Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo je to silent dating čiže randenie v tichosti?

18.október 2019
Čo je to silent dating čiže randenie v tichosti?

Pre ľudí, ktorí sú single, sa dnes ponúka pomerne veľa možností, ako sa zoznámiť. Už ste počuli o silent speed datingu, novú zoznamovaciu metódu z Londýna, ktorá si práve vydobýva svoje miesto medzi ostatnými veľmi obľúbenými zoznamovacími spôsobmi? Prečítajte si, o čo sa jedná a ako to celé prebieha.

Každá zoznamovacia metóda má ako svoje výhody, tak nevýhody. Trebárs online zoznamovanie je skvelé pre ľudí, ktorí sú zaneprázdnení alebo trebárs aj trochu leniví, a tak sa chcú zoznámiť čo nejjednoduchšie - s vynaložením čo najmenšieho úsilia. Nikam nemusia chodiť, stačí si len založiť profil, niekoho zaujať a začať si písať. Iste, po pár dňoch alebo týždňoch rovnako bude nasledovať schôdzka, takže sa rovnako človek bude musieť trhnúť alebo zdvihnúť konečne z gauča a ísť medzi ľudí. Ale to už o sebe tí dvaja vedia viac než dosť a idú "na istotu".

Niektorí ľudia ale skôr preferujú rovno osobný kontakt. To sú tí, ktorí si často založia profil na online zoznamke a čakajú, že sa po prvej správe s niekým stretnú a následne sú veľmi prekvapení negatívnou reakciou druhej strany. Samozrejme môžu časom naraziť na rovnako zameraného človeka, ale aká je šanca, že si hneď s prvým človekom sadnú? Pre takýchto ľudí je prijateľnejšie osobné zoznamovanie v podobe speed datingu. Jeho nová odnož sa volá silent dating.

Kde sa silent dating vzal?

Silent dating vznikol v roku 2017 v Londýne, takže sa v podstate jedná o novinku. Nevznikol ale len tak sám od seba, ale založil ho Adam Wilder, keď mal vzťah na diaľku so svojou partnerkou. Tí dvaja trávili veľa času na Skype a občas nič nehovorili, len potichu "boli spolu". Často sa vďaka tomu cítili jeden druhému bližší, než keby sa rozprávali.

Adam sa vrátil do Londýna a začal silent dating skúšať. Urobil prvú udalosť a všetci si našli partnera! To ho nakoplo k tomu, aby sa do toho ponoril viac.

Zaujíma vás, ako taký silnet dating vyzerá dnes? Hannah Berry George, autorka v online denníku Metro, sa na jeden vypravila a svoje zážitky opíše v nasledujúcich riadkoch.

Už vás nudia klasické metódy zoznamovania? Vyskúšajte silent dating?

Silent speed dating podľa Hanny Berry George

Priťahujú ma situácie, ktoré ostatní považujú za nepríjemné. Išla som tam s tým, že nielen, že si to užijem sama za seba, ale možno nadviažem aj nejakú dobrú známosť. Na prvom rande sa snažím nepiť alkohol - nikto nechce, aby si myslel, že prvé rande bolo skvelé, ale v skutočnosti to tak bolo iba kvôli alkoholu.

Avšak dala som si jeden drink vopred, ale nevzala som na túto udalosť žiadnu fľašu s alkoholom. Ako sme sa zhromažďovali, sadla som si k stolu, na ktorom bola voda, ale predovšetkým sladkosti. Hrsť gumových medvedíkov dokáže prelomiť ľady.

Rovnako ako v 50. rokoch minulého storočia sa ženy nachádzali na jednej strane miestnosti a muži na druhej. Jeden odvážny muž sa prechádzal po izbe a snažil sa začať trápny rozhovor. Dve ženy, očividne kamarátky, sa držali jedna druhej, ako by boli k sebe prilepené a strážili fľašu ružového vína.

Podstatou tejto akcie bol silent dating. Rovnako ako u speed datingu, aj tu sa nachádzali stoličky v dvoch radoch oproti sebe, na ktorých budeme sedieť a uprene hľadieť do duše cudzieho človeka. Medzi týmito stoličkami bol rad stolov. Ale keď už prichádza na vec, treba podotknúť, že Adam nie je žiadny hlupák. Nehodí nás len tak do jamy levovej. Namiesto toho prichádzajú najprv na rad jednoduché hry na vytvorenie puta medzi nami účastníkmi, také, ktoré by ste mohli očakávať pred divadelným krúžkom.

Celé to začíname tak, že sa len náhodne prechádzame po miestnosti, až potom sa presúvame k očnému kontaktu a potriasaní rukami. Je to preto, aby sa ľudia uvoľnili, boli otvorenejší a prijali, prečo tu sú. Občas sa začuje tiché zachichotanie, pretože, čo si budeme hovoriť, je to trochu hlúpe. Ale začnete sa vďaka tomu cítiť pohodlne. Ja som sa po celý čas nemohla zbaviť hlúpeho úsmevu.

Na konci každého takého malého cvičenia, ktoré netrvalo dlhšie ako minútu, sme sa pokorne s druhým rozlúčili a potom sme šli hľadať ďalšiu známosť. Ako večer postupoval, hry sa stávali praktickejšie. Mala som dobrú a súťaživú náladu, keď sme hrali hru, kedy sme sa každou rukou mali držať niekoho iného a pustiť ho len preto, aby sme si našli niekoho iného.

Podstatou silent datingu rozhodne nie je hovoriť, ba naopak

Potom sme všetci museli stáť na jednej strane miestnosti a prejsť na druhú len v prípade, že na nás sedel nejaký výrok, ktorý Adam povedal, a my sa za to hanbíme. Bolo to trápne, ale hádam, že to malo ukázať tých odvážnejších ľudí medzi nami. Bol tam jeden muž, ktorý ma zaujal, ale zaujal aj ostatné dievčatá, tak som im ho prenechala. Nebola som tam kvôli takému súťaženiu.

Divné aj na mňa to bolo vo chvíli, keď sme stáli v koliesku za sebou a mali sme masírovať ramená človeka pred nami, zatiaľ čo naše ramená masíroval človek za nami. V mojom prípade to obaja boli muži. Trochu ma to desilo, pretože keď ku mne takto zozadu príde cudzí muž, tak mám obranné reflexy.

Avšak skupina sa naozaj upevňovala, čo bolo presne to, o čo Adam usiloval. Na chvíľku sme si dali pauzu, napili sa vody alebo vína, než sme sa dali do hlavnej udalosti večera - randenie v podobe hľadenia si do očí.

Každý z nás mal nálepku s číslom, kartičku a pero. Keď sme sa usadili na naše miesta - muži na jednu stranu stola a ženy na druhú - a Adam nám povedal, aby sme sa snažili čo najviac byť len v prítomnom okamihu, spláchnutie toalety vo vedľajšej miestnosti vyvolalo nečakaný hluk. Naozaj vtipný okamih. Nemôžem si pomôcť a musím myslieť na to, že je to symbol môjho milostného života.

Potom ale už sedíme v tichosti a pozeráme sa navzájom jeden druhému do očí, zatiaľ čo na pozadí hrá Wonderwall. (Nemyslela som si, že ma Oasis budú sprevádzať pri takejto udalosti.) Znie to jednoducho. Ale jednoduché to nie je. A je úplne jasné, akým mužom to je príjemné a akým nepríjemné - tí druhí sa s niečím pohrávajú alebo robia hlúpe výrazy, ako sa snažia zmierniť svoju hmatateľnú úzkosť. Je to sladké, ale určite nie vzrušujúce.

Ale keď sa potom na chvíľku upokoja, ako zviera v zajatí, ktoré sa zmierilo so svojím osudom, aj keď len na zlomok sekundy, je v tom niečo krásne, čo sa ma naozaj dotkne. Premýšľam o tom, ako by svet bol lepším miestom, keby toto - vytváranie jedinečných a nesexuálne zameraných známostí - robili všetci každý deň. Tiež premýšľam nad tým, s kým by som randila len podľa vzhľadu, ale rýchlo z toho vycúvala, keď by otvorili pusu.

Na konci každého kola sa vždy žena zdvihla (áno, napodiv to naozaj boli ženy, kto sa zdvíhal) a posunula sa o jedno miesto vedľa k ďalšiemu partnerovi. A ku každému číslu sme si mali zapísať nejaké poznámky. Jeden muž mal tvár roztomilého šteniatka a ja som ho chcela zachrániť, aj keď práve psy v láske moc nemám. Niekedy som zase pozerala tak vehementne, že sa ich tvár premenila v jednu veľkú očnú buľvu.

Pri silent datingu si s potenciónalnými partnermi mimo iné hľadíte do očí

Na konci večera som si prešla svoje poznámky a spomenula som si, že tam bol jeden muž, u ktorého som si myslela, že by mi nevadilo, keby sa pozrel hlbšie do mojej duše. Ale potom sa moja myseľ presunula k domácej vražde. Mohol by ma zabiť. Veď ho predsa vôbec nepoznám. Takže som pri ňom dala "nie". Ďalší sa na mňa tak spýtavo pozeral, akoby som niekoho zabila ja (nezabila).

Adam mi povedal, že v skupine zhruba 30 až 35 ľudí bolo neuveriteľných 67 zhôd. A aj keď ja sama som tam nikoho nenašla, som rada, že niekto zachránil to šteniatko.

Tento silent dating čiže Shhh dating sa sám predstavuje ako "Najobľúbenejšie alternatívne randenie v Londýne, kde zabudnete na bla bla bla a rovno do toho skočíte". Rozhodne sa jedná o niečo iné, nové, niečo, čo by ste mali skúsiť, ak už vás nudia iné klasické spôsoby zoznamovania. Ale začala som sa obávať, že neviem, či by muži, ktorí sa mi páčia, vôbec na takúto udalosť prišli. A potom som si hovorila, že možno ma celý čas priťahujú zlí muži... Možno je na čase vyskúšať niečo iné.

Ak vás silent dating zaujal, na Slovensku si na neho budete musieť pravdepodobne ešte nejakú dobu počkať. Ak sa ale chystáte žiť v Londýne a chceli by ste si to vyskúšať, tak vedzte, že sa Shhh dating koná každý mesiac a stojí 25 libier a môžete sa na neho zaregistrovať cez internet.

Ak sa ale zoznamujete radšej overenejšími spôsobmi, tak neváhajte a zoznámte sa online na našej zoznamke! Môžete si vyplniť vedecký dotazník a tiež sa vám objavia najlepší zhody s opačným pohlavím, rovnako ako sa vám objavia zhody, ak sa vám vzájomne budú páčiť vaše profilové fotografie.

[Lil]

Zdroj:

https://metro.co.uk

Zdieľajte tento článok na: