Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zostavte si adventný manuál

3.december 2020
Zostavte si adventný manuál

Každý rok si hovoríte, že nepodľahnete tlaku, ktorý vytvárajú médiá, reklama, kolegovia v práci alebo príbuzenstvo. Skúste to inak. S úsmevom a predovšetkým v pohode. Pripravili sme pre vás malý manuál, ktorý si prispôsobíte svojim časovým možnostiam. Zahrnuli sme do neho situácie, ktoré väčšina ľudí rieši pred Vianocami.

29. novembra - nedeľa

Zapáľte prvú adventnú sviečku. Pokiaľ je to možné, nech sú pri tom všetci členovia domácnosti. Sľúbte si, že tento rok si vyjdete navzájom v ústrety a prichádzajúce sviatky si užijete bez hádok, nervov a stresu.

30. novembra - pondelok

Pokiaľ ho ešte nemáte, vytvorte si zoznam darčekov, a toho sa pevne držte. Vďaka nemu dokážete odolať mediálnemu šialenstvu, ktoré sa na vás valí už nejaký ten piatok. Nezabudnite do neho okrem príbuzenstva pridať aj priateľov a kolegov, s ktorými ste zvyknutí sa obdarovávať.

1. decembra - utorok

Či už pečiete každý rok to isté alebo nie, vypočítajte si, aký čas vám pečenie zaberie. Nezabudnite aj na čas strávený nákupom ingrediencií.

2. decembra - streda

Čo tiež myslieť na seba? Naplánujte si návštevu kozmetiky, kaderníka alebo masáž. Určite chcete byť pod stromčekom šik.

3. decembra - štvrtok

Rozhodli ste sa nekupovať vaječný koňak, ale skúsiť si sami vyrobiť domácu dobrotu? Len smelo do toho, na internete nájdete zaujímavé rady a recepty.

4. decembra - piatok

A čo keby ste pri piatku nerobili vôbec nič, napustili si vaňu a relaxovali? V rodinách s deťmi sa odporúčajú kvalitné slúchadlá a príjemná hudba.

5. decembra - sobota

Pripravte sa na príchod Mikuláša. Pokiaľ k vám chodí skoro ráno, nezabudnite nachystať všetko, aby si ho deti ráno našli. A potešte nejakou dobrotu tiež seba. Určite si to zaslúžite.

6. decembra - nedeľa

Dnes chodí Mikuláš, a to je aj čas naladiť sa na Vianočnú nejakú peknú rozprávkou. Vyrazte do kina (ak situácia dovolí), určite nebudete ľutovať. Alebo si radšej doma uvarte horúcu čokoládu a pustite si zaručenú klasiku z domácej filmotéky. Je to len na vás.

Letí to, čo? Druhá adventná nedeľa, druhá sviečka a ďalší sľub. Povedzte si, že skutočnou prísadou prichádzajúcich Vianoc je čas a energia venovaná svojim blízkym.

7. decembra - pondelok

Čas vianočných večierkov? Nie aby vás napadlo vyhýbať sa im. Stretnúť sa s priateľmi, alebo porozprávať sa s kolegami v neformálnom prostredí berte ako výzvu na zlepšenie vzťahov. Máte pocit, že nezvládate? Nezúfajte, väčšina z nás sa cíti rovnako.

8. decembra - utorok

Je váš zoznam darčekov kompletný? Neodkladajte nakupovanie. Čím dlhšie budete čakať, tým ťažšie môže byť ich zháňanie.

9. decembra - streda

Pravdepodobne to začína vrieť aj u vás v práci a u detí v škole. Vytrvajte. Možno pomôžu slová Thomasa Alva Edisona: "Tri hlavné veci, ktoré sú potrebné, aby sa dosiahlo čohokoľvek, čo stojí za to, sú práca, vytrvalosť a zdravý rozum." Takže pri najbližšom strese sa zhlboka nadýchnite a zachovajte pokojnú hlavu. Všetko nakoniec dobre dopadne a pokiaľ to ešte nedopadlo, znamená to, že ešte nie je koniec.

Máte naplánovaný celý prosinec?

10. decembra - štvrtok

Zdá sa vám, že sa vianočné večierky odrážajú na vašej postave? Tak to s decembrom chodí. Najlepšie urobíte, keď to nebudete príliš riešiť. Je jasné, že čas strávený vo fitnescentre je pre mnohých takmer nemožný, takže sa radšej prejdite svižným krokom. Napríklad z práce domov.

11. decembra - piatok

Vianočný tlak z médií začína naberať na obrátkach a citlivejšie povahy ho už majú plné zuby. Utečte pred ním von. Čerstvý vzduch vám urobí dobre v každom ročnom období. Cieľ nemusí byť závratný. Postačí aj najbližší stánok s pečenými gaštanmi. Mimochodom, vedeli ste, že jedlé gaštany sú zdraviu prospešné? Obsahujú vitamín B, E, K a majú tiež vysoký podiel vitamínu C.

12. decembra - sobota

Posielate vianočné pozdravy? Písanie vianočných prianí nádherne naladí a pocit z poslania pohľadníc, sms nikdy nenahradí. Navyše, ak si kúpite pohľadnicu od niektorej z charitatívnych organizácií, urobíte dobrý skutok.

13. decembra - nedeľa

Tretia adventná sviečka a čas na poradu ohľadom vianočných povinností. Ak preferujete živý stromček a kapra plávajúceho vo vani, dohodnite sa, kto sa postará o jeho nákup a k zohnaniu ryby v tej správnej veľkosti.

14. decembra - pondelok

Pečiete radi? Potom máte určite naplánované, kedy je potrebné začať s ktorým druhom koláča. Nemáte k pečenie vzťah? Nechajte ho na profesionáloch a objednajte si koláče od nich. A miesto pečenia môžete radšej odpočívať alebo vyraziť za svojimi priateľmi či príbuznými.

15. decembra - utorok

Mávate doma na Vianoce imelo? V niektorých rodinách majú zvyk, že ak sa pod ním stretnú dvaja ľudia, mali by sa pobozkať, čo im zabezpečí šťastný nový rok. A vy určite viete, že bozkov nie je nikdy dosť a okrem magických účinkov aj vyplávajú hormóny šťastia.

16. decembra - streda

Budete zdobiť ako vždy? Alebo skúsite farebné trendy od dizajnérov, ktorí každý rok ladia do inej farby? Prispôsobte tomu aj vianočné prestieranie.

17. decembra - štvrtok

Do vianoc už zostáva len týždeň a nikto nechce byť cez sviatky chorý. Posilnite si imunitu. Pomoc môže napríklad pol litra zázvorového čaju denne. Zázvor sa hodí ako prevencia proti chrípke, pomáha pri nevoľnosti a zmierňuje bolesť hlavy.

18. decembra - piatok

Zastavte sa na chvíľu. Zamyslite sa nad tým, čo je zmyslom Vianoc. Psychológovia odporúčajú uvedomiť si, že prichádzajú sviatky radosti, pretože nás čaká čas strávený s najbližšími. Niektorým však môžu priniesť aj smútok spojenie so stratou blízkej osoby, varujú odborníci. Samota však v takom prípade nie je vhodným riešením.

Důležité je mít plán

19. decembra - sobota

Už ste boli na vianočných trhoch? Ak nie, je najvyšší čas sa na ne vydať a dať si niečo dobré pod zub. Ideálny čas na stretnutie so starými dobrými priateľmi.

20. decembra - nedeľa

Štvrtá adventná sviečka a posledné prípravy na štedrovečerné menu. Budete pripravovať kapra? Nezabudnite ho na noc namočiť do mlieka, aby druhý deň nebol cítiť po rybníku.

21. decembra - pondelok

Nezabudnite na baliaci papier. Radi balíte darčeky kreatívne? Potom viete, že je potrebné mať aj rôzne mašle a dekorácie. V niektorých rodinách si dokonca vyrábajú vlastný farebný papier a jeho výrobu majú ako tvorivú zábavu. Fantázii sa medze nekladú.

22. decembra - utorok

Ideálny čas na balenie darčekov. Aj na to, aby ste dokúpili ovocie a orechy, ktoré si cez sviatky radi dáte.

23. decembra - streda

Stretnite sa so svojimi priateľmi, vyrazte napríklad do lesa, urobte si ohník, opečte špekáčiky, napite sa vareného vína, odpočívajte, užívajte si predvianočnú atmosféru.

24. decembra - štvrtok

Čas na výzdobu vianočného stromčeka, ale aj na oslobodenie sa od predstavy, že Vianoce musia byť dokonalé. Určite ste urobili všetko pre to, aby ste sa na ich príchod poriadne pripravili, teraz je čas užiť si ich, stretnúť sa s ľuďmi, na ktorých vám záleží a prežiť koniec roka v pokoji, mieri a radosti.

Keď vám ostane čas, pozvite niekoho na rande!

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: