Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zoznamujte sa v lete a zažite letnú lásku

22.máj 2017
Zoznamujte sa v lete a zažite letnú lásku

Máj nám pomaly končí a prichádza na rad dlho očakávané leto. Ak ste ešte single, potom iste viete, čo to znamená: Čas na letnú lásku!

Ako už to tak býva, v lete máme viac možností sa s niekým zoznámiť. Je to veľmi spoločenské ročné obdobie, na rozdiel od zimy. Len si pomyslite na záhradné grilovačky, dovolenku, opaľovanie sa pri bazéne a neplánované, spontánne akcie, len preto, že je vonku slnečno. Pri týchto udalostiach máte možnosť sa zoznámiť s novými, veľmi zaujímavými ľuďmi a nechať sa uniesť. Je to práve to tajomno, obklopujúce toho druhého, a zvedavosť, vďaka ktorým môže preskočiť iskra pre letnú lásku.

Čo znamená letná láska?

Určite od letnej lásky neočakávajte lásku na celý život, ale skôr taký úlet. Čo sa môže zdať ako zamilovanosť, je vo väčšine prípadoch len vzájomná spoločná príťažlivosť a sympatie. Letná láska má skôr takú budhistickú myšlienku. Žiadne záväzky a plné prijatie, že raz románik jednoducho skončí. Počas toho si užívate veľa zábavy, vzrušenia, nových skúseností, vášne a radosti. Nemáte obavy z následkov a nemáte ani žiadne očakávania, kam to celé povedie. Spravidla počas letného romániku neriešite, čo bude ďalej, koho pozvete na niekoho svadbu už na treťom rande alebo koho si dokonca sami vezmete, narozdiel od neletnej sezóny, kedy by ste si už na treťom rande povedali: "Toto by mohlo byť ono!". Len si to predstavte, aké by ste mohli mať zážitky z letnej dovolenky!

Hoci je letná láska skôr o bezstarostnosti, flirtovaní a príťažlivosti, ako naozajstná láska, neznamená to, že z toho nemusí byť láska ako z Pomády. Nikto nehovorí, že nemôžete mať letný románik ako Cindy s Dannym, z ktorého môže byť aj viac. Záleží len na vás a vašom náprotivku.

Zoznamovanie v lete

Zdá sa, že v lete by mohlo podporiť romantické stretnutie rad faktorov, v neposlednom rade je to teda už na začiatku spomínaná zvýšená družnosť, ktorú prináša pekné počasie, v porovnaní s chladnými dňami v zime. Iné okolnosti by mohli zahŕňať odhaľujúce oblečenie, spôsobujúcie sexuálne vzrušenie a tiež fakt, že leto je ideálnou dobou, pre útek z reality, ktorý môže viesť k milostným zápletkám.

Čas strávený s niekým všeobecne zvyšuje príťažlivosť (v škole, na pracovisku, a pod.), Ale ak sú na dovolenke a majú "prestávku" od svojho skutočného života, znamená to, že sa ľudia môžu cítiť slobodnejšie pri zapájaní do romantických a sexuálnych aktivít.

Pre typ krátkodobej príťažlivosti ako je letná láska, existuje aj vedecký aspekt. V lete väčšina ľudí nosí čo najmenej vrstiev oblečenia a odhaľuje slnečnému žiareniu čo najviac pokožky a práve z tohto dôvodu sa v ľudskom tele vytvára viac dopamínu (hormón, spojovaný s vzrušením a očakávaním, vďaka ktorým páry cítia vzájomnú príťažlivosť), serotonínu (hormón, podieľajúci sa na vzniku nálady) a melanotropin (stimuluje melanín v bunkách, obsahujúci pigment, a spôsobuje stmavnutie kože).

Žena s mužom na pláži

Veď to sami poznáte, kto by sa pri vysokých teplotách chcel dobrovoľne pariť v nohaviciach, mikinách a bundách? Nikto. Každý sa oblieka neformálne. Vezme si na seba kraťasy a tričká alebo tielka, ženy zvolia aj šaty alebo sukne a obujte si väčšinou sandále. V lete sa tiež častejšie chodí k vode, takže je čas pre plavky. Keď stretnete niekoho v plavkách, je väčšia pravdepodobnosť pre sexuálne vzrušenie. Navyše, toľko odhalenej pokožky odosiela signály mozgu o tom, že ten druhý je bezstarostný a zábavný - ideálny partner.

Je veľmi pravdepodobné, že ľudí, ktorých stretnete napríklad na pláži alebo niekde na kúpalisku, budete brať menej vážne a budete menej nervózny, ako keby boli zahalení. Takže vďaka hormónom a odľahčeniu situácie pomocou rôznych letných aktivít na pláži alebo na kúpalisku, pri ktorých máte možnosť sa zoznámiť, si môžete trochu viac veriť.

Samozrejme je dôležité vnímať aj signály, ktoré vám odosiela aj druhá osoba, a nielen vnímať odhalenosť ich tela. Stále platia rovnaké pravidlá, ako pri každom inom zoznamovaní. Komunikujte, vnímajte reč tela pri flirtovaní, usmievajte sa. Pokiaľ si budete istí, že váš náprotivok má tiež záujem, pozvite ho na pohárik. Alebo ak sa zoznámite na dovolenke pri mori, čo hovoríte romantickej, večernej prechádzke po pláži pri západe slnka?

Buďte spontánní, ale hlavne buďte sami sebou. Hoci platí pravdepodobnosť, že váš románik skôr či neskôr skončí a možno sa už nikdy nestretnete, obzvlášť ak ste sa stretli na dovolenke v zahraničí, nikdy nemá cenu sa hrať na niečo, čo nie ste. Mohlo by vám to znepríjemniť zážitok.

Možnosť sa zoznámiť a zamilovať máme kedykoľvek, ale v lete je to bežnejšie. Premýšľajte o tom. Keď je zima, nezúčastňujeme sa toľkých aktivít a tešíme sa z tepla a pohodlia domova. Zároveň naša nálada je tiež na bode mrazu, zatiaľ čo v lete, keď svieti slniečko, sa cítime lepšie naladení a energickejší. Akonáhle sa teda leto dostaví, máme chuť si niečo začať. Sme prirodzene priťahovaní k úletom, pretože ich nesprevádzajú komplikované emócie, ale len zábava. Nie je nič zlé na tom sa raz za čas zabávať, keď ste single. Zároveň sa vďaka tomuto zážitku aj niečo naučíte.

Ak sa chcete tohtoročné leto baviť a naplno si ho užiť, nie ste ale pripravení na vážnejší vzťah, vyrazte niekam, flirtujte a užite si letnú lásku v plnej paráde. Len sa vždy uistite, do čoho idete, a že to váš náprotivok vníma rovnako, aby ste nakoniec na to nedoplatil a nedošlo k zraneniu niekoho citov.

Neplánujete tento rok dovolenku v zahraničí, vyskúšajte našu zoznamku a pozvite niekoho na výlet napríklad do Trenčína.

Zdroj: https://www.zoosk.com/date-mix/dating-statistics-and-research/science-love/summer-love-real-thing/

[Rox]

Zdieľajte tento článok na: