Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Návrat k expartnerovi po rokoch

9.február 2018
Návrat k expartnerovi po rokoch

Všetci sme to urobili. Všetci sme raz mali pokušenie, okolnosti a úprimne sme zvažovali klady a zápory toho, aké by to bolo, keby sme sa vrátili k ex. Stojí to ale za to? Môže to vyjsť?

Fungujú vzťahy po návrate?

Záleží na oboch partneroch. Ale veľmi často sa stáva, že keď sa objavia prvé mráčiky, prestane ich vzťah fungovať a všetko sa pomaly ale isto začne vracať do starých koľají. Ak si začnete vyčítať niečo zo svojej minulosti, je absolútne jasné, že tento vzťah je predurčený k ďalšiemu koncu. Dosť často sa tiež stáva, že sa chce vrátiť do vzťahu len jeden, a to je bohužiaľ naozaj málo, pretože na vzťah musia byť vždy dvaja. Prečítali ste bezpočet článkov o tom, ako sa vrátiť k svojmu ex. Vzali ste si k srdcu nepreberné množstvo rád, o tom, ako sa k sebe vracať alebo naopak už nevracať, pretože to podľa vášho okolia rovnako nemá žiadnu budúcnosť. Ale aj napriek tomu sa vám pomalými krôčikmi podarilo, že s vami váš ex začal komunikovať. Dôvody môžu byť rôzne, prečo sa tomu stalo. Mohli by sme ich rozdeliť do niekoľkých skupín.

Myslí na vás

Skupina tých bývalých partnerov, ktorí na vás myslia. Tí, ktorí sa s rozchodom nedokázali vyrovnať a tí, ktorí môžu mať vďaka vášmu rozchodu aj nejaké psychické problémy.

Kvôli porovnaniu

Po vašom vzťahu neboli schopní si nájsť niekoho, s kým by mali nejaký plnohodnotný vzťah a vždy sa pri problémoch vracali k tým bývalým, aby ich porovnali s ich súčasným.

Znovu preskočí iskra

Aj to sa môže stať, iskra preskočí znova. Môže sa stať, že sa so svojím partnerom rozídete, ale potom sa náhodou niekde stretnete a budete chcieť byť zase spolu a to aj napriek tomu, že každý z vás má nejaký vzťah. Pri takýchto párov je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že ich vzťah naozaj vydrží a to predovšetkým preto, že ten vzťah chcú obaja a ich náboj medzi nimi ešte úplne nevyprchal. Emócie sú pre vzťah veľmi dôležité.

Nevyzrelosť

Tí, čo nevedia, čo chcú. Chceli sa rozísť, našli si iný vzťah, ale rovnako sa tak nejako s rozchodom nevyrovnali a od svojho bývalého partnera sa nikdy neodpútali. Môže to byť aj z toho dôvodu, že oboch partnerov porovnávajú a nie sú si vôbec, ale vôbec istí, čo chcú a čo od svojho budúceho života a partnera očakávajú. Majú pocit, že všetko musia zvládnuť sami a že na nich niekde čaká stále niečo lepšie. A môže to byť aj preto, že ich bývalý nasadil vysokú latku a tú potom je pre nového partnera ťažké prekonať.

Jednostranný rozchod

Rozchod chcel len jeden z dvojice a preto sa stane, že keď sa rozídu, začnú obaja experimentovať. Ten, čo chcel rozchod, začne hľadať niečo lepšie, začne hľadať tých 10 percent, ktoré mu pri jeho partnerovi chýbali, ale zistí, že by radšej tých 90 percent toho všetkého, čo mali u bývalého partnera. Potom môže nastúpiť obdobie hier s bývalým partnerom a ich kontakt si stále tak nejako udržujú. Vďaka tomu si môžu uvedomiť, čo pre nich ich bývalý partner znamenal a potom môže byť takýto návrat úspešný.

Návrat k svojmu ex

Prečo sa k expartnerovi nevracať?

Rozdelili ste sa z nejakého dôvodu

Po určitej dobe sa budete pozerať na svoj minulý vzťah ako na ten, ktorý zas nebol tak zlý, pretože tie nepríjemnosti, ktoré ste riešili, tak nejako zaniknú a dostanú sa do pozadia. Budete sa pamätať len to pekné. Ale vždy by ste si mali pamätať a pripomínať, čo bolo tým hlavným dôvodom vášho rozchodu. To, čo bolo dôvodom, aby ste vzťah ukončili alebo to, čo vás dohnalo k slzám, keď ste dostali kopačky. Mali by ste si byť vedomí všetkých aspektov vašich vzťahov, a to nielen tých úžasných.

Zrovna sa zase rozídete

Všetci radi veria, že oni budú výnimkou a že ich návrat vyjde, ale je len veľmi malé percento vzťahov, ktorým to aj napriek ich rozchod znovu vyšlo.

Je to lákavé, pretože je to známe

Taká trochu lenivosť a možno aj strach z nového zoznamovania sa. Už viete, ako váš bývalý partner zareaguje, viete, čo má a nemá rád, a preto nemusíte chcieť poznávať niekoho iného znovu. Nezabudnite však na to, že len preto, že je niečo dobre známe, neznamená to, že je to v skutočnosti lepšie ako tie ostatné možnosti. Motýle v bruchu sú úžasní a ak neskúsite nejaké nové možnosti, nemusíte ich nikdy zažiť.

Žiarlivosť

Ak sa k sebe vrátite, musíte mať na pamäti, že ste spolu neboli, a preto nemáte dovolené sa pýtať. Ak mal vás bývalý partner v čase vášho rozchodu niečo s niekým z vašich priateľov, mali by ste to tak nejako rešpektovať. Predsa len ste v tú dobu spolu neboli. Ak nezvládnete ovládnuť svoju žiarlivosť, nehrňte sa do vzťahu so svojím expartnerom.

Obaja ste sa nezmenili

Môžete mať pocit, že ste zistili, čo chcete, môžete mať pocit, že ste sa zmenili, lenže opak je pravdou. Ľudia sa moc často nemenia. Môžete sa stať poriadnejšími, môžete sa začať inak stravovať a schudnúť alebo naopak pribrať, ale základné povahové rysy sa nezmenia nikdy. Skôr alebo neskôr na "to", čo vám vo vašom vzťahu vadilo a rozčuľovalo vás, narazíte znova. Otázkou len zostáva, či vás nebude v každom vzťahu stále len niečo štvať a rozčuľovať. V tom prípade je dobré zamyslieť sa nad svojimi prioritami a nad tým, čo naozaj chcete. Trebárs nechcete vzťah žiadny, pretože na neho ešte nie ste pipavení.

Na planéte žije obrovské množstvo ľudí

Každý má niekde toho svojho partnera s ktorým mu bude dobre a toho partnera, ktorý ho bude podporovať a pomáhať. Je len otázkou času, kedy a kde na seba narazíte. Okolo vás je veľa ľudí, ktorí sú zadaní, ale je ich aj veľa, ktorí sú nezadaní. Prečo teda strácať čas vo vzťahu s vašim bývalým partnerom, ktorý nefungoval. Prečo neskúsiť niečo iné. A aj keby ste sa nestretli s osobou svojich snov, aspoň ste sa o to pokúsili. Snažili ste sa, vzali ste si ponaučenie z vášho bývalého vzťahu a už viete, čo nefunguje.

Keď už sa vám podarí, že sa po rokoch dokonca znovu stretnete, počítajte s tým, že či sa podľa vás ide o vášho božského partnera, zrazí vás návrat do reality vždy na kolená. Vaše depresívne pocity, ktoré ste si prekonali po rozchode, sa môžu zase vrátiť v plnej miere. Po vašom skončenom stretnutí budete premýšľať o tom, prečo ste tam vôbec išli, keď už ste sa po vašom rozchode dali tak nejako psychicky dokopy. A v tom prípade je potrebné sa zamyslieť, či vám to za to stálo a ujasniť si svoje city. Niekedy naozaj nemá cenu utápať sa v tom, čo bolo, a chcieť späť to, čo nefungovalo, respektíve fungovalo len z jednej strany. Vyrazte radšej dopredu a hľadajte niečo a niekoho, s kým budete šťastnejší, spokojnejší a s kým dokážete stráviť zvyšok života. Niekedy to nemusí byť taká veda, niekto síce potrebuje vedecký dotazník, aby si bol istejší, ale niekomu stačí len pohľad na fotografiu a vie, že je to ten pravý alebo tá pravá. Skúste sa zoznámiť s niekým novým.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: