Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vzťahy, ktoré by ste už nikdy nemali chcieť späť

15.február 2019
Vzťahy, ktoré by ste už nikdy nemali chcieť späť

Ktoré typy vzťahov by ste mali vynechať a ktoré naopak hľadať? Určite máte za sebou veľa nepodarených pokusov. Poďte sa s nami pozrieť na tie vzťahy, ktorých konce by ste naozaj nemali nikdy ľutovať.

Každý si prešiel už niekoľkými vzťahmi a každý bol úplne iný. Niekomu na začiatku mohlo vyhovovať, že bol jeho partner dominantný, ale postupom času a s vývojom vzťahu mu to začalo vadiť. Zrovna tak, či to bolo naopak. Vzťahy sú rôzne a neplatí vždy úplne to jedno jediné pravidlo: "aké si to urobíš, také to máš". Oboja partneri sa k sebe musia hodiť a musia mať aspoň nejaké spoločné hodnoty. Sily musia byť tzv. vyrovnané, aby mohol vzniknúť nejaký hodnotný vzťah, ktorý má nejakú budúcnosť. Tiež máte za sebou nejaký vzťah, ktorý by ste ani za nič nechceli vziať späť? Alebo ste naopak tí, ktorí žijú minulosťou, majú problém zavrieť jedny dvere, aby sa im tie nové mohli otvoriť? Poďte sa s nami pozrieť na vzťahy, ktoré vás iba brzdili vo vašom šťastí, a na tie vzťahy, ktoré vám nič pozitívne nepriniesli a už ani priniesť nemôžu.

Vzťah jedného partnera

Zmysel každého vzťahu by malo byť dávať a brať tak, aby všetko bolo v rovnováhe. Sila fungujucého vzťahu by mala byť založená na dvoch individuálnych jedincoch. Boli ste v pozícií. kedy ste iba dávali a váš partner nič? Boli ste vy tí, ktorí neustále niečo organizovali a vymýšľali a on nič? To by ste chceli znova, a dokonca po celý život? Skôr či neskôr by vás to prestalo baviť. Rovnako tak ako či ste boli v tej opačnej pozícii. Kedy vy ste iba brali a nedávali nič. Vo vzťahu sa obaja vždy musia snažiť, aby tieto sily boli vyrovnané. Nejde o to, či jeden zarába viac aleo menej, ale ide o vzájomné pochopenie, chcieť si robiť vzájomne radosť a prejavovať svoje city naplno.

Vzťah založený na prehnaných očakavániach

Vzťah založený na hľadaní ideálov. Lenže ideálny partner neexistuje. Vo fungujúcom a perspektívnom vzťahu sa partneri milujú za to, že sú nedokonalí. A čím menej budete očakávať, tým menej budete sklamaný. Majväčšie problémy a chyby v každom vzťahu vznikajú vďaka idealistickým očakávaniam. Keď sa vám podarí, aby ste sa odpútali od romantických filmových ideálov, máte vyhrané. Ktorá žena by nepoznala napríklad Hriešny tanec, Pretty woman alebo napríklad ešte Ducha? Lenže v hriešnom tanci tiež nebol hlavný hrdina ideál, iba napríklad po finančnej stránke na tom nebol najlepšie. Čo sa týka Pretty woman, tak tam zas bol hlavný hrdina milionár, ale ani jazdiť nevedel. A čo sa týka Ducha, tak tam bol pre zmenu hlavný hrdina mŕtvy. Takže nájsť ideálneho partnera proste nejde, vždy bude mať niečo, čo ideálne nebude. A pri mužoch a ich ideálnych partneriek to nieje inak, keď bude bujne obdarená hore, môže jej zase chýbať obyčajný intelekt. Nečakajte teda celý život na ideál a od nového vzťahu veľa neočakávajte. Nerobte rovnakú chybu, ako ste urobili v tom minulom vzťahu.

Vzťah plný starých previnení

Neplytvajte energiu vo vzťahu s niekym, kto vás za vaše prehrešky súdi niekoľkokrát a neustále. Je lepšie zostať sám než s niekym, kto má problém s vašou minulosťou a kto sa z vašou minulosťou nedokáže úplne vyrovnať. Nenechajte sa súdiť za niečo, za čo ste už raz odsúdeny boli. Pokiaľ neakceptujú vašu minulosť, neakceptujú vás ako človeka samého. Je to rovnaké, ako keby ste si urobili nejaké zranenie a keď sa vaša rana skoro zahojila, tak ste ju znova otvorili. Nebude sa stále hojiť a rovnako tak aj vo vzťahu. A pri takýchto zraneniach sa potom obaja partneri správajú, ako keby sa jeden pred druhým museli obhajovať a majú sa zároveň obaja na muške. Ak teda nový vzťah myslíte vážne, nezabudnite na minulosť  a nezabudnite na nezahojené krivdy. Vzťah s výčitkami nechcite späť a ani s nimi nový vzťah nezačínajte.

Vztahy, které byste už nikdy neměli chtít zpět

Vzťah postavený na klamstvách

Nielen úcta, kompromisy a kominikácia, ale aj dôvera sú vo vzťahu veľmi podstatné. Nikto nechce vzťah postavený na klamstvách. Patríte medzi tých , ktorí si našli partnera a vzápätí sa nestačili diviť, čoho všetkého bol vďaka svojim klamstvám schopný? Väčšinou si partneri klamú ohľadne financií. Bohužiaľ toto môže byť ale obrovksý a deštruktívny problém pre celý vzťah. Tým horšie, pokiaľ tieto informácie vyjdu na povrch po tom, čo sa obaja vezmú alebo si spolu spravia bábätko.

Vzťah plný výčitiek a nenaplnených potrieb

On chce ísť s kamarátmi na pivo, ona chce ísť spoločne do divadla. Nakoniec obaja naštvaní sedia doma a vyčítajú si všetko čo môžu. V každom vzťahu by si mali obaja mali udržať tie svoje záujmy a zbytok riešiť kompromismi. Keď ona pôjde na nákupy a kávu s kamarátmi, tak prečo by on nemohol ísť na pivo s kamarátmi. Môžete sa na seba tváriť naštvane a nepríjemne, ale bude vám to vo výsledku k ničomu. Obaja budete naštvaný a takýto vzťah ani dlho nevydrží. Začnete si liezť na nervy a budú vám chýbať chvíľky, ktoré by mali byť vyhradené iba pre vás. Občas je totiž dobré byť s vami, aby ste sa na seba potom dokázali tešiť. Nechcite už nikdy viac vzťah, kde nefunguje stopercentná dôvera a uprednostňujú sa výčitky a nenaplnené potreby.

Vzťah s hysterickým partnerom

Takýto vzťah, kde nebudete vedieť, čo máte od svojho partnera očakávať. Raz vás bude nekonečne milovať a behom pár minút vás bude rovnako ignorovať alebo dokonca urážať a nenávidieť. Hysterický partner nemá problém vás začať citovo vydierať alebo na vás kričať nadávkami cez celý obchod. Môžu si vás aj kupovať. Tým, že na vás budú zlí, vám potom dovolia alebo kúpia čokoľvek. Lenže vzťah s hysterickým partnerom je ako vzťah na horskej ceste a len málokto také citové odchýlky vydrží.

Zažili ste ešte iný vzťah, než sme zmienili? Je to možné. Vzťahy sú rôznorodé a každý ich vníma podľa seba. Nechcite ale nikdy vzťah, ktorý ste už mali a kde bolo niečo zlé. Nájdite si radšej nový, lepší a predovšetkým funkčný. Sami budete prekvapení, aké je to ľahké, napríklad vďaka zoznamovaciemu vedeckému dotazníku alebo partnerskej zhody podľa zverokruhu. Dajte šancu niekomu novému, aby vám vliezol pod kožu a aby vás urobil šťastným. Nechajte minulosť minulosťou a zoznamte sa, nie jeden šťastný vzťah začal na zoznamke, napríklad aj vďaka fotozoznamke.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: