Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Objavte pravý význam lásky

29.august 2018
Objavte pravý význam lásky

Pravý význam lásky vo vzťahu. Kedy je to ten pravý vzťah, v ktorom sa nachádza skutočná láska? Pravá láska vás povznáša a vyvoláva v sebe hlboké emócie.

Vzťah sa skladá z mnohých vecí, a to predovšetkým z priateľstva, sexuálnej príťažlivosti, intelektuálnej kompatibility a samozrejme toho najdôležitejšieho, lásky. Láska je v podstate také lepidlo, ktoré dokáže udržať vzťah silný a pevný. Ale ako spoznáte, či ste naozaj zamilovaní? A ako spoznáte, že máte pravú lásku vo svojom vzťahu? Tu sú niektoré dôkazy toho, že emócia, ktorú cítite, je zdravá a vy ste našli pravú lásku na celý život.

Láska nesmie byť braná ako chtíč

Je vôbec možné pociťovať lásku okamžite? Alebo si na ňu musíte počkať? Existuje láska na prvý pohľad? Láska nie je to, čo cítite okamžite, je to len silný pocit príťažlivosti, ktorý vás priťahuje k osobe, ktorú ste práve stretli. Láska zahŕňa aj určitý druh sexuálnej chémie, ale veľmi sa líšia, pretože sú to emócie, ktoré potrebujú nejaký čas na to, aby naozajstná láska vznikla. Blesk z čistého neba sa môže objaviť okamžite, ale láska sa vyvíja po určitú dobu, musíte tú druhú osobu spoznať vnútri aj vonku.

Vzťah bez lásky nie je plnohodnotným vzťahom

Môžete medzi sebou pociťovať obrovské emócie a môžete byť nesmierne intímne priťahovaní k vášmu partnerovi, ale to neznamená, že svojho partnera naozaj milujete. Môže to byť len chtíč. Pokiaľ si hneď na samotnom začiatku so svojim partnerom nevytvoríte pevné základy, začnete sa nudiť, akonáhle vaše počiatočné emócie opadnú. Sú to tie povestné ružové okuliare, ktoré spadnú z vášho nosa tak okolo pol roka. A preto je potrebné mať vzťah postavený na pevných základoch a nie len na spoločnom bláznení a šantení.

Cítime, čo náš partner cíti

Keď vidíme svojho partnera šťastného, ​​cítime my sami tiež pocit radosti. Keď vidíme, že je náš partner smutný alebo v depresii, súcitíme s jeho náladou. S láskou prichádza aj empatie k emocionálnemu stavu druhej osoby. Dokážeme empaticky vycítiť to, čo ho trápi a čo sa mu nepáči, keď sa o niečom spolu bavíme a máme názory rozdielne. Niekedy stačí len zmienka o niekom z rodiny a vďaka neverbálnej komunikácii, ktorá sa prejavuje gestami, hneď pochopíme, ako sa náš partner cíti a čo si o tom naozaj myslí, aj keď vám bude tvrdiť opak.

Láska znamená kompromis

Keď milujeme niekoho, sme ochotní prižmúriť oči v mnohých smeroch. A to predovšetkým preto, aby sme vyhoveli partnerovým túžbam a potrebám. Nikdy by ste ale nemali zabúdať na seba a svoje pravé pocity. Ak budete všetko robiť s nejakým kalkulom, nebude to láska, ale zneužívanie. Láska by mala byť postavená na kompromisoch z oboch strán. Rovnako tak ako prižmúrite oči vy nad určitými nedostatkami, mal by ich prižmúriť aj váš partner.

Myslíte si, že existuje len jedna pravá láska

Nie je tomu tak, máme schopnosť zamilovať sa a milovať znovu a znovu. Našťastie, pretože inak by sme sa nikdy nevyrovnali so stratou svojej prvej lásky, nezahojili by sme rany po našom rozvode a zostali by sme po jednom nepríjemnom zamilovaní do konca života sami. Niekto môže namietať, že "ten" jeden vzťah v jeho živote bol vždy najhlbší, ale niekto nemá problém sa rovnako tak zamilovať treba päťkrát. Každý prežíva svoje vzťahy a svoju lásku inak. Rozhodne ale nie je vôbec dobré sa po nejakom sklamaní pred ďalšími vzťahmy uzatvárať zo strachu, aby vám zase niekto neublížil. Určitá opatrnosť je síce na mieste, ale rozhodne nezahadzujte svoje šance na nájdenie pravej lásky.

Láska je veľkorysá

V skutočne láskyplnom vzťahu dávame druhému bez očakávania, že nám niečo vráti. Nechceme si uvedomovať, kto urobil čo pre toho druhého. Dávate radosť svojmu partnerovi a ten dáva radosť vám. A to všetko úplne nezištne. Nemali by sme partnerovi vyčítať, že nezavolal vtedy a vtedy a že poslal len dvadsať správ. Všetci chodíme do práce, máme svoje záujmy a v zdravom vzťahu by si toho mali byť vedomí obaja. Nemali by sa psychicky vydierať a riešiť, ako často si majú volať a ako často si majú písať. Vždy by to malo byť predovšetkým obojstranné a spontánne.

Objavte pravý význam lásky

Láska zreje ako dobré víno a potrebuje čas k rozkvetu

Láskyplný vzťah nie je vybudovaný zo dňa na deň. Potrebuje čas. Láska potrebuje čas, aby vytvorila silnú väzbu. Je to, to, ako vy a váš partner zdieľate svoje myšlienky, strach, sny a nádeje, že je vaša láska naozaj zakorenená. Je dôležité začať v lásku veriť a chcieť budovať pevný vzťah na celý život. Dôverujte samotnému, aj keď niekedy zdĺhavému procesu. Má svoj vlastný časový plán, ktorý musí byť rešpektovaný. A to preto, aby vznikla láska, ktorá má budúcnosť.

Rešpekt a láskavosť

Keď milujeme, správame sa k tomu druhému s úctou a láskavosťou. Navzájom si neubližujete a nezhodíte svojho partnera v očiach ostatných, a to ani pred nami samotnými. Keď o nich hovoríme v ich neprítomnosti, musíme si uvedomiť váhu svojho slova pred ostatnými poslucháčmi. Nekritizujte nášho partnera za chrbtom. Strápňujú ho. Keď ho budete ohovárať, môže sa to k nemu doniesť, ale zrovna tak vy sa budete pri ďalšej návšteve cítiť trápne, pretože sa všetci budú pýtať zas a zas. Nehľadiac na to, že po vás budú neustále chcieť vedieť, prečo s ním ste, keď ste tak strašne rozdielni, nespokojní a všetkým vás štve, keď už ho neustále ohovárate. Namiesto aby ste boli "šťastní" s niekým iným.

Nikdy sa necítime osamelí

S pravou láskou sa nikdy necítime osamelí, ani keď naozaj osamelí sme. Samotná myšlienka na druhého človeka nám dáva pocit, ako by sme ho mali neustále pri sebe. Dáva nám pocit bezpečia a istoty, že sa máme ku komu vrátiť. Nepripadajú si, ako by z nás bola len polovica. Ich prítomnosť v našom živote nás núti byť lepšou osobou. A sme hrdí, že máme takého partnera.

Neustále na seba myslíte

Dokonca aj keď ste od seba vzdialení niekoľko sto kilometrov, v práci alebo niekde na cestách, máte myšlienky neustále na svojho partnera. Ak je to pravá láska, budete na seba myslieť stále a stále.

Cítite sa v bezpečí

Prítomnosť lásky vo vzťahu nám dovoľuje cítiť sa chránení, v bezpečí, ako keby tá druhá osoba bola nejakým bezpečným prístavom, až sa vrátime domov. S pravou láskou máme vždy pocit istoty a stability. Myslíme si, že nás nič neporazí, nič zlé sa nám stať nemôže, pretože máme oporu, ktorá to s nami vždy pozitívne vyrieši. Náš partner nás vidí, takí akí sme a stále nás miluje. Môžeme mu ukázať všetky svoje stránky, pozitívne a negatívne. Vedia, kto v jadre sme, a napriek tomu nás milujú, naozaj.

Nikdy neverte, že neexistuje taká vec, ako je láska, pretože ako ľudia máme fyzické želanie, rovnako ako mentálne a emočné. A to je to, čo nás odlišuje od zvierat. A áno, naozajstná láska existuje. Je to nesebecká láska, ktorú by sme sa mali naučiť napríklad od svojich rodičov. Niekedy sa totiž môže stať, že budeme zmätení zmyslom pravej lásky. Svet je plný dôkazov pravej lásky, veľkých a malých. Pravá láska nepotrebujete veľké gestá lásky, ako vo filmoch. Môžete vidieť pravú lásku v tých tichých, svetských okamihoch, ak viete, kde ich hľadať. Pravá láska je potrebná, keď uvidíte starší manželský pár, zistíte, že ich manželstvo nemusí byť dokonalým rozprávkovým vzťahom, ale sú spolu ruka v ruke a nemajú problém sa k sebe pritlačiť. Ak sa chcete naozaj zamilovať, nebojte sa sklamania a skúste sa zoznámiť. Využiť môžete partnerskú zhodu podľa zverokruhu alebo napríklad rýchlozoznamku.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: