Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo si myslíte o mileneckom vzťahu na pracovisku?

18.júl 2019
Čo si myslíte o mileneckom vzťahu na pracovisku?

Máte nejakého kolegu alebo kolegyňu, ktorá vás neskutočne priťahuje? Niekedy je ťažké tváriť sa, ako že sa nič nedeje, pretože je jednoduché sa v práci zamilovať.

Psychologické dôvody, prečo sa zamilujete do svojich kolegov

  • Trávite veľa času so svojimi kolegami. To môže viesť k silným priateľstvám a niekedy aj k romantickým vzťahom.
  • Pracujete na rovnakých projektoch, riešite rovnaké situácie.
  • Zbližujete sa na firemných akciách, workshopoch a firemných večierkoch.
  • Stráviť viac času spoločne má tendenciu rýchlejšie znížiť obranu a stenu medzi ľuďmi, a to vedie k romantickej intimite.
  • Niekedy sa môže jedna strana príliš uvoľniť, čo umožní, aby sa hranica posunula.

Vzťah na pracovisku priznáva cez 30 percent mužov a takmer 30 percent žien. Najčastejšie ide o milostný pomer medzi kolegami, ale výnimkou nie je ani románik s nadriadeným či podriadeným.

Je dôležité mať jasno o svojich hraniciach a vedieť, čo naozaj chcete z vášho pracovného vzťahu - ste len priatelia, alebo je tam niečo viac? Niekedy sa to môže skomplikovať a niekedy je zložité to vyriešiť. Ale vždy je lepšie si to premyslieť, než sa stane niečo, čoho by ste neskôr mohli ľutovať.

Spolupracovník sa môže ľahko začať cítiť ako najdôležitejšia osoba vo vašom živote, romanticky alebo inak, ale je tiež dôležité si uvedomiť, že je rozdiel medzi pocitom určitej blízkosti k niekomu kvôli situácii, v ktorej sa nachádzate (spoločne pracujete), a v skutočnosti, že sa zamilujete.

Ak máte pravidelné zamestnanie, pravdepodobne trávite viac hodín denne so svojimi kolegami než s ostatnými priateľmi, spolubývajucími, alebo dokonca s vašim partnerom.

Ak spolupracujete s niekym denne, uvidíte, ako reaguje na problé, ako jedná pod tlakom a ako komunikuje s ostatnými spolupracovníkmi. Je tiež ľahké začať zdieľať osobné informácie a vyjadrovať sa k problémom, s ktorým sa v kancelárii stretávate.

V počátku vám milostné vzplanutí může pomáhat při práci

Vedieť by ste ale mali, že pokiaľ by vzťah nefungoval, mohlo by to viesť k trochu následkom a môžu to mať tiež emocionálnu daň na vás aj na spolupracovníka, s ktorým ste chodili. Niekedy je dokonca nevyhnutné odísť a hľadať nové zamestnanie.

Prieskum tiež zistil, že žena, ktorá sa stýka s manažérom, je s väčšou pravdepodobnosťou zasiahnutá kariérou viac, než keď chodí s mužom na inej pozícii, a to predovšetkým pokiaľ ide o povýšenie, zvýšenie platu, bonusy, a dokonca aj vzťahy s ostatnými kolegami.

Blízkosť môže posúvať vaše hranice

Navzdory všetkým tlakom je vzťah na pracovisku väčšinou pomerne priamočiary, ale nie vždy ľahký. Napríklad keď jeden je do celého vzťahu zainteresovaný oveľa viac ako druhý.

Intenzita vytvorená v pracovnej situácii môže odrážať intenzitu, ktorú prežívate v sexuálnych vzťahov - čo vedie k zmiešaným správam a mylnému správaniu. Potom sa môže stať, že takéto pocity "súznenia" a z toho plynúce správanie nemusí byť to pravé orechové a spôsobí to len a iba zmätok vo všetkých vzťahoch.

Tipy pre zachádzanie s romantickými vzťahmi na pracovisku

Ako sa vysporiadať s randením, intimitou a romantikou v práci? A ako sa dá balancovať medzi kariérou a vzťahom?

Vysoké ambície sú skvelé, ale často to môže váš vzťah doviesť až k veľkej skúške. Tu je návod, ako sa vyrovnať so svojou kariérou a vzťahom. Vzťah môže byť zradná vec, najmä pokiaľ ste už oddaný a zároveň máte nejaké skvelé prosperujúce podnikanie alebo pracovnú pozíciu. Vysoké ambície sú skvelá vec, ale nemali by ohroziť váš osobný život a ani vašu rodinu. Dvaja sú silnejší než jeden a podporovať sa navzájom správnym spôsobom pomôže vášmu milostnému vzťahu, životu, ale aj vašej pracovnej kariére.

Než budete pokračovať vo vzťahu na pracovisku, mali by ste mať na pamäti tieto body:

Môže to mať dopad na vašu prácu

Okrem zrejmých hierarchických komplikácií, pokiaľ ide o vášho šéfa alebo naopak, vzťahy v kancelárií spôsobujú, že sa manažéri stávajú roztržitý, pretože jasne znižujú svoju produktivitu. Nová láska je veľmi rozptyľujúca, pretože objekt vašej náklonnosti máte celý deň pred očami. Lenže ani vy nie ste stopercentne výkonní, pokiaľ máte vzťah na pracovisku. Budete sa neustále zaujímať o to, čo robí ten druhý a môžete tiež začať žiarliť. To sa potom môže stať veľkým problémom a tiež dôvodom k odhaleniu.

Váš pracovní výkon roste, těšíte se do práce, všechno vás baví, svět je tak nějak růžovější

Môže to mať dopad na vašu povesť

Pokiaľ nie ste obaja brilantný herci, bude to pre vašich kolegov jednoduché rozpoznať, že sa niečo deje. Predstierať absolutnú profesionalitu je do oči bejúce a je hlavne obtiažne si ju udržať. Aj keď si môžete myslieť, že vám nie je jedno, čo hovoria ostatní, hovorenie za vašim chrbtom by mohlo poškodiť atmosféru vo vašej kancelárii a možno aj vašu kariéru. Vaša povesť môže byť v nebezpečí. Je najlepšie všetko priznať, pokiaľ to myslíte vážne a ste si obaja vedomí prípadných následkov, aj keby to nevyšlo. V opačnom prípade by ste mohli byť odsúdení za to, že si navzájom dávate nespravodlivé výhody. Ak ste len milenci kvôli fyzickému kontaktu, dajte si obrovský pozor na to čo, kde a kedy robíte a popremýšľajte nad tým, či vám to za to naozaj stojí.

Pokiaľ sa niečo pokazí

Pokiaľ budú nádeje vysoké a emócie silné, mohol by to byť nakoniec nepríjemný zážitok. Než vstúpite do milostného vzťahu na pracovisku, je dôležité, aby ste obaja mali rovnaké očakávania pre vzťah. Aby ste obaja presne vedeli, čo od toho chcete a kam chcete, aby sa tento vzťah uberal. Obidvaja môžete mať rodiny a zázemie, a preto je potrebné dopredu si nastaviť pravidlá, kam až to môže zájsť. Pokiaľ by si jeden z toho vzťahu pripadal využitý, mohol by sa po jeho skončení prehnane rozčuľovať, robiť scény a možno byť aj pomstychtivý. Následky neúspešného vzťahu môžu urobiť pracovisko absolútnym peklom, pretože neexistuje žiadny únik, okrem výpovedi, a samozrejme je tu tiež nebezpečie karierného pádu.

Pokiaľ pôjde všetko správne

Aj cez všetky varovania existujú okolnosti, kedy kancelársky milenecký vzťah vedie aj v šťastný vzťah do budúcnosti. Každý pozná niekoho, kto sa stretol so svojim budúcim manželom alebo manželkou pri práci. Týchto prípadov ale nie je zas toľko. Pretože vždy musia chcieť obaja.

Vzťah na pracovisku je veľmi zradná záležitosť. Keď sa zamilujete do svojho kolegu alebo kolegyne, nemusíte hneď plakať do vankúša, že je všetko stratené. Skúste sa zamyslieť nad tým, či vám to zato stojí a popremýšľajte nad jeho vzťahovou situáciou. Flirt sa tak môže zdať ako tá najlepšia voľba, na rozdiel od toho, aby ste hneď niekomu ničili jeho terajší vzťah. A možno to potom len tak zase odzvoní, rovnako ako to len tak prišlo.

Ak sa aj flirtu na pracovisku bojíte, skúste sa zoznámiť online. A môžete na to ísť aj vedecky - pomocou vedecko zoznamovacieho dotazníka. Ak naopak veríte na mágiu, skúste partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: