Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ste pripravení na nový vzťah?

19.február 2018
Ste pripravení na nový vzťah?

Ak ste po rozchode, potom bez ohľadu na čas uplynulý od ukončenia predchádzajúceho vzťahu nastáva veľká otázka - čo teraz? Ako spoznáte, že ste pripravení začať nový vzťah?

Môže byť ťažké prísť na to, kedy ste pripravení začať znovu randiť. Možno sa snažíte vysporiadať so zlým rozchodom alebo ste sa proste sústredili na iné veci. Ironicky jedným zo znamení, podľa ktorých spoznáte, že ste pripravení byť vo vzťahu, je, že ste šťastní a nič vám nechýba, keď ste single. Ak ste bez partnera, mali by ste si pripomenúť, ako skvelý máte život. Nechajte svoju dôveru vo svoj vlastný život vyžarovať do všetkého okolo seba. Šťastie a sebavedomie priťahuje to isté.

Keď budete sebaistí a spokojní, zatiaľ čo ste sami, existuje oveľa väčšia pravdepodobnosť, že sa dostanete do správneho vzťahu, nie je to však jediný faktor, ktorého sa to dotýka. V konečnom dôsledku vám vaše inštinkty prezradia, či ste naozaj pripravení na vzťah alebo nie. Samotná predstava vám bude pripadať lákavá, ale nie zúfalým spôsobom. Zároveň sa o vás pri pomyslení na vzťah nebude pokúšať panika.

Ak si však nie ste istí, máme pre vás zoznam znamení, podľa ktorých spoznáte, že ste pripravení na nový vzťah.

Ste pripravení sa sústrediť na jednu osobu

Ak sa chystáte na vzťah, potom je dôležité sa zamerať na jednu osobu, teda ak nie ste polyamorici a netúžite po vzťahu s viacerými partnermi. Ako zistíte, či náhodou nie ste príliš vyberaví? Ak si nie ste istí svojím náprotivkom, či je pre vás, alebo nie, nič sa nedeje. Nemusíte si hneď byť istí, že chcete byť vo vzťahu s touto osobou. Dajte si na čas, možno totiž ešte nie ste pripravení. Dajte tomu čas. Skúste nezáväzné randenie a podľa toho sa rozhodujte, čo bude ďalej.

Nevadí vám to, kým ste

Najsilnejší základ pre vzťah je prijať sám seba. Ak neprijmete osobu, ktorou ste, nebudete schopní vložiť do vzťahu všetko. Nemusíte sa zrovna milovať či mať radi, ale mali by ste byť aspoň spokojní sami so sebou. Je to dôležitým dielom skladačky, pokiaľ ide o vaše spojenie so správnou osobou.

Zažili ste všetko, čo ste chceli

Váš život nekončí, keď vstúpite do nového vzťahu, práve naopak. Ale ak existuje ešte niečo, čo by ste zažili, čo zároveň vyžaduje, aby ste boli single, choďte do toho. Prečo by ste mali usilovať o to sa s niekým usadiť, keď máte pocit, ako by ste nikdy nežili život, ktorý ste chceli alebo neurobili to, čo ste chceli alebo čo potrebujete urobiť? Mali by ste sa rozhodnúť, čo je dôležité a nevyhnutné pre vás, ako začnete hľadať svoju spriaznenú dušu. Týmto spôsobom sa budete cítiť pripravení a spokojní. A ak nedokážete dosiahnuť vaše ciele, môže vás to neustále lákať. Avšak v prípade, že vaše priania a sny zahŕňajú ďalšiu osobu, potom nie je čo riešiť.

Zažili ste všetko, čo ste chceli a tešíte sa na zážitky s partnerom? Potom ste pripravení na vzťah.

Preniesli ste sa cez rozchod

Ak to nie je dlho, čo ste ukončili vzťah a snažíte sa cez rozchod preniesť, potom pravdepodobne nie ste pripravení začať nový vzťah. Ako dlho by ste teda mali čakať? S určitosťou sa nedá povedať, ako dlho by ste mali počkať, pretože ide o individuálnu vec. Zapracujte najprv na svojom hneve a smútku, až potom premýšľajte nad novým vzťahom. Doba trvania tohto procesu je pre každého odlišná, uistite sa však, že si doprajete toľko času, koľko potrebujete na to, aby ste sa uzdravili a preniesli cez rozchod.

Ste pripravení sa zoznamovať

Vytvorenie skutočného emočného spojenia znamená, že ste zraniteľní, takže na to musíte byť pripravení. Čo znamená, že pri zoznamovaní by ste mali byť otvorení a úprimní v tom, kto ste a ako sa cítite. Je to kľúčovým krokom pri vytváraní hlbokého spojenia s niekým iným. K tomu je potrebné dať tomu druhému najavo pravdu o sebe, čo by mohlo byť nepríjemné, ale je to odvážna a zásadná vec. Uistite sa, že ste pripravení na to, sa takto odkryť a byť na chvíľu zraniteľní.

Robíte to zo správnych dôvodov

Prečo chcete byť vo vzťahu? Je to len preto, že sú vo vzťahu vaši priatelia? Alebo sa bojíte byť sami a že to tak zostane? Ak vaša odpoveď znie áno, potom by ste mali zostať ešte nejakú dobu sami. Berte to ako cvičenie, ktorým by si mal každý človek prejsť v určitom okamihu svojho života. Je to čas, ktorý nám dáva príležitosť vzdialene a jasne spoznať, čo potrebujeme - kto skutočne sme ako človek, a čo hľadáme v budúcom partnerovi.

Poznáte svoje hranice

Rovnako ako musíte byť ochotní vo vzťahu dávať, musíte si tiež byť istí svojimi vlastnými hranicami. Sú nevyhnutné pre udržanie zdravého vzťahu. Je oveľa lepšie byť single, v príjemnom vzťahu so sebou, ako v pasci dysfunkčného toxického vzťahu s niekým iným. Ak máte tendenciu dávať svojmu partnerovi všetko na úkor zdravia alebo šťastia, musíte sa zamyslieť nad svojimi hranicami.

Spoločnosť na vás môže neúprosne tlačiť, aby ste boli vo vzťahu, ale nepočúvajte. Byť vo vzťahu je síce skvelé, ale iba v prípade, že ste na vzťah naozaj pripravení.

Ak máte jasno v tom, že ste pripravení na nový vzťah, potom jediné čo vám zostáva, je nájsť si partnera. Pozrite sa na našu zoznamku a zoznámte sa.

[rox]

Zdieľajte tento článok na: