Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Dá sa zabudnúť na narodeniny partnera?

21.máj 2023
Dá sa zabudnúť na narodeniny partnera?

Dá! Ale čo potom? Zaklamať a vymyslieť si dôvod, prečo ste zabudli, alebo povedať úplne obyčajnú pravdu? Ťažké rozhodovanie. Podarilo sa vám niekedy zabudnúť? A čo ste v takej situácií robili?

Priateľ zabudol na vaše narodeniny

V každom prípade máte právo byť naštvaná na svojho piateľa, keď zabudne na vaše narodeniny. Narodeniny sú veľmi zvláštne dni pre väčšinu z nás. Ale ženy by tak isto nemali zabúdať na to, že muži nie sú v dátumoch vôbec dobrí. Niektorí si nepamätajú ani svoje narodeniny, nie to ešte niekoho iného. A potom sú zase tí, ktorí si pamätajú úplne všetko. To, že zabudol, na vaše narodeniny nemusí byť vôbec naschvál, ale iba zhoda náhod alebo nedopatrenie. Väčšina dievčat a žien je zo svojích narodenín veľmi nadšená a pripravujú ich vždy dlho dopredu. Na rozdiel od mužov, ktorí sa o to veľmi nezaujímajú. Každý ale rád dostáva darčeky. Takže pokiaľ nie je niesmierne zábudlivý, nie je preneho ospravedlnenie, že by si nemohol spomenúť na vaše narodeniny. Mohlo by to taktiež znamenať, že je možno príliš zaneprazdnený svojím vlastným životom a možno k vám už stráca pocity príťažlivosti, váš vzťah je nejako poškodený alebo to može byť rovnaký darebák, ako bol váš bývalý partner. Pokiaľ si dokáže spomenúť, kedy bude premierová sezóna jeho obľúbenej televíznej show, je to vážne také ťažké spomenúť si na vaše narodeniny?

Čo by ste mali robiť,ak by váš priateľ zabudol na vaše narodeniny?

Dajte mu najavo, že sa vás to naozaj dotklo

Nemusíte skrývať svoje pocity a vaše rozčarovanie nad tým, že na vaše narodeniny zabudol. Dajte mu najavo, ako zle ste sa cítili, že si napamätá, aby vám zablahoželal v deň, ktorý je pre vás zvláštny. Je dôležié aby si uvedomil, čo to pre vás znamená, inak by to tak mohol opakovať každý rok.

Dajte mu studenú sprchu

Môže to znieť trocha drsne, ale taká nedbalosť a zábudlivosť, si zaslúži trest. Pár dni mu robte zo života peklo. Určite si tak zapamätá vaše narodeniny, ale aj výročie. Nemusíte to robiť, ak nechcete, určite máte aj svoje nejaké iné osvedčené metódy. Každopádne ho veľmi dôrazne upozornite na to, že toto zabúdať nie je pekné.

Požiadajte ho, aby sa nabudúce opýtal

Áno, zabudol na vaše narodeniny, ale čo mu tak nabudúce trochu pomôcť? Upozornite ho dopredu, darujte mu diár alebo všetko napíšte viditeľne do kalendára. Najlepšie, čo môžete urobiť, je pokúsiť sa o to aby sa incident v budúcnoti opäť nezopakoval. Mnohokrát si ani neuvedomujete malé veci, ktoré sú pre vás dôležité, pokiaľ sa niečo nestane. Vezmite si to ako príležitosť, aby ste to oznámili svojmu priateľovi, akonáhle sa ukľudníte.

Nechajte ho to odčiniť

Vaše narodeniny jasne znamenajú niečo iné, než je to u vášho priateľa. To neznamená, že to pre neho nemá zmysel, ale len že to vidí inak. Za to, že si nespomenul, nechajte jeho chybu napraviť. Požiadajte ho, aby pre vás navaril niečo špeciálne alebo aby vás vzal niekam na výlet alebo na niečo iné, po čom vaše srdce túži.

Oslávte svoje narodeniny bez neho

Je to opäť niečo, čo nemusíte robiť, pokiaľ skazí váš deň, ale pokiaľ mu chcete ukázať svoj hnev, môžete si užíť oslavu svojích narodenín a osláviť ich so svojími priateľmi a rodinou bez neho. Ale popravde, je to celkom drsný trest, ktorý by sa vám nemusel, čo sa týka vašho vzťahu, vyplatiť.

Prehodnoťte svoj vzťah

Pokiaľ sa v poslednej dobe správa vzdialene a zabudne, sú vaše narodeniny len jedným z mnoha prípadov, kedy sa vám naskytne obraz toho, že by ste sa možno mali bližšie pozrieť na váš vzťah. Môžete vidieť jeho zábudlivosť ako znamenie, že na vás nemyslí.

Dá sa zabudnúť na narodeniny partnera?

Pre väčšinu ľudí sú narodeniny zvláštny deň. Nie všetky majú komplikované slávnosti, ale obvykle sa cítime trochu inak, tak trochu odlišne. Keď zabudneme na narodeniny tých, na ktorých nám záleží, nielenže sa cítime zle, ale často sa tak prepadáme hanbou. Kľúčom k ospravedlneniu, že ste zabudli na narodeniny niekoho, je vytvoriť ospravedlnenie, ktoré bude mať zmysel pre tú druhú osobu. Niektoré, tie najlepšie ospravedlnenia môžu byť vyjadrené jedinečnými spôsobmi.

Ako sa kreatívne ospravedlniť, ak ste zabudli?

Vedieť, ako sa ospravedlniť, keď niekomu ublížite, napríklad keď zabudnete na niekoho narodeniny, je veľmi dôležité. Pri rozhodovaní o tom, ako sa ospravedlníte, premýšľajte o osobe, ktorej sa chcete ospravedlniť. Či je to rodina, kamarát alebo niekto iný. Aká je tá osoba, čo sa týka povahy. Čo by táto osoba považovala za najdôležitejšie. A všetko vložte do vášho ospravedlnenia.

Ospravedlňte sa cez sociálne média

Nepríde vám to zrovna veľmi kreatívne a originálne, ale viac ľudí si na tom zakladá. Pretože si potrpia na to, aby celý svet vedel, že patríte k sebe. Keď sa ospravedlníte verejne a pridáte prejav svojích citov, určite s tým uspejete. Ak je to samozrejme pre vás a vášho partnera bežné prejavovať si lásku cez sociálne siete.

Osobný darček

Pokúste sa vymyslieť nejaký osobný darček. Čo by vášho partnera naozaj potešilo? Spoločná fotka v rámčeku? Alebo niečo iné, čo sa bude týkať vaších spoločných chvíľ? Len vy najlepšie viete, čo ho naozaj poteší a bude to preneho osobné.

Ospravedlňujte sa neustále

Ak vám to bude váš partner chcieť dať tzv. vyžrať, ospravedlnite sa. Vytvorte si veľa originálnych kartičiek s ospravedlnením a neváhajte ich použiť. Originálne by napríklad mohlo byť, ak sa vždy objaví napriklád u vámi umytého riadu. Váš partner sa tak prestane hnevať omnoho rýchlejšie.

Objednajte si reklamný pútač

Reklamné pútače napríklad v obchodných domoch sú väčšinou plné reklám na najrôznejšie výrobky a potraviny, tak prečo si ich neprenajať na ospravedlnenie? Bohate stačí jeden a bude to vyzerať ako veľmi pôsobivé ospravedlnenie.

Rôzny ľudia majú rôzne štandardy, ako ukazujú lásku a ako sa ospravedlňujú. Mohol by vám ukazovať lásku úplne iným spôsobom, ktorý si možno ani nevšimnete, ale ak vážne zabudne na vaše narodeniny, alebo ak vám nedokáže poskytnuť darček k narodeninám, znamená to v každom prípade zlyhanie. Vzťah vyžaduje úsilie a snahu o udržanie. Malé skutky nedbalosti môžu v tom druhom zanechať pocit ublíženia a bolesti určite preto, že vzťah pre nich toľko veľa znamená. Predchádzajte potom tomu a zabezpečte si nejaký diár alebo si napíšte všetky dôležité dátumy niekam, kde ich bezpečne nájdete.

V každom prípade, aj keď zabudnete, nie je to dôvod k rozchodu. Všetci sme len ľudia, ktorí sa občas mýlia a zabúdajú. Nikdy sa vám nič také nestalo? Keď vy alebo váš partner zabudnete, je treba sa vždy patrične ospravedlniť, svoju chybu napraviť a predísť tomu, aby sa nestala nabudúce. Ak je zabudnutie narodenín jediným problémom vo vašom vzťahu, dá sa tomu nabudúce predíjsť, pokiaľ to ale bolo z úplne iného dôvodu, bude potrebné sa zamyslieť, ako ďalej. Azda má zmysel vytrvať v niečom a predovšetkým s niekym, komu na vás evidentne nezáleží alebo isť o dom ďalej. Stále je veľmi veľa ľudí, ktorí svoju lásku ešte len hľadajú a možno je medzi nimi aj ten alebo tá, kto na vaše narodeniny nikdy nezabudne. V hľadaní vám môže pomôcť vedecký zoznamovací dotazník alebo napríklad fotozoznamka.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: