Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dvakrát do tej istej rieky "vstúpiš"

29.september 2016
Dvakrát do tej istej rieky "vstúpiš"

Pôvodne bolo toto príslovie vyrieknuté v starej gréčtine. "Nevstúpiš dvakrát do jednej rieky". Čo to v skutočnosti vôbec znamená? A čoho sa pri návrate vyvarovať?

Pôvodne malo toto príslovie úplne iný význam, než ako ho chápeme dnes. Na jednej strane je vlastne aj dosť nezmyselné. Rieka sa predsa mení, vstúpite do rovnakej, ale vlastne rovnaká nebude. A keď sa toto bude týkať vzťahov, čo je najčastejšie spojenie, tak sa hneď objaví otázka: "Či sa ľudia menia, či sa vôbec vlastne niečo môže len tak zmeniť a či to stojí za tú druhú šancu". Položte si pár otázok ešte predtým, než sa rozhodnete, že sa vrátite k svojmu/svojej ex. Hovorí sa, že: "Čas všetky rany zahojí." Ale je tu aj obrovské riziko, že keď zabudnete na časť tej svojej zlej minulosti, môže dôjsť k jej zopakovaniu. Na zlé veci zabudnete oveľa ľahšie, než na tie dobré. Keď sa s niekým rozídete, tak sa budete opäť "hrabať" vo svojej minulosti a premýšľať či to nebolo skôr lepšie. V tejto chvíli si vždy položte pár otázok. Spôsob, akým si odpoviete, na tieto otázky vás presvedčí o tom, či má zmysel sa k svojmu/svojej ex vracať.

Ako dlho ste boli bez seba?

Najdôležitejšia otázka. Ako dlho ste boli bez seba? V prvom rade sa zamyslite nad tým, ako dlho ste už každý zvlášť. Ak to nie je zase tak dlhá doba, bude potrebné sa poriadne zamyslieť, prečo a aké boli dôvody na to, aby ste sa pôvodne rozišli. Zvážte aj dobu, ako dlho ste od seba.

Čo bolo dôvodom rozchodu?

Došli ste k záveru, že za všetko mohol on alebo ona a nie vy? V tom prípade, ešte nie ste pripravení. Položte si otázku, prečo sa chcete vrátiť. Zmenil alebo zmenila vaše správanie k vám? Prestal alebo prestala robiť to, čo vám na nich vadilo? Ste pripravení na to, že budete musieť prijať aj svoje chyby, ktoré sa týkajú vašej minulosti? A asi to najdôležitejšie čo sa týka zabúdania, ste schopní zabudnúť na to čo bolo?

Ste iní nielen vy, alebo aj on alebo ona?

Čo sa od vášho rozchodu zmenilo? Máte viac peňazí, ste finančne nezávislí, schudli ste, máte lepšiu prácu, kúpili ste si väčší byt alebo dokonca dom? Zmenil alebo zmenila niečo, čo vám na nich ukrutne vadilo? Toto všetko a mnoho ďalšieho musíte poriadne zvážiť a analyzovať. Pozrite sa na všetky zmeny a zvážte, či sú to zmeny k dobru.

Neriešte minulosť

Ak ste si spolu začali znova a chcete svoju lásku znova obnoviť, musíte si uvedomiť, že je potrebné pozerať sa len dopredu. Nesmiete riešiť minulosť a súčasne musíte robiť aj všetko pre to, aby ste do tej minulosti a zlých návykov znova nespadli. Nesmiete si nič vyčítať, nič z toho čo bolo.

řeka

Boli ste veľmi mladí?

Keď sa pozriete späť, zistíte, že ste boli pre seba príliš mladí, to je tiež jeden z pozitívnych priznaní si. V tej chvíli nemusíte zase tak veľmi riešiť kľúčové udalosti, čo sa medzi vami stalo alebo mohlo stať. Cieľom každého vzťahu je, aby sa posúval dopredu. Môžete to teda v tomto prípade skúsiť znova s ​​väčšou šancou na úspech a spoločnú budúcnosť. Niekedy je potrebné pre seba dorásť a dospieť.

Bola príčinou vášho rozchodu nevera?

Urobil/urobila to raz, urobí to zase. Hovorí sa, že promiskuitného človeka nemožno prerobiť. Verte ale, že aj ten kto podviedol, sa dokáže poučiť. A z akého dôvodu to urobil, viete? Priznali ste si to? Najhoršie v prípade nevery je stratená dôvera medzi partnermi. Keď ho alebo ju chcete získať späť, budete musieť bojovať oveľa dlhšiu dobu, aby ste presvedčili, že ste sa ponaučili. A ten kto bol podvedený, bude mať oveľa dlhšie svoj "ochranný" štít, než si vás znova pripustí k telu. Rozhodne nemá zmysel sa stále pýtať, kedy už to bude dobré, každý človek to má v sebe nastavené inak.

Hrali pri rozchode rolu návykové látky?

Bol alebo bola vaša ex na niečom závislá? S týmito ľuďmi je veľmi problematické akýkoľvek vzťah budovať. Títo ľudia sa budú v podstate liečiť celý život. Návrat k takému partnerovi alebo partnerke poriadne zvážte.

Máte už spolu dieťa?

Nepoužívajte ho ako donucovací a vydierací prostriedok k vášmu spoločnému návratu. Je jasné, že k svojmu biologickému otcovi alebo biologickej matke bude mať oveľa bližšie, ale zároveň ho môže aj váš návrat poriadne raniť a to z toho dôvodu, že bude čakať, že sa zase niečo pokazí a prídu zase hádky a problémy. Keď sa teda v tomto prípade rozhodnete pre návrat, snažte sa to zo začiatku tajiť, než naozaj zistíte, že ste pripravení na návrat so všetkým. Bude to dobré nielen pre vaše spoločné dieťa, ale aj pre vašu spoločnú rodinu. Určite budete počuť zo strán vášho príbuzenstva, ako ste hlúpi a s radosťou vám tak vymenujú zlé vlastnosti vášho alebo vašej ex. A to predsa na samotnom začiatku počuť nechcete. Najprv musíte vás vzťah upevniť.

Nepodarilo sa vám viac vzťahov

Ďalší vzťah vám nevyšiel a vy budete hľadať záchrannú sieť formou svojej exlásky. Toto je úplne normálne. Robí to každý, každý po rozchode rekapituluje. Ale nemá zmysel hľadať krátkodobé záplaty a ešte navyše v minulosti. Je potrebné sa porozhliadnuť po vzťahu, ktorý bude dlhodobý a perspektívny.

Každý rozchod je ťažký a každý návrat do "rovnakej" rieky, ešte ťažší. Nič nikdy nebude také ako na začiatku, kedy ste mali nasadené ružové okuliare a motýle v bruchu. Ale ak vám váš alebo vaša ex za to stojí, môžete to skúsiť. Je ale veľká pravdepodobnosť, že sa objavia problémy, ktoré boli už skôr a že sa vzťah presunie do koľají, v ktorých predtým bol. Iné to bude, ak sa rozhodnete rezignovať a stanete sa tolerantnejší voči svojmu partnerovi. S vekom človek príde na to, že kvôli niektorým maličkostiam nemá zmysel, aby sa rozčuľoval a že ich rovnako len tak nezmení. Musí vám byť spolu dobre, musíte si pomáhať, musíte spolu komunikovať, tolerovať sa a mať k sebe vzájomnú úctu.

Zdroj: http://www.preklady-online.cz/cz/novinky.html

[kač]

Zdieľajte tento článok na: