Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo môžete vyčítať z reči tela na prvom rande?

13.január 2020
Čo môžete vyčítať z reči tela na prvom rande?

Poznáte to, keď sa vydáte na úplne prvé rande, ste nervózny a neviete, čo očakávať? A čo potom až keď vlastne vôbec nedokážete rozoznať, či sa druhému páčite alebo čo si o vás myslí... Reč tela vám to pomôže poodhaliť a tiež to, aký by druhý mohol byť (také tie veci, ktoré o sebe nepovie nahlas). Zistite, čo ho prezradí!

Prvé rande sú často tak nejako o ničom. Snažíte sa vzájomne trochu spoznať, oťukať, ale zároveň poriadne neviete, o čom by ste sa mali baviť. Snažíte sa nájsť svoje najlepšie ja, aby ste druhého dostali do úžasu. Prezradiť vás, ale aj vášho potenciálneho partnera, môže to, ako sa budete hýbať, tváriť, hýbať rukami, skrátka reč tela. Hovorí sa, že tá prezradí omnoho viac, než človek o sebe sám povie, a to nielen na rande, ale aj kdekoľvek inde.

Preto si na ňu verejne známe osobnosti, alebo aj len ľudia, ktorí často vystupujú pred verejnosťou, dávajú pozor a učia sa techniky, ako stáť, hýbať sa a tváriť sa, aby nikto nepoznal ich nervozitu, neistotu alebo trebárs aj nekalé úmysly. Takí politici sa to naučia veľmi radi, aby dokázali svoj vopred pripravený prejav podčiarknuť a zaujať čo najviac voličov. Trochu sme ale odbočili. Vy pravdepodobne nie ste žiadna osoba vystupujúca na verejnosti, ktorá by mala také znalosti. Preto vám ich trochu priblížime v dnešnom článku.

Čo je to reč tela?

Ide o schopnosť komunikovať bez slov, ktorú máme vrodenú. Naučíme sa ju v priebehu života sami a ani o tom nevieme. Práve ona nás potom ale môže v mnohých situáciách zradiť a prezradiť naše pravé pocity alebo úmysly. Pomocou reči tela neposkytujeme žiadne konkrétne informácie, ale skôr pocity a emócie. Keď sa naučíte pár základných druhov reči tela a čo o osobe vypovedajú, bude sa vám to v živote hodiť, a to neraz. Prvé rande je špecifické tým, že sa snažíme druhého spoznať, ale zároveň sa obom zúčastneným neľahko rozpráva. Navyše človek chce o sebe povedať len to najlepšie.

Zistite, čo si o vás naozaj myslia, čo sa mu honí hlavou a aký je - pozorujte ho od začiatku rande až do jeho konca. Ale snažte sa sústrediť aj na to, aby ste naň nezírali až príliš a neprišli mu tak divní.

Začiatok rande - prvotné stretnutie

Ak prichádza:

So zohnutými ramenami a s rukami vo vreckách

Človek pri takejto chôdzi má hlavu plnú obáv, je skleslý a možno zo schôdzky veľmi nervózny. Snažte sa ho rozptýliť, aby sa trochu uvoľnil a vy ste ho mohli lepšie spoznať. Nemusí to ešte znamenať, že priebeh vášho rande bude hrozný, alebo že sa jedná o človeka, s ktorým by nebol reálny vzťah.

Rýchlymi a krátkymi krokmi

Rýchla chôdza môže byť znakom nervozity a neistoty, či sa vám bude páčiť. Je to v podstate ako by to už chcel mať za sebou, ale určite to nemyslí zle. Len už sa chce presunúť k príjemnejšej časti schôdzky, než je prvotné stretnutie. Privítajte ho s úsmevom a dajte mu najavo, že ho radi vidíte.

Vzpriamene a pokojným krokom

Táto chôdza značí sebavedomého človeka, a ak ide aj pomaly a pokojne, pravdepodobne bude aj rozvážny. Nerobí žiadne rýchle, unáhlené rozhodnutia a akonáhle sa raz rozhodne, jeho slovo platí. Rýchle vyznanie lásky od takého človeka tiež nečakajte.

Mračení nebo svraštění obočí je krásná ukázka řeči těla

Priebeh rande

Zameriavame sa na prípad klasického rande, ktoré si dvaja dajú niekde v reštaurácii, kaviarni či bare a pri ktorom sa sedí pri stole.

Pozrite sa, ako sedí

Hrbí ramená

Hrbenie ramien nemusí znamenať nič negatívne. Podľa odborníkov to je totiž znak toho, že tomuto človeku pripadáte milí a rád by vás objal, a to v ňom spúšťa jeho ochranný signál. Zaujímavé, že?

Stále sa ľahko dotýka nosa

Dotýkanie nosa, ale aj iných častí tváre, napríklad očí, môže signalizovať neistotu a pochybnosti. Pokiaľ ho takých pocitov budete chcieť zbaviť, skúste sa mu pozrieť do očí a previesť konverzáciu na nejakú osobnú tému. Ak sa mu po zmene témy dlane pomaly otvoria, paže natiahnu a napríklad sa aj celý pretiahne a nechá ruky chvíľu roztvorené nad hlavou, tak to znamená, že mu táto zmena vyhovuje, je opäť v pokoji a navrátila sa mu sebaistota.

Otáča iba hlavu

Ak sa objaví na vašom rande niekto tretí (a môže to byť napríklad aj len obsluha v reštaurácii), všímajte si pozorne pohyby tela náprotivku. Keď totiž otočí len hlavu, ale jeho hrudník zostane v nezmenenej polohe, bude to znamenať, že ste pre neho jediný objekt záujmu, čo je rozhodne potešujúca správa.

Pokukuje k zemi

Aj keď vám to môže pripadať hrubé, nemusí to byť tak, že by sa niečomu vyložene vyhýbal alebo vám nehovoril pravdu. Možno len zbiera odvahu, pretože je pre neho prvé rande stresujúcou záležitosťou.

Pozerá sa vám priamo do očí

Pohľad z očí do očí je veľmi pozitívnym signálom, ktorý naznačuje, že si ste sympatickí. Navyše celá konverzácia získa príjemnú intímnu atmosféru.

Nakláňa hlavu na stranu

Nakláňanie hlavy na stranu naznačuje, že je druhá osoba prístupná a v každom prípade stojí o bližší kontakt. Ak dáva hlavu na stranu aj pri lúčení, tak potom jeho záujem stále trvá a neodmietne ani pozvanie na ďalšie rande.

Co značí, když se k vám druhá osoba naklání? Dozvíte se vzápětí

Oči mu žiaria

Keď už sa mu budete pozerať do očí (a on do vašich), môžete si všimnúť, že sa mu oči rozžiaria a rozšíria. Väčšinou sa tak stáva v dôvernejších okamihoch, kedy druhého zaujímate. Odplaťte mu to úsmevom.

Trochu sa k vám nakláňa telom

Takýto mierny náklon tela smerom k vám môže značiť, že druhého zaujíma vaša spoločná konverzácia. Očividne ste sa trafili do dobrej témy a on sa o tom s vami bude rád rozprávať. Ale ak sa jeho chrbát za celé rande nedotkol opierky ani raz, nie je to dobré znamenie.

Sústreďte sa na ruky

Bubnuje prstami

Keď človek bubnuje prstami, neveští to nič moc dobrého. Môže to znamenať, že je nervózny, čo sa tiež prejaví aj trepaním nôh alebo zvraštením čela, alebo sa nudí. Ďalej to ale tiež môže znamenať, že je (silný) fajčiar a vy sedíte vnútri reštaurácie už nejakú dobu.

Netrpezlivo ťuká do stola

Mali by ste rozlišovať, keď náprotivok do stola bubnuje prstami a keď ťuká do stola jedným prstom. V takom prípade sa môžete spoľahnúť na jeho vedenie, ťažko si vedľa neho budete presadzovať svoje. Ak je vám inak táto osoba sympatická a budete s ňou chcieť plánovať spoločnú budúcnosť, nezabudnite na túto jeho vlastnosť.

Škrabe sa na dlani alebo rýchlo mení polohu

Táto reč tela naopak napovedá, že sa vedenia budete musieť ujať vy. V budúcnosti by vás ale tiež mohla čakať veľká kopa nehy. Bude len na vás, či by vám to vyhovovalo alebo nie.

Na prvním rande se vás může protějšek letmo dotknout...

Má ruky skrížené na prsiach

Ruky si na prsia skríži človek, ktorý chce byť vždy pripravený k obrane. Cíti sa neisto, možno aj dokonca ohrozený a drží si odstup. Ak mu chcete trochu pomôcť, skúste ho nechať hovoriť o sebe, pretože sa mohlo stať, že ste boli príliš sústredení na seba.

Ruky na stole

Ak má ruky na stole dlaňami smerom nahor, zaujíma ho, čo mu hovoríte. Ale ak sú jeho dlane po celú dobu stretnutia smerom dole k doske stola, nevyzerá to vôbec dobre, dalo by sa povedať, že je celé rande beznádejné. Táto osoba si okolo seba stavia bariéru.

Letmo sa vás dotýka

Keď sa druhej osobe páčite, bude mať tendenciu sa vás letmo dotknúť. Budete tak vedieť, že máte dobré vyhliadky. Pamätajte na to, že to táto osoba robí v podstate celkom nevedome, a tak keď na to upozorníte, môžete ju prekvapiť a druhýkrát už to neurobí.

Ako spoznať, či sa mu páčite v priebehu celej schôdzky

V podstate celý čas sa usmieva

Ak sa náprotivok usmieva po celú dobu trvania rande, je to znamenie toho, že ho vaša spoločnosť teší. Samozrejme musí ísť o úprimný úsmev, žiadny umelý, nervózny alebo pohŕdajúci. Ale to určite spoznáte (hoci niektorí ľudia majú milý úsmev veľmi dobre naučený, často sa jedná o ľudí, ktorí chcú vašu priazeň získať za nejakým účelom, rovnako ako keď sa vám niekto snaží niečo predať alebo vás k niečomu presvedčiť).

Kopíruje vás

Môže to byť divný signál, môže vám to pripadať zvláštne, ale ak človek naproti vám kopíruje vaše gestá a pohyby, tak u neho máte veľmi dobré vyhliadky, pretože ho zaujímate. Nenechajte sa tým rozptýliť a pokračujte v konverzácii.

Má celú dobu vybočené špičky nôh

Pokiaľ nemá nejakú vadu (tiež sa môže stať), tak táto reč tela vám napovie, že je veľmi nervózny a nie je si sám sebou tak úplne istý. Ak ste sa až moc uvoľnili a hovoríte vďaka tomu viac nahlas a robíte "agresívnejšie" pohyby, trochu oboje zmiernite. Preveďte konverzáciu na nejaký jeho úspech a nezabudnite ho pochváliť.

Prvé rande nie je jednoduchá záležitosť a musíte doň vložiť dosť odvahy a energie, ale keď si s druhým rozumiete hneď od prvej chvíly, ide vlastne hladko a vaše vyhliadky sú veľmi pekné. Reč tela vám pomôže rozpoznať, ak má záujem, nezaujímate ho, alebo je len nervózny a potrebuje oporu. Nájdite si partnera na prvé rande na online zoznamke.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: