Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo nikdy nepíšte vaším ex

25.apríl 2017
Čo nikdy nepíšte vaším ex

Rozišli ste sa? Trápite sa? Existujú vety, ktoré by ste svojím ex nemali za žiadnu cenu posielať. Viete, čomu sa vyhnúť?

Rozchod vždy bolí. Môže vám byť 20 ale aj 50 a vždy to bude bolieť rovnako. Niekedy je to skomplikované záväzkami, ak spolu žiadne nemáte, je to jednoduchšie a väčšinou aj rýchlejšie. Najhorších je niekoľko prvých dní, týždňov a u niekoho dokonca aj mesiacov. Väčšina tých, s ktorými sa niekto rozišiel, v prvých chvíľach dúfa, že si to ich už ex, rozmyslí. Hypnotizujú teda mobil, snažia sa na seba nejako upozorniť a občas svojím správaním pripomínajú až bláznov, to im rozhodne ich ex neprivolá späť. Niekedy skôr naopak, neustálym nátlakom, ich ex na nich zanevrú úplne. Ak sa ich potrebujete nutne na niečo opýtať, rešpektujte určité pravidlá. A počítajte aj s tým, že sa odpovede ani nemusíte dočkať. Keď už sa rozhodnete napísať správu ako prvý, dajte si na nej záležať.

Čo by ste nikdy odosielať nemali?

SMS o jednom slove, pozdrav

Rozhodne žiadne správy typu: "Čau" alebo "Ahoj". Tieto správy sú absolútne nič nehovoriace. Nemôžete čakať, že keď ste sa rozišli, tak na vašu správu o jednom slove, pozdrave, zareaguje nejako prekvapivo a uvedomí si vďaka tomu, že vás chce späť. Pri prijatí takejto správy nastane len trápny moment, kedy si prečíta vašu správu, ale nebude musieť akokoľvek odpovedať a reagovať.

SMS, ktoré budú plné výčitiek

Je úplne jasné, že ste nahnevaní a plní zlosti. Nemá ale zmysel, aby ste toto ventilovali cez sms vašim ex. Nielen, že si to ani nemusia prečítať, že vás za to odsúdi a vy toho budete druhý deň ľutovať. Ak máte potrebu niečo vyčítať, zavolajte radšej svojim najlepším priateľom, rodine, komukoľvek inému, ale hlavne nie vašim ex.

SMS plné flirtu

V prvej chvíli je nevyhnutné pochopiť, že už nie ste spolu a netvoríte akýkoľvek pár. Už ste obaja slobodní a môžete si robiť čo chcete. Neoslovujte teda vašu ex naďalej štýlom: "miláčik, zlato, lienka, mačička" ani inými podobnými zdrobneninami, ktoré boli vo vašej komunikácii obvyklé.

SMS plné otázok

Poslali ste SMS a stále nemáte odpoveď? To rozhodne značí len jedno, nechce odpovedať. Nemá teda zmysel, aby ste posielali nejakú ďalšiu správu, kde sa budete pýtať, prečo ste nedostali odpoveď a či vôbec vaša SMS došla. Buďte si istí, že došla a keď budú chcieť vaši ex odpovedať, tak si čas na odpoveď nájdu. Nechajte to na nich.

SMS plná emócií

Neventilujte svoje emócie na vašich ex. Už raz váš vzťah skončil, a preto je vhodné, aby ste sa zverovali radšej svojim kamarátom, známym a rodine. Aj pomoc psychológa pre vás bude cennejšia, než vypisovanie vašim ex. Tí s vami chceli vzťah ukončiť a to znamená so všetkým.

SMS plné intímností

Rozpisovanie intímností a najrôznejších narážok tiež nie je vhodné. Budete skôr len za bláznov, než aby ste zaujali.

SMS plné zúfalstva

SMS plné nárekov a prosieb tiež nie sú to pravé. Svojich ex rozhodne neprinútite, aby sa k vám vrátili tým, že ich budete psychicky vydierať a prosiť.

Čo by ste nikdy nemali písať svojím ex

SMS zbytočné

Je dobré vedieť, že máte tiež svoju hrdosť. Úplne najlepšie je neozývať sa ako prvý vôbec a vyčkať. Aspoň ten prvý mesiac je celkom vhodné vašich ex neuháňať a nechať ich, aby sami prišli na to, čo naozaj chcú a očakávajú.

SMS plné pocitov

Myslíte si, že je vhodné, aby ste posielali SMS typu: "Myslím na Teba alebo Cnie sa mi."? Prečo by ste mali oznamovať svoje pocity? Ak ste už raz váš vzťah ukončili, tak nemôžete spoliehať na to, že vaša ex typ tejto SMS poteší. Kamaráti si o svojich pocitoch len tak nepíšu.

Ako vôbec taký rozchod ustáť?

Existuje niekoľko fáz, ktoré po vašom rozchode nastanú. Keď sa s niekým rozídete, pocítite veľkú bolesť. Vaše emócie budú veľmi negatívne, bolestivé. V prvých chvíľach budete úplne pohltení bolesťou z vášho rozchodu, budete si pripadať ako tí neschopní a najhorší. Pretože bohužiaľ, vo väčšine prípadov je to tak, že sa ten druhý, ktorý sa s vami chce rozísť, snaží vinu vášho rozchodu hodiť na vás. V prvých chvíľach budete myslieť len na vašich ex a budete sa stále sami seba pýtať: "Prečo?". Je to úplne normálne, každý to tak má a každý, s ktorým sa jeho partner rozišiel, chce vedieť kde urobil chybu a prečo sa tak stalo. Aby ste túto kapitolu svojho života dokázali naozaj uzavrieť, budete potrebovať čas, veľa času.

Zmätok v hlave

O vašich ex budete neustále premýšľať, budete si pripomínať chvíle pekné a tie škaredé sa začnú pomaly vytrácať. Stále budete smutní, ale tieto pocity sú naozaj úplne normálne. Chvíľou ho budete nenávidieť, chvíľu ho budete milovať. Budete náladoví ako počasie. K tomu, aby ste to všetko mohli úplne uzavrieť, si budete musieť vaše myšlienky usporiadať. A neustálym premýšľaním aj prípadnou zlosťou sa budete pomaly posúvať k tomu, aby ste pochopili, prečo sa tak stalo, prečo ste sa rozišli.

Nemučte sa

Nepozerajte si a nehľadajte vaše spoločné fotky. Nenechávajte si ich veci. A ak ste sa rozhodli, že svoj smútok utopíte v alkohole, divokých večierkoch, nezáväzných vzťahoch atď., tak verte, že na druhý deň ráno vám bude ešte oveľa horšie. Budete mať popri normálnej kocovine aj kocovinu morálnu a budete premýšľať o vašej vine a dôvodoch rozchodu ešte viac.

Vina

Už raz sa tak stalo a je potrebné ísť dopredu. Nechajte minulosť minulosťou a choďte ďalej. Jednou z ďalších pocitových fáz totiž bude, že si budete dávať váš rozchod za vinu. Budete premýšľať nad tým, čo ste neurobili alebo naopak urobili a čo ste mohli urobiť inak. Toto je taká typická a po-rozchodová reakcia. Čím menej sa ale budete obviňovať a čím menej sa budete v celom vašom rozchode hrabať, tým rýchlejšie sa bude môcť vydať vlastnou cestou a nájsť si nejakého nového partnera, ktorý bude ešte ten lepší, ako bol ten minulý.

Všetky rozchodové fázy sú ťažké, ale keď prejdete všetkými fázami, verte, že budete môcť začať zase znova. Budete pripravení na to, aby ste stretli niekoho nového, kto urobí váš deň veselší a vaše starosti malichernejšie. Začať môžete hneď teraz a tu, alebo v uliciach akéhokoľvek mesta ako napríklad v Banskej Bystrici alebo Prešove.

Kač

Zdieľajte tento článok na: