Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Podľa čoho spoznať vernosť od nevery?

3.apríl 2018
Podľa čoho spoznať vernosť od nevery?

Vernosť muža sa pozná podľa toho, či má všetko, a vernosť ženy podľa toho, keď muž nemá nič. Alebo si myslíte, že je to inak? Mali by ste teda svoju finančnú situáciu zatajovať hneď od začiatku? A ako spoznať, že vo vzťahu nie ste dvaja, ale traja?

Prečo klamať o peniazoch? Môže samotná lož o nich zničiť váš vzťah? A ukáže sa pravý charakter partnera, keď mu hneď na začiatku naznačíte, že ste vlastne finančne nezávislí? Alebo to naopak vyvolá hon a dobrú partiu? Niekedy je ľahké predstierať, že všetko vo vašom vzťahu je dobré. Ale ide to naozaj každý druhý deň? Nie tak moc. To je dôvod, prečo je dôležité odpovedať na niektoré otázky, ktoré môžu váš vzťah alebo zoznamovanie dosť skomplikovať. Ako ste sa zachovali alebo by ste sa zachovali, keby váš potenciálny partner hneď na prvej schôdzke priznal, že mu na kvetinu alebo na zaplatenie kávy musela požičiavať mamička, pretože jeho situácia zrovna teraz nie je vyriešená a ešte nejaký čas nebude? A ako by ste reagovali, keby naopak hneď na prvej schôdzke len tak z vrecka značkového oblečenia začal pri platení vyťahovať balíček bankoviek?

Niekto by to mohol nazývať finančnou neverou. To, keď tomu druhému nepoviete, aká je vaša finančná situácia. Existujú prieskumy, kde 31% žien a 27% mužov priznalo, že klamú svojmu partnerovi alebo manželovi / manželke o peniazoch. Zdá sa, že klamstvo o peniazoch v manželstve, ale aj akomkoľvek vzťahu je v dnešnej dobe už ako epidémia. Prečo ľudia klamú o peniazoch a nielen o nich?

Vyhnúť sa hádke

Ak si kúpite úplne nový televízor, počítač, keď sa vy a váš manžel snažíte ušetriť, aby vaše deti mali na štúdium na vysokej škole, je jasné, že váš partner nebude úplne nadšený, pokiaľ s ním svoju kúpu vopred nepreberiete. Aby ste sa vyhli hádke, môžete tiež skúsiť prísť s argumentom, že to bola neslýchaná akcie, ktorej nešlo odolať, a pre vás oboch výhodný a skvelý kúp. Kúpa niečoho, čo nadchne jedného z partnerov, je veľmi bežný scenár. Partner vie, že by nemal míňať peniaze, ani vykonávať neplánované a drahé nákupy, takže keď sa potom niečo také stane, je úplne jasné, že musí dôjsť k nejakej konfrontácii. Môžu klamať o cene alebo úplne celý nákup zamlčať. Čo je veľmi jednoduché, napríklad keď si žena kúpi nové lodičky alebo novú blúzku. Bez ohľadu na to, že sa síce klamaním vyhnete hádke, môže sa z toho zrodiť zlý zvyk, ktorý vás neskôr môže stať partnerstvo aj manželstvo.

Závislosť

Zakryť závislosti ako napríklad: alkoholizmus, drogovú závislosť, gemblerstvo, nakupovanie a iné závislosti sa robia preto, aby o tom ten druhý nevedel. Dnes nie je už nič neobvyklé, keď žena prepadne hraniu automatov alebo muž prepadne popíjaniu alkoholu. Lož v takom prípade môže byť mierená dobre, ale keďže klamstvo má krátke nohy, tak sa môžete spoľahnúť na to, že vás to raz doženie.

Kvôli strachu

Niekto môže klamať aj zo strachu. Možno sa bojíte, že sa váš manžel dozvie o novom páre topánok, ktorý ste kúpili a bude si myslieť, že ste nezodpovední. Alebo možno nechcete, aby vaša žena vedela o vašej novej sade golfových palíc z rovnakého dôvodu. Nakoniec sa tiež môžete báť, že to, čo robíte s vašimi peniazmi, najmä ak vám sa to extrémne páči, spôsobí to, že váš partner v tom uvidí nevýhody. Môžete sa proste a jednoducho obávať dôsledkov alebo radšej sa nechcete vysporiadať s nedostatkami, o ktorých vy sami už viete.

Dôvera vo vzťahu

Vzťah bez dôvery nemôže nikdy fungovať. Môžete v ňom zostať tak dlho, ako budete chcieť, ale nedôjdete spolu nikam. Okamžitým problémom s klamaním je to, že dôvera je okamžite stratená. Keď je dôvera stratená, vzťah sa stáva stagnujúcim. Väčšina párov sa buď oddelí, alebo sa rozvedie, či rozíde. Je to príliš ťažké žiť a spoliehať na niekoho, kto vám už raz zaklamal.

Prečo ženy preferujú muža s peniazmi?

Ženy sa chcú baviť. Po náročnom týždni práce chcú nakupovať, nechávať sa rozmaznávať s niekoľkými pohármi vína. Každá chce byť určite finančne nezávislá a to tak, že nebude premýšľať, či pozve svoju kamarátku na kávu teraz alebo až budúci týždeň. Chcú žiť pohodlne, čo je prirodzené, a preto žena preferuje muža s peniazmi, pretože spoločne si môžu dovoliť žiť lepší život. A to by v žiadnom prípade nemalo hneď znamenať, že je materialistická mrcha, ktorá ide len za peniazmi. Ľudia vždy hovoria, že za peniaze si nemôžu kúpiť šťastie, ale každá žena, ktorú máte vo svojom okolí, chce cestovať a užívať si života plnými dúškami, dopriať si luxusné oblečenie, drahé krémy alebo aspoň nejakú časť z tohto luxusu, ktorý im môže byť ponúknutý. Čím viac peňazí máte, tým menej obmedzení v živote vás čaká a ľahšie si ho urobíte také, aké naozaj chcete. S veľkými peniazmi môžete cestovať podľa želania, žiť v najlepších nehnuteľnostiach, tešiť sa z najkvalitnejších pokrmov, dopriať si najkrajšie veci, získať najlepšiu zdravotnú starostlivosť a získať prístup na tie nelepšie party. Môžete mať slúžky a osobných trénerov a všetko, o čom snívate.

Ako spoznať neveru

Ako spoznať, že vo vzťahu nie ste dvaja, ale traja?

Niekedy je to úplne jednoznačné, niekedy si ten druhý dáva obrovský pozor. Nevera je v každom prípade vo vzťahoch spokojných i tých nespokojných. Partner môže podvádzať z dôvodu rýdzo intímneho, z túžby po dobrodružstve, povýšenia, skalpu, ale tiež len za zdvihnutím svojho ega. Keď zistíte, že je vám niekto neverný, bude to pre vás v prvom rade obrovský šok. Nebudete v prvých chvíľach vymýšľať nič úplne zmysluplného a budete sa stále dokola pýtať prečo a sami seba klamať tvrdením, že to jednoducho nemôže byť pravda.

Dôkazy

Vraj každý piaty človek je neverný a z nevery nerobia žiadnu vedu. Čo naozaj potvrdí, že sa odohráva nevera?

Zmena zovňajšku

Začína o seba viac starať. Chodí naraz cvičiť. Rieši zdravý jedálniček.

Zmena každodenných plánov

Robí nadčasy a nebráni sa už služobným cestám. Chodí na prechádzky a robí veľa činností v rovnakú časovú dobu.

Telefón

Stráži si telefón. Menia zámky obrazovky. A stále sa ozývajú zvuky prichádzajúcich správ. Nezodpovedá síce hneď, ale po nejakej dobe predsa len odpovie.

Viditeľné stopy

Vôňa cudzieho parfumu alebo odtlačok rúžu či makeupu sú úplne jasným dôkazom toho, že sa niečo deje. Obzvlášť potom, keď sa to stáva častejšie a pravidelnejšie.

Reč

Dajte si pozor aj na to, ako hovorí. Nehovorí jedno meno nejako moc často? A prečo to tak je? Nemôžete to byť prípadná konkurencia?

Zmena

Akákoľvek zmena, a to i napríklad v jedle alebo alkohole, je podozrivá. Nie vždy to musí znamenať, že je vám partner stopercentne neverný, ale rozhodne by ste nič nemali nechávať na náhodu.

Vernosť by sa nemala posudzovať podľa veľkostí konta ani peňaženky, ale podľa toho, či vám na vašom partnerovi naozaj záleží, alebo nie. Či si s ním dokážete predstaviť šťastný život až do konca. A ak ste si odpovedali, že áno, nemali by ste ho v žiadnom prípade vystavovať tomu, že mu budete niekedy neverní. Nielen, že ublížite jemu, ale aj vášmu vzťahu a prídete o to najdôležitejšie medzi vami, o dôveru. Chcite partnera takého, ktorý vás bude milovať takí, akí ste a nebude mať potrebu trápiť vás prípadnou neverou, zoznámte sa s niekým, kto za to naozaj stojí.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: