Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo robia úspešní ľudia každý deň? Buďte ako oni

30.apríl 2019
Čo robia úspešní ľudia každý deň? Buďte ako oni

Viete, aké majú každodenné rituály úspešní ľudia? Chcete byť ako oni? Poradíme vám ako sa zlepšiť.

Pokiaľ chcete byť úspešní, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je napodobniť iných úspešných ľudí. Zatiaľčo každý úspešný človek ma svoj vlastný jedinečný prístup, existuje mnoho spoločných vzorov, ktoré môžete nájsť, keď čítate ich knihy a sledujete rozhovory a prednášky. Tu je niekoľko vecí, ktoré mnoho úspešných ľudí robí každý deň. Buďte ako oni.

Zameriavajú sa na produktivitu, nie na to, aby boli zaneprázdení

Žijeme vo svete, kde sa výplata počíta za každú odpracovanú hodinu, ale pokiaľ ste vy sami podnikatelia, neodmeňujte sa za čas strávený v práci, ale odmeňte sa za dobre odvedenú prácu. Keď prevádzkujete vlastnú firmu, ste platení za produkty a služby, nie za čas, ktorý v nej strávite. Čo keď ale chcete uspieť vo firemnej kariére? Mali by ste sa na to pozrieť trochu odlišne. Keď vaša produktivita ďaleko prevyšuje produktivitu vašich pracovníkov, ovplyvníte vašu spoločnosť a vy ste potom ten, kto pravdepodobne dostane odmenu.

Stanovujú si ciele

Väčšina ľudí by pravdepodobne definovala úspech ako dosiahnutie cieľa. Nikdy však nemôžete byť úspešní, pokiaľ nastavíte nedosiahnuteľné ciele. Mnohé ciele sú nerealistické alebo príliš hmlisté pre váš ďalší rozvoj. Namiesto toho skúste nastaviť ciele reálne a tie, ktoré sa dajú označiť ako konkrétne, merateľné, dosiahnuteľné, relevantné a s výhľadom na skoré splnenie. Je potrebné mať ciele, ktoré sú konkrétne, úzko vymedzené a ktoré môžete brať ako dobre merateľné pre dosiahnutie vášho úspechu. Môžete ich dosiahnúť v obmedzenom čase a sú relevantné pre váš celkový úspech. Nastavenie kratších cieľov je skvelá technika pre dosiahnutie väčších, voľnejšie definovaných cieľov. Myslite na každý kratší cieľ ako na priečku na rebríku vášho celkového úspechu.

Cvičia a jedia správne

Úspešní ľudia nezneužívajú svoje telá. Každý deň si nájdu čas na seba a svoje telo a pripravujú si zdravú stravu. Úspešní ľudia si dokážu nájsť čas vstávať každé ráno a cvičiť pred prácou, často napríklad aj hodinu.

Vedú vyrovnané životy

V profesionálnom svete je vždy veľký tlak na prácu. Pokiaľ nepracujete dvadsať hodín denne a spíte štyri hodiny, nič nedosiahnete, to asi povie o úspešných ľuďoch každý. Lenže to tiež nemusí byť pravda, ľudia, ktorí žijú týmto spôsobom, na to môžu nepekne doplatiť. Myslia si, že môžu obetovať svoje zdravie, vzťahy a voľný čas na niekoľko tvrdých rokov a že si budú užívať zbytok života. Zriedka, pokiaľ vôbec niekedy, podnikanie funguje týmto spôsobom. Najúspešnejší podnikatelia dlhodobo pracujú veľmi tvrdo. A preto je dôležitejšie než kedy inokedy nájsť si čas pre ďalšie dôležité veci vo vašom živote, a najmä pre ďalších dôležitých ľudí. Zdravý a vyvážený život je nutný, pokiaľ budete mať silu byť dlhodobo úspešní. Je tiež dôležité si uvedomiť, prečo chcete úspech. Väčšina z vás chce, aby peniaze podporili vaše životné štýly a rozvoj vašej rodiny. Pokiaľ ale odhodíte svoj život a rodinu, aký úspech dosiahnete?

Sú realisticky optimistickí

Úspešní ľudia sa zameriavajú na pozitívnych ľudí a pozitívne situácie. Optimizmus nám pomáha odhaliť príležitosti, ktoré nám chýbajú, keď sa zameriame na to negatívne. Aj keď musíte vždy plánovať budúcnosť a potencionálne úskalie, musíte uveriť, že existuje cesta naprieč priepasťami, ktoré sú pod ňou. V opačnom prípade sa vrátite tam, kde bola cesta kompletná a začnete znova a lepšie.

Využívajú svoje kontakty čo najviac

Najúspešnejší ľudia sa nikdy nepokúšajú byť sami, pokiaľ nemusia, a vždy hľadajú príležitosť ku kontaktom a rozširujú okruh svojich priateľov a obchodných partnerov. Uvedomujú si, že každá konverzácia je príležitosťou a mohla by udržať ich potenciál pre nový obchodný vzťah alebo podnik. Keď zistia, že čelia krutým časom, oslovujú ostatných, aby získali nejaké ďalšie a nové konštruktívne nápady. Keď ostatný bojujú, dokážu im ponúknuť aj nejaké iné riešenie.

Buďte jako úspěšní lidé, buďte pozitivní

Vedia, ako nastaviť hranice

Mnohí z nás sú vychovaní, aby nikdy nepovedali slovo nie, ale niekedy proste musíte povedať nie. Nie každý obchodný problém je totiž skvelý, a nie všetci partneri sú správni. Úspešní ľudia si uvedomujú, že sa nemôžu zapojiť do každého projektu alebo pracovať s každou osobou. Vedia, že sa niekedy musia vrátiť na začiatok a postarať sa o seba. Skvelé je sa naučiť hovoriť nie nejakým kreatívnym spôsobom, ktorý stále ponecháva otvorené dvere pre budúce príležitosti, je za nimi totiž často skvelý nápad. Nebojte sa občas povedať nie aj svojim vlastným ambíciám. Skúste sa vrátiť k bodu rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Musíte niekedy povedať nie ďalšej hodine práce a áno, aby ste si trochu oddýchli. Nemusíte mať neustále pocit, že pracujete dosť tvrdo, potrebujete tiež čas pre seba.

Vytrvajú, kým nedosiahnu toho, čo chcú

Prekážky úspechu sú normálne a mali by sa očakávať. Nemôžu byť vždy plánované. Môžete sa však rozhodnúť, kedy sa dopustíte úspechu, keď vydržíte bez ohľadu na to, ako prekážky vznikajú. Choďte do toho, choďte pre to, alebo sa presadzujte, ale bez ohľadu na to, čo sa stane, vytrvajte. To je to, čo úspešní ľudia robia, a to by ste mali robiť, pokiaľ chcete napodobniť ich úspech.

Preberajú zodpovednosť

Úspešní ľudia vedia, že sú majstri vlastného osudu. Nepočujete ich, že sa sťažujú na veci, ktoré im zabránili k úspechu. Nepočujete ich, že by sa ospravedlňovali. Namiesto toho, sa tlačia vpred s vedomím, že je to jediná vec, ktorú môžu urobiť, aby zlomili ich úspech. Úspešní ľudia samozrejme tiež tvrdo pracujú. Stretli ste niekedy niekoho, kto je super úspešný a zároveň lenivý? Pravdou je, že cesta k úspechu je vydlaždená tvrdou prácou. Pokiaľ chcete dosiahnúť skvelé výsledky, musíte sa prebudiť skôr, zostať občas dlhšie hore a dať si na čas. Keď vytrváte a preberiete zodpovednosť za svoje činy, úspech sa dostaví. Úspech neprichádza len k tým, ktorí to chcú. Musíte pre to niečo urobiť.

Vždy sa o seba postarajú

Kedy ste naposledy videli úspešného človeka, ktorý bol obézny alebo mal nadváhu? Samozrejme, títo ľudia existujú, ale sú to výnimka z pravidla. Nejúspešnejší ľudia vedia, že potrebujú energiu, aby sa dostali dopredu, a najlepší spôsob, ako to urobiť, je jesť správne, cvičiť a dostať sa tiež občas k už spomínanom odpočinku.

Robia veľa chýb a učia sa z nich

Úspešní ľudia sa neboja riskovať. Kvôli ich neotrasiteľnej dôvere považujú akúkoľvek chybu za príležitosť k učeniu. Premýšľajte o poslednej chybe, ktorú ste urobili. Prehodnoťte svoj posledný hovor a nabudúce ho vylepšite. Prečítajte si knihu o tom, ako úspešne prezentovať, aby ste moholi svoju prezentáciu nabudúce zlepšiť. Zlyhal vám váš posledný vzťah? Zamyslite sa nad sebou a svojim ex a spýtajte sa, čo môžete urobiť lepšie s ďalším partnerom.

Úspešní ľudia veria, že učenie nikdy neskončí. To znamená, že chodia do školy, aby získali ďalšie a nové tituly, aj keď môžu. Dokonca aj bez formálneho vzdelania neustále čítajú a učia sa od ostatných okolo seba. Nájdite si odbor, v ktorom sa chcete zlepšovať a začnite na sebe makať. Je jedno ak bývate v Banskej BystriciBratislave alebo napríklad v Košiciach.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: