Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Jeseň láske nepraje, prečo si ju ale zamilovať?

8.október 2018
Jeseň láske nepraje, prečo si ju ale zamilovať?

Existujú oveľa krajšie ročné obdobia, ktorá želajú láske. Na jar všetko rozkvitá a zrovna tak aj ľudia začnú prahnúť po láske po zime, ktorá bola už dlhá a otravná. Leto je ideálne na letné romániky. A jeseň?

Hovorí sa, že jar je obdobie lásky, ale jeseň vám môže predsa len tiež veľa ponúknuť. Od romantických prechádzok po plážach bez ľudí, až po útulné večery pri ohni. Je tiež jeseň určená pre lásku alebo je lepšie sa na jeseň radšej nezoznamovať vôbec? Ako sa krajina sfarbí do oranžova a slnko sa objaví večer skôr. Nie je to predsa len romantické? Jeseň je veľmi osobitný čas roka, kedy sa teplota ochladí a dni sa skrátia. Je to zvláštne obdobie roka, kedy sa počasie začína ochladzovať a noci sú znateľne dlhšie.

Prečo si jeseň zamilovať?

Farby jesene

Teplejšie sa oblečte a vydajte sa na potulky do lesa, nechajte sa oslniť farebnou prehliadkou, ktorú ponúkajú jesenne sfarbené stromy. Užite si napadané lístie a užite si romantiku, ktorá je vo vzduchu. Príroda hrá všetkými farbami, prečo si teda nenájsť na sychravej jeseni niečo pozitívne.

Pláž len pre vás dvoch

Letná sezóna skončila, lehátka sú upratané, zmrzlina má zatvorené. Preto je teraz ten najlepší čas na prechádzku po pláži vo dvojici. Nájdite si nejaký zájazd na poslednú chvíľu a vyrazte na prechádzku po pláži, ktorú zakončíte v kaviarni.

Veľtrhy a festivaly

Láska prechádza žalúdkom a jeseň je predurčený pre najrôznejšie veľtrhy a festivaly. Vychutnajte si pivo, francúzske dobroty, proste čokoľvek, čo všetky veľtrhy a festivaly ponúkajú. Na internete sa dozviete o množstve podujatí, ktoré sa organizujú vo vašom okolí a tiež priamo vo vašom meste.

Nočné prechádzky

Keď nebudete zaneprázdnení pohľadmy do svojich očí, pozrite sa na nebo a pozorujte hviezdy. Podeľte sa o spoločnú chvíľu pod hviezdami a oddýchnite si potom v horúcej vani. Vychutnajte si spolu milióny hviezd na nočnej oblohe.

Dlhé prechádzky a obed či večera

Jeseň je sezóna pre skvelé a dlhé prechádzky. Je to tiež obdobie pre návštevy útulných krčmičiek. Prečo toto všetko nenakombinovat a neprejsť sa v romantickej zlatisto sfarbenej krajine a následne si nedopriať obed pre dvoch v nejakej útulnej reštaurácii?

Halloween

Sviatok, kedy je dôvod spomínať na mŕtvych a ešte z toho urobiť party. Začali ste už premýšľať o vtipných a originálnych fantazijných kostýmových šatách, vďaka ktorým zapôsobíte na vašej party? Halloween je skvelý čas na oslavu. Viete, prečo sa vyrezávajú tekvice a nosia masky? Je to sviatok Keltov, ktorí sa lúčili s letom a slávili tak príchod nového obdobia. V noci sa konali veľkolepé oslavy, všade horeli veľké ohne, na seba ľudia navliekali najrôznejšie masky a najrôznejšie prevleky, aby sa chránili proti zlým duchom. Ohne boli dôvodom, aby mŕtvi videli na svoju poslednú cestu. Na Halloween sa tradične vyrábajú najrôznejšie lucerničky a vydlabávajú tekvice. Pôvodne sa ale vyrezávali napríklad zemiaky a červená repa, do ktorých sa vkladali žeravé uhlíky či drobné sviečky. Podľa jednej prastarej legendy žil raz údajne Hrozný Jack (Jack-O'-lantern), ktorý bol údajne krutý a zlý. Pre jeho povahu ho nechceli nakoniec vziať ani do pekla a musel chodiť s vydlabanou tekvicou.

Jeseň láske nepraje, prečo si ju ale zamilovať?

Veľa skvelých výstav

Bez ohľadu na vaše estetické cítenie alebo chuť, očakávajte hneď radu výstav. Október ponúka vždy veľký počet výstav. Neváhajte a dohľadajte si informácie vo svojom okolí.

Farebné listy

Meniace sa farby listov sú krásne, pripravte sa na nápor Instagramových a Facebookových snímok, ktoré budú v najbližších týždňoch predstavovať také scenérie. Tiež nikdy nie ste príliš starí, aby ste si nemohli užívať jednoduchú radosť tým, že budete kopať do lístia.

Žiadne ďalšie letné festivaly

Môžete prestať predstierať, že máte radi spánok v stane a že vám nevadí trekking cez nekonečné množstvo blata. Môžete tiež prestať predstierať, ako krásne je prebudenie skoro ráno, kvôli východu slnka alebo ostrým zvukom vtákov. Budete mať teraz veľa času, aby ste si počas týchto dlhých, tmavých nocí mohli vychutnať luxus vašej milovanej postele.

Je to konečne počasie k maznaniu

Na jeseň je maznanie skvelé. Túto príležitosť môžete využiť na to, aby ste sa priblížili partnerovi a ukradli si jeho telo pre seba. Užívajte si svoju prítomnosť navzájom.

Existuje mnoho kreatívnych aktivít

Nie je to len večere a film. Jeseň poskytuje oveľa viac kreatívnych nápadov pre dni strávené s vaším partnerom. Skúste spolu vymyslieť nejaké originálne aktivity.

Prečo jeseň láske nepraje?

Nachladnutie môže všetko zhatiť

Jeseň je bohužiaľ ale aj obdobím najrôznejších prechladnutí a chrípok. A keď to skolí aj vás, môže vás to poriadne otráviť a plány na vašu lásku a zoznámenie zhatiť. Komu by sa totiž páčil niekto, kto je napuchnutý, neustále kýcha, má červený nos a jeho celková vizáž je naozaj anti-zoznamovacia. Doprajte si v takomto prípade teda radšej zázvorový čaj s medom a citrónom.

Myšlienky na Vianoce

Vianoce sú v podstate za dverami. Odvšadiaľ na vás začínajú postupne útočiť najrôznejšie vianočné motívy, vianočná tematika, až to na niekoho môže začať pôsobiť dokonca aj trochu depresívne. Vianoce sa totiž blížia míľovými krokmi. Október je v podstate ideálna doba na to, aby si deti napísali o svoje darčeky Ježiškovi a vy ste mali dostatok času ich včas zohnať. Nie je času nazvyš, Vianoce sú tu čoby dup a myšlienky na vzťah a zoznamovanie sa dostávajú do pozadia.

Veľká vrstva oblečenia

Leto je preč a je potrebné pridať ďalšiu vrstvu oblečenia. Vonku je sychravo, prší a aj sa čoskoro stmieva, čas sukienok, šatičiek a kraťasov už dávno skončil. Pripravte si gumáky, svetre a kabáty. A bude horšie, zima a chladno je už cítiť vo vzduchu a je len otázkou času, kedy sa ochladí úplne a napadne prvá snehová nádielka. Počasie je v posledných rokoch celkom bláznivé a nie je teda radno jeseň podceňovať. Pripravte sa na to, že vrstvy oblečenia začnú narastať a aj to bude tak trochu problémom, aby ste vyzerali roztomilo a sexy.

Jesenné depresie

Na niekoho môže jeseň pôsobiť depresívne. Môžete začať premýšľať o svojom živote, o tom, čo by ste chceli zmeniť, čoho by ste chceli dosiahnuť a celá táto rekapitulácia vo vás môže vyvolať nepríjemné pocity, kedy vám potom neostane skoro žiadny čas a chuť na zoznamovanie a ďalšie vzťahy, pretože tie predtým vám z nejakého vami zrekapitulovanému dôvodu nevyšli.

Ako sa teda vysporiadate s jeseňou vy? Budete sa chcieť zamilovať alebo sa necháte týmto ročným obdobím otráviť? Ak patríte medzi tých, ktorí dajú svoje láske šancu v tomto sychravom počasí, skúste sa zoznámiť online a vyskúšajte napríklad aj vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa znamení zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: