Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zrada vo vzťahu a ako ďalej...?

23.máj 2017
Zrada vo vzťahu a ako ďalej...?

Každý zvláda zradu vo vzťahu inak. Niekto si vezme ponaučenie a otrepe sa za pár dní a iný o tom musí neustále hovoriť so svojím okolím. Ako zvládnete zradu vo vzťahu vy osobne? Prípadný rozchod predurčuje aj vaše znamenie. Viete ako?

Láska a vzťahy sú veľmi náročné. Aby to fungovalo, je potreba dostatok kompatibility, komunikácie, rešpektu a tolerancie. Najčastejšou zradou, s ktorou sa môžete vo vzťahu stretnúť, je nevera. Všetci, ktorí zažili neveru, vedia, ako táto zrada veľmi bolí. Nevera vo vzťahu môže byť len raz, ale zároveň môže trvať aj dlhšiu dobu a s tým je aj spojené ponižovanie.

Za akých okolností môže dôjsť k zrade a aj prípadnej nevere?

Zabúdate sami na seba

Partneri si majú byť rovní a rovné by mali byť aj ich potreby. Je potrebné myslieť nielen na svojho partnera a jeho potreby, ale aj na seba a svoje potreby. Keď začnete pozerať viac na druhých, začnete si zavarovať na problém a s tým spojenou možnú zradu.

O problémoch nehovoríme

Problémy si necháte sami pre seba a tie začnú pomaly narastať do obrovských rozmerov. Nemôžete počítať s tým, že váš partner je jasnovidec a vie, čo si myslíte a čo by ste si priali. S každou nevypovedanou výčitkou ubližujete sebe aj partnerovi a z malých problémov môžu vzniknúť tie, ktoré už nebude môcť vyriešiť inak, než rozchodom.

Klamete o svojom vzťahu a klamete partnerovi

Najprv sú to maličkosti, ktoré keď vám začnú prechádzať, tak ste len malý krôčik od toho, aby ste začali klamať viac a viac. K tomu, aby bola vaša láska a váš vzťah naozajstný, je potrebná pravda a úprimnosť.

Ste si istí

Beriete váš vzťah ako samozrejmosť, a preto sa môže vytratiť potreba starať sa o neho. Nemusíte každý deň organizovať romantické večere, ale mali by ste si uvedomiť a neustále si pripomínať, prečo vášho partnera milujete a prečo ste s ním.

Nemáte úctu k svojmu partnerovi

Každý má nejaké chyby a vy by ste si mali svojho partnera brániť a obhajovať. Ak niekto začne vášho partnera haniť alebo si z neho uťahovať, mali by ste sa za neho postaviť.

Chcete partnera zmeniť

Najhoršie je, snažiť sa niekoho zmeniť. Ísť do vzťahu preto, že si myslíte, že niekoho prerobíte, je úplná hlúposť. A aj keď si myslíte, že dokážete prerobiť a vytvoriť dokonalého človeka, verte, že to tak nie je. Začal by vás nudiť, keby bol presne taký, akého by ste ho chceli mať.

Nedostatočný prejav citov

Najčastejší problém snáď v každom vzťahu. Nedostatočným prejavovaním vašich citov a úcty k partnerovi sa stane, že váš partner začne hľadať city inde.

Prečo je tak ťažké zradu odpustiť?

Pretože môžete mať pocit, že keď mu odpustíte, tak:

  • nebude potrestaný
  • prejavíte svoju slabosť
  • dostatočne ho nevytrestáte a bude to môcť urobiť znovu
  • budete ponížení
  • čo tomu povie okolie
  • ...a spústy iných dôvodov, ktoré si dokážete vymyslieť.

Snaha o to, aby ste vytrestal vášho partnera, vypovedá o tom, že váš vzťah a vaša úloha nie sú v rovnováhe. Ak chcete trestať, musíte si uvedomiť, že v tej chvíli sa staviate do pozície rodiča, ktorý chce trestať svoje neposlušné dieťa. Vzťah nie je o tom, aby ste spolu súperili. Hrdosť a pýcha by nemali byť na prvom mieste.

Zrada... a ako ďalej? Spoznajmesa.sk poradí!

Ako znášajú zradu a rozchod jednotlivé znamenia zverokruhu?

Kozorožec

Ďalšie znamenie, ktoré potrebuje vedieť dôvod, prečo sa tomu tak stalo, až potom je pripravený ísť ďalej. Rozchody nebývajú vyhrotené a plné emócií.

Vodnár

Vodnári hovoria a potrebujú hovoriť. Zradu vo vzťahu a následný rozchod riešia nejakou svojou osobnou zmenou a premenou.

Ryby

Emotívny ľudia, ktorí musia o svojom probléme hovoriť neustále a stále sa uisťovať, že majú pravdu. Potrebujú vyventilovat svoje emócie celému svetu.

Baran

Barani nemajú problém z nefunkčného vzťahu vystúpiť z minúty na minútu. Je to znamenie zverokruhu, ktoré nemá problém sa rýchlo otrepať a ísť ďalej naproti novým príležitostiam.

Býk

Ľudia narodení v tomto znamení nie sú väčšinou tí, ktorí vzťah ukončujú. Po samotnom rozchode potrebujú typickí býci dlhší čas na spamätanie sa. Svoje city dokážu skryť.

Blíženec

Hovorí sa, že blíženci sú dvaja v jednom. Práve preto, sa možno dokážu rozísť, aj keď si okolie myslí, že je ich vzťah úplne ideálny. Toto znamenie dokáže byť voči tým, ktorí sa rozídu s nimi, veľmi arogantný po zvyšok ich života.

Rak

Raci sú rodinné typy, a preto môžu mať pocit, že je ich láska málo opätovaná. Raci sa rozchádzajú väčšinou so slzami, s fiaskom a potrebou všetko rozoberať so svojím okolím.

Lev

Lev kráľ zvierat, má veľké ego a toto znamenie bude pri rozchode skôr hľadať chyby na tom druhom. Presvedčí nielen seba, ale aj ostatných a až potom môže ísť v pokoji ďalej.

Panna

Ľudia zo znamení panny majú radi o všetkom prehľad, pokiaľ teda dostanú alebo si nájdu jasné dôvody, prečo nie, dokážu vzťah ukončiť ľahko. Panny neznášajú výroky typu: "Nebol pre teba dosť dobrý." alebo "Máš na viac.". Chcú a potrebujú vedieť dôvod rozpadu ich vzťahu.

Váhy

Nefungujúci vzťah dokážu ukončiť len tým, že ich vyslobodí vzťah nový, inak majú potrebu neustále sa otáčať do minulosti a zisťovať informácie o ich ex-partneroch. Nemajú radi, keď si musia zvykať na niečo iné.

Škorpión

Zradu toto znamenie odpúšťa veľmi sťažka, keď už má vôbec nejakú minimálnu snahu ju vôbec odpustiť. Škorpióni majú tendencie rozchod svojmu ex-partnerovi pekne znepríjemniť, ak sa on rozišiel s nimi.

Strelec

Vyslobodením pre neho z nefungujúceho vzťahu a rozchodu, je nový partner. Dokážu byť veľmi zraniteľní a zranení.

Váš vzťah musí mať pevné základy a musíte si vážiť jeden druhého. Fungovať môže aj vzťah na diaľku, ak sú nastavené určité hranice, obaja partneri spolu chcú byť a majú jeden k druhému úctu. Vždy musia chcieť obaja, len tak je pravdepodobnosť, že ku zrade nedôjde. Či už teda bývate každý v inom meste alebo snáď aj inom kraji, musíte len obaja chcieť sa zamilovať a na svojej láske aj ďalej pracovať.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: