Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako originálne oznámiť tehotenstvo

4.jún 2023
Ako originálne oznámiť tehotenstvo

Aj blížiace sa Vianoce sú príležitosťou na vtipné oznámenie toho, že čakáte bábätko.

Príznaky tehotenstva

Mnoho z častých príznakov tehotenstva sú tiež príznaky PMS. Ako spoznať rozdiel? Najlepšou stopou je, ak PMS nedorazí v obvyklom a predpokladanom termíne. Ak je cyklus u ženy pomerne pravidelný a došlo k oneskoreniu, mali by ste zamieriť do lekárne. Ak sa snažíte o bábätko veľmi aktívne, môžete si pomôcť vďaka meraniu bazálnej telesnej teploty, aby ste určili ovuláciu a tým aj najlepší deň k otehotneniu. Všeobecne platí, že bazálna teplota je zvýšená od ovulácie po dobu 2 týždňov neskôr. Ak zostáva zvýšená dlhšie ako dva týždne, môže to byť preto, že ste tehotná.

Bolesť prsníkov

Zdajú sa vám väčšie a sú navyše boľavé? Môže sa jednať o jeden z ďalších príznakov gravidity. Začnite nosiť podpornú podprsenku a to najlepšie aj na spanie, aby ste zmiernili svoje nepohodlie.

Nevoľnosť

Väčšina tehotných žien začne trpieť rannými nevoľnosťami, avšak ranné nevoľnosti môžu tehotné stretnúť aj na poludnie, rovnako tak ako večer. Prestať môžu pri vstupe do druhého trimestra. V túto dobu sa odporúčajú jesť potraviny, ktoré nedráždia žalúdok a používať zázvor.

Únava

Jeden z najhorších symptómov. Predovšetkým v prvom semestri je bežné, že sa tehotným ženám nepodarí večer ani dočítať stránku do konca. Deje sa tak vďaka zvyšujúcemu sa počtu hormónov v tele tehotných. V druhom trimestri potom táto únava ochabne.

Časté močenie

Počas tehotenstva telo produkuje nadbytočné tekutiny, a preto je to jedno z ďalších znamení o gravidite.

Bolesti hlavy

Medzi ďalšie skoré príznaky tehotenstva patria bolesti hlavy, čo je výsledok zmien hormónov. Ak ale existuje podozrenie na tehotenstvo, nejedzte žiadne analgetiká, skúste piť viac čistej vody.

Bolesti chrbta

Bolí vás spodná časť chrbta? Môže bolieť aj vďaka tehotenstvu, môže to znamenať, že vaše väzy sú uvoľnenejšie.

Kŕče

Kŕče môžu byť spôsobené pred-mestruačním syndrómom alebo tehotenstvom. Môže to byť v dôsledku toho, že sa vaša maternica pripravuje na tehotenstvo, a to spôsobuje kŕče.

Zmeny nálad

U tehotných je úplne normálne, že trpia zmenami nálad. Tehotenstvo je taká horská dráha emócií. Tehotné ženy sú viac podráždené a s rastúcim bruškom i viac náladové, nielen kvôli tomu, že sa nemusia veľmi dobre vyspať.

Vône a chute

Potraviny, ktoré nevadili a napríklad aj chutili, zrazu začali smrdieť. Vaše telo by vám tým mohlo chcieť tiež povedať, že je bábätko na ceste. Bude potrebné zaradiť do jedálnička viac zeleniny a predovšetkým dostatočné množstvo kyseliny listovej, pre zdravý a pokojný vývoj bábätka.

Pozitívny test

Ako najlepší a najjasnejší spôsob ako si potvrdiť tehotenstvo, okrem odberu krvi u lekára je tehotenský test, ktorý je vďaka niektorým kvalitným značkám, možné použiť už 5 dní pred očakávanou menštruáciou. Samozrejme je nutné počítať aj s pravdepodobnosťou, ktorá je uvedená na balení príslušného testu.

Príprava na bábätko

Kedy túto šťastnú novinu oznámiť v práci?

Áno, aj tam bude potrebné, aby ste to oznámili. Žiadny z právnych predpisov nestanovuje lehotu, v akej musí žena svoje tehotenstvo oznámiť zamestnávateľovi. Avšak je potrebné s tým zamestnávateľa oboznámiť, už kvôli tomu, aby tehotnej žene zabezpečil adekvátne pracovné podmienky. Ťahanie krabíc alebo neustále a zdĺhavé státie na nohách nie je pre tehotné vôbec vhodné. Práve tak práca v noci nie je vhodná, ale v tomto prípade je potrebné podať žiadosť zamestnávateľovi zo strany tehotnej. Ak bude u ženy diagnostikované rizikové tehotenstvo, znamená to, že jej lekár vystaví pracovnú neschopnosť, pretože s jej tehotenstvom nie je niečo v poriadku.

Kedy túto šťastnú novinu oznámiť rodine a známym?

Čakanie pre vás môže byť neľahkým utrpením. Nutkanie to oznámiť a podeliť sa s ostatnými bude veľké, ale oplatí sa počkať. Nielen kvôli poverám, že ak sa tehotenstvo oznámi skôr, môže sa niečo stať a to určite nechcete. Oznamovať by sa malo najskôr po skončení 3. mesiaca, čo je po 12. týždni a prvom väčšom screeningu.

Ako túto šťastnú novinu oznámiť?

Pri tejto šťastnej novinke je originalita na mieste. Na túto šťastnú správu a jej oznámenie, budete spomínať ešte veľmi dlho. Preto si dajte s jej oznámením záležať.

Oteckovi

Tehotenský test

Ak ste prevedenie tehotenského testu neskúšali spolu, tak mu môžete pozitívny tehotenský test niekam pripraviť ako prekvapenie. Napríklad, keď ráno vstane a test bude niekde v kúpeľni alebo na záchodovej doske s odkazom: "Dobré ráno otecko." Môžete mu ho tiež poslať odfotený cez mobilný telefón alebo iný messenger, ktorý medzi sebou bežne využívate, ale pripravíte sa o jeho skutočný výraz.

Detské topánočky

Kúpte detské topánočky a schovajte mu ich pod vankúš. Keď si pôjde ľahnúť, bude prekvapený, čo to tam je.

Vytvorte mu certifikát

Ak máte tú možnosť, vytvorte pokojne ručne alebo na počítači v programe Word, certifikát. Taký jednoduchý diplom pre otecka, kde môžete aj vložiť naskenovaný obrázok z prvého ultrazvuku alebo iba aktuálny obrázok internetu, ako vaše "bábätko" v tom danom týždni práve vyzerá.

Cumlík

Zožeňte si cumlík a schovajte si ho v tú správnu chvíľu za nohavičky.

Pomaľujte si brucho

Môžete využiť moment prekvapenia a nakresliť si na brucho tvár alebo len napísať v koľkom týždni momentálne ste. Možno bude chvíľu tápať, ale rozhodne nakoniec pochopí čo mu chcete povedať.

Dedkovi a babke

Vianoce sa nezadržateľne blížia, a to bude ideálna doba na to, aby ste svojich rodičov, budúceho dedka s babičkou o celej šťastnej novine, vtipne informovali.

Tehotenský test

Najjednoduchšie bude asi zabaliť pozitívny test do krabičky, obaliť vianočným papierom a previazať mašľou. Môžete zavesiť nenápadne na stromček alebo schovať v obálke niekam medzi vetvy.

Certifikát

Rovnako ako to môže oznámiť oteckovi, práve tak, môžete vytvoriť certifikát alebo diplom pre babičku s dedkom. Ani názov "darčekový" poukaz nebude od veci, vaša fantázia vám určite pomôže.

Večera

Pozvite ich na večeru a tam im celú šťastnú novinu oznámte. Môžete k tomu využiť aj nejaké darčeky, ako napríklad sadu na odtlačok končatín vášho nenarodeného bábätka, obrázok ultrazvuku, pozitívny test, ale aj ten už spomínaný diplom alebo certifikát.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: