Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo sa bojíte ísť do naozajstného vzťahu po hlave?

18.máj 2018
Prečo sa bojíte ísť do naozajstného vzťahu po hlave?

Chceli by ste nejaký fungujúci a láskyplný vzťah, ale keď k tomu má dôjsť, začnete sa báť a začnete cúvať? Pre mnoho ľudí to nie je nič neobvyklé. Prečo tomu ale tak je? Spísali sme pre vás to, z čoho môžete mať strach a na čo by ste sa mali zamerať.

Niekedy môžete mať pocit, že ste vo vašom vzťahu zúfalí. A niekedy naopak môžete mať pocit, že ste zúfalí zase z toho, že vzťah nemáte a nedarí sa vám ho nájsť. Keď sa snažíte nájsť lásku, väčšinou vám stojí v ceste jedna obrovská vec. Je niekoľko spôsobov, ako váš strach zasahuje do vašej lásky a prečo by ste mali vášmu novému vzťahu povedať áno.

Môžete sa báť zloby a zlomyseľnosti

Každý sa bojí ublíženia, sklamanie a toho, že sa mu zasa niečo nepodarí. Tieto pocity, ale nie sú vždy na mieste.

Môžete sa báť, že nebudete jediní

Stalo sa vám, že vás v minulom vzťahu partner opustil? Tak potom je úplne normálne, že sa budete báť i nového vzťahu len preto, aby ste boli naozaj jediní. Lenže nestojí nový vzťah za ďalší pokus, aby ste nakoniec nezostali sami? Ak chcete naozajstný vzťah, mali by ste pre to začať niečo robiť, aby ste nezostali sami ďalších desať rokov. Trebárs niekde kúsok vedľa vás míňate niekoho, kto by mal záujem o vzťah a čakal by na vás s otvorenou náručou. Nebráňte sa pomoci od druhého a nebojte sa zdieľať svoj život s niekým ďalším. Ak ale nikde nie je nikto, kto by za to stál, skúste si správne priať.

Môžete sa báť, že láska nefunguje

Možno ste vyrástli v rodine, kde ste zrovna šťastný príklad nejakého fungujúceho a láskyplného vzťahu nevideli. Láska nikdy nefunguje perfektne, ale to neznamená, že to nie je tá najlepšia vec, ktorú kedy zažijete. Môžete sa báť, že na vzťah nebudete mať dostatok času lenže ak sa bojíte vstúpiť do vzťahu, pretože si nemyslíte, že máte čas, existuje tu oveľa väčší problém a nemá to väčšinou nič spoločné so vzťahmi. Skrývate sa za svoju prácu a vaše koníčky? Čoho sa bojíte? Ak vám stojí v ceste ku vzťahu vaša práca, čo ďalšie by vám ešte mohlo stať v ceste? Vaše zdravie? Alebo by ste si našli nejaký iný ďalší dôvod? Potom nie je problém vo vašom čase, ale v niečom úplne inom. Keď sa zamilujete, dokážete si na toho druhého nájsť čas vždy.

Môžete sa báť, že nenájdete osobu, ktorá by pre vás bola vhodná

Je dobré mať vysoké štandardy. Ale niekedy hľadáme niekoho z obzvlášť podivných dôvodov a chcete po ňom, aby bol dokonalý. Lenže čo je vlastne dokonalosť? A ste vy sami dokonalí? Na každého niekde čaká ten pravý alebo tá pravá, chce to len mať oči dokorán.

Môžete sa báť sklamania

Bojíte sa, aby ste niekoho nesklamali a nemuseli priznať, že vám nevyšiel ďalší vzťah? Môže sa vám vo vašej hlave objavovať veľa otázok, čo by tomu povedali vaši rodičia, príbuzní, súrodenci alebo kamaráti. Lenže s nimi žiť nebudete, budete žiť s partnerom.

Môžete sa obávať vzťahu na diaľku

Ak naozaj chcete byť vo vzťahu na diaľku, bude to fungovať, keď nebudete nedôverčiví. Dlhodobé vzťahy sú zložité a je potrebné na nich pracovať. O to viac, ak sú na diaľku. Životnosť takýchto vzťahov je údajne dva roky, potom je potrebné začať na ňom pracovať a urobiť nejaký krok ako napríklad spoločné bývanie, žiadosť o ruku alebo niečo podobné, čo by vás dvoch posunulo vpred.

Prečo sa bojíte vzťahu?

Môžete sa báť svojej zmeny

Byť vo vzťahu znamená, že sa môžete prestať báť robiť isté veci a prísť o svoj doterajší životný rytmus. Už nebudete môcť celý večer tráviť pri futbale alebo romantických filmov, ale budete musieť občas urobiť aj nejaký kompromis. Niekoho to môže trochu desiť, ale ak chcete vzťah, budete musieť občas tolerovať aj návyky a zvyky toho druhého, to trebárs aj za cenu toho, že sa vám nebudú vždy nejako extra páčiť.

Môžete sa báť vekového rozdielu

Myslíte si, že vek môže hrať nejakú podstatnú úlohu vo vašom vzťahu? Prečo by mal? Každý je ovplyvnený predovšetkým tým, ako bol vychovávaný a niekto môže mať v tridsiatich tak vyzreté debaty, že môže viesť zmysluplné rozhovory aj s ľuďmi o desať rokov staršími. A to, že by žena mala mladšieho partnera, je už tiež veľké spoločenské klišé. Skutočnej láske sa rozkázať nedá.

Môžete sa báť neúspechu

Hoci si to málokto dokáže priznať, mnoho z vás je vzťahovými masochistami. Občas totiž bojujete za vzťahy, ktoré žiadnu budúcnosť nemajú a zbytočne sa nimi trápite. Niekedy je síce dobré plakať, hnevať sa, ale občas tiež bojovať. Keď budete bojovať, môžete to zvládnuť. Všetko môže byť v poriadku.

Môžete sa báť, že budete mať iný životný štýl

Komunikácia je veľmi dôležitá vo všetkých vzťahoch a môžete sa báť, že s vami nedokáže normálne fungovať a nebude vám stačiť. Ak neustále podnikáte nejaké nové veci, objavujete nové športy a navštevujte nové miesta, ťažko vedľa vás bude fungovať niekto, kto dáva prednosť mamičke a svojmu rodinnému pokoju pri televízii.

Môžete sa báť svojho odhalenia

Ide vám vo vzťahu predovšetkým o materiálnu stránku? Tak to sa tiež môžete obávať toho, že vaše pravé plány budú odhalené. Nie všetci hľadajú len lásku, niektorí niekedy hľadajú oveľa viac peniaze než lásku a city.

Môžete sa báť, že váš vysnívaný partner neexistuje

Tento strach väčšinou postihuje ženy, a to predovšetkým tie, ktoré si svojho partnera vysnívali podľa najrôznejších románov a romantických filmov. Žijú si svoju rozprávku a neustále hľadajú svoj ideál. Lenže dosť často je potreba zľaviť zo svojich ideálov a netrvať na všetkých tých pozitívach, ktoré ste si vysnívali. Nikto nie je dokonalý a rovnako tak ako nie je dokonalý váš partner, tak nie ste ani vy dokonalý.

Môžete sa báť sami seba

Ako vnímate sami seba je veľmi dôležité. Od toho sa odvíja všetko vaše vzťahy a aj to, že sa vzťahu bojíte. Neveríte si a preto sa neviete ani poriadne odprezentovať. Zamerajte sa teda na seba a svoju spokojnosť, aby ste si našli toho pravého partnera. Iba tak, že budete v pohode a v pokoji, budete priťahovať do svojho života ďalšie pozitívne zmeny. A tými zmenami môže byť nejaký nový, krásny a romantický vzťah, ktorý vydrží. Nebojte sa svojej úprimnosti ani svojej energie, ktorá z vás vyžaruje.

Nájsť niekoho, kto by skvele doplnil vašu druhú polovicu, je veľmi ťažké. Báť sa môžete, to je celkom bežné a predovšetkým ľudské, ale základom je nenechať sa odradiť. A ako hovorí jedno staré príslovie: "kto sa bojí, nesmie do lesa". Preto sa nebojte a vyrazte, niekde tam na vás čaká ten pravý alebo tá pravá, ktorí budú stáť za trochu toho vášho strachu a obáv. Pomôcť vám môže vedecký zoznamovací dotazník, partnerská zhoda podľa zverokruhu alebo fotozoznamka.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: