Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dovolenka vám napovie

15.máj 2017
Dovolenka vám napovie

Máte vo vašom vzťahu problém? Stratili ste dôveru? Skúste vyraziť na spoločnú dovolenku. Spoločná dovolenka funguje ako taký test pevnosti vášho vzťahu a vzájomnej súdržnosti.

Podľa Francis Bacona sú tri situácie, v ktorých najlepšie spoznáme človeka.

Keď je osamote, pretože vtedy zanechá všetko predstieranie.

Len za zatvorenými dverami sa väčšina ľudí dokáže pozrieť na tie svoje životné otázky bez emócií ostatných. Jedine tak je možné pozrieť sa na všetko reálnými očami a vyhodnotiť si svoje vlastné myšlienky a závery. Najviac myšlienok býva väčšinou pred spaním. Všade je ticho a vaše myšlienky majú čas pracovať. Len v túto dobu ste schopní prísť na to, čo naozaj chcete a očakávate. Len sami so sebou si dokážete zhodnotiť všetky obavy, bez klamstiev a klamu.

V návale vášne, pretože vtedy zabudne na všetky svoje pravidlá.

Vo vášni a alkohole je pravda. Keď sa rozčúlite, dokážete pľuvať oheň a veľmi dobre v tej chvíli viete, kde má kto aké slabé miesto. V takých chvíľach dokážete odhaliť aj sami seba. Môžete sa odhaliť viac, ako máte pôvodne v pláne a dosť tým svojmu vzťahu ublížiť. Je len na vás, s kým sa budete stýkať a s kým budete žiť.

Za nových okolností, pretože vtedy opúšťa svoje zvyky.

Všetci majú svoju masku a každý chce byť za toho dobrého a lepšieho než v skutočnosti naozaj je. Všetci majú svoje nedostatky a je potrebné ich brať také aké naozaj sú. Niekomu stačí, že sa vezie s prúdom a iní majú potrebu sa stále za niečím hnať. Len tým, že sa ocitnete vy alebo váš partner mimo vaše domáce prostredie a zároveň i vašu súkromnú zónu, odhalíte svojou skutočnou tvár. Ideálnym spôsobom je pre toto spoločná dovolenka.

Spoločná dovolenka

Spoločná dovolenka a spoločné cestovanie váš vzťah posilňujú. Tí, ktorí spoločne aj pravidelne cestujú, majú pevnejší a zdravší vzťah. Ľudia, ktorí sa vydávajú na spoločné cesty, majú vzťah romantickejší a spokojnejší. Keď ste totiž mimo svojho domáceho prostredia a svojej komfortnej zóny, klesne hladina stresových hormónov a podnetov, ktoré každodenne ničia váš vzťah. Nehľadiac na to, že vďaka poklesu stresových hormónov sa zvyšuje aj vaše libido a potreba intímností voči tomu druhému. Zo spoločnej dovolenky budete mať spoločné spomienky a tie dokážu utužiť váš vzťah aj za pár týždňov, či dokonca mesiacov. Dovolenka posilní vaše rodinné väzby a zvýši váš osobný pocit šťastia. Najväčšia eufória býva väčšinou na samom začiatku, keď si dovolenku ešte len vyberáte a rozhodujete sa, kam vycestujete. Ste totiž plní plánov a očakávania, ktoré sa s nástupom na dovolenku a hlavne na konci vašej dovolenky rapídne mení. Na začiatku sa tešíte a neviete, do čoho idete, na konci už sa zase pomaly vraciate do reálu a tieto návraty bývajú väčšinou najťažšie.

Keď spolu partneri nežijú

Ak spolu partneri nežijú, je pre nich dovolenka ich veľkým testom o tom, ako by mohli spoločne fungovať, ak by sa spolu nasťahovali. Zároveň sa tu prehlbuje aj to, či to jeden nemyslí vážnejšie ako ten druhý. Následne potom tiež môže nastať obrovské sklamanie.

Na čo sa pripraviť na vašej prvej spoločnej dovolenke

Rozhodne to bude zaťažkávajúca skúška a bude to prvýkrát, čo spolu strávite nejaký podstatne dlhší čas, bez toho aby ste si od seba nejako oddýchli. Väčšinou na dovolenke začnete toho druhého vnímať trochu inak a uvidíte viac drobností, ktoré vám vo vašom randení unikajú. Môže sa stať aj to, že vám niektoré aspekty začnú úplne vadiť a vaša dovolenka sa môže stať peklom a váš rozchod následne vyslobodením. Ak máte spoločné nejaké koníčky, je dobré aj tieto aktivity do vašej prvej spoločnej dovolenke zahrnúť. Rozhodne sa oplatí ju plánovať trochu dopredu a pred samotným objednaním si spolu skúsiť aspoň víkendový pobyt. Nemali by ste zariaďovať takú dovolenku len kvôli romantickým chvíľkam. Dobré je aj zvážiť dĺžku samotného pobytu, ideálny je pre začiatok týždeň.

Kedy vám môže spoločná dovolenka pomôcť?

Spoločná dovolenka vám môže oživiť vzťah a okoreniť intímny život. Výjdete zo svojho každodenného stereotypu a je to najrýchlejší spôsob, ako môžete otestovať vzájomné väzby a posunúť váš vzťah značne dopredu. Vďaka tomu, že necháte všetky každodenné starosti za sebou, budete sa môcť venovať jeden druhému.

Na čo si dať naopak pozor na spoločnej dovolenke?

Rozhodne by ste si mali uvedomiť, že vás váš partner sleduje ostrým zrakom, a preto je dobré sa vyhnúť prehnanému a okatému flirtovaniu a nadmernému užívaniu alkoholu.

Dovolenka Vám napovie

Ako spoznáte, že už je váš vzťah u konca?

Blíži sa čas dovoleniek, veľa partnerov má už dohodnuté termíny, a ak sa im začne niečo nepozdávať v ich vzťahu, môžu odložiť rozchod až po dovolenke. Ešte si užijú spoločnú dovolenku, ktorú plánovali nejaký ten čas, s tým, že sa na ˇu tešili a rozídu sa až potom.

Chýba smiech

Že niečo nie je v poriadku, spoznáte celkom jasne a ľahko vďaka tomu, že z vášho vzťahu zmizol smiech a humor. Keď nemáte chuť sa spolu smiať, začnete byť k sebe ľahostajní a to je jasné znamenie, že je koniec. Keď sa terčom vtipov vášho partnera stávajú vaše nedostatky, nemôžete čakať, že spolu vydržíte až do smrti.

Chýba intimita

Intimita je veľmi dôležitou súčasťou vzťahu. Ochladnutie vzťahu spoznáte, keď sa zníži frekvencia a potreba vzájomných intímností. Každý má inú potrebu a každý vyžaduje inú frekvenciu. Varovným signálom v tomto prípade teda býva, pokiaľ dôjde k nejakému razantnému poklesu či dokonca nezáujmu.

Chýba komunikácia

Komunikácia je neoddeliteľnou súčasťou každého vzťahu, a keď spolu komunikovať nebudete, začnú sa vo vašom vzťahu objavovať nedorozumenia a s tým spojené konflikty a problémy.

Chýba tešenie sa

Na začiatku každého vzťahu ste nadšení, tešíte sa na seba a na to ako strávite spolu čo najviac chvíľ. Postupom času sa ale toto tešenie začne pomaly vytrácať.

Chýbajú kompromisy

Jeden z vás bude chcieť dovolenku odpočinkovú a druhý zase akčú s chodením po horách. Aj to, že sa nezhodnete na výbere dovolenky a ani jeden z vás nechcete zľaviť zo svojich nárokov a požiadaviek, je znakom, že niečo nie je v poriadku.

Ponuky pre vašu skvelú, spoločnú a vysnívanú dovolenku môžete zohnať na internete alebo v cestovných kanceláriách nielen v Bratislave ale aj v Košiciach.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: