Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kamarátstvo medzi ženou a mužom - je to vôbec možné?

30.marec 2016
Kamarátstvo medzi ženou a mužom - je to vôbec možné?

...alebo "ale my sme len kamaráti". Je to vôbec možné?

Dokážu sa muž a žena nezištne kamarátiť? Nie je to väčšinou tak, že si ten jeden z nich začne na toho druhého myslieť a robiť nároky? Kamarát alebo kamarátka o vás vie v podstate úplne všetko. Pomôže vám, keď máte problém, pohladí vás, keď vás niečo bolí a je vždy na blízku. Ale nebolo by divné začať spolu chodiť, bývať, vychovávať deti? Možno je niekde okolo vás niekto, kto by o taký vzťah s vami stál, len vy to nevidíte. Existuje veľa rozdielov medzi mužom a ženou, a to nielen vo fyzickej stavbe tela, ale aj v emóciách. Každý sa pozerá na vzťah inak. Hlavným problémom vo vzťahoch je to, že ženy nevedia, čo muži chcú a naopak. Rozdiely v pohlaviach sa môžu zdať obrovské, ale stojí za to, aby ste pochopili váš vzťah. Všeobecne platí, že príťažlivosť je vo vzťahu, aspoň na začiatku, najdôležitejšia. Ženy sa veľmi skoro uchyľujú k myšlienke manželstva a vidia to ako veľmi lákavé, hneď od začiatku. Ideálny vzťah je pre ženu ten, v ktorom sa cíti pochopená, dostáva sa im patričnej úcty a nemusia stále dookola riešiť katastrofálny stav materiálneho zabezpečenia. Ideálny partner je ten, kto svoje druhej polovičke skutočne rozumie. Muži nemajú rovnakú potrebu porozumenia ako ženy. Muži si potrpia skôr na patričné ​​uznanie, ocenenie a rešpekt. Pre mužov je ideálna žena tá, ktorá je šťastná a spokojná, ktorá ocení všetko, čo jej môže jej partner ponúknuť. Najviac hádok vo vzťahu vzniká kvôli zlej komunikácii, jeden z partnerov zvolí iný tón alebo patrične nevysvetlí to, čo vlastne vôbec chce alebo potrebuje. Pokiaľ sa jedná o správanie mužov a žien vo vzťahoch, takmer každý má nejaký názor a väčšinou sú rôzne.

Ľudia majú vo vzťahoch často očakávanie, že ich partner bude úplne rovnaký a najlepšie ako oni sami. A sú muži a ženy naozaj tak iní? Skúsme sa zamyslieť a pozrieť, vo všeobecnej rovine, na oblasti, v ktorých sa muži a ženy líšia.

  • Ženy majú lepšie rozvinutú pravú stranu hemisféry na rozdiel od mužov. Toto vedie k hovoreniu, slovnej zásobe, výslovnosti, čítaniu a lepšej pamäti.
  • Muži majú lepšie rozvinutú ľavú stranu hemisféry, ktorá sa prejavuje pri vizuálne-priestorovo-logickej schopnosti, vnemovej zručnosti, lepšie výsledky v matematike, riešenie problémov a lúštenie hádaniek.
  • Ženy majú ako malé dievčatká, väčší záujem o hračky s tvárami ako chlapci. Mladí muži majú zase radšej čokoľvek s čím môžu manipulovať a čo môžu skladať.
  • Muži sú v skutočnosti oveľa zraniteľnejší a závislí na vzťahoch než ženy a sú viac zranení, ak nastane koniec. Možno z toho dôvodu, pretože majú menej priateľov a tým pádom aj menej emocionálnej podpory.
  • Ženy sú viac intuitívne, tvorivé a lepšie sa prispôsobujú.
  • Muži sú viac v pokoji so svojimi vlastnými pocitmi na rozdiel od rozhnevaných žien.
  • Ženy si najčastejšie sťažujú na muža, že nepočúvajú, čo im hovoria.
  • Muži potrebujú získať dôveru, prijatie, uznanie, obdiv a patričné ​​povzbudenie.
  • Ženy potrebujú získať súcit, porozumenie, rešpekt, oddanosť a pocit istoty.
  • Muži sú logickejší, analytický, racionálny.

Priateľstvo medzi mužom a ženou väčšinou funguje tak, že pozitívne sympatie konštatuje len jeden z tejto dvojice a ten druhý naopak o vzťah práve veľmi nestojí. Pokiaľ ale viete, že ste naozaj len kamaráti, či už z dôvodu, že ste obaja šťastne zadaní, užívajte si váš kamarátsky vzťah a na nič iné sa nesústreďte. Čo keby sa ale náhodou stalo, že sa objaví tá dotieravá myšlienka? Že začnete premýšľať, či by nestálo za to, aby ste to vy dvaja skúsili? Sú dve možnosti, buď to druhá strana začne vidieť rovnako pozitívne ako vy alebo to skončí fiaskom. Medzi kamarátmi sa táto poznámka dá ešte zahrať do srandy, ale keby sa náhodou stalo niečo viac, je tu riziko, že môžete o toho svojho alebo tú svoju najlepšiu kamarátku prísť kvôli pár minútam slabosti.

Existujú nejaké rady ako postupovať v tom, aby ste prípadne skúsili bariéry prelomiť?

Každý asi sám najlepšie vie, akú a správnu stratégiu zvoliť, pokiaľ sa jedná o jeho najlepšieho kamaráta alebo kamarátku, ale predsa len je dobré sa nad pár vecami zamyslieť, než sa vrhnete do akcie a vyznania svojich citov.

Porozprávajte sa

Narovinu sa o všetkom porozprávajte. Komunikácia je základ každého vzťahu a to nielen partnerského. Ak zistíte, že váš kamarát alebo kamarátka sú v súčasnom vzťahu šťastní, tak sa nepokúšajte ich vzťah nejako ničiť. Nezískali by ste nič a navyše len naopak stratili.

Sklamanie z odmietnutia

Pokúste sa správať rovnako ako pred odmietnutím, snažte sa aby vaše kamarátstvo nebolo narušené, pokiaľ o neho alebo o ňu stále stojíte. A raz a navždy zabudnite na to, že vás niečo také vôbec kedy napadlo. Pomôže vám aj vynechanie očného kontaktu, keď spolu budete komunikovať.

Kamarát taky rád

Jedno veľmi známe tvrdenie. Ale ako už bolo napísané, nemusí to tak hneď byť. Záleží len na tých dvoch kamarátoch, ako si to medzi sebou nastavia. Intimita ale rozhodne nemusí váš vzťah nejako extra narušiť. Občas sa stáva, že naopak tí dvaja spolu strávia noc a pritom práve zistia, že spolu byť proste nemôžu a ich komplikovanú situáciu im to pomôže objasniť. Ďalším prípadom zase môže byť to, že spolu budú môcť nakoniec tráviť len tie spoločné intímne chvíle a následne sa ich vzťah po stránke kamarátskej zmení a ochladí.

Môže to vôbec niekedy fungovať?

Ste každý deň v kontakte, trávite spolu skoro všetok voľný čas, okolie vás podozrieva, že spolu niečo musíte mať. Je len otázkou, či má cenu ničiť úžasné kamarátstva kvôli možnému chvíľkovému rozmaru. Naopak ale to môže byť to pravé, čo celý život hľadáte a na čo stále čakáte. A ak máte záujem o romantický vzťah obaja, nebráni vám nič v tom, aby ste to spolu "skúsili". Podľa odbornej štúdie bolo zistené, že jediné možné priateľstvo medzi mužom a ženou, ktoré môže fungovať, je to keď tí dvaja spolu žijú v romantickom, spokojnom a šťastnom manželskom zväzku.

A pretože muži sú z Marsu a ženy z Venuše, tak je občas lepšie nič nelámať cez koleno a čo má prísť jednoducho príde. Bude len otázka, ako sa k tomu každý z vás postaví.

Zdroj: https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://mic.com/articles/109480/science-shows-why-it-seems-impossible-for-men-and-women-to-just-be-friends&prev=search

[kač]

Zdieľajte tento článok na: