Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zamilovanosť spoznáte podľa reči tela

22.júl 2020
Zamilovanosť spoznáte podľa reči tela

Chcete zistiť, či je do vás náprotivok zamilovaný? Nebudete na to potrebovať krištáľovú guľu, ani sa ho na to nebudete musieť trápne pýtať. Stačí vám chvíľku sledovať jeho reč tela a hneď budete vedieť, na čom ste. Zapamätajte si starostlivo nasledujúce špecifické pohyby, ktoré robia ľudia, ktorí sú zamilovaní.

Reč tela vám o človeku prezradí veľa vecí skoro v každej situácii. Najviac toho ale môžete rozpoznať práve pri randení. Randenie samotné, predovšetkým prvé rande a reč tela sme trochu už priblížili v článku Čo môžete vyčítať z reči tela na prvom rande. Tam sa dozviete predovšetkým to najdôležitejšie, čo na prvom rande chcete o svojom novom objave vedieť, a môže vám to trochu napovedať, či má cenu ísť na ďalšiu schôdzku, alebo či je to strata času. Teraz sa ale posunieme o pár schôdzok ďalej a budeme sa venovať skôr tomu, ako na druhej osobe poznať, že je do nás zamilovaná.

Reč tela je totiž akousi bránou k vnútorným myšlienkam a emóciám, ktoré nám druhý ale len tak nezverí. Alebo aspoň si myslí, že sa nám s nimi nezveruje. Pokiaľ ale nemá naštudovanú reč tela do detailu a nevie, na čo si dávať pozor, môžeme to na ňom poznať úplne ľahko, stačí si všímať. Budete musieť pozorovať jeho gestá, úsmevy, naklonenie hlavy a mnoho ďalších signálov tela. Pozrite sa ďalej, čo všetko môže naznačovať, že je vo vzduchu láska.

Ako spoznať, že ma miluje?

Jeho postoj je otvorený

Ako to vyzerá? Ramená aj nohy má ďaleko od seba, ramená sú uvoľnené, ruky nie sú skrížené a čeľusť je uvoľnená. Tento postoj je známkou toho, že je človek zvedavý a venuje vám pozornosť.

Môžete fyzicky vidieť jeho ruky

Ako dobré znamenie môžete považovať aj to, keď vidíte na ruky druhej osoby a nemá ich napríklad vo vreckách alebo za chrbtom. Keď sa s vami človek cíti dobre, jeho ruky väčšinou vidíte.

Nakláňa hlavu dvoma smermi

Ľudia sú tiež trochu ako šteniatká, ktoré keď počuje nejaký zvuk, natočí roztomilo hlavu na stranu. Znamená to, že sú zvedaví a naladení na rovnakú vlnu.

Dych je kľudný

Ak dýcha kľudným tempom, potom je uvoľnený a vo vašej prítomnosti môže byť plne sám sebou. To je veľmi dobré znamenie.

Má vlhké ruky

Keď pôjdete po meste ruka v ruke a váš partner bude mať vlhké ruky, môže to znamenať, že je mu horúco, ale tiež to, že je z vás trochu nervózny. Nervozita v tomto prípade môže byť znakom záujmu a snahy nič nepokaziť.

Jak poznat zamilovanost?

Neúmyselne vás kope alebo sa vás dotýka

Keď sa náhodou dotýka vašej ruky alebo vás každú chvíľu nechtiac nakopne pod stolom, značí to túžbu po kontakte.

Hrá sa so svojou kravatou

Keď sú ľudia nervózni, často sa dotýkajú oblasti, kde sa krk stretáva s kľúčnymi kosťami, pôsobí to ako forma upokojenia. A pretože sa v tejto oblasti často nachádza uzol kravaty, u mužov to väčšinou vyzerá tak, že sa hrajú s kravatou.

Zakoktává sa

Pokiaľ má problémy povedať normálnu vetu, bude veľmi nervózny. Ak viete, že za normálnych okolností sa chová normálne, ale vo vašej prítomnosti má problém, pravdepodobne do vás bude zamilovaný. Samozrejme ako to poznáte z mnohých filmov.

Jeho tvár sčervená a nie je to tým, že by bolo v miestnosti horúco

Keď je niekto zapozeraný, môže to spôsobiť stresovú reakciu a začne sa uvoľňovať adrenalín, ktorý spôsobí začervenanie v tvári. Než si ale budete myslieť, že je do vás každý druhý zamilovaný, uvedomte si najskôr, či nie je leto a vonku 30 stupňov, alebo či nevypil už niekoľo drinkov.

Keď ste tvárou v tvár, stojí blízko

Môžete sa vyskytnúť v mnohých situáciách, v ktorých si druhý nemôže pomôcť a musí stáť blízko - napríklad v rade v reštaurácii, v metre, pri lúčení,... Ak sa nebojí telesnej blízkosti a ukáže vám jasne (ale nie divne, úchylne) jeho túžby, chce vám byť čo najbližšie.

Jeho zreničky sú veľké

Zreničky človeka sa rozšíria v tme, ale aj keď je zamilovaný. Ide o reakciu mozgu, ku ktorej dochádza, keď sa vám niekto/niečo páči alebo vás (to) priťahuje.

Jeho obočie sa zdvihne, keď vás uvidí

Keď vás má niekto rád, chce vás vidieť čo najviac. To sa môže prejavovať aj tak, že má oči dokorán a jeho obočie sa zdvihne. Tiež to znamená, že ho zaujíma, čo práve hovoríte.

Dnes už se lidé nedívají dlouho do očí, ale spíše na celý obličej

Keď sa smeje, ukáže predné zuby

Údajne sa muži prestanú takto smiať okolo 5 rokov veku, ak teda nie sú naozaj šťastní. Keď sa muž bude na rande s vami cítiť dobre, nebude sa báť poriadne usmievať. To isté platí aj pre ženy, tie si väčšinou ale pred väčší úsmev alebo smiech dávajú ruku pred ústa, ak nie sú v spoločnosti, kde sa cítia komfortne.

Skutočný úsmev spoznáte tak, že sa nebude jednať iba o zmenu tvaru úst, ale zdvihne sa čelo a máličko sa rozligotajú oči. Ten najlepší úsmev rozžiari celú tvár.

Olizuje si pery roztomilým (nie desivým) spôsobom

Keď vás niekto priťahuje, ústa začnú produkovať viac slín. V reakcii na to si ľudia olizuju pery alebo ich stlačia k sebe.

Pozerá sa na vašu tvár, nie na vaše oči

Možno si budete myslieť, že zamilovaný človek nemôže od osoby odtrhnúť oči a uprene sa pozerá do očí druhého človeka. V dnešnej dobe mobilných telefónov, ktoré nahrádzajú osobnú komunikáciu, ale môže byť ľuďom nepríjemné dlhé pozeranie do očí. Preto platí také nové pravidlo: ak 80% interakcie bude pohľad na vaše oči, nos alebo pery, je do vás blázon.

Keď vás uvidí, zhlboka sa nadýchne

Keď sa podvedome zhlboka nadýchne - vtiahne žalúdok a vyfúkne z hrude - je to podvedomý spôsob, ako svoju hornú časť tela urobiť širšiu a pas užší, dve vlastnosti, vďaka ktorým vyzerá človek lepšie a (z evolučnej perspektívy) je viac žiaduci. Inými slovami, páčite sa mu a snaží sa vás prilákať.

Ak je vo vašej blízkosti, chce sa vás dotýkať alebo si vás naozaj prehliadnuť

Čo človek urobí, keď vojde dverami, o ňom veľa vypovedá. Napríklad to, čo je pre neho dôležité. Takže keď sa dočkáte objatí, bozku alebo dlhého pohľadu, máte vyhrané.

Ak hovoríte, prisunie sa bližšie

V hlučnom bare to nebude mať ten správny účinok, ale ak ste na pokojnom mieste, počuje vás normálne a aj napriek tomu sa k vám nakláňa, znamená to, že ho zaujímate vy aj to, čo hovoríte.

Muž si dá ruky v bok s lakťami od seba

Tento postoj zaberá viac miesta a jedná sa o signál sily, ktorý vysielajú predovšetkým muži. Používajú to na preukázanie fyzickej nadradenosti nad ostatnými mužmi. Znamená to ale tiež to, že u vás hľadá pozornosť.

Když je do vás člověk zamilovaný, chce být ve vaší blízkosti

Dotýka sa vášho členku alebo vám dáva vlasy za ucho

Keď sa snaží o fyzický kontakt pod nejakou zámienkou, je to test, ako budete reagovať na jeho dotyky. Je to nástroj, ktorý môže použiť na testovanie vašich limitov, takže by to mohlo znamenať, že ho zaujíma len sex. Ak vás však má naozaj rád, môže sa pomaly, sladko usmievať, čo znamená, že chce venovať čas tomu, aby sa k vám priblížil. Nesmie sa však jednať o desivý úsmev.

Sedí s nohami od seba

Toto je zraniteľný posed, pretože sa tak odhaľujú intímne partie. Môže znamenať, že má záujem vás spoznať, že sa cíti pohodlne, ale tiež môže ísť o menspreading. Aj ženy si môžu sadnúť pohodlne, ale iste nebudú rozťahovať nohy ďaleko od seba.

Nakláňa panvu smerom k vám

Panva je jednou zo sexuálnych častí tela, ktorá často signalizuje záujem o sex alebo opak. Ak posunie boky smerom od vás, znamená to to druhé.

Prsty na nohách smerujú k vám

Nohy sú zapojené do reakcie fight-or-flight (bojuj alebo uteč), ktorá sa spustí, keď ste v nebezpečenstve, takže sú do veľkej miery ovládané nevedomou mysľou a vďaka tomu ukazujú mnoho o sociálnych interakciách. Nohy majú tendenciu ukazovať, kam chce ísť srdce. Samozrejme, že načasovanie je tu veľmi dôležité: Ak hovoríte s osobou, ktorá vyzerá, že ho zaujímate, ale keď sa dotknete jej paže a jej nohy budú smerovať smerom od vás, znamená to, že už nemá záujem.

Dáva si nohu cez nohu

Ak ich skríži spôsobom, pri ktorom odvráti trup a hornú časť tela od vás, pravdepodobne už o vás nemá záujem. Ale ak skríži nohy smerom preč a otočí zvyšok tela smerom k vám, môže to len znamenať, že je plachý.

Dotýka sa krku

Krk predstavuje komunikáciu a zraniteľnosť. Ak sa dotkne pri interakcii s vami svojho krku, zaujímate ho a obáva sa, ako ste na tom vy. Ale opäť platí, že kontext zohráva kľúčovú úlohu. Niekedy totiž môže dotyk na krku značiť nečestnosť. Dbajte preto aj na iné signály.

Sedí vedľa vás tak často, ako to len ide

Aj keď má na výber veľmi pohodlné kreslo, rovnako sa s vami radšej stlačí na gauči. Ak ste v reštaurácii, kde bude na výber, nebude sa hanbiť sadnúť si na rovnakú stranu ako vy. Značí to, že je vo "rovnakom tíme".

Aj vy môžete skúmať správanie náprotivku, keď ho pozvete na rande.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: