Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Majú rozvedení menšiu šancu na zoznámenie?

22.september 2016
Majú rozvedení menšiu šancu na zoznámenie?

Ako znovu nájsť lásku? Zoznámte sa po rozvode ľahko a rýchlo.

Pre ľudí, ktorí utrpeli bolesť z rozchodu alebo dokonca rozvodu, môže byť nesmierne náročné nájsť lásku znova. Nejde len o tak hocijaký proces, ako sa dostať späť do hry a zoznámiť sa. Vaše srdce a myseľ vám môžu vytvárať prekážky. Zoznamovanie môže byť ťažké a chodenie na schôdzky ešte ťažšie, zvlášť ak ste nedávno ukončili dlhodobý vzťah alebo snáď dokonca manželstvo. Zostať single pre vás môže byť skľučujúce už kvôli tomu, že sa vám minulý vzťah vôbec nepodaril. Aj keď je ťažké sa odhodlať k prvému kroku a začať sa zase zoznamovať a chodiť na schôdzky, stojí to za to. Lásku môžete nájsť v akomkoľvek veku a na akomkoľvek mieste. Láske a vašej zamilovanosti sa rozkázať nedá.

Pre tých, ktorí chcú znovu nájsť lásku po rozvode, existujú najrôznejšie tipy, ktoré môžu pomôcť uspieť, aby získali nový vzťah:

Nadchnite sa

Aj keď to na úplnom začiatku bude ťažké, skúste sa nadchnúť pre nový vzťah a nového partnera alebo partnerku. Nestrácajte nádej na ceste za vašim vysnívaným a funkčným vzťahom.

Neporovnávajte

Žiadne dva vzťahy nie sú rovnaké. Niektoré sú skvelé, iné horšie a niektoré úplne najhoršie. Každý vzťah vo vás niečo zanechá, či už je to pozitívne alebo negatívne. Dôležité je, aby ste ale po minulom vzťahu boli otvorení aj k niečomu novému.

Nesúďte podľa minulosti

Všetky ženy sú rovnaké, každý chlap je "pajác". Je dôležité si uvedomiť, že nie všetci sú rovnakí. Niekde na vás tá lepšia budúcnosť čaká a je potreba jej dať šancu. Nesúďte teda človeka podľa minulosti, ale dajte mu šancu, aby začal s čistým štítom.

Nebojte sa riskovať

To môže byť ten najväčší problém. Zahoďte svoje pohodlie, bude to stáť za to. Váš nový vzťah vám pomôže, aby ste sa odpútali od minulosti. Nechcite, aby váš nový vzťah fungoval rovnako ako ten starý, nikdy to tak nebude. Nájdite si vo svojom novom vzťahu aj svoje nové záujmy a koníčky, ako spolu môžete tráviť čas.

Poučte sa a to nielen zo svojich chýb

Z predchádzajúcich vzťahov ste si určite priniesli veľa skúseností ohľadne toho, čo sa vám nepáčilo a páčilo. Každý má svoje chyby a ideálny partner ani partnerka neexistuje. Poučte sa teda z chýb, ktoré robil váš minulý náprotivok, ale aj z chýb, ktorých ste sa dopustili vy. Väčšinou za ukončenie vzťahu môžu obaja, hoci si to jedna strana nemusí myslieť. Väčšinou práve akcie spôsobujú nejakú reakciu.

Nájdite lásku na správnom mieste

Ak váhate s aktívnym hľadaním vo vašom sociálnom prostredí, skúste prostredie virtuálne. Je pochopiteľné, že jazvy z predošlého vzťahu budete mať dlhší čas a vaše zlé skúsenosti sa môžu ukázať ako obrovská prekážka. Online zoznamovanie môže byť užitočným nástrojom v hľadaní novej lásky. Je tu zo začiatku aj určitý druh anonymity. A anonymita z bezpečia vlastného domova dokáže po rozchode zmierniť a znížiť úzkosť, ktorú často rozvedení muži i ženy po rozchode prežívajú. Na online zoznamke máte možnosť zoznamovať sa vlastným tempom.

Nehovorte o svojich ex

Je jasné, že keď sa začne hovoriť o jej alebo jeho ex, bude vám naskakovať husia koža, ale bohužiaľ to patrí k minulosti. Niektoré historky vám dokonca môžu pomôcť vášho potencionálneho partnera alebo partnerku o niečo lepšie spoznať. každý má svoju minulosť a zdravá minulosť spočíva v tom, že budete rešpektovať aj to, čo už bolo. Samozrejme, ale ak váš vzťah ešte len začínate, nehovorte o vašich ex stále, asi vám nebude príjemné, keď váš nový partner alebo partnerka budú stále hovoriť o tom čo bolo a aké to bolo.

šance na seznámení

Ako spoznáte, že ste už pripravení na ďalší vzťah?

Viete, čo chcete

Máte jasnú víziu, aký vzťah chcete a hľadáte. Máte o ňom reálne predstavy. Je potrebné zamerať sa na to, čo naozaj chcete a čo naozaj môžete získať.

Viete, koho chcete

Je dôležité zamyslieť sa aj nad tým, aký má byť váš potencionálny partner. Zamyslite sa nad vlastnosťami, ktoré preferujete a ktoré chcete. Je jasné, že ak niektorá z vlastností čo by ste chceli, bude chýbať, opäť nemusí váš vzťah v budúcnosti pracovať, tak ako by ste si predstavovali.

Viete, aký vzťah chcete

Užíva si svoj život, svoju prácu, svoju rodinu, svojich priateľov a svoju vlastnú spoločnosť. Žite život, ktorý chcete a nesnažte sa budovať vzťah zo zúfalstva a núdze.

Viete, že ste pripravení na záväzky

Ste si vedomí toho, že nemáte žiadne bremená z minulých vzťahov. Ste schopní a ochotní začať nový záväzok, životný štýl, začať plánovať a hlavne budovať nový a lepší vzťah.

Viete, že si to môžete dovoliť

Máte stabilnú prácu, ktorá vás svojím spôsobom napĺňa a dokáže vám zaplatiť vaše povinné aj nepovinné výdavky. Pre nový a lepší vzťah je potrebné mať v poriadku aj záležitosti finančné. Akékoľvek problémy v tejto oblasti vám môžu nový vzťah blesku-rýchlo ukončiť.

Viete, že vzťahy sú funkčné

Je dôležité, aby vaše vzťahy s rodičmi, deťmi, súrodencami a rodinou boli v poriadku. Aj nepríjemná potencionálna svokra dokáže váš vzťah otráviť.

Viete, ako komunikovať

Musíte sa naučiť robiť kompromisy a nájsť jeden k druhému úctu. Musíte sa zároveň naučiť spolu komunikovať. Aj občasná asertivita je sem tam potreba.

Viete, že chcete

Nestrácate nádej a ste plní očakávania na to, čo príde. Tešíte sa na nový vzťah a veríte, že naozaj príde.

Či už sa rozhodnete pre zoznamovanie v kaviarni, cukrárni, vo fitnescentre, na koncerte alebo online zoznamke, nesmiete hlavne strácať nádej. Je možné, že prvé pokusy o zoznámenie sa vám úplne zlyhajú, ale raz to rozhodne výjde a vy svoje ozajstné šťastie stretnete.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: