Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Znaky pravej lásky

15.jún 2018
Znaky pravej lásky

Ako vyzerá skutočná láska? Láska je najvyššia vibrácia, ktorá existuje. Poradíme vám, ako pravú lásku rozpoznať.

Aké sú vlastnosti skutočnej lásky? Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sa naozaj chová zamilovaný človek?

Láska znamená rozlúčiť sa s očakávaním

Všetci chceme, aby sa ľudia správali tak, ako chceme my. Chceme, aby boli láskavejší, ochotnejší, múdrejší, ambicióznejší, ohľaduplnejší. Všetky tieto veci a vlastnosti sú iba očakávaním. Očakávania sú väčšinou len vaše požiadavky na to, ako niekoho milovať. Pravá láska nemá žiadne očakávania. Milovať by ste mali tak ako tak a predovšetkým so všetkým. A kto nič neočakáva, nie je zároveň ani sklamaný.

Láska vyžaduje pozornosť

Láska nezabúda. Chcete byť prítomní a byť spolu. Keď sú ľudia zamilovaní, niekedy si myslia, že nemusia robiť nič viac. Skutočná láska ich skutočne teší a tiež to, že môžu dať pozornosť inej osobe. Cítia sa dobre a vôbec im nevadí, že v tej chvíli napríklad zanedbávajú aj prácu.

Jednoducho nemôžete odolať

Prisahali ste po vašom poslednom vzťahu, kedy ste boli sklamaní alebo dokonca podvedení, že to jednoducho nestojí za to a že ďalší vzťah nechcete? Lenže známky pravej lásky zahŕňajú porušovanie i tých vlastných pravidiel a prijatie niekoho nového za účelom, aby ste mu dali ďalšiu šancu. Neexistuje čas, kedy by ste toho druhého vedľa seba nechceli, keď milujete, chcete ho mať pri sebe, keď ste šťastní, smutní, unavení, chorí. Viete prakticky o všetkom, ako o nej, tak o ňom a všetko sa vám zdá skvelé. Máte stále tak trochu ružové okuliare.

Stále ste zamilovaní a už je to dva až tri mesiace

Niekedy v rozmedzí od dvoch do troch mesiacov začnete svoj vzťah prehodnocovať. Budete riešiť, či je to ešte len flirt, alebo je medzi vami tá chémia, ktorá dokáže pomôcť k vzniku nového vzťahu. Čo sa zmenilo? A ste obaja stále rovnakí? Alebo sa správanie voči vám navzájom zmenilo? Zvedavosť a fascinácia sú dva silné náznaky pravej lásky, zvlášť keď prvé chvenie chémie sa začne vytrácať. Medzi túžbou a rozčúlením vás čaká množstvo iných zážitkov. Láska na prvý pohľad robí nemožné. A ak stále aj po niekoľkých mesiacoch, kedy ste spolu v kontakte napríklad len na telefóne, máte o toho druhého záujem, potom je to naozajstný znak lásky a toho, že niekoho milujete. Ružové okuliare opadajú po pol roku, potom poblúznenie vystrieda láska.

Láska chápe a akceptuje rozdiely

Všetci sme iní. Dokonca aj identické dvojčatá nie sú úplne rovnaké. Majú rôzne skúsenosti a rôzne pohľady na svet. Skutočná láska nerobí ostatných ľudí nešťastnými, pretože sú odlišní. Keď ľudia naozaj milujú, akceptujú rozdiely. Každý by si mal byť vedomý svojich slabých aj silných stránok a ten druhý by ho mal milovať za to, aký naozaj je. Ak si niekto bude hrať na niekoho iného, ​​rovnako mu to dlho nevydrží a o to horšie bude samotný návrat do reality.

Láska pozná pojem empatie

Empatia je schopnosť prevteliť sa pocitovo do druhej osoby a vidieť situáciu z jeho alebo jej uhla pohľadu. Láska má mať hlbokú empatiu. Ľudia, ktorí sa navzájom naozaj milujú, si nechcú ublížiť. Chcú, aby sa tí ostatní okolo nich cítili dobre. Starajú sa o svoje pocity a vyskúšajú všetko, čo je v ich silách, aby boli dobrí a druhým neubližovali. Aj keby im niekto ublížil, nebudú sa chcieť pomstiť. Budú sa snažiť vcítiť do toho druhého, aby zistili, kde urobili chybu a prečo sa tak stalo.

Bojíte sa

Máte strach stratiť partnera, udržať si ju alebo jeho, bojíte sa nevery a veľa ďalšieho. Ste pripravení na to všetko, čo vám nový vzťah ponúka? Chcete skúsiť brať aj dávať? Čo keď tento nový vzťah padne a spáli všetko ako ten váš posledný vzťah? Správate sa rovnako ako predtým, napriek tomu je niekde hlboko dole, viete, že sa môže stať to isté a že sa správate úplne rovnako. Ak ste zamilovaní spoznáte v tomto prípade teda ľahko. Ste ochotní nechať sa znova zraniť, ak to znamená, že existuje aspoň malá šanca, že by vám to pre tentokrát mohlo naozaj vydržať.

Znaky pravej lásky

Urobíte všetko, čo je potrebné, aby ste zapôsobili

Keď ste ochotní hýbať svojimi vlastnými pravidlami, skúšajte nové veci, robiť to, čo vám vtedy prišlo absolútne nezmyselné. Je to znakom vašej lásky. Ak ste ochotní uprednostňovať partnerove potreby pred vašimi vlastnými, len preto, aby sa mu na tvári objavil úsmev, je to tiež vcelku jasné. Máte pocit, že dokážete skaly lámať, tak to je za tým vaša zamilovanosť.

Stále na neho myslíte

A nielen že na neho myslíte, ale vidíte ho všade. Neustále premýšľate, ako by sa mu páčilo napríklad v reštaurácii, kde obedujete s kolegom, alebo vás napadajú otázky typu: "Ako sa má?" alebo "Čo robí?". Nedokážete ho len tak vymazať z hlavy a zaujíma vás, to je tiež jeden zo znakov skutočnej lásky - nedokázažete na neho alebo na ňu prestať myslieť.

Chcete, aby bol šťastný

Ako ďalej spoznať, či ste zamilovaní? Nejde vám len o vás. Ak je chorý, dôjdete mu kúpiť lieky, polievku, sušienky a všetko, čo má naozaj rád. Nebudete riešiť malichernosti a zúčastníte sa aj tej rodinnej oslavy, ktorá sa vám zdá proti srsti. Budete chcieť, aby bol spokojný, šťastný a v prvom rade budete myslieť na jeho dobro. A aj keby vám to nemalo fungovať, budete radi za každého partnera, ktorý sa k nemu bude viac hodiť len preto, aby ste v jeho očiach videli to šťastie.

Premýšľate o tom, že spolu zostarnete a usmievate sa

Keď sa pozeráte do budúcnosti, ste nadšení z myšlienky, že spolu zostarnete, lebo viete, že s vašou pravou láskou na svojej strane nemôžete nezvládnout nič. Príznaky pravej lásky zahŕňajú hlboký obdiv a úctu k vášmu partnerovi.

Milujete na svojom partnerovi všetko

Stretli ste sa s priateľmi toho druhého, strávili ste spolu víkend alebo ste boli zapojení do každodenného života? Len tak uvidíte, ako váš partner funguje. A keď si všetko vyskúšali, ako sa vám v tých rôznych úlohách páčil? Tým, že k sebe budete úprimní a skúsite sa začleniť do jeho klasického života, spoznáte mnohé. Ak ho budete milovať a vzhliadať k nemu aj potom, gratulujeme, ste naozaj zamilovaní.

Láska je akcia, nie len pocit

Ľudia majú tendenciu byť závislí na intenzívnych emóciách, zvlášť keď sa cítia dobre. Takže, keď milujeme, chceme to tak cítiť navždy. Lenže pocity jedného krásneho dňa zmiznú. Neznamená to ale, že zmizlo úplne všetko. Osobe, ktorú máte radi, to dokážte a ukážte. Nepredpokladajte len to, že to vie. Nepremýšľajte nad tým, že je to všetko tak nejako jasné. Každý vníma inak a vo vzťahoch je potreba konať na rovinu. A to nielen preto, že tomu druhému ušetríte čas, ale aj vy potom rýchlejšie nájdete toho pravého partnera. Buďte teda akčný k tým, ktorých milujete.

Znaky pravej lásky je možné ľahko rozpoznať. Pomohli sme vám? Alebo stále nemáte toho partnera, ktorý by nejaké také singnály vysielal? Nie je nič jednoduchšie, skúste vedecký zoznamovací dotazník alebo sa zoznámte, nech ste z BratislavyTrenčína alebo napríklad Košíc.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: