov dá pripraviť pasta, ktorá pôsobí afrodizikálne a spôsobuje žiadostivosť.

Chilli papričky
Zlepšujú prekrvenie a tým zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov.

Škorica
Podľa dávnych bájí a povestí už kráľovná zo Sáby natierala svoje telo olejom zo škorice a kráľ Šalamún jej potom nedokázal odolať.

Mäta
Ľudia odjakživa obdivovali jej vôňu a chuť. Mytologický príbeh rozpráva o tom, ako Persephone, kráľovná podsvetia, premenila nymfu Mint na bylinku a zasadila ju do krajiny, pretože žiarlila na manžela a myslela si, že Mint je neodolateľná, ten ju potom chodil obdivovať a ovoniavať.

Klinček
Všimli ste si niekedy tvar tohto korenia? Klinček môžete použiť na punč či varené víno.

Petržlen
Pridáva sa k mäsu, rybám, šalátom. Jej sviežosť zmierňuje zápach cibule a cesnaku v ústach. Petržlen sa používala do rôznych elixírov a čarovania.

Zdroj: http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-laska-a-vztahy-sex/163969/afrodiziaka-12-bylin-a-koreni-ktere-podpori-chut-na-sex.html

[kač]

Zdieľajte tento článok na: