Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako to urobiť, aby sa do váš náprotivok zamiloval?

16.jún 2020
Ako to urobiť, aby sa do váš náprotivok zamiloval?

Niekto sa vám tajne páči, ale neviete, ako to urobiť, aby ste boli niečo viac než kamaráti? Čaká vás schôdzka s niekým novým a boli by ste radi, aby to vyšlo a rozvinul sa z toho vzťah? Tak to si prečítajte dnešný článok, v ktorom sa dozviete tie najlepšie tipy.

Asi každý zažil nepríjemnú situáciu, keď sa bláznivo zamiloval do nejakej osoby, ale tá záujem neprejavovala alebo ho odmietala. Nie je to ľahké, pretože to človeka naozaj zamrzí a nevie si rady. Je zúfalý a hovorí si, že by vyskúšal snáď všetko... A to je práve ten problém! V tomto bode sa potom totiž často stáva, že to ľudia s tou snahou preženú a už vyzerajú skôr ako blázni. A to určite nechcete. A aj keď z nejakej malej časti druhému vaša snaha môže trochu lichotiť, z tej väčšej ho bude odrádzať.

Kúzlo tkvie v maličkostiach, ktorých si napríklad druhý na prvý pohľad nevšimne, ale vďaka ktorým sa vo vašej spoločnosti bude cítiť príjemne a bude to chcieť zopakovať. A o to presne ide. Nemôžete na druhého hneď vyhrknúť "Milujem ťa!". Môžete mu síce povedať, ako sa s ním cítite, čo sa vám páči, keď spolu robíte (napríklad keď sa spoločne pozeráte na program v televízii), a ak to urobíte citlivo, môže to mať pozitívnu odozvu. Ale verte, že činy sú mnohokrát silnejšie ako slová. Ak chcete, aby ste s touto osobou niekedy v budúcnosti tvorili pár, nevrhajte sa po nej a nezačnite ju hneď vrúcne bozkávať. Radšej to vezmite zľahka...

Ako sa zapáčiť žene alebo mužovi behom pár dní

Požiadajte ich o malú láskavosť

"Ak pre vás vykonujú drobnú službičku, podvedome si vás spoja pocity uznania a pozitivity. Je to zákerné, ale neškodné," hovorí zoznamovací kouč Mario Sinelmann. Nechcite po nich nič veľkého alebo trápneho, napríklad aby sa pre vás popasovali o posledný kúsok vášho obľúbeného jedla, ktorý bude zostávať na stole. Skôr ich požiadajte, či by si mohli prečítať mail, ktorý posielate šéfovi, a zhodnotili, či je v poriadku a môžete ho bez obáv odoslať.

Smejte sa ich vtipným historkám

Nie je žiadnym tajomstvom, že keď sa s niekým veľa smejete, bude vás to k nemu priťahovať a v jeho spoločnosti sa budete cítiť komfortne. Myslite na to, až sa zase nabudúce stretnete. Určite sa ale vyhnite prehnanému a nútenému smiechu, pretože ten každý spozná. Keď vám to nebude pripadať vtipné, smejte sa radšej len trochu, alebo sa iba usmievajte, je to istejšie.

Zasmějte se s protějškem zábavným historkám

Keď už sme pri tých vtipných veciach, určite by ste sa samotným vtipoch mali na schôdzkach vyvarovať. Každý má iný zmysel pre humor a nikdy neviete, či si v tomto sadnete na sto percent. Navyše nie každému prídu vtipy naozaj vtipné a často po nich prichádza len taký "aha" moment, kedy sa človek usmeje, ale neprepuká vo veľký smiech. Trápna je potom situácia, keď vy sa smejete na plné ústa a druhý len pozerá.

Zdieľajte svoje chyby alebo nedokonalosti

Nemusíte im rozprávať, ako ste sa ovracali, keď ste sa nedávno na oslave strašne opili. Ale môžete nenápadne upozorniť na jamku, ktorá sa vám vytvorí zakaždým, keď sa usmejete. To je taká decentná nedokonalosť, ktorá ih nevydesí a neodradí. Vzájomné zverovanie takých vecí medzi vami prehlbuje dôveru, ľudia sa potom cítia pokorne a bezpečne. Môže to viesť ku zdieľaniu ďalších, väčších nedostatkov, ktoré následne budú prehlbovať istú intimitu medzi vami.

Zdieľajte svoj život na sociálnych sieťach

Keď budete pridávať na sociálne siete fotky toho, čo robíte (šport, aktivity, koníčky), bude to vyzerať, že máte skvelý život a ste s ním spokojní. Úplne najlepšie urobíte, keď sa na nich sem tam mihne niečo zo záľub vášho náprotivku, či už sa bude jednať o hudbu, koníčky, zvieratá, meme alebo akúkoľvek aktivitu. Zdieľajte príspevky, ktoré odhalia vaše pravé ja a okoreňte ich aj niečím, čo im napovie, že máte rovnakú vášeň. Pokiaľ ale budete vyložene klamať a na profil si dáte, že ste najväčšími fanúšikmi ich obľúbenej kapely, tak si nezabudnite pred ďalšou schôdzkou vypočuť aspoň niektoré pesničky a prečítať si pár informácií o skupine. Aby ste sa potom vyhli trapasu, že sa tešíte na koncert kapely, ktorej všetci členovia sú už po smrti.

Trochu zahrajte na city

Sem tam sa ich dotknite na ramene, keď sa budete smiať nejakému vtipu, na ruky, keď bude atmosféra intímnejšia alebo sa budú s niečím zverovať, odstráňte im z oblečenia imaginárny vlas... Možností je veľa a určite sa vám oplatí raz za čas niektorú z nich využiť. Tieto príležitostné dotyky zvyšujú city a obzvlášť účinné sú u ľudí, ktorí sú zameraní skôr na takúto fyzickú podobu náklonnosti.

Letmé doteky oživí vaše schůzky

Doneste im horúci nápoj

Podľa prieskumov majú ľudia tendenciu pozerať sa na druhých s väčšou vrelosťou a srdečnosťou, ak majú v rukách horúci nápoj. Urobiť to môžete mnohými spôsobmi. Môžete sa stretnúť v kaviarni, môžete si vziať kávu so sebou a prechádzať sa, neskôr ich môžete pozvať k sebe domov a ponúknuť hrnček čaju, kakaa alebo horúcej čokolády. To všetko by ste doma mali mať po ruke, ak chcete, aby sa efekt dostavil. Horšie to bude v lete - našťastie počasie poslednú dobu pripomína skôr jeseň, a tak sa nejaký ten čaj bude hodiť. Rozhodne sa vyhnite studeným nápojom, tie majú totiž opačný efekt.

Napodobujte ich správanie

Ide o tzv. chameleon effect (efekt chameleóna). Štúdie totiž dokazujú, že keď napodobňujete niekoho správanie, táto konkrétna osoba vás bude vidieť v lepšom svetle. Vytvára to medzi vami spojenie. Nebudete úplne všetko opakovať ako opičky, ale len niektoré veci, ktorých si druhý všimne len podvedome a budú mu príjemné. Keď sa napríklad bude usmievať, vy sa tiež budete usmievať. Keď si bude trieť tvár, vy to urobíte tiež. Opakovať po ňom budete, aj keď bude hýbať vlasmi (pozor, aby to u mužov nevyzeralo divne). To celé bude nasledovať očný kontakt. Robte to úplne prirodzene, pretože akýkoľvek neprirodzený pohyb váš náprotivok zaregistruje a bude mu to pripadať zvláštne.

Noste rovnaké farby

Všimnite si, akú farbu oblečenia nosia najčastejšie a potom ju trochu pridajte do svojho šatníka tiež. Neznamená to, že odteraz budete chodiť len v čiernej alebo len v ružovej, ale pár nových kúskov neublíži. Oni sú k týmto farbám priťahovaní, a tak budú viac priťahovaní aj k vám samotným.

Urobte si z nich srandu

Určite sa vyhnite nejakým kanadským žartíkom, ktoré by mohli skončiť ublížením na zdraví, nechcete namiesto rande ísť do nemocnice. Môžete si z nich trochu vystreliť, vybafnúť na nich alebo ich trochu podpichovať. Nič ale nepreháňajte, čoho je veľa, toho je príliš - človek sa tomu prestane smiať a začne ho to skôr štvať. To je častý prípad pubertálnych chlapcov, ktorí takto obťažujú slečny, ktorým to spočiatku môže pripadať lichotivé, ale po pár týždňoch supia zlosťou. Chlapci si však neuvedomujú, že už zašli za čiaru. Nesprávajte sa ako v puberte a radšej sa riaďte heslom "všetko s mierou".

Jeho koníčky teď mohou být i vaše koníčky a barvu oblečení také můžete trochu sladit

Nájdite niečo nevšedného, v čom si ste podobní

"Priťahujú nás ľudia, ktorých vnímame ako podobných sebe samým, a výskum naznačuje, že táto príťažlivosť ešte vzrastie, keď si všimneme, že naše spoločné črty sú zriedkavé alebo nezvyčajné," hovorí Madeleine Mason Roantree, zoznamovacia trénerka. Takže áno, záleží aj na tom, že vaši rodičia chodili na rovnakú strednú školu alebo ste obaja kozorožci. Nájdete určite veľa iných ďalších vecí. Trebárs tie, ktoré si týkajú jedla, pitia alebo iných návykov. Pozor ale, aby ste sa vyložene nestrápnili.

Pozrite sa spoločne na nejaký desivý film

Vedeli ste, že vďaka adrenalínu k sebe budete mať bližšie? Keď svoj náprotivok uvediete do stavu strachu, zvýši sa im množstvo adrenalínu a tiež srdcovej frekvencie a to všetko, keď sa budete nachádzať okolo. Toto by sa dialo, keby do vás bol druhý bláznivo zamilovaný. Takže vlastne umelo navodíte tento stav, ktorý si telo má šancu zapamätať... Ženy sa tiež môžu cítiť so svojím náprotivkom bezpečne, keď ich bude objímať a ony budú uchránené pred hrozivými duchmi alebo vrahov s motorovou pílou.

Pokúste sa spoločne tráviť veľa času

Tento bod vám môže znieť až moc samozrejme, ale mnoho ľudí sa bojí povedať si o viac času s osobou, o ktorú majú záujem, prípadne tento čas netrávia kvalitne. To je totiž obzvlášť dôležité. Nezáleží na tom, či spolu budete každý deň, keď sa budete nudiť a nebudete vedieť, čo robiť alebo o čom sa baviť. Musíte robiť niečo, u čoho sa obaja budete cítiť príjemne, uvoľnene a naozaj sa spolu baviť. A čím viac takých chvíľok spolu budete tráviť, tým viac sa jeden druhému zapáčite.

Aby ste tieto rady mohli aplikovať do reálneho života, musíte si najprv nájsť niekoho, kto sa vám bude páčiť a s kým budete môcť tráviť čas. Ak vám niekto taký chýba a chceli by ste to zmeniť, zaregistrujte sa na online zoznamke a nájdite si ženu alebo muža, z ktorého sa môže stať partner do konca vášho života.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: