Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Rutina ničí vzťah, podniknite so svojim partnerom niečo iné!

4.október 2019
Rutina ničí vzťah, podniknite so svojim partnerom niečo iné!

Keď so svojim partnerom upadnete do rutiny a každodenného stereotypu, môžete si po čase klásť otázku, čo vlastne z toho života máte. Príde vám, že sa nedeje nič zaujímavého a že dni len tak plynú a vám uteká život pod rukami. Ak sa chcete tomu vyhnúť, vyskúšajte pár z našich tipov proti týmto zabijakom vzťahu.

Áno, je to pohodlné sadnúť si večer alebo cez víkend k televízii a pozerať sa nekonečne dlho na filmy a seriály, túliť sa k sebe (v tom lepšom prípade) a jesť niečo dobré. Ale nielen, že to nerobí dobre vašej postave, ale predovšetkým ani vášmu vzťahu. Nie je to tak, že by bolo zlé sa spolu pozrieť na film alebo na seriál, to vôbec! Ale občas to zájde až nepekne ďaleko a vy zistíte, že so svojím partnerom v podstate už nič iné nepodnikáte.

Áno, je to síce lacnejšie, než si spolu zájsť do kina alebo na pohárik do baru, ale nemôžete sa pozerať len na cenu. Ste azda schopní obetovať nejaké to euro pre to, aby váš vzťah dobre fungoval a nenudili ste sa v ňom ani jeden, alebo nie? A ak by ste to euro naozaj nejak pocítili, tak môžete vymyslieť aj aktivity, ktoré vás, okrem vášho času, nič stáť nebudú. A ten čas strávite spolu a bude to skvelé!

Ešte než príde zima, stihnete pár vonkajších aktivít, ktoré by ste si mali užiť, než budete von chodiť len zabalení do kabátov, čiapok a rukavíc. Ale ani počasie nemusí byť pre niektorých z nich žiadnou prekážkou, pretože ich v pokoji zvládnete v teple domova.

Užite si tieto aktivity v páre!

Zajazdite si na bicykli

Nemusí sa hneď jednať o desiatky kilometrov. Ale je fajn urobiť si vychádzku, ktorá bude pohodová a zvládnete sa pri nej aj porozprávať. Nadýchate sa čerstvého vzduchu a ešte si aj trochu zacvičíte.

Uvarte si spoločne vaše obľúbené jedlo

Čo si uvariť niečo, na čo radi chodíte do reštaurácie alebo si to objednávate domov? Namiesto nezmyselného pozerania do internetu si radšej vyhľadajte recept, ktorý vám bude pripadať najlepšie, prípadne bude mať najlepšie hodnotenie, a už vám nebude ostávať nič iné než vyraziť spolu nakúpiť suroviny, ak to bude potrebné, a začať variť. Ak doma moc nevaríte, prípadne varí len jeden z vás, bude to pre vás príjemná zmena.

Choďte na koncert

Určite nebude ťažké vo vašom okolí nejaký koncert nájsť. Nemusia to byť práve obrie akcie v O2 aréne, úplne postačí menší klub, ktorý hostí každý víkend menšie alebo ešte len vychádzajúce hviezdy. Môžete skúsiť vyraziť aj na taký koncert, o ktorom si dopredu nebudete myslieť, že by to bolo práve pre vás. Môže vám to aspoň robiť kulisu pri popíjaní na bare. Môžete sa ísť aj prechádzať mestom a započúvať sa do hudobníkov na ulici.

Vyrobte si niečo do bytu

Či už by to malo byť niečo, čo naozaj spolu vyrobíte, alebo skriňa, ktorú sa konečne rozhodnete zostaviť, budete to robiť spoločne a na tom záleží najviac. Aj keď niekedy tieto činnosti dokážu byť pekne stresujúce a nejeden pri tom stratí nervy, skúste to tentokrát vykonať v pokoji, a keď sa vám nebude dariť, skúste sa tomu zasmiať.

Koncert v dvoch je skvelý zážitok

Preskúmajte štvrť svojho mesta, v ktorej ste nikdy neboli, alebo okolité dediny

Preskúmavať spoločne nové veci, je vždy skvelé. A to aj keď to bude pre vás nová časť mesta alebo vedľajšej dediny. Urobíte si peknú prechádzku a ešte spoznáte nové prostredie. Keď tam budete, porozhliadnite sa, či sa tam nenachádza nejaká zaujímavá reštaurácia, obchodík alebo napríklad pamiatka.

Choďte do divadla

Ak radi sledujete filmy a seriály, mohla by sa vám páčiť aj nejaká divadelná hra. Žánre existujú rôzne, a tak veríme, že aj vám by niektorá divadelná hra sedla. Bude to zas niečo iné, než len sedieť v obývačke a znudene sa pozerať, rovnako ako každý iný deň.

Užite si intímne chvíľky

Možno vám to príde ako zvláštny bod, ale kedy ste si ich naposledy užívali v inú dobu a v inej miestnosti ako pred spaním v spálni? Skúste to aspoň raz za čas zmeniť. Určite potom obaja uznáte, že je to oveľa lepšie trávenie času než pred televíziou.

Choďte na piknik

Kým je ešte čas, mali by ste využiť ako-tak pekného počasia. S tým už sa totiž v nasledujúcich týždňoch nebude dať počítať. Takže ak ešte vykukne slniečko a teploty budú okolo dvadsiatky, vyrazte s partnerom aspoň na krátky piknik a urobte si pohodový deň.

Navštívte telocvičňu

Predstavte si, že by ste dobu, ktorú strávite doma na gauči, strávili v posilňovni alebo telocvični. To už by ste mali pekne namakané tela, čo? Tak to skúste aspoň niekoľkokrát do týždňa, budete mať zo seba dobrý pocit a možno sa vám aj trochu zvýši sebavedomie, čo vo vzťahu nikdy nie je na škodu (keď to nepreženiete).

Sledujte hviezdy

Pokiaľ chcete veľkú romantiku, môžete vyraziť na deku niekam mimo mesto a dúfať, že sa vám otvorí nekonečná obloha posiata hviezdami. Môžete hľadať súhvezdie, ale aj planéty. Ak už na vás ale bude zima a nechce sa vám riskovať prechladnutie, zájdite si spolu do planetária a pozrite sa na hviezdy tam. Možno sa dozviete aj niečo nové.

Sledovanie nočnej oblohy môže byť romantické

Choďte do múzea

Keď si uvedomíte, čo všetko máte dnes a nemusíte k tomu ani vyvinúť žiadnu námahu... Filmy si pustíte online, jedlo si objednáte cez internet s donáškou až domov, rovnako tak všetky položky z vášho nákupného zoznamu môžu doraziť až k vám a vy sa pritom len musíte zdvihnúť, aby ste otvorili dvere. Čo si zaspomínať na to, ako to bolo skôr? Navštívte rôzne zamerané múzeá a spoznávajte, ako žili ľudia pred 80, 150, 1000, ale napríklad aj 1 miliónom rokov.

Prihláste sa na kurz maľovania

Pokiaľ chcete obaja trochu oddych a naučiť sa zároveň niečo zaujímavé, prihláste sa na kurz maľovania.

Hurá do zábavného parku

V zábavnom parku je niečo pre všetkých! Aj keby ste sa báli ísť na horskú dráhu, bude sa vám páčiť iná atrakcia alebo zábava. No a keby náhodou nezabralo nič, tak jedlo je vždy super. Ale ide predovšetkým o to, aby ste si spolu užili nejakú tú srandu a tú si nepochybne užijete. Vyrazte preto pokojne na celý víkend niekam, kde sa nachádza veľký zábavný park, ktorého atrakcie by vás mohli baviť.

Upečte cupcakes alebo muffiny

Ak milujete sladké, nie je čo riešiť. Skontrolujte, či máte doma všetky suroviny a začnite! Bude to pekne sladký strávený čas v dvoch a druhý deň na vás na raňajky bude čakať dobrota.

Zahrajte si Monopoly

Keď sa vám naozaj nechce robiť nič, pri čom by ste museli aktívne niečo robiť, zahrajte si nejakú hru, napríklad Monopoly, Človeče, nehnevaj sa alebo akúkoľvek inú, ktorú nájdete doma a bude vás baviť. Hlavne pamätajte, že by ste sa na partnera nemali naštvať preto, že neustále vyhráva. Naučte sa prehrávať.

Odložte telefon a zahrajte si s partnerom hru

Čítajte si vzájomne

Ležať na gauči a pritom nesledovať televíziu? Aj to ide! Vyberte knihu, ktorá vás bude oboch baviť, a striedajte sa v čítaní.

Prečítajte rovnakú knihu a diskutujte o nej

Ak vás čítanie neláka, pretože si radšej čítate sami a v súkromí, môžete si aspoň s partnerom prečítať rovnakú knihu a potom sa o nej jeden večer pri poháriku vína porozprávať.

Urobte jeden druhému masáž

Masáže sú príjemné a nepochybujeme o tom, že ju uvítate. Ale musíte byť fér a partnerovi ju oplatiť! Môžete to pozdvihnúť na vyššiu úroveň a pekne si prispôsobiť miestnosť - stlmiť svetlo, zapáliť sviečky, nezabudnúť na vonný olej, rovnako ako na masážny olej, potichu relaxačná hudba atmosféru podčiarkne.

Vytvorte si bucket list vecí, ktoré by ste spolu chceli urobiť

Bucket list je zoznam vecí, ktorý by ste chceli do konca života stihnúť. V tomto prípade to bude špecifický bucket list spoločne pre vás a vášho partnera. Čo by ste spolu chceli skúsiť, kam by ste sa chceli pozrieť? Môžete naň pridať aj niektorú z dnes spomínaných činností. Budete pekné postupne vyraďovať, čo ste si už ako pár splnili.

Prečítajte si recenzie na reštaurácie v okolí a vyberte a následne navštívte jednu, v ktorej ste ešte neboli

Keď spolu niekam vyrazíte, idete vždy do rovnakej reštaurácie? Aj keď vám tam chutí, môže to byť trochu stereotyp. Skúste sa pozrieť po recenziách na iné reštaurácie v okolí a vyskúšajte tú, ktorá na tom bude najlepšie. Keď sa vrátite, môžete spoločne vytvoriť vlastné hodnotenie, ktoré napomôže ostatným ľuďom v rozhodovaní.

Dajte si telefón do režimu lietadla, aby ste sa plne mohli venovať jeden druhému

Toto môžete praktizovať prakticky pri každej dnes spomínané činnosti. Budete vďaka tomu bližšie jeden druhému, budete si pripadať, že sa partner sústredí naozaj len na vás alebo vašu aktuálnu aktivitu a nepozerá sa stále len do telefónu, čo v dnešnej dobe predstavuje naozaj častý nešvár.

Vyhýbajte sa vo svojom vzťahu stereotypu, ako to len pôjde. Keď budete mať čas a chuť, môžete vyraziť na výlet po krásach našej krajiny. Vedeli ste, že skvelé rande môžete zažiť aj v menších mestách Slovenskej republiky? Čo napríklad nabudúce navštíviť PrešovTrenčín alebo Žilinu?

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: