Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Na aké novinky môžete vyraziť do kina?

27.február 2019
Na aké novinky môžete vyraziť do kina?

Čo tak vyraziť do kina? Je to ideálne miesto na rande a ešte sa môžte spoločne zasmiať alebo naopak vystrašiť. Aký žáner pre tento víkend zvolíte? Máme pre vás zaujímavé typy na práve premietané novinky.

Ženy v behu

Česká komédia, pri ktorej sa budete smiať 93 minút.

Réžia: Martin Horský

Scenár: Martin Horský

Kamera: Jan Drnek

Obsadenie: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenoféva Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann, Samuel Gyerták, David Kraus, Petr Vondráček, Ondřej Malý, Bolek Polívka, Míra Nosek

Jedná z hlavných predstaviteliek, Věra, ktorú hraje Zlata Adamovská, mala so svojim mužom Jindřichom báječný život a je pevne rozhodnutá splniť mu jeho posledné prianie, pri ktorého vyslovení zomrel, a nieje predsa nič jednoduchšie, než zabehnúť maratón. Trasu hodlá rozdeliť medzi seba a svoje tri dcéry. Stačí len začať trénovať beh. Dcéry jej plánom zrovna nadšené nie sú, pretože nie sú bežecké typy. Ich životy sú trochu odlišné. Majú úplne iné starosti. Tereza Kostková, ktorá predstavuje najstaršiu dcéru Marcelu, má doma troch synov a veľmi „empatického“ manžela, ktorý sa volá Karol (zahral si ho Ondřej Vetchý), ktorý ju ešte nepožiadal o ruku. Prostredná dcéra Bára, Veronika Kubařová, túži po dieťati, lenže nájsť toho správneho otca je pre ňu zložité, takže začne premýšľať aj o umelom oplodnení. Jej biologické hodiny totiž bijú na poplach. Najmladšia dcéra sa volá Kateřina, predstaviteľkou je Jenovéfa Boková, ktorá je vo vzťahu so ženatým šéfom. Pred štartom maratónu sa objaví niekoľko prekážok, ale vďaka príjemnému humoru sa rozhodne nudiť nebudete.

O vtipné pasáže nieje núdza. Je to komédia, ktorá nikoho neurazí. Ondřej Vetchý opäť nesklamal a ako flegmatický otec je naozaj kúzelný. Príbeh je od začiatku tak trochu predvídateľný. Je to milá rodinná komédia s presnou dávkou sexistického aj prihluplého humoru. Len jeho cieľovou skupinou nie sú akademici či kritici, ale publikum, ktoré sa nechce v kine filmovo vzdelávať, ale chce sa od pľúc krásne zasmiať. Nieje to film na Oskara, ale je to humorný a usmievavý snímok o tých „klasických“ rodinách a bežných situáciách.

Captain Marvel

Film z USA, ktorý je zaradený do sekcie akčné, dobrodružné, sci-fi, v dĺžke 124 minút.

Réžia: Anna Boden, Ryan Fleck

Scenár: Meg LeFauve, Nicole Perlman, Geneva Robertson-Dworet

Kamera: Ben Davis

Hudba: Pinar Toprak

Obsadenie: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Jude Law, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lashana Lynch, Lee Pace, Gemma Chan, Clark Gregg, DeWanda Wise, Annette Bening, Mckenna Grace, Colin Ford, Chuku Modu, Robert Kazinsky, Rune Temte a ďalší.

Novinkový film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiatého storočia. Jedná sa o celkom nové dobrodružstvo z obdobia filmového sveta Marvel, ktoré ste ešte nevideli. Tento film popisuje príbeh hlavnej hrdinky Carol Danversovej, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších a najvplyvnejších superhrdiniek sveta. V období, kedy Zem zasiahne medzihviezdná vojna dvoch mimozemských rás, objaví sa hlavná hrdinka Carol Danversová aj s malou skupinkou spojencov uprostred tohto konfliktu. Údajne je to prvý film od Marvelov, ktorý má priamo slovo „Marvel" v samotnom názve filmu.

Půjdete s partnerem na první rande do kina?

Leto s gentlemanom

Česká romantická komédia, ktorá trvá 98 minút.

Réžia: Jiří Adamec

Scenár: Jaromír Hanzlík

Kamera: Václav Tlapák

Hudba: Petr Orm, Pavel Orm

Obsadenie: Jaromír Hanzlík, Alena Antalová, Igor Bareš, Lucie Vondráčková, Miroslav Šimůnek, Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Jana Boušková, Jan Vlasák, Arnošt Goldflam, Miroslav Etzler, Dana Batulková, Yveta Blanarovičová, Petra Jungmanová a ďalší.

Alena Antálová, predstaviteľka Anny trávi so svojim manželom (zahral si ho Igor Bareš) každé leto v chatovej oblasti, ktorá je kúsok za Prahou. Ich manželstvo trvá dlho, a tak už je to také to klasické manželstvo po x rokoch. Každý má svoje záujmy a svoje pravidelné úniky. Anna sa stretáva s kamarátkami, s ktorými organizujú výlety na bicykloch po okolí, kde ona býva. Jedného dňa sa v týchto miestach zjaví aj Artur, Jaromír Hanzlík, ktorý tu predstavuje gentlemana, ktorý by mal byť novým majiteľom miestneho zámku. Medzi Annou a Artutom vznikne predvídateľná iskra, kedy obaja potom začnú oveľa častejšie utekať zo svojich realít a obyčajných, doterajších životov.

Posúdenie a hodnotenie tohto filmu by si mal urobiť každý sám. Rozhodne nejde o žiaden trhák, a dokonca sa nájde aj pár názorov, kedy si ľudia myslia, že Hanzlíka už dokonca nikto pred kamerou nechce, a tak si napísal scénar sám, ktorý mu zrežíroval jeho kamarát. Problém majú recezenti aj s obsadenosťou hlavných a vedľajších rolí. Lucia Vondráčková hraje dcéru Aleny Antalovej, čo je v reálnom živote nemožné a v tomto filme aj tak trochu nedôveryhodné. Každopádne ľudia sú rôzni, takže ak máte chuť na letnú oddychovku, choďte si urobiť názor sami.

Potomok

Horor až thriller z USA a Hong Kongu, na ktorý potrebujete 92 minút svojho času.

Réžia: Nicolas McCarthy

Scenár: Jeff Buhler

Kamera: Bridger Nielson

Hudba: Joseph Bishara

Obsadenie: Taylor Schilling, Jackson Robert Scott, Brittany Allen, Colm Feore, Peter Mooney, Oluniké Adeliyi, Elisa Moolecherry, Paula Boudreau, Martha Girvin

Preferujete horory? Tak tento by vás mohol zaujať. Dve zdanlivé nesúvisiace události sa neskôr prepoja. V deň, kedy sa na jednom mieste odohraje tragédia, tak na inom mieste sa narodí chlapec, ktorého pomenujú Miles. Jeho matka Sarah po rokoch začne pozorovať, ako sa jeho správanie mení v agresívne a začína byť presvedčená, že ho ovládajú nejaké tajné a nadprirodzené sily. Chce sa dozvedieť pravdu, ale je to veľmi zložité a veľmi vzápätí pochopí, že podnety sa skrývajú už hlboko v minulosti a následky sú desivé.

Tento hororový film nemal žiadnu veľkú reklamu. Stupňujúca sa agresivita syna a bezradnosť rodičov, je výborne ztvárnená aj po psychologickej stránke. Pokiaľ sa teda radi bojíte, skúste tento nový horor. Nieje to vraj ten najdokonalejší film, ale je zaujímavý a napínavý a je v ňom pár scén, pri ktorých sa naozaj zľaknete.

Všetci to vedia

Dráma, thriller a psychologický snímok, v produkcii Španielska, Francúzska a Itálie, v celkovej dĺžke 132 minút.

Réžia: Asghar Farhadi

Scénar: Asghar Farhadi

Kamera: José Luis Alcaine

Hudba: Javier Limón

Obsadenie: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Bárbara Lennie, Carla Campra, Inma Cuesta, Eduard Fernández, Elvira Mínguez, Roger Casamajor, Ramón Barea, Sergio Castellanos

V hlavnej role Penelope Cruz, ktorá môže byť pre mnohých zárukou ich obľúbených filmov. Hlavná hrdinka Laura, Penelope Cruz, sa vydá na svadbu, kde sa vydáva jej sestra. Lenže dôjde k zmiznutiu jedného z hostí a staré tajomstvá sa začnú vynárať na povrch.

Psychologický thriller dvojnásobného držiteľa Oscara Asghara Farhadiho sa dokonca stal aj úvodným filmom na festivale v Cannes. Rodinná dráma, kde hlboko za rodinnou idylkou existujú nedoriešené spory a rany, ktoré nechcú byť už ďalej zametené pod kobercom.

Do kina nemusíte vyrazit pouze s partnerem, ale i s celou rodinou

Lego príbeh 2

Snímok zaradený do sekcií animovaný, akčný, dobrodružný, komédia, rodinný, fantasy, muzikál, ktorý vyprodukovali USA, Dánsko a Austrália. V Lego svete budete 107 minút.

Réžia: Mike Mitchell

Scenár: Phil Lord, Christopher Miller

Hudba: Mark Mothersbaugh

Obsadenie: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett, Tiffany Haddish, Stephanie Beatriz, Alison Brie, Nick Offerman, Charlie Day, Maya Rudolph, Will Ferrell, Jadon Sand, Brooklynn Prince, Channing Tatum, Jonah Hill, Richard Ayoade, Ben Schwartz a ďalší.

Ide o pokračovanie úspešného animovaného filmu LEGO® príbeh, ktorý vznikol v roku 2014. Slávni lego hrdinovia sa opäť púšťajú do boja za záchranu svojho mesta. V prvom diele bolo všetko super a aké to je teraz, na to sa budete musieť pozrieť sami. Emmeta, Hustenku, Batmana a ich priatelia sa vydajú do vzdialených nepreskúmaných svetov, vrátane podivnej galaxie.

Je to film predovšetkým pre deti, ktorý vám dokáže spríjemniť spoločné víkendové popoludnie. Kto by predsa nemiloval lego?

Slaný alebo sladký popcorn, dobre zvolený film v spoločnosti svojho partnera a detí. To by mohol byť námet na pekné víkendové popoludnie. Ale pokiaľ ste stále sami, nezúfajte a zoznámte sa, v každom meste - v Bratislave, PrešoveTrenčíne alebo napríklad v Banskej bystrici, je niekto, kto nieje zadaný a hľadá partnera alebo partnerku, rovnako ako vy. Stačí si dať trochu tej práce a využiť napríklad vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu. Je to len na vás, kde budete hľadať svoje šťastie. Ale napríklad rovno v tom kine stretnete niekoho, kto bude sám.

[kač]

Zdroj: https://www.csfd.cz/

Zdieľajte tento článok na: