Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nemáte na seba s partnerom veľa času? Urobte si romantický večer

20.september 2019
Nemáte na seba s partnerom veľa času? Urobte si romantický večer

Keď sa nachádzate vo vzťahu dlhšiu dobu, môže sa vám stať, že sa s partnerom začnete pomaly míňať. A aj keď ste doma obaja, nepodnikáte spolu takmer nič, pretože každý máte svoje veci, o ktoré sa musíte postarať. Nakoniec sa stretnete až v posteli. Príde vám to povedomé? Skúste to trochu zmeniť.

Meniť svoj zabehnutý život, ak vám inak funguje, by nebolo ľahké, a pravdepodobne ani múdre. Neznamená to ale, že by ste sa nemali pokúšať zmeniť aspoň kúsok. To by totiž po pár mesiacoch alebo rokoch mohlo viesť k tomu, že by ste si začali hovoriť, aký má toto vlastne zmysel. Ale keď sa pokúsite aspoň raz alebo dvakrát v týždni obetovať nejakú hodinku alebo dve, určite vám to veľmi pomôže.

Ide o to, aby ste si vyčlenili tento čas len pre vás dvoch a urobili si príjemný večer. Prečo zrovna večer? Pretože po celom dni sa človek rád vyspovedá a rád spočinie v náručí toho druhého. Kým ráno sa človek nemôže moc sústrediť a myslí na to, čo musí za celý deň stihnúť, večer už je "po všetkom" a vy si môžete trochu oddýchnuť.

Niekedy ale nie je práve jednoduché si urobiť toľko času, aby človek stihol to, čo mal, pekne sa upravil, dopravil sa do reštaurácie, tam strávil hodinku alebo dve, zase dorazil domov... Akosi v tom chýba pohoda, ktorú môžete zažiť len doma. Nie je vôbec od veci si raz za čas vyraziť niekam na večeru, ale nie je to podmienkou vzťahu. Ale podmienkou vzťahu je to, aby ste druhému načúvali a urobili si čas na spoločný večer strávený doma. A to je práve to, o čom budeme dnes hovoriť.

To, čo budete počas tohto večera spolu robiť, je len na vás. My vám môžeme dať ale pár tipov, ktoré sa vám môžu hodiť.

Zblížte so opäť so svojím partnerom

Prácu nechajte v práci

Obzvlášť pre workoholikov alebo podnikateľov bude toto veľmi náročná úloha. Ale ak to aspoň niekedy neurobíte, môže vás to stáť v budúcnosti vzťah. Aj keď viete, že na váš čaká ešte veľa pracovných úloh, skúste sa trochu odpútať od práce a nechajte to na zajtra. Pokojne si niektorý deň privstaňte, aby ste to potom stihli. Tiež na prácu pri tomto peknom, romantickom večere nemyslite a snažte sa o nej celý večer nehovoriť.

No stress

Rozprávanie o práci patrí aj do tejto kategórie, ktorá nabáda, aby ste sa nestresovali. Áno, môžete si na prácu ľahko posťažovať, že sa vám niečo nepodarilo, alebo že vás tam niekto štve. Je to súčasťou komunikácie medzi partnermi. Ale neveďte o tom monológ po celý večer. Rovnako ako by ste v túto dobu nemali preberať vážne negatívne alebo kontroverzné témy. Skúste raz vypnúť mozog a nemyslite na nič.

Ale nie je to všetko len o vás, keď sa budete týmto riadiť len vy a váš partner nie, večer sa moc nepodarí. Upozornite ho dopredu na tieto pravidlá.

Zahoďte starosti a užite si romantiku vo dvojici

Postarajte sa o deti a/alebo o zvieratá

Ak nemáte ani deti, ani zvieratá, máte síce asi trochu prázdnu domácnosť, ale aj o mnoho menej starostí a môžete tento bod preskočiť. Väčšina párov má ale doma aspoň jedno dieťa alebo jedno zviera, a tak sa k tomu musia postaviť.

U detí záleží na tom, v akom sú veku. Ak sú dostatočne veľké na to, aby pochopili, že chcete mať chvíľku osamote a aby vás nerušili, povedzte im to a dúfajte, že to budú rešpektovať. Menšie deti uložte trochu skôr spať a opäť dúfajte, že zaspia. Ak máte dobrú babičku alebo iných príbuzných, ktorí by sa o deti mohli na jeden večer postarať, máte vyhrané úplne.

O zvieratá sa tiež postarajte dopredu, ak je tá možnosť. Dávať zvieratá na stráženie kvôli spoločnému večeru sa asi neoplatí. Ale ak budete chcieť mať súkromie, radšej ich odložte odpočívať vedľa do izby.

Pustite si hudbu

Pustite si hudbu, na ktorú budete mať náladu. Môže to byť vaša spoločná obľúbená alebo niečo romantické. Je to celkom jedno, len by ste mali dať pozor na hlasitosť, ak ste dali deti spať, alebo ak sa budete chcieť rozprávať.

Dajte si spolu vaňu

K hudbe sa potom skvelo hodí kúpanie vo vani. Medzitým, čo si ľahko zatancujete v obývačke, už sa vám v kúpeľni bude napúšťať plná vaňa vody s množstvom peny. Znie to celkom lákavo, že? Ak vaňu nemáte, môžete sa spolu vtlačiť aj do sprchovacieho kúta, ale určite to nebude mať taký relaxačný účinok ako vaňa.

Napustite si vaňu a spoločne zrelaxujte

Užite si spoločnú večeru doma

Po vani alebo teplej sprche budete krásne odpočinutí a už vás nebude nič moc trápiť. Ale určite budete mať hlad. A teraz prichádza otázka, či začať niečo variť? Ak ste gurmáni, varíte radi a nie je to pre vás strata času, určite vám nebude vadiť venovať nejaký čas uvareniu nejakej dobroty. Ak nemáte veľa času alebo viete, že vám to nejaký čas zaberie, uvarte si napríklad popoludní alebo ako sa vám to zrovna bude hodiť.

Ale ak si na domáce varenie nepotrpíte, môžete si nechať až do domu doviezť jedlo, na ktoré máte práve chuť. Áno, nebude to asi žiadny luxus, ale keď vám to bude chutiť? Vždy ale musíte počítať s tým, že sa objednávka pomýli, alebo vám príde jedlo pripálené, dorazí s veľkým oneskorením alebo napríklad vôbec...

Ak možnosť objednať si jedlo z reštaurácie nemáte alebo vami obľúbená reštaurácia dovoz neumožňuje, môžete partnera poslať, aby pre jedlo zašiel. To ale samozrejme znamená, že sa v spoločný večer na chvíľu ocitnete sami. Ste ochotní to kvôli tomu obaja obetovať? Ak áno, nech vyrazí. Kto zostane doma, ten môže prichystať rôzne drobnosti - taniere, poháre, príbory, hudbu, film, napríklad aj tú vaňu, ak ešte neprebehla.

Pozrite si film

Spoločný večer môžete len sedieť v obývačke a rozprávať sa, určite na tom nie je nič zlé, obzvlášť v prípade, keď nemáte inokedy šancu sa poriadne spolu porozprávať. Ale ako sme spomenuli vyššie, nemali by ste zasahovať do vážnych tém. Chcete prežiť pekný večer a nie ho skončiť nezhodami. Ak sa chcete skôr rozprávať a máte doma krb, máte skvelú príležitosť to využiť. Večery už začínajú byť chladné, tak ho zapáľte a rozprávajte sa za zvukov praskania dreva v krbe.

Pozrite si film, seriál alebo sa rozprávajte pri krbe

Aj preto, aby sa vyhli nepríjemným témam, je pre niektorých príjemnejšim variantom pustiť si film alebo seriál, ktorý sa vám obom páči. Nenúťte druhého do žánrov, ktoré nemusí, potom by z toho nemal pocit pekne stráveného večera a to by bola škoda. Vyberte spoločne niečo, na čo ste pôvodne chceli zájsť do kina, ale kvôli času a povinnostiam vám to nevyšlo. Pritúľte sa k sebe na gauči, prikryte sa ľahkou dekou a sledujte. Aj keď pre niektoré akčné typy ľudí toto môže vyzerať ako strata času, verte, že aj takú maličkosťou sa váš vzťah utužuje.

Pohárik alkoholu nikomu neublíži

Ak chcete a máte chuť, môžete si otvoriť fľašu vína, šampanského alebo iné dobroty, ktoré budete pomaly usrkávať v priebehu večera. Nie je na tom vôbec nič zlé, jeden pohárik vám pomôže sa ešte viac uvoľniť. Ale vyvarujte sa tomu, aby ste sa opíjali, pretože to nemusí mať práve dobré následky. Môžete sa začať hádať, riešiť veci, ktoré ste vôbec v tento večer riešiť nechceli, a navyše môžete aj druhý deň zaspať do práce, ak sa do nej chystáte. Snažte sa obaja v tomto trochu krotiť.

Ako celý večer skončí, to bude záležať len na vás dvoch. To, ako sa budete správať, čo budete robiť, akú budete mať náladu, bude mať vplyv na celý večer. Nekazte si ho zbytočne. Tieto večery môžu, ale rozhodne nemusia končiť intímnosťami, na to žiadne pravidlo neexistuje. A všetky ostatné pravidlá si nastavujete len vy dvaja sami. Možno, že sa váš prvý takto strávený večer nepodarí tak, ako ste si predstavovali, ale nezúfajte, keď to budete opakovať, zlepší sa to a vy si ujasníte, čo by ste v tento večer chceli robiť, čo by ste chceli jesť a ako by ste sa k sebe mali správať.

A ako často spoločný večer podnikať?

Ide o to, aké možnosti sa vám a vášmu partnerovi ponúkajú. Keď máte naozaj málo času, ešte k tomu napríklad pracujete obaja na smeny, bude stačiť raz týždenne. Pokiaľ sa ale ani raz týždenne nie ste schopní na dve, tri alebo štyri hodiny stretnúť, môže to do budúcna pre vás znamenať veľký problém s nedostatkom komunikácie, lásky i nehy. Dvakrát týždenne je optimálne, napríklad v stredu/štvrtok a nedeľu. Takto si týždeň rozdelíte niečím pekným a zároveň ho niečím pekným i zakončíte. Ale vo finále to rovnako bude len a len na vás...

A čo keď nemáte s kým tráviť spoločné večery? Taká škoda! Zaregistrujte sa na online zoznamke a nájdite tam muža alebo ženu, s ktorým by ste chceli tráviť napríklad nielen spoločné večery, ale napríklad aj dni a noci.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: