Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo nehovoríte o svojom vzťahu pravdu?

4.máj 2017
Prečo nehovoríte o svojom vzťahu pravdu?

Prečo nehovoríte pravdu? Prečo máte potrebu klamať a prečo máte potrebu si váš vzťah sami pred sebou zhadzovať?

Každý z vás si vo vzťahu niekedy zaklame. Ženy väčšinou poprú to, že si kúpili nejaké nové oblečenie, s výhovorkou, že to je starý kúsok zo svojej skrine, ktorý si jej partner už nepamätá. Muži zase budú zahmlievať v tom, koľko pív naozaj vypili, keď boli s kamarátmi na jednom. V každom vzťahu existujú malé lži. Premýšľali ste niekedy o tom, prečo tomu tak je a aké sú dôvody vašich malých klamstiev?

Je to lenivosť

Máte vzťah, ktorý už nejakú dobu trvá a vy veľmi dobre viete, čo sa stane, ak poviete pravdu. Bude teda pre vás oveľa pohodlnejšie, keď radšej zaklamete tým, že budete súhlasiť a následne sa tým vyhnete akejkoľvek vopred známej diskusii.

Neveríte

Ak klamete z nedôvery, tak by ste sa mali nad vaším vzťahom zamyslieť. Neklamte vo veciach, ktoré nemáte dostatočne vyriešené? Alebo klamete vo veciach, o ktorých si myslíte, že vám váš partner rovnako nepomôže? Má taký vzťah nejakú budúcnosť? Je totiž možné, že sa váš problém v komunikácii bude len prehlbovať. Partneri majú byť zároveň aj najlepší priatelia, ktorí sa nehanbia povedať si čokoľvek.

Pretože sa milujete

Nebudete hovoriť pravdu v maličkostiach, ak sa budete naozaj milovať. Ženy nebudú mužom neustále pripomínať, že majú menej a menej vlasov, ale naopak ich budú malým klamstvom upokojovať, že sú stále fešáci. To isté platí aj u mužov, ak svojou partnerku naozaj milujú, budú ju milovať aj s pár kilami navyše. To sú také tie malé neškodné lži.

Bojíte sa

Nepoviete pravdu, pretože sa bojíte, že sa s vami rozíde? Namiesto strachu z rozchodu by ste skôr mali premýšľať nad tým ako si nastaviť pravidlá a ako to urobiť, aby váš vzťah naozaj fungoval a stáli ste vedľa seba ako rovnocenní partneri. Vzťah nemá byť o strachu a rozhodne by vám nemal život sťažovať, ale naopak zľahčovať.

Prečo nehovoríte pravdu o svojom vzťahu?

Prečo klamete a svoj vzťah zhadzuje pred ostatnými?

Klamať môžete nielen vo vzťahu partnerom, ale aj kamarátom, známym a niekedy dokonca aj rodine o svojom vzťahu. Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo to robíte? Nie ste sa vzťahu spokojní? Alebo chcete byť zaujímaví?

Kolegom v práci

Možno vám to príde divné, ale niekedy sa môže stať, že vám nič iné neostane. Ak sa vás budú šťastne zadaní kolegovia v práci stále a neustále do kola pýtať, ako to máte s vaším vzťahom, začne vás to otravovať a môže sa stať, že si vášho partnera priamo vymyslíte alebo prikreslíte. Vyhnete sa tak ich dohadzovačským schopnostiam a súcitným pohľadom, pretože ste sami.

Kamarátom

Nemáte dosť reprezentatívneho partnera vedľa seba, a preto si ho môžete chcieť tzv. prifarbovať a vylepšovať. Niečo sa vám na ňom nepáči alebo mu neveríte, a preto ho sami pred vaším okolím obhajujete. Premýšľali ste nad tým, prečo to robíte? Veď záleží len na vás, aký ten váš vzťah máte a či vám váš partner vyhovuje a ste s ním šťastní alebo nie. Vášmu okoliu to môže byť jedno, pretože záleží, aké to máte vy dvaja za vašimi zatvorenými dverami. Nedávajte teda podnety vášmu okoliu, aby začali váš vzťah napádať a dávať vám rady, o ktoré v podstate nestojíte, pretože len nabúravajú myslenie o vašom vzťahu. Každý to má doma iné a v podstate vlastne rovnaké, tak verte, že vzťahové problémy sú všade rovnaké. Nie sú vzťahy, kde by nikdy nedošlo k výmene názorov kvôli neumytému riadu alebo pohozeným ponožkám.

Rodine

Veľmi záleží, aký máte vzťah s vašou rodinou a príbuznými. Než teda začnete o svojom partnerovi hovoriť ako o tom bordelárovi a leňochovi, zamyslite sa nad tým, že je to vás partner, ktorý sa vedľa vás objavuje a objavovať ešte nejakú dobu bude. Nerobte z neho neschopného, ​​nedáte tak svojej rodine zámienku, aby vám hovorila do vášho vzťahu a následne ho nenarušila ďalšími otázkami na partnerovu neschopnosť. Akákoľvek ich pripomienka sa vám bude zarývať do hlavy a nevedome si budete váš vzťah likvidovať.

Ako spoznáte, že vám partner klame?

Dôvera je základom každého spokojného vzťahu. A je len na vás, či si vôbec dokáže pripustiť, že vám partner klame alebo nie. Ak vám klame, dokážete to zistiť nielen podľa reči tela ale i podľa jasných gest. Aké gestá môžu byť tie, ktoré vám prezradia, že klame?

Neprirodzený postoj

Počas vášho rozhovoru môže mať neprirodzený postoj, ale aj neprirodzený posed. Ale samozrejme sú aj takí chronickí klamári, ktorí túto svoju stránku dokážu patrične skryť a ovládnuť.

Krčenie v ramenách

Pri tvrdení svojich lží môže nevedomky krčiť ramenami. Ak vám teda bude tvrdiť, ako vás naozaj nepodviedol,že nič spolu naozaj nemali a pritom bude mať ruky vo vreckách alebo bude krčiť ramenami, môžete si byť aspoň čiastočne istí, že na tom zas tak úplne pravdy veľa nebude.

Kto je lepším klamárom? Muž alebo žena?

Údajne by to mali byť ženy, možno aj kvôli tomu, že dokážu veľa informácií zveličiť. A ďalším dôvodom môže byť to, ženy sa oveľa viac zaoberajú vzťahmi na rozdiel o mužov. Ženy sú tiež tie, ktoré svojimi nepatrnými klamstvami dokážu a chcú ochraňovať svoju rodinu. Možno aj práve preto dokážu svoju lož a ​​prípadnú neveru oveľa lepšie tajiť. Muži chcú vernú ženu a pokoj v rodine. Ženy si chcú predovšetkým nenechať ukradnúť, ale chcú si naopak udržať otca svojich detí, aj za cenu klamstiev.

Ak vedľa seba máte niekoho takého, komu nie celkom veríte, zamyslite sa nad tým, či má tento vzťah ešte nejakú šancu a perspektívu. A predovšetkým, či vám vyhovuje klamať alebo lži odhaľovať. Nepodstatnou otázkou je aj to, či si dokážete taký vzťah predstaviť aj za pár rokov. Neveru môžete odhaliť nielen sami, ale aj pomocou určenia otcovstva či dokonca len úletov. Síce to nie je lacná záležitosť, ale stačí vám k tomu napríklad použitá spodná bielizeň a príslušné genetické laboratórium. Je len na vás, či chcete prežiť svoj partnerský život v klamstvách alebo či chcete nájsť vzťah, ktorý bude mať nejakú neklamnú budúcnosť. Začať s hľadaním môžete hneď - v Nitre, Trnave alebo Žiline

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: