Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Aké najčastejšie chyby môžete vo vzťahu urobiť?

23.marec 2016
Aké najčastejšie chyby môžete vo vzťahu urobiť?

Každý robí chyby a kto hovorí že ich nerobí tak klame. Aké chyby sú ale tie, ktorých by ste sa mali vo vzťahu vyvarovať? Robia ich muži aj ženy.

Vo vzťahu zabudnite na romantické rozprávky, filmy a len a len šťastné konce. Každého z vás nestretne "A žili spolu šťastne až do smrti ...", či to vôbec niekoho stretne. Ak chcete, spokojne zostarnúť po boku svojho partnera, je potrebné sa určitým chybám vyhnúť, niektorým vyvarovať a iné sa naučiť rešpektovať. Aby bol váš vzťah funkčný, je potrebné občas určité veci aj poznámky prehltnúť a držať aspoň trochu jazyk za zubami. Najviac hlášok, ktorých môžete neskôr ľutovať, sa vyrieknu väčšinou práve v hádke, ktorá je plná emócií. A ako sa takej hádke kvôli nespokojnosti vyhnúť?

Príťažlivosť

Ženy i muži chcú mať vedľa seba krásneho človeka. Na zovňajšku tiež záleží. Jednou z najhorších chýb je, ak sa o seba muž alebo žena prestanú starať. Muž hrozne priberie, bude mu páchnuť z úst, pretože jeho kefka na zuby prestane byť jeho každodenným zvykom, bude chodiť vo vyťahaných teplákoch a nebude sa holiť. To isté platí aj o ženách. Ktorá by sa svojmu partnerovi páčila, keby mala neupravené nechty, zarastené obočie, odrastené zafarbené vlasy alebo páchla potom. Potrebujete mať vedľa seba silných partnerov aj po fyzickej stránke.

Málo empatie

Spoliehať na to, že si navzájom budete odzerať z myšlienok je jedna z najväčších a najhorších chýb. Základom každého partnerstva je predovšetkým komunikácia. Vždy je potrebné presne povedať, čo si ten druhý myslí. Je ľahké spoliehať na to, že ten druhý vie a chápe, aby ste sa kvôli tomu nedorozumeniu potom nepohádali ako psy, kvôli tej najmenšej maličkosti, ktorá tomu druhému nebola zase tak úplne úplne jasná. Hovorte spolu a všímajte si výrazov tváre, je to pre fungujúci vzťah, nevyhnutné.

Posledné slovo

Nechcite mať vždy posledné slovo. Ako už bolo napísané, komunikácia je najdôležitejšia, ale zároveň je potrebné vedieť, kedy je ten správny čas zavrieť pusu. Dosť často sa tak môže stať, že zle zvolené slová môžu vyvolať zbytočný súboj. Výsledkom tohto súboja môže byť, že sa vaše slová aj emócie zmiešajú a posledné slovo bude len zbytočným fiaskom a nie vašou požadovanou výhrou.

Maličkosti

Nehľadajte maličkosti, čo vlastne ani neexistujú a nesnažte sa nachádzať problémy, kde vôbec nie sú. Veľmi dôležité je, veriť si. A aj keby ste mali tú vlastnosť, že každú maličkosť prevrátime v pochybnosť, nehovorte o tom. Nechajte si to len a len pre seba. Rozhodne sa vám bude lepšie žiť, keď necháte všetko samovoľne plynúť a nebudete sa zaoberať tým, čo vôbec neexistuje. Mohlo by sa tiež stať, že si ten neexistujúci problém samy privoláte.

Úcta

Tam, kde chýba úcta a rešpekt, nie je čas na nič iné. Keď si nedáte jazyk za zuby a pozor na to, čo hovoríte, nebude nakoniec vôbec žiadny priestor na vašu romantickú lásku. Dajte si pozor na to, ako toho druhého pri návale emócií nazvete, môže sa stať, že už nebudete mať možnosť vziať to späť.

Názor toho druhého

Ani mužom, ani ženám sa nepáči, keď sa ten druhý nespýta na jeho alebo jej názor. Je dôležité sa zaujímať o názor toho druhého. Na partnerstvo ste vždy dvaja a je potrebné vedieť, čo si myslí ten druhý.

Ambície

Rozvíjajte svoje ambície. To, že už máte svojho partnera alebo partnerku doma, neznamená, že ste došli k nejakému zdarnému cieľu. Je potrebné rozvíjať a plniť svoje ambície ďalej a ďalej. Ak chcete, aby vaša priateľka napríklad nejaké to kilo schudla, začnite chudnúť. Nedá jej to a pripojí sa. Vždy sa budete v dvoch lepšie motivovať alebo ako sa hovorí "V dvoch sa to lepšie ťahá."

Predstava

Uvedomte si, človeka len tak nezmeníte. Nemá zmysel začínať si s človekom, u ktorého už od začiatku počítate s tým, ako ho prerobíte. Obzvlášť ak on sám ani nechce alebo má slabú vôľu na to, aby čokoľvek chcel alebo zmenil. Zo silného fajčiara neurobíte nefajčiara, zo dňa na deň. Za týždeň nedokážete schudnúť desať kíl ani vy, rovnako ako nikto iný. A napriek tomu, že v spoločnej domácnosti budete variť zdravú stravu, váš partner alebo partnerka môže mimo domova podvádzať a nakupovať si dobroty, ktoré vašu snahu o prerobenie prekazia. Musíte uvažovať tak, že ten človek je nejaký a taký zostane.

Nedramatizujte

Ženy majú väčšinou potrebu všetko dramatizovať a nafukovať. Dosť často využívajú aj tú najsilnejšiu zbraň ako sú slzy. Niekedy slzičky vďaka emóciám prídu samé, ale odjakživa sú veľmi známou donucovacuvacou metódou, ktorá na chlapov proste zaberá.

Nedostatok lichôtok

V každom vzťahu je potreba lichôtok a vzájomného povzbudenia. Je ale rozdiel medzi klamaním, kecaním a pravdou. Nemá zmysel povzbudzovať a chváliť ako váš partner alebo partnerka priberá, keď sa vám to nepáči a dokonca aj protiví. Poženiete váš vzťah do záhuby.

Buďte k sebe pozorní

Všímajte si toho, či vaša partnerka zmenila účes, farbu vlasov, kúpila nejakú drobnosť do vašej spoločnej domácnosti alebo uvarila skvelú večeru, pochváľte ju. Pre vás, ženy, platí to isté. Vyniesol odpadky? Vymaľoval? Nešetrite chválou. Nepochválíte ho vy, urobí to nejaká iná za vás. A už vôbec nie je nič zlé na tom, keď budete svoju partnerku rozmaznávať. Pre ženy je postavenie, krása a sebadôvera veľmi dôležitá, rovnako ako pre vás muža.

Nezabúdajte na to, že váš vzťah má byť rovnocenný. Najdôležitejšia je komunikácia, tolerancia, dôvera a vzájomná opora. Bez kombinácie tohto všetkého váš vzťah proste fungovať nebude a skôr alebo neskôr bude odsúdený k záhube. Každý z nás je nejaký, každý má svoje malé i veľké chyby. Niekto je ochotný o nich hovoriť, iní sa začnú pri sebemenšej pripomienke hneď rozčuľovať. Ale ak chcete nájsť ten správny harmonický vzťah, musíte byť ako dvaja najlepší kamaráti, ktorí sa neboja si čokoľvek povedať.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: