Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

5 spôsobov, ako zistiť, čo vo vzťahu potrebujete

25.február 2023
5 spôsobov, ako zistiť, čo vo vzťahu potrebujete

Vzťahy sú možno naším najcennejším aktívom v živote. A hoci máme mnoho rôznych typov vzťahov, výber osoby, ktorej sa chcete romanticky zaviazať, môže byť tým najdôležitejším rozhodnutím, aké kedy urobíte. Aj keď sa hovorí, že najdôležitejší vzťah, ktorý kedy budete mať, je sám so sebou, váš vzťah s vašou drahou polovičkou nezostáva pozadu.

Osoba, ktorej sa zaviažete, bude mať každodenný vplyv na vašu motiváciu, vašu náladu a vašu životnú cestu – dobrom aj v zlom – takže naozaj potrebujete vedieť, koho a čo chcete a potrebujete.

Čo chcem vo vzťahu?

Zdá sa, že mnoho ľudí uviazlo v myšlienke, že mať vzťah – akýkoľvek vzťah – im automaticky prinesie šťastie alebo naplnenie. Z tohto dôvodu jednoducho prenasledujú prvého človeka, ktorý im o to prejaví záujem. Jasne, sú nenáročné na vzhľad a majú vás radi, tak prečo nie? No, dôvod „prečo nie“ je ten, že by vás táto osoba mohla doslova zlomiť. Je dôležité byť s niekým, kto prináša hodnotu do vášho života, rovnako ako by ste mali prinášať hodnoty do ich života. Niektorí z nás sa ale stávajú príliš závislými od svojich vzťahov, pretože si nemyslíme, že by sme v živote mohli fungovať bez ďalšej osoby po našom boku.

Bohužiaľ závislosť a zamilovanosť sa dá ľahko zameniť za lásku. Pokiaľ niekomu neveríte alebo sa s ním cítite viac zdržanliví, než povzbudení, je na čase byť k sebe úprimný a niečo s tým urobiť. Pamätajte, že to, že po vás niekto túži, neznamená, že si vás váži. Existuje teda spôsob, ako zistiť, čo vo vzťahu chcete?

Jasne definujte svoje základné hodnoty

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžete vo všetkých oblastiach svojho života urobiť, je jasne porozumieť svojmu systému základných hodnôt. Čo je pre vás dôležité? Aké sú vaše potreby? Čo by ste robili za prácu, keby ste sa nemuseli báť, že za ňu dostanete zaplatené? To sú dôležité otázky, ktoré si musíte položiť pri ilustrácii obrazu toho, ako by ste chceli, aby váš život vyzeral. Ďalej sa opýtajte, v čom ste ochotní robiť kompromisy. Vyhovuje vám život na vidieku a dochádzanie do mesta nie je také zlé? Chcete tri deti, ale boli by ste spokojní aj s dvoma? Urobiť si čas na to, aby ste o týchto veciach skutočne premýšľali a zvážili ich, je dôležitou súčasťou toho, aby ste vedeli, aký typ človeka vám bude na dlhú trať najlepšie vyhovovať.

Žijete svoj single život presne tak, ako chcete

Keď už hovoríme o definovaní toho, ako chcete žiť svoj život, ako žijete svoj život? Keď ste slobodní, je nevyhnutné, aby ste sa postarali o svoj čas tu na zemi a naplnili ho zmysluplnými a vzrušujúcimi zážitkami.

Viete, čo chcete vo vzťahu?

Nedovoľte ostatným, aby vám bránili robiť veci, ktoré chcete robiť. Dostať sa do sveta a vstrebať ho s vášňou vám pomôže definovať, čo vás baví a čo nebaví robiť. Potom a jedine vtedy si budete môcť vytvoriť obrázok o type človeka, s ktorým by ste chceli byť (ak vôbec s niekým). Pokiaľ zistíte, že chcete byť každú noc vonku v meste a že sa doma na gauči nudíte, potom je nutné si to uvedomiť, pretože pokiaľ to má osoba s ktorou ste naopak, dlhodobo to absolútne fungovať nebude.

Naučíte sa chápať a vážiť si svoje vlastné hodnoty

V živote je len málo vecí dôležitejších, než prijmú svoju vlastnú hodnotu a pochopiť hodnotu, ktorú prinášate svetu a ľuďom okolo vás. Nejde o gýčovité činy, ako je každé ráno objímať zrkadlo. Ide o to prijať pravdu, že je lepšie zostať single, než byť s niekým, s kým sa necítite dobre. Nie je nič horšie ako stretnúť úžastného, ​​naozajstného muža alebo ženu a počuť, ako nedocenení sa cítia so svojou druhou polovičkou. Ak nechápete, čo si vo svojom živote zaslúžite, ako by ste potom mohli vyradiť ľudí, ktorí vám to nemôžu dať?

Je to rovnaký koncept ako nákup drahého auta alebo šperku – existuje len toľko vyjednávania, ku ktorému môže dôjsť, než si predávajúci uvedomí, že si kupujúci danú položku jednoducho nemôže dovoliť. Prečo? Pretože predmet má vnútornú zrozumiteľnú hodnotu a mal by byť držaný iba niekým, kto pracoval na tom, aby si ho "dovolil". To isté platí pre vaše srdce.

Pozorujete páry a obdivujete ich

Vyrastali sme na pozorovaní toho, ako sa naši rodičia k sebe správali (a stále chovajú) a naučili sme sa, čo to skutočne znamená podporovať sa a byť tímom. Pozorujeme tiež množstvo párov, ktoré by sme napodobňovať naozaj nechceli a je dôležité vidieť tieto rozdiely priamo v akcii. Naše osobné skúsenosti sú transformačné, pokiaľ ide o definovanie života, ktorý cheme žiť, ale je tiež múdrou praxou vziať si rady od ostatných, ktorí sú už úspešní v akejkoľvek oblasti, v ktorej by ste chceli dosiahnuť úspech, vrátane vzťahov.

Pozorujte páry, ktoré obdivujete. Vezmite si od nich rady. Poučte sa z ich ťažkých časov a inšpirujte sa ich dobrými časmi. Pokladajte im otázky. Komunikujte. Každý je iný, ale to tiež znamená, že nás každý môže naučiť niečo iné.

Sústredíte sa na otvorenú autentickú komunikáciu

Príliš mnoho z nás si v týchto dňoch stavia fasádu. Svoju sebahodnotu zakladáme na tom, koľko lajkov alebo sledujúcich máme, a preto sa snažíme potešiť naše „publikum“ tým, že im dávame to, čo si myslíme, že chcú, skôr než to, akí skutočne sme.

Nenechajte si zničiť vzťah

Keď komunikujete otvorene a ste autentickí s ostatnými ľuďmi, veľmi často zistíte, že oni urobia to isté s vami. Prostredníctvom tohto procesu sa budete môcť skutočne dozvedieť o ľuďoch a tiež sa vyjadrovať spôsobmi, ktoré ste možno v minulosti nemali, čo vám umožní dozvedieť sa aj niečo o sebe. Ak sa príliš staráte o to, čo si myslíte, že by ste mali robiť, o miesta, kam by ste mali chodiť alebo o veci, ktoré by ste mali mať na sebe, potom do svojho života nikdy nepritiahnete ľudí, ktorí vás milujú a oceňujú takých akí ste.

Vedľajším účinkom toho je, že vás to zdrží od zistenia, ako vedieť, čo vo vzťahu potrebujete a čo vás skutočne robí šťastnými a naplnenými v živote, pretože nebude skúmať hlbiny svojho srdca a mysle. Svetu chýba skutočnosť a láska. Otázkou je, či ste ochotní byť tým, kto návam to prinesie.

Čo zabíja vzťah

Zatiaľ čo niektorí ľudia sú zúrivo oddaní slobodnému životu, ľudská povaha a evolučná biológia znamenajú, že veľká väčšina ľudí túži po intímnom vzťahu. Udržať tieto vzťahy však nie je ľahké. Zhruba 40 % prvých manželstiev zlyhá, zatiaľ čo ďalšie manželstvá majú ešte menšiu šancu na úspech.

Problémy dôvery

Dôvera je absolútne nevyhnutná pre spoločnosť a intimitu, ktorá drží vzťahy pohromade. Napriek tomu je to tiež jedna z najťažších vecí, ktorú je možné udržať. Problémy dôvery siahajú od finančných možností až po emocionálnu spoľahlivosť.

Čo zabíja vzťahy?

Často existuje základný problém, ktorý nebol plne prediskutovane vyriešený, ako je hazard jedného partnera alebo neschopnosť dohodnúť sa, či sa presťahovať do nového mesta. Postupom času sa tieto nevyriešené problémy môžu preniesť do vášho každodenného vzťahu a vrhnúť oblak podozrenia a pochybností aj do tých najvšednejších situácií.

Nevera a žiarlivosť

Zatiaľ čo dôvera sa môže v mnohých aspektoch vzťahu zlomiť, podozrivú alebo potvrdenú neveru môže byť najťažšie prekonať. Nevera má tendenciu zničiť takmer polovicu vzťahov, od emocionálnych záležitostí až po fyzické laškovanie. Aj keď sa rozhodnete zostať spolu, naučiť sa znova vybudovať to, čo ste mali predtým, je namáhavá a emocionálne vyčerpávajúca skúsenosť. To isté platí v prípadoch, keď k žiadnej afére v skutočnosti nedošlo, ale boli vznesené obvinenia. Pretože nevera je tak zničujúca skúsenosť, falošné obvinenie môže mať pocit intenzívneho osobného útoku, ktorý ničí dôveru a intimitu.

Je absolútne nevyhnutné, aby ste sa vyvarovali obviňovaniu bez dôkazov a hovorili o všetkých obavách alebo pochybnostiach, ktoré máte, neohrozujúcim a otvoreným spôsobom.

Komunikačné problémy

Veľa párov bojuje s komunikáciou, často tvrdia, že hovoria rôznymi jazykmi. Neschopnosť komunikácie však môže viesť k tomu, že kedysi blízky pár začne fungovať v úplne iných sférach a bude žiť skôr ako spolubývajúci než ako partneri. Postupom času sa začnete cítiť izolovaní a osamelí a možno budete hľadať emocionálnu intimitu inde. Nedostatok komunikácie môže tiež viesť k opovrhnutiu alebo k tendencii, že sa každý zmysluplný rozhovor zvrhne v sarkazmus a zľahčovanie skôr než zdravé riešenie.

Nedostatok rovnováhy

Nevyrovnané vzťahy sú bežné najmä medzi mladými pármi a tými, ktorí majú nové deti alebo starnúcich rodičov, ale môžu sa stať každému. Nerovnováha nastáva, keď jeden alebo obaja patneri neuprednosňujú vzťah, namiesto toho, aby prikladali nezvyčajnú dôležitosť iným ľuďom alebo iným situáciám. Je normálne, že vzťahy ubúdajú a odchádzajú, a v čase krízy je prirodzené, že vzťah ustúpi do pozadia. Keď sa to však stane problémom, je to vtedy, keď sa jeden z partnerov začne cítiť sústavne považovaný za samozrejmosť, nevypočutý.

Aj keď sa vyrovnáte s problémami mimo vášho vzťahu, uistite sa, že sa často hlásite k svojmu partnerovi a nechajte ho, aby sa o niečo pokúsil.

Problémy s kompatibilitou

Protiklady sa môžu priťahovať, ale udržať vzťah protikladov pohromade je nesmierne ťažké. Základná kompatibilita v takých veciach, ako sú hodnoty a svetonázor, je nevyhnutná pre pohodlný a dlhodobý vzťah. Ak ste radikálne odlišní, rešpekt a kompromis sú úplne zásadné.

Prajte si toho správneho partnera a on sa objaví. Rovnako tak, ako to môžete skúsiť aj bez čakania online s fotografiami, možno vaše prianie už bolo vypočuté a je potrebné si ho vyzdvihnúť.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: