Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kto sa zamiluje rýchlejšie? Muž alebo žena?

3.november 2021
Kto sa zamiluje rýchlejšie? Muž alebo žena?

Tajomstvo príťažlivosti bolo konečne odhalené. Ak vás zaujíma, kto sa zamiluje rýchlejšie, možno to závisí od vašej definície lásky. Len preto, že iskry lietajú a motýle šteklia neznamená, že ste sa skutočne zamilovali – alebo aspoň takou láskou, ktorá vydrží na celý život. Mohli by ste totiž pociťovať obyčajnú chtíč. V skutočnosti je to všetko len o hormónoch a ďalších chemických reakciách v mozgu a tele.

Každý je vydaný na milosť a nemilosť jednému z najúžasnejších a najničivejších malých trikov matky prírody, ktorý úspešne vyústil v 7,8 miliardy (a stále viac!) ľudí na planéte.

Kto je v zamilovanosti rýchlejší?

Muži sa môžu zamilovať rýchlejšie a silnejšie a môžu si dokonca myslieť, že je to láska na prvý pohľad, častejšie ako ženy. Je to kvôli ich intenzívnej počiatočnej fyzickej príťažlivosti k žene. Muži tiež môžu hovoriť "Milujem ťa" ako prví, zatiaľ čo ženy sa stále pýtajú: "Je to moja spriaznená duša?" Podľa nedávnej štúdie 172 vysokoškoláčok publikovaných v časopise Journal of Social Psychology ženy potrebujú viac času na to, aby cítili dôveru vďaka podvedomému biologickému imperatívu nájsť najvhodnejšieho partnera ako otca svojich detí.

To je najskôr dôvod, prečo sex u žien funguje najlepšie po uspokojení ich emocionálnych potrieb. V skutočnosti, ak je žena okamžite fyzicky priťahovaná k mužovi, môže to byť červená vlajka alebo varovanie. Táto reakcia je jasným znamením, že ju priťahuje fantázia o tom, kto by mohol byť a nie nutne to, kým skutočne je. Aj keď existuje šanca, že mohol byť pre ňu ten pravý, ona to zatiaľ nemôže vedieť. Existuje niekoľko fáz randenia, kde sa predpokladá, že muži aj ženy sú zamilovaní.

Vždy je múdre ísť na to pomaly a vychutnávať si každý krok. Čas potrebný na skutočné prežitie bezpodmienečnej lásky môže byť až 18 mesiacov. Hoci sa predpokladá, že ženy sú emocionálnejšie ako muži, sú to v skutočnosti muži, ktorí sa zamilovávajú skôr po 88 dňoch a ženy po 134 dňoch. Pre najúspešnejší vzťah musia byť obaja partneri pripravení využiť príležitosť prejsť celým procesom a prechádzať fázami randenia bez toho, aby preskakovali niektorú z nich.

5 tajomstvo príťažlivosti, ktoré podporujú zdravý vzťah

Buďte si vedomí chémie lásky

Existujú štyri základné druhy chémie: fyzická – vytvára túžbu, mentálna – vytvára záujem, emocionálna – vytvára náklonnosť, duchovná – vytvára lásku. Problém je v tom, že muži a ženy často vnímajú chémiu odlišne. Muži uvádzajú, že ich žena priťahuje najprv fyzicky, potom mentálne, emocionálne a nakoniec aj duchovne. Ženy bývajú priťahované najskôr mentálne, potom emocionálne, fyzicky a nakoniec aj duchovne.

Prekonajte neistotu

Existuje bod, kedy sa obaja partneri musia zamyslieť nad tým, či je to správny vzťah. Muži sa v tejto fáze často sťahujú, zatiaľ čo ženy panikária a snažia sa všetko tlačiť dopredu.

Zamilovanosť je krásna fáza vzťahu

Tu môže dochádzať k zmätkom mužov aj žien pri písaní SMS alebo volaní. Prechod do ďalšej fázy vyžaduje, aby si obaja partneri navzájom poskytli priestor a čas na rozhodnutie, či sa chcú obaja presunúť do ďalšej fázy. Pretože ak sa budete pohybovať príliš rýchlo a svoje pochybnosti teraz nespracujete, neskôr sa to iba zhorší. To, že k niekomu cítite lásku, ešte neznamená, že je pre vás ten pravý. Ak zistíte, že túžba vášho srdca je nedostupná, možno sa pozeráte zlým smerom.

Zaviazať sa k pokračovaniu

Proces spoločného rastu v láske spočíva v tom, že sa naučíte plniť svoje emocionálne potreby, objavujete a tešíte sa zo zdieľaných hodnôt a cieľov, spoznávate silu odhodlania a otvárate svoje srdcia.

Vytvárajte intimitu

To znamená, že skutočne spoznáte svojho partnera aj so všetkými mínusmi a stále s ním chcete byť. Pre ľudského ducha nie je nič povzbudivejšie ako byť hlboko milovaným.

Budujte spojenie

Budujte putá, naučte sa byť romantickí, napĺňajte vzájomné emocionálne potreby a naučte sa vysporiadať sa s nevyhnutnými životnými výzvami a problémami. Dve kľúčové zručnosti, aby váš vzťah fungoval dlhodobo, sú ospravedlnenie a odpustenie. Pretože keď sa neviete "odlúčiť", rozídete sa. Keď spolu úspešne prejdete fázami randenia ako pár a nájdete skutočnú bezpodmienečnú lásku, budete vedieť, že ste našli svoju spriaznenú dušu.

Známky skutočnej lásky a spriaznenej duše

Ak ste si položili otázku: "Som zamilovaný/á?" nie ste zďaleka sami. Pokúšať sa identifikovať jasné známky toho, že sa zamilujete do svojho priateľa alebo priateľky, alebo solídny dôkaz, že táto osoba, s ktorou chodíte, je vaša skutočná spriaznená duša, je jedným z najzložitejších aspektov romantických vzťahov. Kľúč k pochopeniu vlastného milostného života ale spočíva v nájdení priestoru, kde si jednoducho dovoliť cítiť a prežívať slobodu. Čím viac posudzujeme, odsudzujeme, nenávidíme a sme netolerantní k rôznym aspektom seba samého a svojich vlastných životov, tým menej tolerancie máme k druhým.

Keď prijímame celok samého seba a svojho života, viac než len tie časti, ktoré robia náš život šťastný, sme schopní poskytnúť rovnakú lásku a prijatie aj ostatným. Inými slovami... čím viac milujeme a prijímame svoje vlastné výstrednosti a podivnosti, tým je pravdepodobnejšie, že rozpoznáme, čo sa deje, keď sa do niekoho zamilujeme.

Prijímajte hlavne sami seba

Naozajstná láska je o rozšírení našej osobnej sféry tak, aby zahŕňala aj ostatných. A robíme to tým, že dávame viac priestoru láske k sebe. Tým, že dovolíme všetkým našim pocitom existovať bez toho, aby sme potláčali tie, ktoré nám sú nepríjemné, umožňujeme druhým, aby nás na oplátku milovali. Pokiaľ teda premýšľate nad tým, či sa zamilujete (alebo už zamilovaní ste), tu sú znamenia, podľa ktorých spoznáte, že váš priateľ alebo priateľka je vaša skutočná spriaznená duša.

Viac vám záleží na tom, aby ste mali vzťah, než na tom, aby ste mali pravdu

Mnoho rokov prebiehal neformálny výskum párov, ktoré majú nielen dlhodobé vzťahy, ale aj napĺňajúce. Aké je tajomstvo naplneného manželstva? Nechajte druhého si myslieť, že velí. Vzťahy sú horšie, keď to u vás začne vyzerať ako na bojovom poli. Váš vzťah by mal byť bezpečným prístavom podpory, nie bojiskom a nepriateľským územím.

Prijímate partnerove nedokonalosti

Perfekcionizmus má rôznu mieru aj keď ho všetci aspoň trochu máme. Je dôležité usilovať sa o "viac" a neuspokojiť sa s partnerom len preto, že s niekým chcete byť. Keď nájdete osobu, s ktorou chcete stráviť svoj život, budete vystavení jej nedokonalostiam, ktoré môže byť niekedy ťažké zvládnuť. A priznajme si to, nedokonalosti niektorých ľudí jednoducho nie sú pre vás a to je samozrejme v poriadku. Je to OK!

Trpezlivo dovoľujete, aby sa vzťah rozvinul

Dospeli ste k tomu, že vnucovanie vecí by poškodilo iba lásku rozvíjajúcu sa medzi vami dvoma. Donucovanie je príznakom strachu a zúfalstva. Zákon príťažlivosti vám prináša rovnakú energiu, akú nesiete, takže pôsobenie z negatívneho stavu vám prináša viac negativity. Vynucovanie si znamená nedostatok dôvery a vďačnosti. Čo je vaše k vám príde, keď to dovolíte, ale nemôže sa to dostať dovnútra, keď budete mať zaťaté päste a budete zovretí. Byť otvorený a trpezlivý voči tomu, ako sa váš vzťah vyvíja, je známkou toho, že cítite skutočnú lásku.

Zamilujte sa a ten stav si užívajte

Uvedomujete si, že ste tým, kto sa potrebuje zmeniť, keď ide do tuhého

Je ľahké upadnúť do pasce myšlienok, že sa ostatní ľudia potrebujú zmeniť – že keby sa len oni správali lepšie, váš život by bol jednoduchší – ale cesta je o zmene seba samého, nie ostatných. Pokiaľ v sebe dokážete nájsť to, čo sa vám na druhých nepáči a urobiť v sebe zmenu, ktorú si prajete u nich vidieť, zmeníte vzťah nepriamo tým, že zmeníte spôsob, akým na vás reagujú. Cíti vaše skutočné úsilie o vytvorenie harmonických vzťahov. Predovšetkým sa v sebe vyviniete na vyššiu úroveň, čo je jeden z hlavných účelov lásky a partnerstva.

Podporujete svojho partnera

Keď niekoho milujete, chcete pre neho to najlepšie. To je tiež logický spôsob uvažovania, pretože vzťah môže byť len taký zdravý a láskyplný ako dvaja ľudia v ňom. Pohoda vášho milovaného pomáha vytvárať zdravé partnerstvo pre vás oboch. Keď zistíte, že staviate ich blaho nad vaše konkrétne priania, zamilujete sa.

Vašou hlavnou prioritou je emocionálne naladenie s partnerom

Vzťahy sú z veľkej časti založené na jemnej komunikácii medzi dvoma ľuďmi. Keď sa zamilujete, chcete spoznať všetky potreby svojho partnera a poskytnúť mu to, čo potrebuje, aby sa cítil bezpečne. Spôsob, akým vytvárate bezpečie a istotu, znamená byť na ne emocionálne naladený. Porozumenie jeho vnútorného sveta je spôsob, ako vytvoriť naladenie. Keď sa zamilujete, ste motivovaní, aby sa tento proces stal prioritou.

Chcete žiť a zomrieť spoločne

Keď ste skutočne zamilovaní, splyniete so svojim partnerom. Zatiaľ čo stále máte svoj nezávislý život, myšlienky a dušu, časť vás sa navždy zmení, podobne ako keď sa stanete rodičom. Nikdy sa nemôžete vrátiť k tomu, kým ste boli predtým a nikdy nechcete byť bez druhého. Nie je to tak, že by ste chceli byť doslova spojení, ale chcete zostať spolu, aj keď odídete z tohto života.

Ste k sebe navzájom zhovievaví

Blízke, dlhodobé vzťahy vyžadujú veľa odpustenia, pretože všetci v sebe máme zlú stránku, zlo. Nie druh zla, ktorý pochádza z démonického zdroja, ale zlo spôsobené nevedomosťou, sebapohltením, predsudkami, minulými krivdami. Keď dokážete svojmu partnerovi odpustiť, skutočne sa do neho zamilujete.

Dôležité je, aby ste boli šťastní. A ak svojho partnera ešte len hľadátezaregistrujte sa zadarmo na online zoznamke a skúste si nájsť partnera tam, je to jednoduché!

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: