Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ja som tak zamilovaný a ja nešťastná... alebo láska len z jednej strany

29.august 2016
Ja som tak zamilovaný a ja nešťastná... alebo láska len z jednej strany

Text jednej českej a obľúbenej kapely, ktorý možno samozrejme aj obrátiť v tom zmysle, že zamilovaná bude žena a nešťastný naopak muž. Čo robiť, keď sa zamiluje len jeden?

Každý z vás sa niekedy ocitol v situácii, keď ten druhý bol buď na vás príliš starý, žil príliš ďaleko, nebol pripravený na vzťah alebo proste len nemal pocit, že žije alebo chce žiť rovnakým spôsobom. Ak ste na pravú lásku naozaj pripravení, urobíte všetko, čo bude vo vašich možnostiach, aby ste urobili toho druhého šťastným a zároveň to urobí aj ten druhý pre vás. Aj keď je vaše srdce zraniteľné, otvorte ho a skúste zariskovať pre niekoho ďalšieho, nového, ktorý vám svoje srdce otvorí tiež. Nehovorte ako prvý "Milujem Ťa." Nie všetky vzťahy začínajú jednostranne, ale väčšina ich tak skončí. Zvyčajne sa vo vzťahu zamiluje jeden viac než druhý, vždy má len jeden intenzívnejšie pocity. Keď už dospejete k názoru, že je váš vzťah jednostranný, budete sa musieť vydať po dlhej a bolestivej ceste, aby ste sa z toho dostali von a nepokračovali ďalej. Pocit, že ste v jednostrannom partnerstve, vo vás zanechá dojem, že vaše potreby nie sú naplnené a že iba vy ste ten/tá, kto sa o niečo snaží.

Ak sa chcete aj napriek tomu vydať na jednostrannú bitku, mali by ste si dať pozor na pár vecí

Zahájte komunikáciu

Môžete posielať textové správy, môžete volať v snahe vzájomne sa vidieť po celom dlhom týždni. Ak tomu tak nie je a je to už niekoľko dní, čo ste si nevymenili ani jediné slovo, žijete naozaj v jednostrannom vzťahu. Ak svoj voľný čas trávite prevažne s inou osobou, záleží, ako veľmi pre vás znamená a kto bude ten prvý, ktorému/ktorej budete chcieť oznamovať svoje zážitky a pocity.

Uznajte problém

Mnoho ľudí sa snaží presvedčiť sami seba, že tá druhá osoba má o neho/ňu záujem, že je to len prechodné obdobie, ktoré sa vyrieši, ale väčšinou to tak nie je. Avšak, nemusí to byť vždy absolútny dôvod na ukončenie vzťahu. Vždy, keď si položíte otázku, či je správne vo vzťahu pokračovať alebo ho ukončiť, spomeňte si na to, kedy ste bol/bola naozaj šťastná.

Skúste zabojovať

Pokúste sa zapracovať na rovnakých záujmoch a novo objavených koníčkoch. Ešte nemusí byť všetko definitívne stratené, i keď sa vám zdá, že vás váš partner/partnerka zanedbáva, ale aj napriek tomu sa pokúste nájsť si pre vás dvoch viac času. Ak to nebude druhá strana opätovať, budete mať len ďalší signál, že niečo nie je v poriadku a že možno pretrvávajú vo vzťahu, ktorý má len minimálne vyhliadky do budúcnosti a že v inom by ste sa cítili šťastnejšie.

Ak potrebujete byť sami, nebojte sa to povedať

Záleží na situácii, ale druhý človek musí vedieť, ako sa cítite. Aj keď sa cítite zle, nebojte sa to povedať. Ľahko sa to povie, ale horšie urobí. Čas síce všetko vylieči, ale nikto toto úslovie nemá veľmi rád. Život je plný bláznivých situácií a zážitkov - niektoré sú úžasné, niektoré zase naopak hrozné. Môžete prejsť množstvom bolesti, ale je potrebné hľadať aj radosti.

zamilovanost

Ako sa vysporiadať s nenaplnenou a jednostrannou láskou?

Uvedomte si, že to nie ste vy, ale je to situácia

Keď budete mať pocit, že je niečo zle a zároveň zistíte, že nemáte spoločnú cestu ďalej, bude vašou prvou reakciou otázka typu: "Čo je zle?" Väčšinou začnete obviňovať sami seba ako jedinú príčinu toho, že vás ten druhý/tá druhá nemiluje . Ale uvedomte si, že s vami nie je nič zle. Je to rovnaké ako u čohokoľvek iného, ​​niečo máte radi, niečo sa vám páči a niečo naopak nie. Niekto si dá paradajkovú polievku a iný zase rezeň a tak je to aj v láske. Každý má rád niečo iné. Takže sa prestaňte snažiť zmeniť a uvedomte si, že ste len v situácii, ktorú sami nezmeníte.

Rozpoznajte pravé pocity a lásky vo svojom živote

Jednostranná láska vám môže veľmi ublížiť. Láska má veľa podôb. Môžete milovať veľa vecí, ale je aj veľa ľudí, ktorí by vás mali mať radi rovnako ako vy ich. Máte veľa ľudí okolo seba, ktorí vás milujú rovnako, rodičia, starí rodičia, súrodenci, najlepší kamaráti. Je ľahké cítiť sa sám, keď nie je romantická láska opätovaná, ale láska vašich najbližších tu bude vždy.

Nebuďte naštvaný

Je úplne v poriadku, že sa budete cítiť rozrušení, ak budete ukončovať váš vzťah, aj napriek tomu, že ste v tom vzťahu neboli rešpektovaní. Môžete sa cítiť smutní a osamelí, ale cítiť sa takto, je úplne v poriadku. Všetci sa tak cítia po ukončení nevydareného vzťahu.

Nájdite si to, čo vás uzdraví

Po každom zlom vzťahu o sebe budete pochybovať. A počas tejto doby je potrebné sa zamerať na seba. Z každého vzťahu aj zblíženia na jednu noc, sa budete dostávať minimálne tri mesiace. Zamerajte sa na pre vás dôležité veci, pri ktorých sa budete cítiť dobre a naplnení. Skúste aj viac fyzickej aktivity, byť viac času vonku a so svojimi najbližšími.

Bolesť bude len dočasná

Keď nejaký vzťah skončí, je ľahké si myslieť, že budete smútiť navždy, všetci však viete, že to tak nie je. Spôsob, akým sa cítite pri ukončení vzťahu, je dočasný. Akékoľvek pocity pochybností či negativity pramenia z neistoty, smútku a strachu.

Nestrácajte nádej

Po ukončení nevydareného a jednostranného vzťahu prestaňte dúfať, že sa všetko spraví a v dobré obráti. Nepočítajte s tým, že osoba, ktorá vás doteraz nerešpektovala, svoje správanie prehodnotí a začne vás milovať. Ľudia sa nemenia, a ak tam tie správne city voči vám nie sú, už sa ani neobjavia. Uvedomte si, že musíte ísť ďalej a verte vo šťastnejší a hodnotnejší život. Síce to bude asi nejaký čas trvať, ale nestrácajte nádej!

Stanovte si, čo naozaj chcete

Urobte si písomný zoznam, ktorý bude plný pre vás ideálnych želaní, charakteristík a vlastností partnera/partnerky, ktoré si prajete mať vedľa seba po zvyšok života. Tento zoznam vám pomôže, aby ste sa vyhli rovnakému a jednostrannému vzťahu bez budúcnosti. Väčšinou má každý z vás tú tendenciu vyberať si rovnaké typy, a preto sa dosť často opakujú rovnaké situácie vo vzťahu rovnako ako na konci. Skúste svojím zoznamom a spísaním priorít, prelomiť svoj stále sa opakujúce vzor.

Rozhodne je vždy lepšie ukončiť vzťah, ktorý je naplnený len z jednej strany, než aby ste sa trápili. Je veľa možností a príležitostí, ako stretnúť niekoho nového, s ktorým sa môže cítiť šťastnejší.

Zdieľajte tento článok na: