Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako sa vyrovnať zo sklamania nie len vo vzťahu

20.november 2018
Ako sa vyrovnať zo sklamania nie len vo vzťahu

Ako prekonať sklamanie vo vaších tak krásnych a zo začiatku romantických vzťahoch? Ako sa z toho nezblázniť a čo si všímať, keď sa sklamanie blíži?

Všetci bojujete s chronickým sklamaním, najmä keď ide o vzťahy. Nie ste prvá generácia, ktorá vyrástala s očakávaním rozprávkového sveta aj vlastných milostných príbehov, ale možno sme prví, ktorí naozaj veria a potom sa stretnú so sklamaním. Niekto nájde lásku hneď a niekomu to môže trvať aj celý život. Niekto dosiahne svoje sny hneď a niekto za nimi musí ísť aj niekoľko kilometrov, aby si ich splnil a svoju lásku našiel. Ak patríte medzi tích, ktorí stále hľadajú, určite neznášate sklamania. Lenže sklamania sú bohužiaľ súčasťou cesty. Ako sa s nimi vyrovnať a ako ísť ľahko ďalej k tým lepším zajtrajškom?

Zamyslite sa nabudúce nad svojím očakávaním hneď na začiatku

Pokiaľ ste si určite istí, že potrebujete určitú črtu alebo vlastnosť pri vašom priateľovi, nerobte kompromisy hneď na začiatku. Nezvyšujte svoje štandarty o veciach, o ktorích viete, že ich nepotrebujete. Pokiaľ nemôžete byť s niekym, kto nie je inteligentný, alebo nemôžete byť s niekym, s kým necítite žiadnu sexuálnu iskru, neznižujte svoje štandarty a nebuďte s niekym iba preto, aby ste neboli sami. Mali by ste vyžadovať niekoho, kto je úprimný, zaujíma sa o vás a je citovo dostupný. Na zoznam môžete prihodiť už zmieňovanú inteligenciu a sexuálnu iskru, pokiaľ je to pre vás zásadné. Všetko, čo nie je na vašom zozname požiadavok, je obchodovateľné. Budete sa vždy cítiť sklamaný, pokiaľ očakaváte, že sa váš priateľ bude chváliť profesionálnou kariérou, drahým autom alebo bytom v Rakúsku pri zjazdovke. Nechajte si svoj zoznam radšej krátky a zamerajte sa hneď na začiatku na tie pre vás podstatné veci. Keď to obmedzíte na päť pre vás dôležitých vecí, bohato to bude stačiť.

Staňte sa sami sebou

Pokiaľ máte v mysli ideálnu osobu, ktorú by ste chceli uloviť, staňte sa touto osobou tiež. Existuje rada dôvodov, prečo vám to pomôže prekonať sklamanie vo vzťahu. Je to niečo, čo môžete mať celkom pod kontrolou, a niečo, čo môžete urobiť sami, ak ste slobodní. Pravdepodobne nebudete môcť zmeniť ľudí, ale vždy môžete pracovať na sebe. A tým, že sa stanete osobou, ktorú by ste chceli zbaliť, budete pravdepodobne priťahovať rovnakú osobu ako ste vy. Funguje to aj pokiaľ máte vzťah. Pokiaľ budete pracovať na zlepšení seba samých, je tu dobrá šanca, že váš partner si to všimne a rozhodne sa, že vás bude nasledovať. Pokiaľ to neurobí a vy budete musieť váš vzťah ukončiť, prinajmenšom odíjdete s istotou, že ste úžasní.

Neuzatvárajte sa pred priateľmi

Ukončený vzťah nie je nikdy zábavný. Vždy vás takýto koniec veľmi mrzí. Pokiaľ si od začiatku zachováte svojích priateľov, budete vedieť, že stále máte ľudí, ktorí o vás majú záujem. Pokiaľ si zachováte svojích priateľov, bude pre vás ľahšie, vyrovnať sa zo všetkým rýchlejšie.

Snažte sa prijímať reakcie a názory iných ľudí

Rozdiely v názoroch nie sú urážkou. Niektorí ľudia sa cítia ohrození, keď s nimi niekto súhlasí alebo ak neustále pripomínajú, že váš názor je zlý. Múdri ľudia vedia, že každý človek má svojú jedinečnú perspektívu, a to je úplne v poriadku. Nie každý človek, s ktorým sa stretávame v živote či na sociálnych sieťach, je múdry, ale všetci môžme pracovať na tom, aby sme sa v naších vlastných hľadiskách ubezpečili o ozajstnom uhle pohľadu. A môžeme tak isto osvetliť niektoré z našich názorov. Buďte občas tiež otvorení novým myšlienkam a faktom, nie vždy musí byť názor a potreba niekoho iného to najhoršie, čo sa k vám môže počas dňa dostať. Nechcite mať neustále potrebu, že máte pravdu. Dôležité je uvedomovať si aj vlastné chyby a vedieť sa za ne včas ospravedlniť, pokiaľ je to tak vyžadované.

Jak se vyrovnat se zklamáním nejen ve vztahu

Kedy je lepšie zamyslieť sa nad svojím vzťahom skôr, ako budete sklamaní

Dokonca aj keď máte pocit, aký máte skvelý vzťah, môžu existovať malé veci, ktoré vás môžu upozorniť, že to už nebude mať dlhé trvanie a žiadnu budúcnosť. Nikdy nechcite zmeniť svojho partnera, pretože ho nikdy nezmeníte a takéto prijatie je pre zdravý vzťah kľúčové, stále existuje priestor pre zlepšenie zlých návykov, ale je to obyčajné zlepšenie. Váš partner už vychovaný bol.

Neplánujú zvláštne príležitosti, nechcú vás potešiť

Síce nepotrebujete obrovskú kyticu ruží, ale v žiadnom prípade by nemal vaše výročie, narodeniny, či iné dôležité dátumy ignorovať. Pokiaľ vám váš partner neustále dáva na vedomie, že to preňho nie je dostatočný dôvod k vyjadreniu citov k vám alebo dokonca, keď on to neoslavuje, tak vy nebudete tiež, nemusí to byť ten správny partner, ak vám na takýchto oslavách záleží. Neuľavujte zo svojích nárokov na svojho partnera a ak toto patrí do vaších piatich bodov, ktoré by mal spĺňať, zamyslite sa nad týmto vzťahom naozaj poriadne a nad sebou, čo naozaj chcete a od vzťahu očakávate.

Zdá sa, že nemajú istotu

Pokiaľ váš partner prejaví neistotu alebo dokonca žiarli, môže vás to sklamať, pretože istota a dôvera predovšetkým, sú vo vzťahu najdôležitejšie. Nebudete si istý, ako bude reagovať, keď dáte nejakú fotku na sociálnu sieť. Otázkou je, či si to budete včas uvedomovať alebo vám to príjde normálne nechať sa ovládať, pretože je to predsa váš partner. Niekedy je ťažké vymaniť sa a povedať nie. Sebadôvera je sexy a pokiaľ s tou vašou má váš patner problém, pretože vy sa mu podmaniť nechcete, môže to byť len ďalší dôvod k tomu, aby ste ho skončili. Dôvera sa veľmi ťažko buduje a ak je vo vzťahu narušená, môže byť aj jej obnova absolútne nemysliteľná. Záleži predovšetkým z akého dôvodu vznikla a či chcú obaja tento problém prekonať spoločne.

Sú vždy negatívni

Pokiaľ máte pocit, že vo vašom vzťahu existuje nekonečné napätie a negativita, môže to byť čas nazvať to koncom. Negatívna energia je nákazlivá a môže ublížiť aj vám. Pokiaľ nie je vaším štýlom negovanie všetkého, vezmite nohy na plecia skôr, ako to urobí váš partner.

Vždy vás obviňujú

Počúvate neustále, že všetko je vždy vaša chyba? Ste vždy obviňovaní za všetky problémy a nikdy s vami nezdieľa váš partner zodpovednosť za nič? Život je komplikovaný, ale je treba, aby chyby priznávali obaja. Partner nikdy nemôže obviňovať iba vás, že za všetko môžete. Napríklad, keď zorganizujete nejaký pekný večer s návštevou reštaurácie a ono zrovna prší. Partner musí oceniť snahu a nie vždy vidieť len chyby, že je to v zlú hodinu, v zlej lokalite, kde sa nedá zaparkovať alebo že prší.

Sklamaniachúlostivé emócie a každý deň môžu priniesť nové situácie, ktoré vás môžu sklamať. Niekedy sú sklamania skutočne obrovské a život sa mení. Potom sú také tie ktoré sú malé a nepríjemné. Ale všetky sklamania vo vás zanechajú nejaký ten šrám.

Chcete sklamaniu predchádzať a viete, akého partnera naozaj hľadáte? Skúste vedecko zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu. Bezpečná internetová zoznamka, vám môže pomôcť nájsť toho správneho partnera.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: