Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Život cez mobilný telefón

21.október 2016
Život cez mobilný telefón

Mobilné telefóny sú v dnešnej dobe využívané na naozaj veľké množstvo vecí, a to nielen na komunikáciu odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Najnovšie mobilné telefóny sú vybavené funkciami, ako sú MP3 prehrávače, kamery s vysokým rozlíšením, vysokou kvalitou zvuku, technológiou 3G a v zozname by sme mohli pokračovať ďalej. Najnovšie mobilné telefóny sa stali hitom medzi všetkými triedami ľudí, od detí cez dospievajúcich k dospelým, ktoré im umožnia užívať si život ešte pohodlnejšie. Mobilné telefóny sú považované v dnešnej dobe aj za módne doplnky. Mobilný telefón vám umožní pripojiť sa k iným kompatibilným zariadeniam, surfovať po internete, počúvať hudbu, hrať hry aj zachytiť vaše vzácne okamihy. Najnovšie mobilné telefóny majú elegantný vzhľad a veľa vynikajúcich funkcií a pomôžu vám určite aj vo vašom osobnom i profesionálnom živote. Telefóny s 3G umožňujú vykonávať video-hovory a videokonferencie. Moderné telefóny umožňujú rýchly prenos dát a informácií a zároveň rýchlejšie sťahovanie dát cez internet. S EDGE a GPRS, dostanete dokonca brilantné internetové skúsenosti. Správy alebo SMS, MMS a e-mailový klient, sú funkcie, ktoré sa už štandardne pridávajú do najnovších mobilných telefónov.

Selfie

Sociálne médiá dali vzniknúť zvláštnemu fenoménu, ktorý sa nazýva selfie. Ale nie všetci sú oboznámení s termínom, čo to presne znamená, takže tu je stručná definícia. Selfie je obraz seba, ktorý je zvyčajne zdieľaný na akejkoľvek webovej stránke alebo sociálnej sieti. Prečo to robíme a prečo sa to stalo tak masívnym trendom? Niektoré selfie môžu byť extrémne, iné ukazujú napríklad iba časť nohy a niektoré sú zhotovované pred zrkadlom v kúpeľni alebo na chodbe, aby bolo možné dostať do záberu celý svoj odraz. Existuje veľa štýlov. V dnešnej dobe existuje aj veľa príslušenstva, ktoré vám k lepšej selfii dopomôžu, nazývajú sa - selfie tyče a sú bežne k dostaniu za prijateľné peniaze. Nedávno stál dokonca jedného Američana jeho život cez mobilný telefón život. Pokúšal sa neustále robiť originálne fotky a selfii z neobvyklých miest. Nakoniec ho prešiel vlak. Bolo mu len 25 rokov.

Menia mobilné technológie váš život?

Predovšetkým ponúkajú pohodlnejší život. Vďaka mobilným telefónom sa dokážete len tak z pohodlia domova pripojiť k internetu, vyhľadať najlacnejšie ponuky, zanavigovat na akékoľvek miesto, ale aj rozšíriť zákaznícku základňu, sledovať svoje zdravie, financie, komunikovať so svojou rodinou, kamarátmi, zdieľať svoje fotografie aj zážitky širokému okoliu. Mobilné telefóny robia váš život efektívnejší a produktívnejší, kedy ste schopní zvládnuť oveľa viac mimo domova aj mimo kancelárie, dokážete byť neustále informovaní o novinkách a ponukách. Niektorí ľudia sú dokonca presvedčení, že vďaka svojmu mobilnému telefónu dokážu dosiahnuť lepšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Premýšľali ste ale niekedy nad tým, koľko času strávite s mobilným telefónom? Keby to bolo iba 20 minút denne, je to za rok celkom 7300 minút, čo je necelých 122 hodín alebo ak tretina roka a pravdou je, že na internete bývajú ľudia oveľa dlhšie. Niečo iné je, ak chcete len "postovať" svoje fotky napríklad na sociálnych sieťach. Môžu vám do budúcnosti slúžiť ako pamiatka. Z niekoľkých snímok vyberiete ten najlepší a budete mať skvelú možnosť pozorovať, ako šiel čas váš a vašej rodiny. Dokážete si ale napríklad koncert užiť aj bez mobilu? Zaiste ste si všimli, že na najrôznejších akciách ľudia vyťahujú mobilné telefóny a fotia, natáčajú. Ako často sa ale potom na tieto videá pozerajú? A nie je potom ten osobný zážitok zatienený pohľadom cez telefón, takže je to vlastne, ako keby ste pozerali doma v obývačke na televíziu? Sú aj takí, ktorí dokážu na jednej dovolenke urobiť cez 800 fotiek, aj keby ste ich potom postoval na sociálnu sieť, nemôžete počítať s tým, že by sa na všetky vaše fotky pozeral niekto iný, keď aj vy sami ste to neurobili.

Život s telefónom

Mobilné telefóny ale nezatracujte, existuje 5 spôsobov, ako vám môže mobilný telefón zachrániť život:

Vďaka najrôznejším webovým aplikáciám, vám môže váš mobilný telefón ponúknuť väčšiu pomoc a dokonca aj zachrániť život. Čo je pre to potrebné urobiť?

Snažte sa udržiavať váš telefón stále zapnutý

Najdôležitejšie a rozhodne aj najťažšie je udržať váš telefón aspoň v pohotovostnom režime. Keď je telefón vypnutý zabraňuje to záchranným službám, aby ho v prípade najväčšej núdze vyhľadali.

Ako ušetriť životnosť batérie?

Ak máte batériu vybitú, alebo ak viete, že nebudete môcť svoju batériu nabiť, môžete jej predĺžiť životnosť.

Stlmte jas - Nastavte jas na čo najnižšiu možnú úroveň a nastavte vypnutie obrazovky po tridsiatich sekundách alebo na čo najkratší čas, ktorý vám váš telefón ponúka. Podsvietenie displeja spotrebováva veľmi veľa energie.

Vypnite vibrácie - Ďalší žrút energie vášho mobilného telefónu.

Vypnite Wi-Fi, Bluetooth ale aj GPS - Aj keď máte telefón v pokoji na stole, odvádzajú tieto funkcie energiu z vašej batérie na pozadí.

Vypnite si dáta - Ďalší výborný spôsob úspory vašej baterky. Vypnite dátové pripojenie, ak ho nutne nepotrebujete, vypnete tak aj možné aktualizácie a beh iných a nepotrebných aplikácií na pozadí.

Stiahnite si aplikáciu - Existuje veľa aplikácií, ktoré vám pomôžu vašu batériu kontrolovať. Vďaka týmto aplikáciám si budete môcť skontrolovať aké všetky iné a nepotrebné aplikácie máte zapnuté, ktoré vám energiu odčerpávajú. Niektoré aplikácie vám ukážu, ktoré fotky sú kvalitné, ktoré nekvalitné, aby ste ich mohli zmazať a váš telefón pracoval rýchlejšie.

Mobilné telefóny a vzťahy

Ste žiarliví?

Potom vám môže mobilný telefón váš vzťah úplne zničiť. Dajte si pozor! Mobilný telefón dokáže zabiť romantiku zo dňa na deň. O tom ako ovplyvňujú mobilné telefóny vaše vzťahy, bolo vykonané hŕba výskumov. Niektoré naznačujú, že majú pozitívny vplyv na vzťah a že uľahčujú intímny kontakt s partnerom/partnerkou vďaka zasielaným SMSkám alebo telefonátom. Iné zase ukazujú naopak odvrátenú stranu mobilných telefónov. Keď ste žiarliví, tak sa vďaka novým technológiám môžete dozvedieť oveľa viac informácií, ktoré vašu žiarlivosť len utvrdia. Zároveň je dokázané, že ľudia, ktorí sú závislí na mobilných technológiách, sú si v ich partnerstvách menej istí. Chytré telefóny sú zásadne odlišné od predchádzajúcich technológií, takže ich účinok je oveľa silnejší, je len otázkou, či v negatívnom alebo pozitívnom zmysle. Z tých pozitívnych vplyvov by sa dalo napríklad spomenúť, že mobilný telefón vám pomôže, ak máte vzťah na začiatku alebo vás rozdeľuje väčší diaľka. Vzťah na diaľku je sám od seba veľmi komplikovaný, ale mobilné technológie vám ho môžu veľmi uľahčiť.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: