Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo chcú muži od vzťahu

11.máj 2018
Čo chcú muži od vzťahu

Sú veci, ktoré od vás tí druhí chcú, ale nikdy vám to nepovedia. Prečo ale nekomunikovať jasnejšie o svojich potrebách, všetko by ste tým uľahčili. Možno je to preto, že si nemyslíte, že to nemusí byť povedané, že je to automatické. Porozprávajte sa teda.

Sú veci, ktoré od vás tí druhí chcú, ale nikdy vám to nepovedia. Úprimne nikto nevie, prečo nekomunikujú jasnejšie, iste by to uľahčilo komunikáciu v mnohých partnerstvách a pároch. Sčasti môže byť možno dôvodom, že si nemyslia, že to musí byť povedané. Naozaj veria, že o nich tie veci vieme, lenže niekedy to tak jednoduché nie je. A je len otázkou, či je problém vždy iba na strane mužského pohlavia, alebo či ženy svoje oznámenia a otázky zle formulujú. Zamyslite sa nad tým, čo ľudia od vás chcú, ale nikdy vám nepovedia. Muži sa často zdráhajú hovoriť o svojich potrebách, a to nielen v ich dôverných vzťahoch. Muži majú tendenciu a neschopnosť oznamovať ich potreby a byť menej komunikujúcimi partnermi v dôverných vzťahoch. Sú náchylní k tichému utrpeniu, aj keď ich emocionálne potreby nie sú ich partnermi splnené. Ukončite teda dohady o tom, čo si kto myslí a čo by kto chcel, a prečítajte si nasledujúce tipy:

Čo všetci muži vo vzťahu naozaj potrebujú?

Chvála a chváliť

Muži majú radi neslušné ponuky. Potrebujú často uistenie o sebe, o ich skvelej kariére, ale aj o svojej atraktivite. Partneri zriedka si dávajú navzájom vedieť, čo sa im na nich páči. Muži potrebujú relatívne menej často akúkoľvek slovnú chválu než ich ženské náprotivky, aspoň čo sa módy a vzhľadu týka. Uvoľnite sa teda a povedzte svojmu mužovi presne to, čo vás na ňom priťahuje. Dajte mu vedieť, aké jeho fyzické vlastnosti sú vám obľúbené. Povedzte mu, ako je atraktívny, ako sa vám páči štýl jeho vystupovania a ako sa vám páčia jeho nápady na vaše spoločné rande. Vaša chvála vám pomôže, aby vás ešte viac miloval. A čím viac chválite jeho pozitíva, tým viac ich uvidíte aj vy sami.

Fyzický dotyk

Muži veľmi často potrebujú non-sexuálny dotyk, rovnako ale ako tie intímne. Ak sa budete partnera dotýkať vlasov, krku alebo len tak letmo, bude sa cítiť milovaný a spokojný. Tým, že sa ho budete dotýkať a jemu to bude príjemné, budete dávať najavo, že je to príjemné aj vám a že sa o neho chcete starať a byť s ním.

Istota a bezpečie

Muži a ženy potrebujú vo vzťahu pociťovať istotu. Čím viac sa človek cíti ako jeho partner, tým je pripravenejší a schopnejší sa mu otvoriť. Platí tu pravidlo, že by mali obaja dávať a brať, nie len jeden. Partner sa bude cítiť v bezpečí tým, že vie, že mu fandíte v jeho kariére, v jeho koníčkoch, v jeho plánoch. Keď sa budete cítiť v bezpečí vy aj váš partner, bude to obojstranná láska.

Rešpekt

Muži zúfalo chcú rešpekt od ženy, ktorá je súčasťou ich života. Pokiaľ o tom máte pochybnosti, spýtajte sa svojho partnera rovno. Jedná sa o jednu z najdôležitejších vecí, ktoré od vás ľudia chcú, ale nikdy vám to nepovedia. Čo teda vlastne znamená dať človeku rešpekt? Jednoducho povedané, znamená to: dávať svoje myšlienky, nápady, činy a pocity, ktoré si ten druhý zaslúži. Dávate tým najavo, že si myslíte, že je dôležitý a zároveň to isté prejavujete aj svojimi činmi.

Obdiv

Muži zvyčajne milujú obdiv, ktorý musí byť ale úprimný, aby fungoval tak, ako má. Nemajú najmenší problém, aby zachytili akúkoľvek nepríjemnosť, ktorú im dáte najavo. Takže ak je niečo, čo na ňom naozaj oceňujete, dajte mu to najavo, nebojte sa mu to povedať. Muži majú radi a potrebujú povzbudenie aj obdiv. Radi by vedeli, že žena, ktorú majú radi, je s nimi naozaj šťastná. Vaša viera vo vášho partnera je prehnaná a dôležitá. Ak im veríte, dokážu prekonať všetky prekážky, s ktorými sa v živote stretávajú. Na oplátku zistíte, že dokážu pomôcť aj vám a že spolu môžete mať tú skvelú a ružovú budúcnosť.

Spoločnosť

Potrebujú pekný svet. Majú radi vedľa seba dobre upravené ženy a chcú sa o také ženy starať. Každá ženy by mala byť neustále za dámu, a to nech je to na golfe alebo doma pri televízii. Muži majú okolo seba radi naozaj pekné veci.

Čo chcú muži od vzťahu

Sloboda

Potrebuje čas sám pre seba, ale rád trávi čas aj s vami. Využite toho a nájdite spôsoby, ako s ním budete môcť tráviť viac času. Choďte mu naproti v jeho záľubách a pokúste sa nájsť nejakú, ktorá bude baviť aj vás. Muži milujú svoju nezávislosť. To neznamená, že chcú zostať sami po celú dobu, ale chcú, aby mohli robiť veci sami, bez toho aby sa museli niekde hlásiť alebo sa cítiť vinní. Nezabudnite dať svojmu partnerovi čas tiež len pre seba, aby si s kamarátmi zašiel na jedno alebo sa zavrel do svojej garáže alebo dielne.

Nájdite si čas pre seba

Muži ocenia, keď žena v ich živote, po ich boku potrebuje čas, aby vyzerala čo najlepšie. Nemusíte byť práve supermodelka, aby bol šťastný. Stačí, keď vynaložíte nejaké úsilie tak, aby ste vyzerali, že ste najlepšia, a môžete veriť, že budete vyzerať v jeho očiach skvele, keď to urobíte. Urobte si trochu času, na to aby ste si vytvorili nejaký make-up, upravili si vlasy, a to ešte predtým, než sa navzájom uvidíte. Noste niečo, čo na vás rád vidí a sledujte, že si veľmi skoro všimne úsilie, ktoré ste urobili, aby ste sa mu páčili.

Príjemný hlas

Všetci oceňujeme príjemný a priateľský tón hlasu. Samozrejme nebudete mať príjemný tón hlasu, ak budete riešiť nejaké problémy, ale je to niečo, na čom sa môžete pokúsiť zapracovať. Každý s tým v našom živote môžeme pracovať. Ľudia reagujú oveľa lepšie, keď na ne prehovoríte láskavým tónom, ako keď úplne neovládate svoje emócie. Niekoho to môže tiež vyburcovať až k hádke a afekte.

Uznanie

Muži chcú byť ohodnotení a nevyžaduje to od vás príliš, stačí obyčajné "ďakujem", ktoré doplníte milým úsmevom. Ukážte mu, že si vážite toho, čo pre vás robí. Môže to byť len pekná večera alebo to, že vám odviezol auto do umývačky. Či už pre vás robí čokoľvek, oceňte ho. Neskôr zistíte, že pre vás robí oveľa viac, keď oceňujete jeho úsilie nebojíte sa ho pochváliť. Niekedy muži hrajú veľa rôznych rolí a robia veľa pre svojich priateľov a rodinu. Urobte si čas, aby ste mu povedali, že viete, aký je dobrý syn, brat, priateľ, manžel alebo otec. Muži sa musia uznávať za všetko, čo robia pre druhých.

Podpora

Všetci potrebujeme počuť podporu a muži sa nelíšia. Keď váš partner hovorí, že sa pokúsi dokončiť nejakú zložitú úlohu, získať lepšiu prácu, spraviť auto, postaviť dom, podporte jeho úsilie. Dajte mu vedieť, že ste s ním na celej tej dlhej ceste, a to bez ohľadu na to, ako ďaleko ten cieľ môže byť. Keď pre neho bude niečo dôležité, pokúste sa, aby to bolo dôležité aj pre vás.

Dajte mu najavo, že ho chcete

Dokonca aj keď si myslíte, že vie, že ho chcete, ukážte mu to. Muži chcú cítiť, že sú žiadaní a keď sa tak necítia, nebudú vám ani veriť, že o neho máte akýkoľvek záujem. Flirtujte s ním, chcete predsa, aby vedel, že máte pocit, že ste s ním šťastná a že vás naozaj zaujíma.

Nenechávajte teda vo vašom zoznamovaní nič náhode a nepodceňujte ani chvíle, keď váš vzťah tak nejako vzniká. Nerobte zo seba stíhačku a myslite na to, že či je to ten pravý, tak ten si na vás čas vždy nájde. A či sa vám stále nedarí stretnúť toho pravého, zoznámte sa a napríklad vďaka zoznamke s fotkami, to bude láska na prvý pohľad.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: