Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zoznámte sa, samotári

22.november 2021
Zoznámte sa, samotári

Všetci poznáme samotárov, ale pravdepodobne máme mylné predstavy o tom, akí sú a aké sú ich osobnostné črty, ktoré ich robia tak jedinečnými. Aká je osobnosť samotára? Samotári majú tendenciu tráviť čo najviac času sami, ale majú priateľov. Nie je to tak, že by nemali radi ľudí, len majú menšiu potrebu uznania rovesníkmi ako väčšina ostatných.

Niekto, kto je samotár, trávi čas sám so sebou, ale to nutne neznamená, že je osamelý. Ich sociálna interakcia mimo práce alebo školu býva obmedzená, hoci môžu byť charizmatickí a očarujúci, aj keď nie nutne spoločenským hrdinom.

Je zdravé byť samotárom?

Samozrejme je možné byť príliš veľkým samotárom. Niektorí samotári zatvárajú svoje hranice kvôli úzkosti. Niektorí sú patologicky plachí. Niektorí majú zlé skúsenosti z detstva. Tieto typy samotárov majú tendenciu mať na ľudí zlý názor. Sociálna izolácia môže byť dokonca zdravotným rizikom. Samota je ako hlad a smäd - signál, ktorý pomôže vašim génom prežiť. Keď ste osamelí, dochádza vo vašom tele k stresovej reakcii a nie je zdravé ju dlho udržiavať pri živote.

Aký je rozdiel medzi samotárom a introvertom?

Mnoho ľudí sa snaží dávať dohromady samotárov a introvertov, ale ich povahy sa od seba dosť líšia. V skutočnosti môže byť niekto samotár a introvert. Zatiaľ čo samotár sa sociálnej interakcii po dlhú dobu vyhýba, introvert ju emocionálne nezvláda. Samota a osamelosť dávajú introvertom životnú rovnováhu, po ktorej túžia, zatiaľ čo samotári sa môžu druhým vyhýbať z osobných dôvodov, duševného zdravia alebo nedostatku potreby prijatia.

Je zlé nemať priateľov?

Úplné zdržanie sa sociálnej interakcie je nezdravé, ako psychicky, tak fyzicky. Jedna štúdia z roku zistila, že ľudia, ktorí nemajú priateľov alebo rodinných príslušníkov alebo dokonca spojenie so svojimi susedmi, zvýšili svoju šancu na predčasnú smrť o %. Priateľstvo má tiež emocionálny prínos. Tráviť čas s ostatnými a mimo sociálnej izolácie vám pomáha rásť ako človek, dozvedieť sa viac o sebe a ostatných, rozšíriť svoje perspektívy a venovať sa záujmom s ostatnými, ktorý zdieľajú vaše koníčky.

Prečo samotári radi trávia čas sami?

Podľa psychológa Jonathana Cheeka, profesora psychológie osobnosti na Wellesley College, chcú samotári byť sami so sebou, pretože nepotrebujú prijatie. Niektorí ľudia jednoducho majú nízku potrebu spolupatričnosti. Existuje veľký rozdiel medzi samotárom podľa preferencií a núteným samotárom. Tí, ktorí volia obývajú izbu pred tanečnou sálou, možno majú ich temperament. Alebo záľuba v samote môže odrážať zmes vrodených sklonov a skúseností. Ako keď ste nemali ako deti veľa priateľov alebo vyrastali v rodine, ktorá si cenila svoje súkromie.

Samotári bývajú múdrejší, loajálnejší priatelia. Ak ale máte priateľa, ktorý sa náhle stane samotárom, môže to byť dôvod na obavy.

Viete aké sú znaky samotára?

Znaky samotára

Si samotár? Tu sú náznaky, že ním naozaj ste. Sú to tiež zvláštne osobnostné črty ľudí, ktorí sú radi sami.

Vážite si čas

Pokiaľ je pre samotára niečo extrémne dôležité, potom je to jeho čas. Rešpektujú a vážia si čas viac ako čohokoľvek iného. Dobre si uvedomujú, že čas je najcennejším aktívom úspešného života. Urobia všetko, čo je v ich silách, aby neprišli neskoro, nikdy nestrácali čas niekoho iného a nikdy nedovolia, aby niekto plytval ich časom. Vyhýbajú sa falošnému správaniu a nemôžu tolerovať ľudí, ktorí si myslia, že sa s nimi môžu hrať. Svojím sebauvedomením si vyvinuli obrovskú úroveň sebaúcty.

Rešpektujte ich čas, rovnako ako oni rešpektujú váš a môžete očakávať jedno z najneuveriteľnejších priateľstiev, aké si možno predstaviť.

Sú si vedomí sami seba

Mnoho ľudí sa rozhodlo ignorovať svoje myšlienky a emócie. Samotári sa rozhodnú tieto pocity prijať a plne si ich uvedomiť. Sebauvedomenie je veľmi dôležité a ťažko dosiahnuteľné. Samotári sa lepšie poznajú ako ktokoľvek iný, a to im umožňuje porozumieť svojmu okoliu. Každý má obdobie depresívnych a skľučujúcich myšlienok, ale samotári nimi dokážu prechádzať.

Ste vyrovnaní

Samotári majú úžasne pevnú vôľu, keď sa dostanú do ťažkých situácií. Majú neuveriteľné sústredenie a silu vôle v dôsledku ich častého premýšľania a času osamote. Môžu sa cítiť zavalení stresovými situáciami, ale namiesto toho, aby sa nechali chytiť rozptýlením, rozhodnú sa stráviť nejaký čas osamote a dobiť energiu. Počas tejto doby vymýšľajú riešenie svojich problémov a spôsoby, ako si poradiť.

Ste otvorení

Aj keď sú radi sami, nerobí ich to strnulými a uzavretými. Naopak, sú extrémne otvorení a neustále hľadajú nové nápady a aktivity. Neplánujú stráviť celý život vo svojej spálni. Baví ich objavovať a vydávať sa na nové dobrodružstvá. Budete sa ale musieť uistiť, že im poskytnete čas osamote, než pôjdete kamkoľvek, kde je niekoľko ľudí.

Ste lojálni

Samotári netúžia po spoločnosti druhých. To však neznamená, že nemajú priateľov. Akonáhle si niekoho obľúbia a budú chcieť byť vaším priateľom, stanú sa jedným z najvernejších priateľov na planéte. Poznajú svoju hodnotu. Uplatňujú lojalitu vo všetkých oblastiach života. Vzťahy, práca, rodina – čo si len spomeniete.

Poznáte rozdiel medzi introvertom a samotárom?

Stanovíte si jasné hranice

Samotári majú vždy zdravé hranice. Dokonale si rozumejú. Majú silnú hodnotu. Nikdy sa necítia sami. Vedia, že vždy majú sami seba. Budú rešpektovať vaše hranice a dajú vám vedieť, pokiaľ sa chystáte prekročiť tie ich. Nakoniec, pokiaľ nemôžete byť verní sami sebe, nemôžete byť verní nikomu.

Ste si vedomí svojich slabých aj silných stránok

Samotári si viac ako uvedomujú, aké sú ich slabé a silné stránky. Vedia ale, že vždy je čo zlepšovať bez ohľadu na to, ako dobre si myslia, že robia. Bez ohľadu na to, že si uvedomujú tieto nedokonalosti, stále držia hlavu vysoko, aby ukázali ostatným, že je v poriadku byť si istí tým, kým ste.

Ste extrémne empatickí

Jedným zo zrejmých známok toho, že ste samotár, je tendencia byť jedným z najempatickejších ľudí na celom svete. Sú schopní cítiť a súcítiť s ostatnými na rovnakej úrovni ako oni. Je to veľmi intenzívne prekliatie, keď ste schopní cítiť smútok alebo zúfalstvo všetkých ostatných. Avšak, pretože sú tak empatickí, je pre nich ľahké nájsť svetlú stránku takmer za akýchkoľvek negatívnych okolností. Radšej by našli riešenie akéhokoľvek konflitku, ktorý ich priateľov rozčuľuje.

Chápete, že nikto nie je dokonalý

Samotári, ktorí poznajú svoje slabé a silné stránky, vedia, že nikto nie je 100% dokonalý. Všetci máme svoje vlastné chyby a spôsoby, ako sa zlepšiť. Avšak vedia, že je lepšie ísť s prúdom. Robia to, čo považujú za správne pre seba aj pre ostatných a dbajú na to, aby každý nedostatok v sebe riešili poctivo a ako môžu niektoré z týchto nedokonalostí vylepšiť.

Riadite sa intuíciou

Vaša intuícia je vaším neustálym sprievodcom životom a vedie vás k ďalšej najlepšej veci, ktorá vás čaká na vašej dlhej ceste dospievania. Je toho veľa, čo možno povedať o vás a vašich inštinktoch, pokiaľ ide o ťažké rozhodnutia. Ľahko sa vydesíte, pretože viete, že vás vaša intuícia zavedie niekam, ako na všetko posledné dobrodružstvo.

Máte súcit?

Nikdy nie ste spoluzávislí

Nikdy vo vašom živote nenastane chvíľa, keď máte pocit, že by ste sa na niekoho museli spoliehať. Dávate prednosť byť svojim vlastným človekom. Aj keď ste vo vzťahu s niekým iným, robíte veci radšej po svojom. Byť závislý na niekom inom kvôli triviálnym potrebám je niečo, čomu sa snažíte vyhnúť a urobíte veľa, aby ste ostatným ukázali, ako ste schopní byť sami.

Prejavujete láskavosť a súcit

Radi druhým ukazujete význam súcitu a tiež láskavosti, aby pochopili, že šírenie lásky je nevyhnutnou súčasťou vašej existencie. Ukázať ostatným, ako vášnivo sa venujete veciam, ktoré najradšej robíte, a zároveň byť s ľuďmi, ktorých máte najradšej, je jednou z najlepších vlastností osobnosti, ktorú nie každý uvidí.

Ste odvážni

Ste človek, ktorý vyžaruje sebadôveru a táto dôvera vás robí extrémne žiaducimi pre všetkých ostatných. Vo vašej osobnosti je určitá žiara, ktorá v ostatných vyzdvihuje to najlepšie, a vzhliada k vašej odvahe s inšpiráciou v očiach. To ide ruka v ruke s tým, že ste jedným z najlepších vzorov, pretože ste skutočne odvážni. Neexistuje jediná výzva alebo nepriazeň, ktorej by ste sami nečelili.

Ste sebamilujúci

Aj v zlých časoch v živote stále nájdete spôsob, ako sa milovať bez ohľadu na to, čo sa vám stane. Samozrejme viete, že prídu chvíle, kedy ešte nebudete takí dokonalí, pripravení alebo skúsení, aby ste robili niektoré z vecí, ktoré by ste naozaj chceli robiť. Avšak stále milujete každý kúsok seba bez ohľadu na to. Vždy bude čo zlepšovať, a to znamená, že pre tento úspech budete skutočne tvrdo pracovať.

Ste spoľahliví

Nespoľahlivosť je často vlastnosť, po ktorej nikto netúži. Bezúhonní ľudia zaisťujú, aby ostatní vedeli, že si stoja za svojim slovom. Pokiaľ niečo sľúbi, môžete si byť istí, že to dodrží.

Ste emocionálne silní

Samotári sú obvykle zvyknutí spoliehať sa sami na seba, ak si užívajú osamelého života. Bojujú a vyhrávajú svoje vlastné bitky. Spočiatku sa vám to môže zdať trochu zastrašujúce, ale nenechajte sa tým odradiť. Prečo chcete byť s emocionálne slabým človekom?

Máte morálny kompas

Bezúhonní ľudia sú najhoršou nočnou morou tyrana. Neznášajú urážky ani ponižujúce výrazy a je o nich známe, že sa zastávajú ľudí, ktorí sa nemôžu brániť. Vedia, čo je správne.

A môžete na to ísť aj vedecky – pomocou vedeckého zoznamovacieho dotazníka. Ak naopak veríte na mágiu, skúste partnerskú zhodu podľa zverokruhu.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: