Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Minulosť vám môže zničiť nový vzťah

26.marec 2023
Minulosť vám môže zničiť nový vzťah

Minulosť vám ovplyvňuje prítomnosť. Každý má nejakú svoju minulosť a každý sme zodpovední sami za svoje rozhodnutia.

Je veľa ľudí, ktorí si svoj vzťah zničí tým, že od svojich nových partnerov očakáva to isté ako od bývalých. Dôležité je ale pochopiť, že tým, že vstúpite do nového vzťahu, musíte nechať minulosť za sebou. Ak to nedokážete, znamená to, že na nový vzťah ešte nie ste pripravení. Možno ste nemali dostatočne dlhú dobu na to, aby ste si zahojili rany a máte stále niečo nedoriešené. Ak nenecháte minulosť odísť, môže to zničiť vašu budúcnosť. Každý robí chyby a namiesto toho, aby svoje zozhodnuitia ľutoval, mal by sa poučiť. Je lepšie začať vnímať nové vzťahy a čas nechať odísť. Existujú náznaky, kedy spoznáte, že je vám minulosť neustále v pätách a vy by ste sa s ňou mali vysporiadať, aby ste mohli ísť ďalej.

Porovnanie minulosti a prítomnosti

Záleží samozrejme na vašej povahe, niektorí budú mať oveľa ťažšie to, aby zabudli. Najhorší čas nastáva, ak budete porovnávať minulosť s vašou prítomnosťou. Budete porovnávať jedlo, štýl hudby, štýl obliekania a toto všetko vám bude pri vašom porovnaní viac a viac pripomínať vášho bývalého partnera. Namiesto, aby ste teda objavovali klady vášho súčasného partnera a dali mu šancu zmeniť vaše trápenia v šťastie, budete si svojím neustálym porovnávaním len ubližovať a pomaly a postupne svoj vzťah ničiť.

Nepochybujte o sebe

Tým, že o sebe začnete pochybovať, začne sa vo vás všetko zhoršovať, až dôjde k emocionálnemu rozkladu. Pochybnosti o vás môžu spôsobiť aj pochybnosti o vašom partnerovi, budete na neho agresívni a budete ho odsudzovať za maličkosti. Strach z toho akí ste a ako súdite druhých, vám zhorší váš osobný a partnerský život. Budete ubližovať nielen sebe, ale aj druhým.

Nevera

Asi skoro každý sa niekedy vo vzťahu stretol s neverou. Aj keby to bolo len sprostredkovane, že bol svedkom nevery u niekoho zo svojho okolia. Toto vo vás môže vyvolať podozrievavosť. Je ale hrozné mať vedľa seba partnera, ktorému neveríte alebo ktorý neverí vám. Keď budete nedôverčiví, nebude to vhodné pre oboch partnerov.

Poučte sa

Neopakujte chyby, poučte sa z minulosti a vychutnávajte si prítomnosť. Keď chcete nejaký vzťah, je potrebné, aby ste boli na záväzok pripravení. A prejaviť to, že máte o záväzok záujem môžete len so všetkým. Keď budete mať neustále v chrbte tieň minulosti, nemôže nový vzťah fungovať.

Minulosť

Ako spoznáte, že ste posadnutí svojimi ex?

  • Keď si v hlave neustále porovnávate všetky detaily vášho nového a toho minulého vzťahu. Žiadny vzťah nie je rovnaký, každý je iný. Namiesto porovnávania by ste sa mali venovať súčasnosti.
  • Premýšľate neustále o tom, ako sa má váš expartner a kde by ste sa mohli stretnúť. Ak snívate o rozhovoroch s ním, alebo snáď dokonca o dotykoch, ste do vášho expartnera ešte stále zamilovaní.
  • Hovoríte o vašom expartnerovi. A hovoríte o ňom, aj pred vaším súčasným partnerom? Tým, že o ňom hovoríte, si v hlave neustále udržujete vaše spoločné spomienky. Je normálne hovoriť o svojich expartneroch, ale musí sa vedieť, kedy je to ešte v rozumnej miere a kedy už je to zlé. Ak máte tendenciu sa v konverzácii k vášmu expartnerovi neustále vracať, je to jasné znamenie, že minulý vzťah ešte nemáte za sebou.
  • Zoznamujete sa naschvál? Aj to je spôsob vašej malej pomsty za to, že sa s vami rozišiel. Môžete hľadať niekoho krásneho, sexy a neodolateľného len na truc vášmu partnerovi, aby žiarlil.
  • Neustále ho googlite? Je v poriadku, ak o ňom niečo hľadáte raz za dlhý čas, pretože ste zvedaví, ale ak hľadáte častejšie, je to ďalší náznak toho, že ste na vašom expartnerovi stále závislí.
  • Ste nadšení, ak niekto začne o vašom expartnerovi hovoriť. Ste nadšení, keď o ňom počujete nejakú správu. Získavanie týchto informácií môže už byť pomaly ako taký stalking, ktorý vám nedovolí nechať miesto pre váš súčasný alebo potencionálny nový vzťah.
  • Nechcete ísť ďalej. Aj keď bude ťažké si to priznať, môže sa to tiež stať. Niekde vnútri seba už ďalší vzťah nechcete a nechcete. Vášho expartnera si držíte neustále blízko seba a dúfate, že sa jedného dňa vráti, pretože čakáte, že pochopí, o čo prišiel.

Kedy ešte môžete zostať priateľmi so svojimi ex a kedy už je to nevhodné?

Ste slobodní

Vaše emócie môžu spôsobiť aj to, že sa nebudete môcť len tak odpútať. A ak medzi vami ešte nejaké sú, tak na to, aby ste spolu boli ako dvaja intímni kamaráti, je vhodné byť slobodní.

Ako súrodenci

Váš vzťah sa mohol dostať do fázy, kedy sa z vás stali priatelia ako brat a sestra. Pre vašich nových partnerov to asi bude zo začiatku veľký problém, ale ak to nebude narušovať vaše nové vzťahy a bude to mať svoje mantinely, tak prečo nie.

Spolupracovníci a susedia

Keď nemáte inú možnosť. Ak spolu pracujete alebo ste snáď susedia, bude lepšie, keď priateľmi zostanete. Váš rozchod by nemal ovplyvniť vašu kariéru.

Priatelia

Máte veľa spoločných priateľov a nechcete o nich prísť? Tak to je tiež jeden z dôvodov, že je lepšie zostať tiež priateľmi.

Pokojný rozchod

Obaja ste sa na rozchode dohodli a nebol zapríčinený žiadny konflikt, potom by nemala byť vaše po-rozchodové priateľstvo prekážkou.

Pravdepodobnosť toho, že sa vám podarí vybudovať úspešný vzťah aj napriek tomu, že máte za chrbtom tieň vášho expartnera, je veľmi mizivá. Bude trvať nejaký čas, než sa vám povedie na vašu minulosť aspoň čiastočne zabudnúť, ale jedine tak môžete skutočne začať nachádzať a zažívať šťastie z naozajstnej a skutočnej romance, ktorá môže mať nejakú budúcnosť. Premýšľajte o vašej minulosti ako o veci, ktorá už bola. Ľudia, ktorí vás v minulosti ovplyvnili už odišli a teraz vás môžu ovplyvniť len tí, ktorí s vami budú budúcnosť vytvárať. Takého človeka môžete stretnúť v ktorýchkoľvek uliciach, ktoréhokoľvek mesta, v Košiciach, Nitre alebo kvôli nedostatku času na internete.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: