Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako v lete nepribrať!

7.august 2015
Ako v lete nepribrať!

Ako to máte vy ? Je pre vás vhodnejšia doba na chudnutie leto alebo zima ? V lete síce môžete mať viac pohybu , ale je okolo vás i viac nástrah , ktorým musíte odolať . Viete, čo dokáže zaútočiť na vašu váhu ?

Zmrzliny a nanuky

Na každom rohu môžete kúpiť točenú zmrzlinu alebo nanuk a väčšina z vás si nedokáže leto bez tejto dobroty predstaviť. Je to ale taká obrovská skrytá kalorická bomba, ktorú si môžete ešte vylepšiť o veľa druhov posypov, poliev, orieškov a iných prísad. Ak chcete chudnúť aj v lete, je potrebné si strážiť energetický obsah a dávať prednosť tým vodovým variantom a ak budete ochutnávať smotanovú, tak len v rozumnej miere.

Horúco a vysoké teploty

Keď je veľké teplo a vy nie ste schopní z tej nadmiery slniečka ani fungovať, tak sa budete len ťažko ešte navyše venovať a prehovárať k nejakej športovej činnosti. Budete prednostne vyhľadávať tieň a ukrývať sa v ňom. Čo s tým? Fyzickej aktivite sa venujte buď skoro ráno alebo večer. Jediný príhodný a najlepší šport v tomto počasí je plávanie, a to kedykoľvek počas dňa, ak vám to váš harmonogram a možnosti dovolia.

Zmena režimu, tzv. prasacej dni

Zmení sa vám zabehnutý denný režim a to predovšetkým tým, že nemusíte do práce, chodíte spať oveľa neskôr a ráno dlhšie vstávate. Lákajú vás spústy krásne vyzerajúceho jedla, ktoré jednoducho musíte ochutnať, pretože je to len výnimočne a na dovolenke. Raz za čas je to určite vhodné, ale je dobré nad tým, čo jete, aspoň trochu premýšľať.

Grilovanie

Večer je vonku príjemne, tak prečo neposedět a neugrilovat nejakú dobrotu? Pozor na to, že budete jesť neskoro večer, pozor na kalorické sladké limonády, rôzne zemiačiky, tyčinky, alkohol a ďalšie dobroty či nástrahy. Grilovať sa dá aj zdravo. Sladké limonády sa dajú nahradiť džúsom zriedeným s vodou alebo vodou s citrónom a mätou. Vynechajte ako prílohu pečivo a dajte si radšej len zeleninu, ktorú môžete tiež opiecť. Odpustite si omáčky, tatárky a majonézy na dochutenie. A to najlepšie na záver, malé pivo je zo zdravotného hľadiska povolené, rovnako ako pohár vína.

nepribrat

Alkohol

Všetky alkoholovej nápoje v sebe však skrývajú veľa "prázdnych" kalórií. Pre vaše telo je to veľký energetický príjem navyše, ktorý je vo večerných hodinách obzvlášť nežiaduce, pretože telo už nestihne kalórie spáliť. Dávajte si pozor na tieto kalórie v nápojoch, ktoré si ani neuvedomujete a napriek tomu s nimi musíte počítať.

Sacharidy z ovocia

Všetko dozrieva, v ponuke obchodov je to samý melón, broskyne, nektarinky, jahody, maliny a veľa ďalšieho ovocia. Všetko je to zdravé, ale zároveň to obsahuje aj veľa cukru. Ak milujete smoothie a dávate si ho večer, rovnako ako obrovské ovocné taniere, tak sa vám to na číslach na váhe tiež prejaví a smerom dole to rozhodne nebude. Doprajte si preto tieto mňamky skôr dopoludnia, aby ste tieto ovocné cukry dokázali počas dňa vo vašom tele spotrebovať.

Dovolenka all inclusive

Dnes, keď vyberáte zájazd, tak na poslednú chvíľu sa vám väčšinou už oplatí siahnuť po akcii s all inclusive. Lenže, keď už to máte zaplatené, tak to tam predsa nenecháte, nie? Lenže potom sa nečudujte, že po návrate máte aspoň tri kilá hore. Myslite na to, že ochutnať môžete všetko, ale len v rozumnej miere a pokiaľ možno, nie večer.

Dlhšie dni a neskoré večere

V lete chcete čo najviac času tráviť vonku . V zime sotva stihnete za svetla dôjsť domov . Je teda väčšia pravdepodobnosť, že keď dorazíte domov po príjemne strávenom slnečnom dni , buď si dáte len niečo malé alebo budete jesť dosť neskoro a neskoré večere tiež nepatrí do toho správneho zdravého štýlu, po ktorom sa nepriberá . Najlepšie je myslieť na to , že posledné jedlo by malo byť dve až tri hodiny pred zaspaním.

Dopúšťate sa nejakých spomínaných bodov? Určite každý z vás, a preto nezúfajte, že ste jediní . Ak sa po odpočinkovej dovolenke dokážete vrátiť späť do správnych koľají , tak ani toto váš vysnívaný váhový cieľ neohrozí.

[ Kač ]

Zdieľajte tento článok na: