Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Buďte sebci a myslite tiež sami na seba

14.február 2017
Buďte sebci a myslite tiež sami na seba

V dnešnej dobe, kde na vás má vplyv internet, médiá aj vaše okolie, je občas ťažké, aby ste v tom zhone dokázali tiež myslieť na seba a urobili si čas aj na svoje koníčky a záujmy.

Mnoho životných problémov, a to, že sa vám v niečom nedarí, pramení z toho, že vôbec nemyslíte na seba. Dosť vecí robíte len preto, že je vlastne normálne ich robiť. Niekedy je dobré myslieť sami na seba a robiť hlavne to, čo vás baví a to, čo chcete iba vy. Viete prečo?

Čo získate, keď budete tak trochu sebci, čo myslia aj na seba?

Myslieť na seba je to najodvážnejšie, čo môžete vo svojom živote urobiť. A ako povedala slávna Coco Chanel: "Tie najlepšie veci sú zadarmo." a "Žijete len raz, tak by to mala byť zábava."

Aby ste boli šťastní a sami sebou, mali by ste mať radosť z maličkostí!

  • Máte kde bývať, máte svoju posteľ.
  • Máte rodinu, kamarátov, príbuzných.
  • Nech už je vaša situácia akákoľvek, snažíte sa o zlepšenie svojej situácie. Máte odvahu!
  • Za chvíľu bude jar, príroda sa prebudí a vonku vyjde slniečko.
  • Žijete, áno ste na svete a môžete si ho urobiť taký, aký chcete.

Kde vznikajú najčastejšie situácie, že sa potom podceňujeme?

Niekedy sa stane, že vás stretnú situácie, ktoré s vami dokážu poriadne zamávať. Môže to byť rozchod, rozvod, smrť niekoho blízkeho, výpoveď v práci a iné. V týchto škaredých chvíľach sa budete cítiť, ako že ste sklamali, ste neschopní a pre ostatných absolútne nepotrební. Je ťažké tieto pocity prijímať. V týchto ťažkých chvíľach vám môže pomôcť len jedno, a to je vlastné rozhodnutie o tom, že to jednoducho nevzdáte. Nech už sa budete cítiť akokoľvek zle, vždy si musíte uvedomiť svoje silné stránky a schopnosti. Je dobré si spísať, čoho by ste chceli dosiahnuť a kedy, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie.

Buďte tiež sebci

Pár tipov, ako myslieť tiež sami na seba:

Vnímajte svoje telo

Zo svojho života je potrebné sa radovať. Vaše pozitívne vlny a pozitívne myslenie dokážu váš život zlepšiť a privolať aj ďalšie pozitívne vibrácie.

Starajte sa o svoje telo

O vaše telo je dobré sa starať, aby nebolo choré. Keď vaše telo ochorie, je to len a len znamenie, že s vami niečo nie je v poriadku. Je to znamenie, že ste s vaším telom v nesúlade.

Odpočívajte

Snažte sa nájsť si každý deň nejakú chvíľočku na to, aby ste svoje telo i svojou myseľ zrelaxovali.

Venujte sa svojej rodine

Stojí vám ten neustály kolotoč za to všetko? Ak sa vám neustále nedarí nájsť toho pravého alebo tú pravú, nestrácajte nádej a zamerajte sa na seba a na svoju rodinu. Deti vám odrastú, a to ako vás uvidia vaše deti, takú víziu a predstavu si vezmú aj do budúcnosti a do svojho života.

Nežite nudný život

Nebuďte ako škrečok v koliesku, ani ako mravček, ktorý chodí neustále len tou istou cestou, aby zohnal potravu. Je jasné, že do práce sa chodiť musí, aby ste si dokázali zaplatiť svoje náklady na bývanie, stravu atď., ale je potrebné si uvedomiť, že život žijete len jeden. A je potrebné ho tiež nejako hodnotne a dôstojne prežiť. Použite svoje zarobené peniaze občas tiež na nejaké pre vás príjemnejšie veci a radosti.

Neriešte, čo si o vás myslia ostatní

Nebojte sa toho, čo si o vás myslia druhí. Netrápte sa tým, čo si o vás myslia ostatní. Vždy vás budú pozorovať, vždy o vás budú niekde hovoriť a budú vás riešiť. Uvedomte si, že ste jediným človekom, ktorý vás môže súdiť a hodnotiť, za to, akí naozaj ste. Ľudia vás nemusia pozorovať a prezerať si vás len kvôli tomu, že sa im na vás niečo nepáči, ale tiež kvôli tomu, že sa im na vás naopak niečo páči alebo vám niečo dokonca závidia.

Buďte sami sebou

Nedajte na svoje obavy, buďte sami sebou. Keď prestanete riešiť okolie, dokážete sa zamerať sami na seba. Každý má svojich starostí dosť. Nikto nemá potrebné, aby žil život len ​​preto, aby ostatní nepovedali a aby si druhí nemysleli.

A kde je hranica medzi sebectvom a tým, že iba žijete svoj život?

Sebaláska sa líši od vášho ega. Sebaláska je uvedomenie si samého seba a svojich hodnôt. Väčšinou sú to ženy, ktoré trpia sebaláskou a muži poväčšine zase zapájajú skôr svoje ego. Muži netrpia sebaláskou, pretože sú od malička vedení k tomu, že muž má byť silný, schopný živiteľ rodiny. Ženy si dokážu viac pripustiť a nájsť tú oblasť, v ktorej sa môžu zlepšiť a v čom sa môžu zdokonaľovať. Ženy sú viac naklonené študovaniu najrôznejších materiálov, ako svoj život a prístup k nemu zlepšiť, muži to poväčšinou zametajú pod koberec, s tým, že nie sú tak citliví ako ženy. Je úžasné, keď môžete niekomu pomôcť, ale pozor na to, aby ste sa pri tom úplne nevyčerpali. To, že pomôžete niekomu na úkor seba samých, je najväčším rozdielom medzi sebectvom a sebaláskou.

Ako spoznať, že sa ešte staráte o druhých aspoň tak rovnako ako o seba?

Nikto vám v živote neukáže, kadiaľ máte ísť, nikto vám presne nepovie, čo je vo vašom živote to dobré a čo to zlé. Keď začnete pomáhať alebo či už pomáhate a beriete ohľady na ostatných, zamyslite sa, kde je tá správna miera medzi tým, aby ste pomáhali všetkým okolo a nezabúdali aj na seba. Držte tieto dve roviny v rovnováhe. Za pomoc druhým sa dokážte odmeniť.

Kde vo výchove sa stávajú najväčšie chyby, ktoré vedú k tomu, že sa v dospelosti podceňujeme?

Všetko je uložené už vo výchove a v tom, v akých rodinných pomeroch vyrastáte. Ak ste sebavedomý vy, budú sebavedomé aj vaše deti. Oni vás kopírujú už od malička, bez toho aby ste si to uvedomovali. Nie je teda žiaduce, aby ste im akokoľvek sebavedomie zrážali už od raného detstva. Sebaláska, ktorá sa vypestuje v skorom veku, sa potom stane ich prirodzenou súčasťou ich budúceho života.

Buďte teda sebci a nebuďte v nefunkčných partnerstvách, vzťahoch a situáciách, ktoré vám iba berú energiu, myslite tiež sami na seba. Žite svoj život sami za seba a žite ho preto, aby ste boli šťastní, nestrácajte nádej a bojujte. Kto nič nerobí, ani nič nepokazí, a preto začnite hľadať svojho nového partnera alebo partnerku hneď teraz.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: