Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako spoznať, že je váš partner stále zamilovaný do svojej/svojho ex?

26.júl 2023
Ako spoznať, že je váš partner stále zamilovaný do svojej/svojho ex?

Práve ste vstúpili do nového vzťahu, mali by ste byť stopercentne šťastní, ale niečo vás trápi. Máte tušenie, že niečo nie je v poriadku. Mohol by byť snáď partner stále zamilovaný do svojej/svojho ex? Ide to spoznať? Ide. Prečítajte si, akých 7 signálov si môžete všimnúť.

Niekedy nie sú vzťahy úplne nejružovejšie, to vie asi každý. Môže sa naskytnúť veľa problémov, kvôli ktorým vzniknú hádky alebo stačí, keď si dostatočne neporozumiete. Vo vašom vzťahu sa ale ani nemusíte hádať a rovnako môžete cítiť zvláštny pocit. Ako by bol partner trochu viac odťažitý a stále myslel na svoju / svojho ex. To sa samozrejme stáva väčšinou v prípade, keď muž jeden vzťah skončí a hneď ide do druhého. Všetko, čo tu bude popísané, sa samozrejme môže stať aj opačne - aj ženy zostávajú zamilované do svojho bývalého partnera. Pre zjednodušenie budeme v niektorých prípadoch uvádzať slová partner v rode mužskom a ex v rode ženskom, ale môžete si to aj otočiť.

Ponúka sa otázka - čo s tým? Pokiaľ si budete úplne istý, že je váš partner stále zamilovaný do svojej ex, môžete skúsiť počkať. Často sa jedná len o pocit straty niečoho, čo sme poznali, a na to si niektorí ľudia zvykajú trochu dlhšie. Veľa potom pomôže, keď si ich ex tiež nájde partnera a on si uvedomí, že život ide ďalej. Ak ho chcete trochu podporiť, môžete sa s ním o tom porozprávať, hoci často o tom ľudia hovoriť nechcú alebo aj zapierajú. Nie je nič zlého priznať sa, že vám niekto chýba, aj keď je to bývalý partner. Predsa len ľudia spolu žijú aj niekoľko (desiatok) rokov a keď sa to zo dňa na deň zmení, tak je to naozaj veľká zmena. Rozhodne by na tom druhom ale nemal lipnúť. Dvaja môžu zostať kamaráti, aj keď je to také ošemetné. Nesmie ani jeden z nich zostať zamilovaný. A ak naozaj ani jeden zamilovaný nie je, často sa sebe navzájom odcudzia a spája ich len vzdialené kamarátstvo - pozdravia sa na ulici, raz za pár rokov "pokecáme", čo je nové. Ak medzi nimi panuje taký vzťah, nie je sa čoho báť.

Najlepším riešenie takejto situácie je to, že sa rovno vyhnete tomu, aby ste boli vo vzťahu s niekým, kto zrovna jeden vzťah ukončil. A ešte horšie, ak ten vzťah ukončil jeho druhý partner. Dajte nohy na plecia a utekajte, čo vám sily stačia, pretože toto nič dobré neveští. Avšak srdcu neporučíte. Rozum hovorí jedno, ale srdce ... Je väčšinou silnejšie. A navyše by potom človek ľutoval, že to aspoň neskúsil. Choďte do toho ale s otvorenou mysľou, musíte vedieť, čo sa môže stať a že to nemusí byť vôbec príjemné. Ak sa táto nepekná vízia vyplní, potom už bude len na vás, aby ste si rozmysleli, či zostať alebo odísť.

Teraz už sa dostávame teda k tomu dôležitému. Ako vôbec poznať, že je náš partner do ex stále zamilovaný? Ako to dáva najavo, aj keď vám to nepovie? (A to si píšte, že to len tak neprizná.)

Nezveruje sa vám

Nemusí sa vám zverovať úplne so všetkým, ale keď sa ho spýtate, kde bol celé popoludnie (nie vyčítavo, skôr zvedavo, čo robil a ako sa mal) a on sa vám zdráha odpovedať, už je to trochu zvláštne. Tiež vyzerá vyložene, že si vymýšľa, tak to nie je dobré znamenie. Samozrejme, mohol pre vás len pripravovať nejaké prekvapenie alebo kupovať darčeky na Vianoce alebo k narodeninám, ale to je skôr taká naivná myšlienka pre upokojenie svojej mysli, že je všetko v poriadku. Pokiaľ sa toto divné správanie bude opakovať, asi by stálo za to, aby ste prišli na jeho pôvod.

Je váš partner zamilovaný do svojej ex?

Nechce sa viazať

Chodíte spolu už niekoľko mesiacov, ale stále ešte nechce hovoriť, že ste spolu? To už zaváňa problémom. Nehovoríme tu o vykričaneie do facebookového sveta, že ste spolu vo vzťahu. Našťastie už to rovnako dnes moc nie je v móde a predovšetkým je to hlúposť. Ak to tam partner mať nechce, tak ho nenúťte, vaši známi to budú vedieť aj tak a ak chcete dať najavo aj ostatným, ako ste šťastní, stačí pridať treba nejakú fotku z prechádzky, kde budete obaja označení. Tak si to môžete vykompenzovať. Avšak toto nie je ten primárny problém, o ktorom je reč. Ten totiž nastáva vo chvíli, keď o vašom vzťahu nechce povedať ani kamarátom, rodine alebo sa vonku napríklad vôbec nemôžete držať za ruku.

Prečo niekto také veci robí? Väčšinou chce pre ostatných vyzerať ako nezadaný. Možno si tiež myslí, že nie ste ten pravý partner, ktorého si pre život predstavuje. Často ale chce byť nezadaný práve pre svojho ex partnera, aby ho mohol vziať späť. Nie je to voči vám vôbec fér a strácať čas s takým človekom nemá cenu. Čas si nekúpite, tak si poriadne rozmyslite, s kým ho budete tráviť.

Vždy si nájde dôvody, aby o ex mohol hovoriť

Jediné, kedy by to bolo akceptovateľné, by bolo, ak by tento človek bol vaším spoločným priateľom, alebo keby ste mali spoločných priateľov, ktorí by sa s týmto človekom kamarátili. Potom je celkom pravdepodobné, že by na neho reč došla. Ale ak o ex hovorí stále, nie je to dobré. Typickým príkladom je to, že aj pri úplnej hlúposti si na ňu/neho spomenie. Máte k večeru špagety? Áno, špagety, tie moje ex veľmi chutili. Idete v sobotu do zoo? Áno, do zoo sme s mojou ex chodili stále. Alebo zelená bola jeho najobľúbenejšia farba, mal rád rock, hral na gitaru a tak by sa dalo pokračovať do nekonečna. Ak toto počúvate až moc často (takáto zmienka koľkokrát stačí bohato raz), je to podozrivé. Možno je to len tým, čo sme písali vyššie - bol tak dlho zvyknutý a má toľko spomienok, že ich nedokáže vytesniť z hlavy a ventiluje ich nahlas, hoci zamilovaný už nie je. To sa stáva pomerne často.

Ak vás táto situácia štve, naznačte mu, že vám to nie je nepríjemné, treba si ani neuvedomuje, že to robí. V tom prípade sa ospravedlní a dá si na to pozor. Ak bude ale nepríjemný alebo dokonca nejako naznačovať, že si vymýšľate, stretávate sa s problémom. Obzvlášť, ak spĺňa ešte nejaký zo spomínaných bodov.

Stále s ex hovorí a chodí von ... bez vás

Bolo už povedané, že môžu dvaja zostať priateľmi, stáva sa to väčšinou v prípade, keď boli priateľmi už pred vzťahom. V žiadnom prípade by váš partner ale nemal dávať prednosť jeho ex pred vami alebo s ňou tráviť viac času ako s vami. Tiež ak vám klame o tom, že ide niekam inam alebo sa úplne náhodou nezmieni o tom, že tam, kam ide, bude aj jeho ex, buďte obozretní. Chce s ňou byť sám, a to už je podozrivé. Keby mal čisté svedomie, pozval by vás tiež a nebolo by mu vo vašej prítomnosti trápne.

Aj ženy môžu byť zamilované do svojho ex

Stále lajkuje fotky svojej/ho ex na Facebooku

Dať raz za čas lajk na nejakú fotku alebo status nie je čin hodný trestu. Pozor si dávajte v prípade, že lajkuje alebo komentuje každý príspevok svojho ex partnera a predovšetkým, kedy je medzi prvými alebo má dokonca nastavené upozornenie, keď akýkoľvek príspevok zdieľa. Nemusí sa to týkať iba Facebooku, sociálnych sietí máme už oveľa viac. Treba si vyberie nejakú, ktorú práve vy nemáte. Holt dnešný moderný svet má síce určité výhody, s nimi ide ale ruka v ruke veľa nevýhod a toto je jedna z nich.

Porovnáva vás s ňou/ním

Väčšinou sa jedná o hádky, kedy vytiahne svoj skvel predchádzajúci vzťah. Môže to byť čokoľvek, čo jeho ex partner robil nejako lepšie. Umyl lepšie riady? Umýval ho častejšie? Možno často počúvate vety typu "On/to ale nerobil/ " alebo naopak "On/ a to robil/ a inak!" a podobné. Neustále porovnávanie neznáša dobre žiadny človek, veľa ľudí to zažilo už v detstve od svojich rodičov a nechcú to zažívať znova, čo je správne. Každá osoba je jedinečná a nikto nebude kópia niekoho iného. Keď bol jeho expartner tak dokonalý, tak nech sa k nemu vráti. Pravdepodobne s vami nie je spokojný a nezmení sa to.

Strieda sa u neho záujem a nezáujem

U mnohých párov sa stáva jedna vec - strieda sa u jedného z partnerov záujem a nezáujem. Väčšinou to vyzerá tak, že sa pár dní môže pretrhnúť, aby s vami strávil každú voľnú minútu a potom je schopný sa niekoľko dní neozvať. Buď to znamená, že je vaším vzťahom neistý alebo má plnú hlavu nejakých starostí. Ak nemá záujem vôbec, je to jednoduché - skrátka sa pohnite z miesta a žite svoj život s niekým, kto záujem mať bude. Keď sa ale striedajú tieto obdobia, človeka to mätie a nevie, na čom je. Niekedy to môže znamenať, že vás má iba ako zálohu. Často to má spojitosť s druhým bodom - nechce váš vzťah vyhlásiť oficiálnym.

Ak nemá o vás váš partner záujem alebo žiadneho nemáte a radi by ste, zaregistrujte sa na online zoznamku a nájdite si takého, s ktorým si budete rozumieť.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: