Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Letná láska vám môže ublížiť

9.júl 2019
Letná láska vám môže ublížiť

Leto je už v plnom prúde. Nastal čas dovoleniek a zároveň tiež zoznamovania a letných lások. Lenže letná láska vám môže ublížiť...

Zdravý vzťah je o dvoch ľuďoch so samostatnými životami, ktorí ich zdieľajú, aby sa podelili o svoje životy a vytvorili tak ten spoločný. Mnohí sa mýlia v pocite intenzity alebo ako veľmi niekoho milujú. Pretože nie vždy to je láska. Niekedy to môže byť len lepkavý pocit dvoch ľudí bez hraníc a zmyslu. Môže to byť len produkt vyplňovanie otvorov a dier.

Ako zistiť, či letná láska môže trvať

Ako spoznáte, či letná láska môže vydržať? Letný čas znamená grilovanie, bazén, prázdniny a niekedy aj tie letné lásky. Letná sezóna môže priniesť menej stresu, uvoľnené vibrácie, bezstarostné postoje a príležitosť k úniku z vašich každodenných a typickýh rutín. Tento svieži postoj vám pomáha byť uvoľnenejší. A to uľahčuje stretnutie s niekym, kto by sa mohol stať vážnejším záujmom vašej lásky.

Mnohé z tých letných lások skončia vždy v tú samú letnú sezónu. Ale možno si myslíte, že vy nájdete výnimku a vaša láska vydrží. Nie je to nemožné, ale chcieť musia obaja.

Ako sa dozviete, či vaša letná láska môže trvať ďalšiu sezónu? Existujú náznaky, ktoré je potrebné hľadať a ktoré vám môžu dať nádej, že váš vzťah má duševné a emocionálne základy, aby vydržal dlhšiu dobu.

Letní láska je nečekaná a může potkat kohokoli z vás

Tu je niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť

Hľadáte niečo sezónne?

Stretli ste sa v lete, užili ste si to, nechýbalo kempovanie alebo povaľovanie na pláži, ale to je všetko, čo ste hľadali. Pokiaľ bol vzťah hlavne fyzický a vaše aktivity sa týkali hlavne zábavy, potom je jasné, že to bol len flirt. Na druhú stranu, pokiaľ ste strávili nejaký čas spolu aj zmysluplnými diskusiami, stretnutiami sa s priateľmi či rodinou a zdieľaním podobných záujmov, potom by to mohlo byť viac ako len letná záležitosť. Zvážte, či je každý z vás ochotný učiniť hlbší záväzok.

Každý človek pristupuje k svojmu partnerovi z toho realistického pohľadu, je pravdepodobnejšie, že bude mať súcitný a presný pohľad na svojho milovaného človeka a bude menej falošný alebo deštruktívny vo svojom spôsobe chápania a fungovania vo vzťahu. Stará sa o to, či jeho správanie alebo reakcie nejakým spôsobom ublížia partnerovi alebo nie. Tiež sa zaujímajú o akúkoľvek spätnú väzbu, ktorú by pre nich partner mal.

Je tiež vhodné preskúmať, ako sa pár správa dohromady. To môže byť náročné, pretože ľuďom, ktorí nahradili letný flirt za skutočný vzťah sa často nedarí si všimnúť spôsoby, ktoré začali vystupovať zo zvyku. Potom je užitočné sa spýtať, akým spôsobom sa správanie človeka s ich partnerom stáva rutinou. Aké sú aktivity ktoré spolu kedysi prežívali, než sa rozhodli pre ten skutočný vzťah? A ako to funguje s fyzickými prejavmi ako sú dotyky a objatia.

Vzhľadom k tomu, že sa vzťah stáva vážnejším, je vhodné položiť si tiež nasledujúce otázky:

  • Budete fungovať ako pár alebo chcete, aby nový partner len doplnil vaše nedostatky?
  • Udržujete si každý svoju nezávislosť a individualitu?
  • Podporujete svoje záujmy a individualitu navzájom, alebo rovíte častejšie všetky veci iba spoločne?

Dobrým pravidlom pre udržanie spoločného života je žiť naplňujúci život ako jednotlivec a podporovať svojho partnera v tom, aby robil to isté. Vzťah založený na rovnosti a úcte je dokonalým prostredím pre lásku, romantiku a spontánnosť, ktorá sa bude rozvíjať, zatiaľčo spojenie založené na potrebe a závislosti vytvára atmosféru potlačania, odporu a defenzivity. Je to rozdiel medzi vyjadrením pravej lásky a prežívaním ilúzie lásky, medzi vytváraním nového života tým, že budete pokračovať v rozvíjaní svojej schopnosti milovať a znovu vytvárať starý život tým, že prežijete zase nejaké sklamanie. Niektoré vzťahy z leta prechod do normálneho vzťahu prežijú, iné sa v zime rozpadnú.

Hovorte o spoločnom živote aj po lete

Ak ste vy a vaša letná láska diskutovali pri sledovaní futbalu o spoločnom živote, napríklad aj o tom, kde spoločne strávite Vianoce, potom by vzťah mohol pokračovať aj potom, čo zbalíte šortky a plavky späť do tašky a vátite sa domov. Hovoriť a robiť budúce plány spoločne ukazuje, že si seba navzájom vážite a zaujímate sa o spoločné trávenie času aj po skončení letnej sezóny. Vážne vzťahy vyžadujú tiež riešenie nektorých nie zrovna zábavných tém, takže pokiaľ existuje ochota hovoriť o hlbších problémoch, potom môžete mať nakročené do spoločnej budúcnosti.

Málokterá letní láska končí jako ta z pohádky

Zapadá vám do života?

Byť v exotickom mieste vás môže učiniť otvorenejším k zoznamovaniu sa s ľuďmi, s ktorými by ste sa normálne napríklad ani zoznámiť nechceli. Premýšľajte o tom, či je vaša letná láska niekto, kto by dobre zapadol do každodenného života. Pokiaľ ste počas dvojtýždňovej dovolenky v Itálii stretli zvodného cudzinca, potom je bohužiaľ veľká šanca, že to nebude trvať dlho. Viacmenej pokiaľ ste sa stretli na party, najlepšie ešte cez svojho kamaráta a žijete v rovnakom meste, potom máte menej prekážok, aby ste tento vzťah udržali a viac času, aby ste sa lepšie spoznali. Zatiaľčo vzťahy na dlhé vzdialenosti sú dnes pri letných láskach bežné, vzdialenosť je stále prekážkou k budovaniu skutočnej intimity.

Baví vás byť spolu?

Zostali ste niekedy vo vzťahu, pretože ste boli osamelí alebo ste sa báli byť sami? Je smutné, že niektorí ľudia budú držať kdejaký vzťah, pretože chcú, aby ich niekto sprevádzal k všetkým oslavám, letným svatbám, večierkom a ďalším udalostiam, ktoré prichádzajú s letom. Vzťahy založené viac na spoločnosti, než na pocitoch nebudú trvať dlho.

Naozaj existuje "letná láska"?

Teplé počasie a útek od starostí môžu spôsobiť flirt v lete. Rad faktorov by mohol podporiť romantické stretnutia v letnom období, v neposlednom rade je to tiež zvýšená sociabilita, ktorú pekné počasie prinesie v zrovnaní s chladným zimným pobytom doma.

Čas strávený s niekym zvyšuje príťažlivosť všeobecne, či už je to v triede, na pracovisku a podobne a tiež to znamená, že ľudia sa môžu cítiť viac voľní, aby sa zapojili do romantických a sexuálnych zážitkov, bez toho aby porušili a prerušili čokoľvek zo svojho skutočného života. A na to sú letné romániky ako stvorené.

Je dôležité si uvedomiť, že byť úprimný neznamená byť iracionálny, negatívny alebo mať príliš kritické reakcie voči partnerovi. Úprimnosť znamená, že obaja vo vzťahu poznajú svoje ja a čo sa s nimi osobne deje. Keď je človek naštvaný alebo rozzúrený, je dôležité zvážiť, či to odráža reakcie, ako sa skutočne cíti alebo je to viac založené na negatívnych skúsenostiach z minulosti. Je to založené na tom, čo sa deje tu a teraz alebo na starých emóciách, ktoré boli zrazu spustené? Premýšľajte o rekaciách, ktoré môžu ľudia premeniť z racionálneho správania na iracionálne, oddeliť prítomnosť od minulosti a odlíšiť skutočnosť od skreslenej predstavy.

Nájdite si aj vy svoju letnú lásku, možno tá vaša bude tá, ktorá vydrží. Porozhliadnite sa po niekom, kto tiež hľadá partnera na vážny vzťah. Skúste napríklad vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: