Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako vylepšiť svoj profil na online zoznamke

12.júl 2017
Ako vylepšiť svoj profil na online zoznamke

Chceli by ste si trochu vylepšiť svoj profil na online zoznamke? Poradíme Vám, ako nato. S nasledujúcimi radami budete mať väčšiu šancu na zoznámenie sa cez internet.

Väčšina ľudí si na online zoznamke vytvorí profil a veľmi o tom nepremýšľa. Často sa stáva, že si ani nevyplnia údaje o sebe a potom tápu, prečo sa nekoná žiadna odozva. Aj keď údaje vyplní, tak zo svojím profilom nemusia byť sto percent spokojný, možno budú mať pocit, že im tam niečo chýba alebo su niektoré údajé nepresné. Jak tomu pomôcť?

Priatelia a rodina poradia

Priatelia a rodina Vám môžu podať pomocnú ruku, ktorá je nenahraditeľná. Aj keď niektorý ľudia nechcú nikomu hovotiť, že sú na zoznamke. V dnešnej dobe to nie je nič neobvyklé. Cez internet už sa dnes zoznamuje veľká časť obyvateľov. Tak sa nehanbite a požiadajte ich o pomoc pri vyplňovaní svojho profilu, aby vás čo najviac vystihoval. Priatelia a rodina predstavuje vaše najbližsie okolie, sú to ľudia, ktorý Vás poznajú najlepšie. Pri vyplňovaní profilu na vlastnú päsť nemusíte byť dostatočne objektívny. Vačšinou sa ľudia zamerajú na jedno a na druhé a to podstatné zabudnú. Preto je dobre po tom, čo si profil vytvoríte, poslať ho pár pirateľom alebo členom rodiny a požiadať ich, aby si to prečítali. Oni vám môžu potom poradiť.

Ako sprievodcu môžete použiť i pár otázok nižšie.

Pôsobite v profile sebaisto alebo neisto?

Aj keď ste o tom pravdepodobne nevedeli, existuje termín, ktorý sa nazýva social desirability bias alebo sociální desirabilita. Ten označuje snahu, sklon alebo tendenciu človeka k určitému sociálnemu žiadúcemu jednaniu. Človek musí mať dôvod, aby chcel jednať sociálne žiaducím spôsobom, a to je v tom prípade chuť sa zoznámiť. Vďaka tomu sa môže stať, že o sebe na profile bude písať také veci, ktoré sa opačnému pohlaviu budu páčiť, ale v podstate nebudú pravdivé. Väčšinou sa jedná o také klišé, ktoré vidíte často na zoznamkach. Budte originální a úprimní, na nič sa nehrajte.V súvislosti s tým, že váš profil bude plný vecí, aby prilákal potenciálneho partnera, môže to pôsobiť veľmi neisto. Človek, ktorý na taký profil narazí, si pravdepodobne povie, že o sebe nechce veľmi hovoriť, tak sa radčej priklonil k tomuto spôsobu vyplnenia svojho profilu. Nesnažte sa až veľmi opačnému pohlaviu zapáčiť, mohlo by to mať opačný efekt.

Keď pošlete svoj profil priateľom, opýtajte sa ich, či pôsobite sebaisto alebo neisto. Pokiaľ neisto, môže sa stať, že budete priťahovať ľudí s emocionálnymi problémami a tých ostatných naopak vôbec.

Obsahuje Váš profil nejaký humor? Je ho tam príliš alebo naopak málo?

Určite je dobré na svojom profile ukázať, že máte zmysel pre humor, poprípade aký, keďže to bude v budúcnosti podstatnou súčasťou vašeho dlhodobého vzťahu. Keď budete svoj profil posielať “na kontrolu“, nezabudnite sa opýtať, či ste to s humorom trochu neprehnali alebo či tam nechýba, ani jedno nie je ideálne. Tiež v otázke spomeňte, či si myslia, že váš humor je vtipný alebo sakrastický. Hoci je pravda, že je s tým vo väčšine prípadov spojená ctižiadosť, súťaživá povaha a hnev. Pokiaľ ste samy sarkastycký, sarkazmus na svojom profile používať môžete, ale pamätajte, čoho je veľa, toho je príliž.

Ste na svojom profile veľmi skromní alebo sebakritickí

Často sa stáva, že sú ľudia na seba veľmi kritickí, čo im uberá šance na zoznámenie. Vytvorenie naozaj dobrého profilu není často prechádzka rúžovou záhradou, ľudia sa môžu cítiť tak, ako keby sa snažili predať seba samých (čo sa tak vlastne hovorí – predajte sa – aby ste zo seba dostali to najlepšie), ale nie je to dôvod k tomu , aby sa zbytočne kritizovali. Niektorí sa potom naopak snažia, aby to vyzeralo, že sú nesmierne skromní, čo ale prvý dojem veľmi dobrý nerobý.V niečom si veríte, v niečom zase nie, ale rozhodne sa na svojom profile nezhadzujte. Opýtajte sa svojích priateľov, čo si o profile myslia, či nie ste prehnane kritický alebo zbytočne skromný.

Podstatou je sa bráť ako balíček. Musí z vás vyžarovať, že celkovo ste sám zo sebou spokojný (hoci nejaké drobnosti sa určite nájdu) a veríte si v tom, že sa môžete stať dlhodobým a dobrým partnerom.

Už ste si vylepšili svoj profil? Nie? Hurá do toho!

Znie váš profil solídne alebo nespoľahlivo?

Naozaj dôležitá otázka, ktorú ale ťažko budete dávať sebe, pretože vy v tých zákerných vetách nevidíte to, čo by mohli vidieť iný. Preto by ste mali poprosiť o radu niekoho ďalšieho, kto vám na rovinu povie, či sa mu Váš profil zdá dôveryhodný. Nedôverihodnosť často súvisý s nadmierou humoru, ostatný si potom budu myslieť, že si len robíte srandu a v skutočnosti nikoho nehľadáte. A nejde len o nedôverihodnosť, ale i o nespoľahlivosť ako takú. Kôli tomu ale nemusíte písať vety typu “Som stále všade na čas “ , ale stačí napísať trebarz Som zodpovedný a hľadám niekoho, kto nebude nespoľahlivý,“ a podobne. Takáto veta dáva totiž opačnej strane jasnú predstavu o tom, aký vy ste a zároveň, že k sebe nehľadáte nejakého povaľača a podobné typy. Urobte si čas na vymyslenie tej správnej vety a povedzte kamarátom, aby sa zamerali na to, aby váš profil pôsobil dôveryhodne a vy sami solídne.

Svoj profil na zoznamke môžete vylepšiť, ale o dokonalosti by sa asi hovoriť nemalo, pretože nikto nie je dokonalý. Ide o to, aby vás váš profil opísal tak, aký ste a zároveň i vaše hodnoty. Vďaka tomu, že vám príde viac odpovedí, ale budu vám odpovedať ľudia, ku ktorým budete mať bližšie a budete ich naozaj zaujímať. Keď Vám profil niekto blízky zkontroluje, môžete si opraviť chyby a jednoducho sa ich vyvarovať.

Chcete vedieť ešte nejake ďalšie typy, jako zlepšiť svoj profil na online zoznamke? Pričítajte si nižšie!

Vaša profilová fotografia

 Hoci sa profilovej fotografii hovorí profilová z nejakého dôvodu, mali by ste na nej mať zobrazené buď celé telo, alebo aspoň vačšinu. Fotky, na ktorých je vidit iba tvár, môžu byť metúce a zavádzajúce. Podľa štatystyk najviac platí, že čím viac priblížené fotky, tým menej kliknutí na profil.

Ak si chcete profilovú fotku ešte len vyfotiť, rozhodne by ste mali skúsiť nakloniť hlavu doľava. To je totiž vraj vnímané jako príjemnejšie (nevieme, aké kúzlo sa za tým skrýva). Pozerať by ste mali priamo do fotoaparátu a nie kde čo lieta. Opačná strana ma potom pocit, že pozeráte priamo na neho. Navyše výsledky štúdii ukazujú, že 88% tých najlepšie hodnotených ľudí na zoznamkách ma právo takéjto fotky.

Rozhodne sa vyhnite nahrávaniu fotiek, z ktorých ste vyrezali seba alebo odrezali niekoho iného, obzvlášť v prípadoch, kde to ide poznať! Ešte horší prípad je, keď sa jedná o vášho bývalého partnera. Navyše užívatelia s takými profilovými fotografiamy dostávajú menej zpráv.

Popisok

Ženám, ktoré o sebe hovoria jako o “dievčati“ nie jako o “žene“, sa dostáva o 16% viac pozornosti.

Správy

Muži, keď budete chcieť napísať žene, nezmieňujte jej vzhľad. Komplimenty, ktoré zahrňujú vzhľad dostávajú oveľa menej odpovedí. Ženy potom majú pocit, že ich chcete len koli kráse a nie kôli tomu, aká je (aspoň s toho, čo sa dá poznať z popisu).

Ženy, ak chcete upútať muža, môžete spomenúť večeru alebo drink. Budete mať na 77% šancu, že vám opačná strana odpovie. Nemusíte sa s ním hneď stretnúť, stačí zmienka, že v budúcnosti byste niečo také rada podnikla. Najprv je ale potreba sa trochu spoznať.

Tieto načerpané vedomosti byste mali hneď využiť a vylepšiť si profil na našej online zoznamke . A kto ju ešte nemá a rád by sa zoznámil, není nič jednoduchšie jako sa zaregistrovať

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: