Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Povolanie: Riaditeľ zemegule

12.marec 2018
Povolanie: Riaditeľ zemegule

Nebyť mňa, tak by nevyhrali. Keby som tam nebol ja, kto vie, ako by to dopadlo. Stretli ste sa s niekým takým a dá sa s takým človekom žiť vo vzťahu?

Ak sa vám podarilo nájsť partnera, ktorý je pre vás zatiaľ neustále tým najlepším, najvhodnejším a máte k nemu úctu, gratulujeme. V opačnom prípade nezúfajte, niekde na vás ten pravý čaká a nemá zmysel brať všetko, čo vám skríži cestu. Niekedy sa jednoducho stane, že aj keď tí dvaja ľudia sú skvelí kamaráti, partneri byť jednoducho nemôžu. Aj keď výnimky sú, ale naozaj len občas. Na to, aby vznikol fungujúci vzťah, musia predovšetkým chcieť obaja a uznávať nielen chyby svojho partnera, ale aj tie svoje. Pretože každý nemôže vyzerať ako zo žurnálu a každý nemôže mať tú najlepšiu prácu, najlepšie bývanie, skvelú rodinu, roztomilé a počuvné deti. Bohužiaľ tých, čo majú opak, je úplná väčšina, takže nezúfajte a netrápte sa tým, že ste zase sami, alebo že ste zase vo vzťahu, ktorý vás len ničí. Niekedy je lepšie byť sám a venovať sa sám sebe, než stále počúvať, ako ste vlastne k ničomu, pretože aj keby ste sa na hlavu stavali, tak povolania riaditeľ zemegule môže mať z tej danej dvojice vždy len jeden. A s takým človekom sa dá žiť iba naozaj veľmi ťažko.

Mužom, ktorí si myslia, že sú riaditeľmi zemegule, by bolo najlepšie sa zďaleka vyhnúť. A keď už do takého vzťahu skĺznete, môžete sa dostať do situácie, kedy sa vám nebude odchádzať úplne ľahko. Keď už sa mu podarí, aby si vás ulovil, stanete sa obeťou svojho manipulátora. Títo ľudia sú totiž na začiatku každého vzťahu skvelí, úžasní a neodolateľní. Na samotnom začiatku vám budú dokazovať, že nikoho lepšieho ste stretnúť nemohla, že na vás neustále myslia a bude si vás omotávať okolo svojho prsta. A ktorá žena alebo slečna by nestála o to, aby sa k nej jej vyvolený správal ako k princeznej. Je to jedno z najkrajších období, ktoré vás kedy môže stretnúť, lenže verte, že nebude trvať dlho. Ako rýchlo začne, tak aj rýchlo skončí.

Generácia vašich babičiek

Táto generácia narodených medzi rokmi 1920 až 1940 nepoznala slovo rozvod skoro vôbec. Možno aj preto, že sobáš bol väčšinou dohodnutý a obaja verili, že rodičia im vybrali toho najlepšieho partnera pre život vďaka svojim vlastným skúsenostiam. V tejto generácii fungoval model partnerstva trochu inak. Ženy sa starali o domácnosť naplno a muž bol ten, ktorý zarábal peniaze. Obidvaja si vážili jeden druhého za to, čo pre rodinu robia, a správali sa k sebe s úctou. Dokážete si napríklad predstaviť, že by ste svojim rodičom museli vykať? Tak v tejto generácii to nebolo nič neobvyklé. Rovnako tak, ako by nikdy nedokázali hovoriť o svojich rodičoch hanlivo. A keď sa v tú dobu predsa len niekomu podarilo rozviesť, mala z hanby kabát celá rodina aj celá dedina. Možno aj preto bolo u týchto párov úplne normálne, že spolu boli päťdesiat rokov. Predtým sa totiž nefunkčné vzťahy nemohli ukončovať tak ľahko ako dnes a keď bolo niečo zle, tak sa to jednoducho opravilo. Nikdy sa medzi oboma nevytratil rešpekt, úcta a tolerancia.

Sobáš váš aj vašich rodičov

S postupom času sa stali rozvody v podstate neoddeliteľnou súčasťou vzťahov. Postupne sa ich počet navyšoval a teraz už je skoro každé druhé manželstvo rozvedené. Najčastejšie sa manželia a partneri rozchádzajú po troch až piatich spoločných rokoch. A bohužiaľ pribúda aj tých párov, ktorí sa rozvádzajú aj po dvadsiatich piatich rokoch. Môže za to zrýchlená doba? Môže za to slobodnejší spôsob života, alebo snáď neúcta? Celá pätina ľudí, ktorí sa rozvádzajú, nerobia tento krok prvýkrát, väčšinou majú za sebou už nejaké nepodarené manželstvo. Možno preto, že zistia, že po prvom nepodarenom pokuse to nie je zas tak zložité a je lepšie skúsiť zase všetko odznova. Najčastejším dôvodom rozvodu u krátkodobých aj dlhodobejších manželstiev sú rozdielne záujmy, názory, rovnako ako bývajú dôvodom rozdielne povahy. Sú aj takí, ktorí sa neboja byť konkrétnejší a zmienia ako dôvod napríklad: neveru, problémy v intimite, alebo dokonca alkoholizmus. Táto generácia je ochotná tolerovať vedľa seba aj človeka, ktorý všetko vie a všetko pozná, aby neboli sami a nemuseli sa znova zoznamovať.

Povolanie: Riaditeľ zemegule

Súčastná generácia, tzv. Generácia Y

Títo mladí ľudia sa už nezoznamujú klasickým spôsobom. Nevyužívajú žúry, ale zúčastňujú sa najrôznejších party. Sociálne siete sú pre nich automatické a keď by ste im ukázali kazetu do walkmana, tak vám nebudú veriť, že niečo také naozaj existovalo. Život bez internetu ako by pre nich neexistoval. Svadbu neriešia a na všetko majú veľa času. Ženy chcú robiť kariéru a rodinu si obaja zaobstarávajú väčšinou tak nejako z povinnosti a funkčnosti biologických hodín. Každý pozná teóriu toho správneho vzťahu, každý vie, čo chce a že najdôležitejšia je komunikácia a kompromisy. Lenže teória sa od praxe líši. A možno preto sa všetci tiež ženú za dokonalosťou a ideálnym partnerom, ktorý niekde existuje.

Kam sa podela úcta?

Za čias našich starých mám a starých otcov boli vzťahy úplne iné a fungovali úplne inak. A rozvodov bývalo oveľa menej, pretože niečo také, ako rozvod, bolo, ako keby vám to niekto vypálil na čelo a pre spoločnosť ste boli už naďalej, čo sa týka vzťahov, nefunkčný a označkovaný. Dnes je rozvod úplne bežnou rutinou.

Aký je život s riaditeľom?

Život s riaditeľom zemegule je veľmi zložitý a na začiatku úplne skvelý. Lenže postupom času si začnete uvedomovať, že vás chváli o niečo menej a začne vám dokazovať, že mu nesiahate ani po členky. Budete neustále počúvať, ako má všetko skvelé, ako mu všetko vychádza a vy máte iba problémy, ktoré síce na samotnom začiatku poznal a o ktorých vedel, ale postupom času vám ich začne predhadzovať. Nielen že si na vás začne ešte zvyšovať svoje sebavedomie, ale zároveň vás tým dokáže zraziť na kolená.

Riaditeľ riaditeľom zostane

Aj keď niektorým sa podarí z pazúrov manipulátora včas dostať, tak niektoré také šťastie nemusia mať. A ako teda s riaditeľom zemegule žiť, aby ste sa úplne nezbláznili? To je veľmi ťažká otázka, pretože ani žiadna konkrétna rada neexistuje. Život s ním bude veľmi zložitý a je nutné počítať aj s tým, že sa len tak nezmení. Stále bude ten najlepší, najchytrejší, najkrajší a naj naj naj úplne vo všetkom. Keď ho začnete kritizovať vôbec sa mu to páčiť nebude a tým skôr vyvoláte hádku, pri ktorej budete vy tí, ktorí budú najhorší a neprispôsobiví. Po druhých vyžadujú precíznosť, presnosť, dokonalosť, neustály obdiv a neboja sa toho druhého neustále ponižovať a predovšetkým kritizovať. Od takého despotu je dobré odísť zavčasu namiesto toho, aby ste neustále mlčali a tým získavali chvíľku pokoja.

Niekedy nemá zmysel byť vo vzťahu za každú cenu a čakať, že sa niečo zmení, alebo že sa vám ho podarí zmeniť. Veď riaditeľ zemegule vie predsa všetko najlepšie. A ak nehľadáte riaditeľa zemegule a nebojíte sa povedať svoj názor, nájdite si toho pravého aj pomocou vedeckého zoznamovacieho dotazníka online, nie je to vôbec ťažké a zaberie vám to len chvíľočku.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: